Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kada regulator daje takve komentare onda je stvarno svaki drugi komentar suvišan.

strpljen..spašen Time is on my side

Model 2

FIMA MAXIMUM

Evo ovako slično ulažu i naši ostali fondovi pa nije čudo na što su spali. I sad naravno kad želite izići iz fonda oni moraju prodavati jedinu likvidnu imovinu i ode prinos fonda.

Zato sam ja samo jednom bio u fondu.

Pozdrav

fima nije puno drugacija od ostalih fondova

vecina investicijskih drustava je rasla na dionicarsko-fondovskoj euforiji…
za posljedicu imamo hrpu dibidusa u investicijskim drustvima,
i svi placamo ceh,
a biti ce i otkaza [yawn]

znam 2-cu koji su porftolio manager, a ja im ne bi dao dao mi cuvaju ovce, kad bih ih imao. Ne znaju osnove osnova, no to ih ne sprecava da daju komentare u business-u mada bi im bilo bolje da paze na novce koje su im ljudi povjerili

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Znači sad se ide na to da se ruše fondovi

neki fondovi će propasti. nažalost ulagača u njih propasti će puno kasnije nego što su trebali i dobiti će puno manje nego što prikazuje NAV fonda jer su fondovi puni nelikvidnih dionica koje vode po visokim cijenama jer se njima ne trguje.
Znam da Fima maximum ima hrpu bezdana. Pitanje je koliko to vrijedi uopće (znam samo da je to neka srbijanska firma).



citam jutarnji list sad na poslu i na 5. stranici Hanfa o trzistu kapitala:DIONICE CE PASTI JOS NAJMANJE 15%

super sad još moramo vidjeti što o tome piše u novom broju Glorije, jel tko čitao? [undecid]
[/quote]
caffe je navodno iscrpniji u analizi

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

nekoliko puta sam stavio primjer mp fondova koji već mjesecima imaju imovinu ispod 5 miliona kuna. zašto oni nisu već ugašeni ili spojeni u jedan? zašto hanfa izdaje pravilnike kad ne kontrolira njihovo provođenje?


fima nije puno drugacija od ostalih fondova

vecina investicijskih drustava je rasla na dionicarsko-fondovskoj euforiji…
za posljedicu imamo hrpu dibidusa u investicijskim drustvima,
i svi placamo ceh,
a biti ce i otkaza [yawn]

znam 2-cu koji su porftolio manager, a ja im ne bi dao dao mi cuvaju ovce, kad bih ih imao. Ne znaju osnove osnova, no to ih ne sprecava da daju komentare u business-u mada bi im bilo bolje da paze na novce koje su im ljudi povjerili


Apsolutno se slazem..
Osnove osnova neznaju.

P/E, P/B im je glavni pokazatelj.

Banke vrednuju po dobiti..
Pitam ih za adekvatnost kapitala i strukturu pasive, granicnu…

Sto je to.. ne kenjaj, vidis da imaju dobit.

U redu, zavrsili smo sa razgovorom.

Uglavnom u zadnjih 2 godine je falilo dosta portfolio managera i puno se fondova osnivalo.
Placalo se takve ljude sa 12-15 tis kuna gdje je dovoljno bilo da znas osnove financija + zavrsis ispit za inv. savjetnika.

Cast managerima koji nedaju glupe izjave u novine i oni su vecinom iz vecih OIF-ova.

Ali u business.hr idu budale iz malih fondova od kakvih 10 milja portfelja koji su do jucer preslagivali papire u back office-u i sada se sepure..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Primjer ulaganja OIF-a model 1

slike u prilogu

lako za to što ode prinos njihovih fondova, tko ih j€be, nego onda dodatno srokaju tržište prodavajući
likvidnu imovinu jer to je jedino što im preostaje.
nisam nikada bio u dioničkom fondu, samo u novčanom

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


nekoliko puta sam stavio primjer mp fondova koji već mjesecima imaju imovinu ispod 5 miliona kuna. zašto oni nisu već ugašeni ili spojeni u jedan? zašto hanfa izdaje pravilnike kad ne kontrolira njihovo provođenje?

Zato sto kada bi propali neki fond on 3 milje kuna koji vodi neki "portfolio manager" koji je naucio 3 strane ispita za savjetnika i koji zna usporediti 3 multiple bi to odmah bilo po svim novinama da se rusi trziste i da sve i ed u k..

Tek onda bi pocelo sranje jer ljudi neznaju razliku od nekih Platinuma i sta ja znam RBA fondova ili mirovinaca..
Njima je sve isto ..

Bolje da se ovako imovina tih sarlatana otkupi kroz neki fond i neka se maknu za sva vremena i neka se vrate u back office.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Model 2

FIMA MAXIMUM

Evo ovako slično ulažu i naši ostali fondovi pa nije čudo na što su spali. I sad naravno kad želite izići iz fonda oni moraju prodavati jedinu likvidnu imovinu i ode prinos fonda.

Zato sam ja samo jednom bio u fondu.

Pozdrav


bas obecavajuce petinu imovine stave u bezdan

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4cc62f1e-2e9e-4a18-bc76-a82c1fc4e44b&open=sec
Regulator tržišta?! Malo su se zaxebali šta ta uloga znači!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close