Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KOEI,nagomilala se kupnja,neće se valjda ovaj veliki prosut po bidu [undecid]

Barbosa, imovina fondova svaki dan je sve manja i manja…kako..? Pa prodajom ! Gdje?
Na burzi.
Ako pogledaš koliko se imovina fondova smanjila u desetom mjesecu..a ja očekujem članak
ili je već objavljen od Tomislava Petrova… on to odlično prati.
Gle logike..većina je ušla / po onoj narodnoj/ prije nego krdo krene ..vidim, ja nisam stigla, a kad
su cijene odskočile, nisam se htjela naganjati … onda je došlo – jučer- DO OMETANJA
TELEKOMUNIKACIJA i izvješća HT-a o padu neto dobiti- PA SU ONI- zna se koji- ODMAH
PRODALI sa kakvom takvom dobiti,,nemoj misliti da su to fondovi- nisu, jer je dan prije toga
UDIO U fondovima porastao- A ULAGAČI NE DIŽU UDJELE- KAD RASTU- nego kad PADAJU!
Znači- "KAD JE POKUPLJENO VRHNJE" – a ja sam već rekla da je vrhnje pokupio organizirani
kriminalni milje na burzi koji se sastoji od tri člana- karikirano- nalogodavatelja i pomagača
na ZAGREBAČKOJ BURZI koji se pobrine -da nalog na vrijeme prođe- tako smo se već
jučer suočili, nakon što su nam proradile linije sa borkerima- sa VELIKIM MINUSOM…
Fondovi su nastavili sa ISPLATAMA UDJELA, i sa prodajom dionica na burzi…
Oni to rade perfidno- malo dodaju , više oduzimaju, tako da izvlače novac najbolje kako znaju
i umiju… moramo na žalost ČUMITI bar tri tjedna…da se ponovno skupi lova u mirovinskom
fondu..oni će tada opet pogurati cijene na više….i dati priliku -N E K O M – ZNA SE OPET KOME- da
pokupi vrhnje…. evo, sve sam ti rekla…
Nikome nije u interesu ubacivati lovu na burzu ..Zašto? Jer love nema..i jer je odliv
kapitala iz fondova -prevelik…
ZAto svaki mjesec pažljivo pratim imovinu fondova koja se topi- TO JE SPAS ZA NAS!
Ružno zvuči- ali je istinito…
Kad se sve otopi- kreće nova strategija rada fondova, bla bla bla…….
Do tada – strpljivo čekajmo… i ne nasjedajmo.
NAJVAŽNIJE JE – DA NIKAKAV PROMET NE RADIMO NA BURZI ! NIKAKAV ! To sve izluđuje…
a NAMA MALIMA – koristi… jer samo podizanjem cijena – oni odabrani stiču kakvu-takvu zaradicu..
/ i mi poneki – ako imamo sreću/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Novčani fondovi listopad – 1.1 mlrd kuna
OIF listopad – 2.5 mlrd kuna

Tablice u prilogu ( izvor: hanfa )

Pozdrav

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.196,94 -5.05% 60.624.751,65 kn 53.835.485,20 kn 157.886,45 kn 6.631.380,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Novčani fondovi listopad – 1.1 mlrd kuna
OIF listopad – 2.5 mlrd kuna

Tablice u prilogu ( izvor: hanfa )

Pozdrav

[thumbsup]
još malo [lol]

Heaven or Las Vegas



Novčani fondovi listopad – 1.1 mlrd kuna
OIF listopad – 2.5 mlrd kuna

Tablice u prilogu ( izvor: hanfa )

Pozdrav

[thumbsup]
još malo [lol]
[/quote]
Da nam se ne bi desilo isto što i Belexu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Novčani fondovi listopad – 1.1 mlrd kuna
OIF listopad – 2.5 mlrd kuna

Tablice u prilogu ( izvor: hanfa )

Pozdrav

[thumbsup]
još malo [lol]
[/quote]
Da nam se ne bi desilo isto što i Belexu.
[/quote]

To sam već piso da bi mogli doživit slom ala belex ak OIF-ovi budu morali sve rasprodat…
pa ovaj RBA CE je prošle godine imo imovinu 1,3 milijarde a sad je spao na 300 milja, za
rujan mu je bila imovina 517 milja a sad za listopad 300 milja….prestrašno


Tek sada sam došao sa kavice , kad vidjeh ono, Crobex se ne vraća.

Zašto, neki se pitaju.
E pa zato jer su fondovi odlučili napraviti stanku u rastu.

Samo jednom slikom mogu prikazati šta nas čeka narednih dana.
Ta slika je 5000 kom na KOEI prva na asku. Ovo još nisam vidio.
Točno se zna šta fondovi rade.

@Prinos
Opet počinješ kupovati svaki dan kad pada, tako si i zadnji put kupovao na 3500,3200,3000,2700…
i tko zna na koliko…..istina je da tko te je slušao prošlih dana, u velikim je gubicima.
Čak do 20% u par dana.

Ne cimaj me [wink] ! Imaš na trženjima moj "live prijenos" u 12 i finiš u 16 od danas !

Prostudiraj sve postove tamo, tko je slično radio mogao je fino zaraditi po tjednima.
Svatko ulaže i vrti prema svojim željama i mogućnostima i nije dobro slušati nikoga.

Srećom, ja sam svoje prve ulaze počeo "pimplati" na cca 3200, a prave ukrcaje do kraja sam imao
10.10. i 27.10. i iskrcaje 14.10. i prekjučer, kao što sam i pisao u postovima i via PM.

Trenutno sam u lijepim plusevima na mnogim dionicama, u najvećem plusu ukupno na INGR i PODR i RIBA, PBZ, a mršavi minus nakon trejdanja u ovome tjednu imam tek na ATPL.

Puno sam puta napisao da treba "surfati" na njihovim valovima i pratiti, jer po jutru se dan poznaje .. [tongue]

PS: Mobitelima strašno brzo pada vrijednost !
Nadam se da nisi prekjučer kupovao ATPL na 1000 ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Trailing fundamenata za ATPL

http://www.eportfelj.com

Pozdrav,

Zašto se mr. Blue ne javlja i ne posta kak je ingra dobra i kak će imati miljarde prihoda ove i slijedećih 10 godina?

Zašto se mr. Blue javlja samo kad tržište raste, a nikad kad tržište pada?

Zašto ne kaže sad ljudi prodajte jer fondovi prodaju ide to još dole?

Nije mi jasno [pray]


Pa ljudi moji… jeste li svjesni što prizivate i čemu se veselite???

Dinko je mala beba prema ovima koji imaju ambiciju doći na ZSE!
Što mislite, da su oni neki spasitelji, da će oni donjeti nešto dobro… možda kratkotrajno i hoče, ali što poslije?
Jasno vam je da oni dolaze da bi uzeli novce , da kupe jeftino i prodaju skupo i pri tome će koristiti takve strategije kakve večina nas ni ne zna da postoje!
Što mislite koga će oprati i kome će uvaljati kada postignu targete, zar nismo imali priliku vidjeti kako to izgleda u 04. mj?

Najnoviji primjer kako stranci posluju je ovaj sa Ikeom, kupili su xxxxx m2 "poljoprivrednog" zemljišta po 20eura da bi gradili i što je najjadnije neki naš "odvjetnik" im je sve sredio, jer u banana državi, uz malo mita pravim ljudima, možeš raditi što te volja!

DA,DA!!!!
SLAŽEM SE!!!!
Općenito je poznao da jedino Hrvati zanju napraviti najkvalitetniji običan potrošni namještaj i kao takav mora biti najskuplji.
Naime, kao što je općepoznato ribe i ostale morske živine obitavaju samo u hrvatskom dijelu Jadrana, u ostalim morima viđaju se sporadično i povremeno zalutali primjerci, pa kad je tako moraju te naši usred sezone na moru i oderat primjereno.
Isto se odnosi na masline i pripadajuće im ulje te ostale hrvatske-svjetske posebnosti..

Naravno, zbog svega navedenog jasno je da se moramo što bolje izolirati kako bi što bolje očuvali i naplatili ono čega ima samo kod nas, samo za nas!

Hajde dragi nepopravljivi optimisti, nitko vas ne nagovara da postanete pesimisti, pogledajte malo ozbiljnije i shvatite da je u tijeku kraj prve trećine krize. Ako je tako vrh krize i ono najgore tek predstoji, a samim time i daljnji pad na burzi.
Nažalost još ništa nije gotovo, počelo je i već neko vrijeme traje!

Za velike krize 1929-1933 dionice u SAD-u su pale na četvrtinu vrijednosti u odnosu na najviše razine prije krize. Neke i niže. Za vrijeme krize bilo je valova rasta i padanja. Bio je nagli slom 1929 unutar 10 dana, ali trend poslije nije bio primarno rastući nego usprkos valova padajući.
Kriza se zahuktala na kraju mandata predsjednika Herberta Hoovera koji je kad je izabran izjavio da je došlo vrijeme kada se muškarci i žene više neće bojati za svoju egzistenciju.
Hoover became the Republican Presidential nominee in 1928. He said then: "We in America today are nearer to the final triumph over poverty than ever before in the history of any land." His election seemed to ensure prosperity.
Nemojte to zaboraviti!!!!

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Čemu nervoza ljudi, pa po pisanju svi ste već rasprodali dionice .Šta vas muči više

New Report

Close