Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bolje da se ovako imovina tih sarlatana otkupi kroz neki fond i neka se maknu za sva vremena i neka se vrate u back office.

Pa već je i osnovan interventni fond (OMFovi +još par fondova) sa 150 mil.kn da u slučaju potrebe otkupi dionice od fondova koji bi upali u gabulu, a takvi fondovi se nakon toga gase.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

U S K O K

Neki dan, kad sam izluđena vezana na komunikacijama, posumnjala u sabotiranje providera,
obratila sam se i USKOKU, da ipak malo preispitaju, zašto se uvijek, kad treba kapitalizirati dobit,
pojavljuju takve " teškoće" u komunikacijama., i samo određeni NALOZI , prolaze kroz sito ?

Ljubazni gospodin me je saslušao, rekao mi je da su oni nadležni za pitanja korupcije
i organiziranog kriminala, a za sve ovakve teškoće – NADLEŽNA JE H A N F A ..!

Eventualno, da se obratim nakon toga pismom Ministarstvu unutarnjih poslova Republike
Hrvatske istovremeno…kako bi i oni mogli procijeniiti u čijoj je hebenoj nadležnosti
ČINJENICA : …da Zagrebačka burza NE ŽELI sklopiti direktne ugovore sa nama- malima..
već smo mi prepušteni posrednicima- KOJI SU REDOM U SUKOBU INTERESA- jer svaki
BROKER , naravno ima SVOJ INTERESNI PORTFELJ , koji stoji na IVI IVIĆA, i tako može
u datom trenutku, u dogovoru sa nekim iz burze, reagirati i zaraditi…
Pravnik Zagrebačke burze se na mene jako naljutio, jerbo , ja tvrdim , da BURZA ima svoje
partnere / brokere / koji zadaju naloge i beru vrhnje / i rekao je da je za sve kriva HANFA, jer
im ne dozvoljava da povećaju PROTOK NALOGA U MINUTI, iako su tehnički za to sposobljeni..
na što je ljubazni gospodin iz HANFE, kad sam mu to prepričala- kuturno sudržao paru koja mu
je išla van na uha…te me je zamolio da mu sve to napišem… počela sam pisati ali mi se
povraća od tih gluposti…poslat ću to na sve adrese..trenutno sam prezaposlena..
Dakle, USKOK se bavi organiziranim kriminalom , i ako želimo da se USKOK uključi-
trebamo navesti činjenice :
– da ne odlučujemo o tehničkoj podršci ZAGREBAČKE BURZE I DA SU PRISUTNE MOGUĆE
MALVERZACIJE – tj. organizirani kriminal
– da su brokeri u sukobu interesa KAD U VRIJEME KAPITALIZACIJE – prepisuju svoje i
NAŠE NALOGE – netko mora biti prvi !
– DA DRŽAVA / HANFA / DOZVOLJAVA GUBITKE UGOVORNIH INVESTITORA- JER NEĆE
NAREDITI BURZI DA POVEĆAJU PROTOK NALOGA KROZ OMX SUSTAV – DIREKTNIM
ZADAVANJEM NA BURZU – kako je to i normalno u svijetu…

– JEDNOSTAVNO – SVI LOVE U MUTNOM- A MI GUBIMO NOVAC!

p.s. Vrlo poštujem svakog brokera, i molim da nitko ne shvati moju kritiku osobno- jednostavno
NE VOLIM NEPRAVDU !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

DEMANTIJ – netočne tvrdnje Jurarnjeg lista
Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga odlučno opovrgava tvrdnje napisane u Jutarnjem listu dana 07. studenog 2008. na str. 5. u članku pod nazivom „ Dionice će pasti za još najmanje 15%“, a koje je prenio business.hr, iz čega proizlazi da se tek očekuje pad dionica, što je apsolutno netočno.
Direktor Sektora za procjenu rizika,istraživanja i statistiku HANFA-e, Stjepan Morović u svom izlaganju na jučerašnjoj otvorenoj drugoj međunarodnoj konferenciji „Portfolio management i tržište kapitala“ u Dubrovniku, govorio je o prošlogodišnjim pokazateljima koji su ukazivali na mogući pad od 15%, a što se danas pokazuje točnim.

Demantij ovog teksta potvrdit će se i na današnjoj međunarodnoj konferenciji “Portfolio managment i tržište kapitala“ u Dubrovniku.

Ured za odnose s javnošću

Objavljeno:2008-11-07 10:01:55

demantij regulatora uslijedio
a tko ce snositi posljedice?
steta je vec ucinjena

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



nekoliko puta sam stavio primjer mp fondova koji već mjesecima imaju imovinu ispod 5 miliona kuna. zašto oni nisu već ugašeni ili spojeni u jedan? zašto hanfa izdaje pravilnike kad ne kontrolira njihovo provođenje?

Zato sto kada bi propali neki fond on 3 milje kuna koji vodi neki "portfolio manager" koji je naucio 3 strane ispita za savjetnika i koji zna usporediti 3 multiple bi to odmah bilo po svim novinama da se rusi trziste i da sve i ed u k..

Tek onda bi pocelo sranje jer ljudi neznaju razliku od nekih Platinuma i sta ja znam RBA fondova ili mirovinaca..
Njima je sve isto ..

[/quote]

sada kad već imamo taj fond, onda je vrijeme da proguta pojedine fondove. samo to neće sigurno biti tiho. već vidim naslove u novinama – "Bankrotirao XXXX investicijski fond". Naravno da neće staviti da je imovina tog fonda 3 milje kuna.
sigurno je da će ti fondovi nastojati do zadnjeg dana raditi jer jebe se njima za imovinu ulagača. njima je bitno da imaju naknadu za upravljanje jer bez nje nema plaća.


Hanfa najavljuje pad na Zagrebačkoj burzi od najmanje 15 posto
Business.hr
07.11.2008 09:09
Pročitaj komentare ( 57)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ( {PostCount})
4cc62f1e-2e9e-4a18-bc76-a82c1fc4e44b
Ocijenite članak ( 1,25)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Hrvatske dionice usprkos padu od 60 posto u posljednjih godinu dana još nisu dotakle dno i očekuje se daljnji pad od najmanje 15 posto, utvrdio je Hanfin direktor Sektora za procjenu rizika, istraživanje i statistiku Stjepan Morović, prennosi Jutarnji list.
Vezane vijesti

ZSE uživo: U očekivanju početka trgovanja

Kao glavni argument Morović se poziva na 30-postotno smanjenje imovine investicijskih fondova u posljednjih mjesec dana.

Govoreći na međunarodnoj konferenciji „Portfolio management i tržište kapitala“, koja je u četvrtak otvorena u Dubrovniku Morović je iznio pesimističnu prognozu o još sedam ili osam problematičnih godina na hrvatskom tržištu kapitala od kojih će se prve dvije obilježiti smirivanje krize.
Nastavi čitati
Oglas:

Istovremeno svjetska tržišta, temeljem analize Velike depresije iz 30-tih godina prošlog stoljeća, trebat će se narednih17 godina nositi s posljedicama krize.


Nitko ne zna šta će biti sutra, a kamo li za 17 godina.

who dares, wins


Može HANFA i retardirani novinari srat šta hoće ali dionice može prodati samo onaj tko ih ima, tako da ako ja odlučim da neću prodavat burza neće padat. Pa doći će i kraj idiotima koji prodaju zadnjih mjeseci, .. znam da OMF-ovi žele ovakvu situaciju ali što su je režirali što se sama stvorila i dalje je to promet koji ih ne zadovoljava, umjesto da kreteni dignu malo crobex i da ljudi koji žele izać izađu oni ga spustili da samo budala retardirana može prodavat. Puno ljudi će nakon ovoga odustat zavuvijek od burze u poštenih Hrvata, tkao da i kad odemo gore prodaja će bit velikaaaa, zato tko ima neka kupuje sada i ne prodaje, za 2-3 godine će sve bit ok. Ova kriza je režirana od strane bogatih židova su znali da nemogu profurat još jednog kretena Bush-a i da neće moć bit još jedan pohod na neku naftom bogatu zemlju pa reko ajd da barem poberemo vrhnje sa stock marketa.

potpisujem….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@ Šef

Izgleda da se rođe i utjecajni prijatelji ipak neće ukrcavat niže od crobexa 2000…
A imali su tako lijepi plan danas…

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Dok vlada Amerike i Europske zemlje ubacuju milijarde za spas tržišta

kad vidim da su novce dobivene od države iskoristili da sebi isplate bonuse, onda se pitam ima li smisla spašavati takvo tržište

Ajmo zatrpat vladu mailovima o ovome što se događa. Malo priprijetiti lokalnim izborima jer oni su skoro.
Gledajte, netko će reći upozoravali smo na rizik. Ali ovo više nije rizik, ovo spada u gospodarski kriminal za koji otkazi nisu dovoljni, već i dugogodišnje zatvorske kazne. Na kraju krajeva radi se o potkopavanju ionako slabašnog hrvatskog gospodarstva. Treba naći žrtve, osuditi i primjerom pokazati što će se dogoditi svima ostalima. No nažalost bojim se da se i ovdje radi o sprezi određenih struktura.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Danas HT počinje sa prodajom iPhonea iako vjerujem da dobar broj ljudi već i ima "senzacionalan" uređaj. Zasigurno će se u narednih par mjeseci broj vlasnika iPhone u Hrvatskoj znatno povećati, pa me zanima dali netko ima iskustva sa pračenje hrvatskog tržišta kapitala na iPhoneu, te dali je ZSE ili netko drugi isprogramirao aplikaciju koja bi nam mogla u realnom vremenu na iphoneu pokazivat trenutne cijene dionica na burzi?

Dakle nešto kao što je limun.hr napravio…nekakav widget u kojem bi mogao unjeti koliko kojih dionica posjedujem i po kojoj cijeni, te bi na iPhoneu mogao pratiti moj portfolio…


DEMANTIJ – netočne tvrdnje Jurarnjeg lista
Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga odlučno opovrgava tvrdnje napisane u Jutarnjem listu dana 07. studenog 2008. na str. 5. u članku pod nazivom „ Dionice će pasti za još najmanje 15%“, a koje je prenio business.hr, iz čega proizlazi da se tek očekuje pad dionica, što je apsolutno netočno.
Direktor Sektora za procjenu rizika,istraživanja i statistiku HANFA-e, Stjepan Morović u svom izlaganju na jučerašnjoj otvorenoj drugoj međunarodnoj konferenciji „Portfolio management i tržište kapitala“ u Dubrovniku, govorio je o prošlogodišnjim pokazateljima koji su ukazivali na mogući pad od 15%, a što se danas pokazuje točnim.

Demantij ovog teksta potvrdit će se i na današnjoj međunarodnoj konferenciji “Portfolio managment i tržište kapitala“ u Dubrovniku.

Ured za odnose s javnošću

Objavljeno:2008-11-07 10:01:55

Uskoro slijedi i demantij prezimena gospodina iz HANFE. On nije Morović nego gosp. Moron.
Jadni smo do bola.

živjeli.

A izjava da će za oporavak trebati 17 godina nije demantirana znači to i dalje stoji.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close