Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

Čak je sve skupa malo složenije klupko nego što si opisao [cool]
Al do Nove Godine sve će se zaboraviti
[bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

Čak je sve skupa malo složenije klupko nego što si opisao [cool]
Al do Nove Godine sve će se zaboraviti
[bye]
[/quote]

Mislim da je itekako jednostavno klupko. Rodjaštvo, kao u svemu u Hrvatskoj.

Što mislite kolegice do Nove godine da idemo up, pa će se zaboraviti prethodno napravljenje gadarije?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.




http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=1f57ec3e-f6e0-4e05-9ed5-006925b8feb1

OIF imaju samo milijardu kn domaćih dionica. Možda je došlo vrijeme da se njihove menadžere prestane napadati po forumima jer je nihov utjecaj na TK trenutno marginalan.

To je jasno već duže vremena, međutim zašto šute? Njihovo dizanje glasa protiv manipulacija OMF-ova bi daleko žešće odzvonio u javnosti od našeg.
[/quote]
A zašto bi dizali glas pa nisu to njihove pare a i oni u tome imaju dio od toga kolača.

U slučaju da ostanu bez posla uvijek je tu rezervna solucija Carina ili Policija tamo ionako svakoga primaju.
[/quote]

Da kolega, ali nije lako gledati kako ti fond koji vodiš propada, osim ako nisi manager u primjerice PBZ ili ZABA investu, pa si se zaštitio u novoosnovanom. Kakve su ti daljnje reference za drugi posao?
Nije slučajno što je ATPL toliko zaronila, OIF-ovi su trebali doć do casha, a na kojoj drugoj dionici bi toliko uspjeli prodati, osim HT-a kojeg vjerojatno nemaju u tim količinama.

Surround all arround when it hits the ground


@ nevera

Bilo je poprilično znakova koji su upozoravali da se sprema gadna nevolja, ali bili su ignorirani. A nilski konjići su bili jedan od prvih.
Nažalost i ja sam ih krivo tumačio.


znakova ?
oki , mozemo se sloziti sa da fundamenti vise nisu opravdavali cijene dionica na vrijednosti indexa od 5200 . alia ali
Fondovi su imali konstantne priljeve gotovine uz extremne godisnej prinose koji vise nisu bili odrzivi i logicno da su morali izazvati korekciju , samo sta su previse uzburkali vodu u kojij vise niti sami nisu mogli plivati jer su vrtlog uletili i mnogi mali špekulanti a bome i (kladionicari) koji su se pojavili kao nus produkt pojacan sa koje kakvim margin ili lombard kreditima.
Korekcija naseg indexa je pocela pocetkom godine a znakovi i financiska kriza je pocela u drugoj polovini godine .
Da je bilo vise iskustva , mislim da su mogli index odrzati znatno vise ( izdasne dividende , i sprecavanje odljeva kapitala iz OIF).
Mirovinski su napravili sta su napravili ,ali ne vjerujem da su miljonske zahtjeve za ispaltu udjela trazili u zakonskom roku od 7 dana.
Ali sta je tu je .

najvrednije stvari u životu su besplatne

@ nevera

Ne bih baš složio s kronologijom, ali prvi signal sr..a je bio nevjerojatan rast od 1.-2. kvartala 2007 pa nadalje.. A glavnina zasluga za ovaj slom leži na našim slabostima, od regulacije TK, nesposobne i korumpirane vlasti, pa nadalje…
Ali to nije više bitno, treba gledati kako naprijed. Žena zna koliko smo zaglibili, tako da mi život nije u neposrednoj opasnosti :).

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

Čak je sve skupa malo složenije klupko nego što si opisao [cool]
Al do Nove Godine sve će se zaboraviti
[bye]
[/quote]

DAj BOŽE da bude tako ja se isto nadam da do NOVE godine budemo bar sa CROBEXSOM 4500a kad će oni ulagači dočekat što su kupovali na 5500 KAD je ekipa prodavala poput LUKOVIĆA i rodijaka neznam sve vam je ovo bilo JAKO DOBRO OSMIŠLJENO OD PAR OBITELJI a pod izrekom koje kakve krize ratova izbora visoke cjene nafte i još neznam čega sve to samo da sruše što niže a sad kad se počelo popravljati to ih je iznenadilo i sad drže na ovim cjenama do prvog pada neke burze nije bitno u kojem djelu svijeta pa da može pasti i naša bar duplo i tako ta gospoda se natovari bar 5 puta više od onog što su prodali to je cjela istina našeg TK jednom rječju LOPOVLUK


@ nevera

Ne bih baš složio s kronologijom, ali prvi signal sr..a je bio nevjerojatan rast od 1.-2. kvartala 2007 pa nadalje.. A glavnina zasluga za ovaj slom leži na našim slabostima, od regulacije TK, nesposobne i korumpirane vlasti, pa nadalje…
Ali to nije više bitno, treba gledati kako naprijed. Žena zna koliko smo zaglibili, tako da mi život nije u neposrednoj opasnosti :).


EE , taj rast u 1. i 2. kvartalu , ali prodajom Plive u fondovi su dosli do znacajne gotovine koju su negdje " morali " potrositi + uplate udjelnicara .
Ma mislili FM kao i ja da trava raste do neba, kada ono dojdje medo pa nas sve popase i popisa. [angry]

najvrednije stvari u životu su besplatne




CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

Čak je sve skupa malo složenije klupko nego što si opisao [cool]
Al do Nove Godine sve će se zaboraviti
[bye]
[/quote]

DAj BOŽE da bude tako ja se isto nadam da do NOVE godine budemo bar sa CROBEXSOM 4500a kad će oni ulagači dočekat što su kupovali na 5500 KAD je ekipa prodavala poput LUKOVIĆA i rodijaka neznam sve vam je ovo bilo JAKO DOBRO OSMIŠLJENO OD PAR OBITELJI a pod izrekom koje kakve krize ratova izbora visoke cjene nafte i još neznam čega sve to samo da sruše što niže a sad kad se počelo popravljati to ih je iznenadilo i sad drže na ovim cjenama do prvog pada neke burze nije bitno u kojem djelu svijeta pa da može pasti i naša bar duplo i tako ta gospoda se natovari bar 5 puta više od onog što su prodali to je cjela istina našeg TK jednom rječju LOPOVLUK
[/quote]

Kada su postojeće osakatili i "skratili za glavu" lijep ti je signal slijedeći članak:
Scenario se zna unaprijed i tko je prokužio na vrijeme, a nije rodijak … pročitati …
Vaš link

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!




CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

Čak je sve skupa malo složenije klupko nego što si opisao [cool]
Al do Nove Godine sve će se zaboraviti
[bye]
[/quote]

Mislim da je itekako jednostavno klupko. Rodjaštvo, kao u svemu u Hrvatskoj.

Što mislite kolegice do Nove godine da idemo up, pa će se zaboraviti prethodno napravljenje gadarije?
[/quote]

Mislim da će gadarije pretvoriti u hvalospjeve o pravodobnim postupcima na TK, ali tek kada dignu Grobi … a mali ko mali … što pročitaju to i misle … lahko za njih [bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

@Prinos

Ok, imamo fore za ukrcaj do kraja godine.

Surround all arround when it hits the ground


DAj BOŽE da bude tako ja se isto nadam da do NOVE godine budemo bar sa CROBEXSOM 4500a kad će oni ulagači dočekat što su kupovali na 5500 KAD je ekipa prodavala poput LUKOVIĆA i rodijaka neznam sve vam je ovo bilo JAKO DOBRO OSMIŠLJENO OD PAR OBITELJI a pod izrekom koje kakve krize ratova izbora visoke cjene nafte i još neznam čega sve to samo da sruše što niže a sad kad se počelo popravljati to ih je iznenadilo i sad drže na ovim cjenama do prvog pada neke burze nije bitno u kojem djelu svijeta pa da može pasti i naša bar duplo i tako ta gospoda se natovari bar 5 puta više od onog što su prodali to je cjela istina našeg TK jednom rječju LOPOVLUK

Birtiću, daj molim te…

Cijeli svijet je u minusima. Bear market je svugdje. Eno ti NIKKEI na razini iz 80-tih, a ti ovdje neke teorije urote, orkestrirano rušenje Crobexa, par obitelji… smiješno.

Da je taj Crobex na 5000 + bodova bio fundamentalno utemeljen ne bi se ovako srozao.

Realno, obzirom na stanje HR gospodarstva trenutno, Crobex nema što tražiti preko 3200 bodova.

I to je sva mudrost.

A firme izlistane na ZSE-u vrijedne pozornosti nabrojim na prste (još uvijek dvije ruke, a nije ni to sigurno).

Crobex na 5500 možda doživite 2012-2013 kad se pokrenu veći energetski projekti.



@Prinos

Ok, imamo fore za ukrcaj do kraja godine.

Bolje što prije,zašto propustiti koji postotak više. [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

New Report

Close