Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=1f57ec3e-f6e0-4e05-9ed5-006925b8feb1

OIF imaju samo milijardu kn domaćih dionica. Možda je došlo vrijeme da se njihove menadžere prestane napadati po forumima jer je nihov utjecaj na TK trenutno marginalan.

To je jasno već duže vremena, međutim zašto šute? Njihovo dizanje glasa protiv manipulacija OMF-ova bi daleko žešće odzvonio u javnosti od našeg.
[/quote]
A zašto bi dizali glas pa nisu to njihove pare a i oni u tome imaju dio od toga kolača.

U slučaju da ostanu bez posla uvijek je tu rezervna solucija Carina ili Policija tamo ionako svakoga primaju.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača




http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=1f57ec3e-f6e0-4e05-9ed5-006925b8feb1

OIF imaju samo milijardu kn domaćih dionica. Možda je došlo vrijeme da se njihove menadžere prestane napadati po forumima jer je nihov utjecaj na TK trenutno marginalan.

To je jasno već duže vremena, međutim zašto šute? Njihovo dizanje glasa protiv manipulacija OMF-ova bi daleko žešće odzvonio u javnosti od našeg.
[/quote]
A zašto bi dizali glas pa nisu to njihove pare a i oni u tome imaju dio od toga kolača.

U slučaju da ostanu bez posla uvijek je tu rezervna solucija Carina ili Policija tamo ionako svakoga primaju.
[/quote]

Tko će dignuti glas?
1. Oni iz privatnih fondova koji su se izblamirali, i spucali tuđu lovu
ili
2. Oni iz bankarskih fondova koji su spucali tuđe pare, koji u najamna snaga istog gazde koji je i lovio u mutnom

Nema tu kruha. Fondovska industrija u Hrvata je definitivno sasječena u začetku i proći će možda i desetak godina da se oporavi.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Mirovinci kao trojanski konj na ZSE, ili demostracija i potvrda stvarnih poluga moći u RH ( vidi intervju sa F. Lukovićem u JL, prošlu subotu).
Analizirajući događanja na ZSE proteklih godinu dana, ne mogu se oteti dojmu o perfidnoj i unaprijed smišljenoj akciji. Da se prisjetimo: mirovinci kupuju dionice na ATH i neposredno dižu indexe OIF, gdje značajno participiraju, nakon toga "preko noći" traže isplatu udjela u OIF, ruše tržište, te nastavljaju s tom praksom da današnjih dana.
Gdje smo trenutno?
Mirovinci, s jedne strane nakupili se jeftinih dionica, imaju izvrsnu startnu poziciju za idućih X godina do pojave ozbiljnijeg stranog investitora na ZSE kao konkurencije. S druge strane, " unakazili" OIF-ove, demoralizirali male ulagače koji listom kapital vračaju u matične banke mirovinaca.
Perspektiva? Pomalo podizanje cijena u izdanjima gdje mirovinci najviše participiraju ( malo iznad službene stope inflacije, ili oročene štednje ). Po navedenoj analogiji, ispada da je najveća kletva na ZSE " dabogda ti mirovinci ušli u dionice".
Dionice u kojima mirovinci ne participiraju, uglavnom manje likvidne, zasad se ponašaju po inerciji tržišta, s velikom šansom da se u bliskoj budućnost otrgnu iz ralja neselektivnosti.


Mirovinci kao trojanski konj na ZSE, ili demostracija i potvrda stvarnih poluga moći u RH ( vidi intervju sa F. Lukovićem u JL, prošlu subotu).
Analizirajući događanja na ZSE proteklih godinu dana, ne mogu se oteti dojmu o perfidnoj i unaprijed smišljenoj akciji. Da se prisjetimo: mirovinci kupuju dionice na ATH i neposredno dižu indexe OIF, gdje značajno participiraju, nakon toga "preko noći" traže isplatu udjela u OIF, ruše tržište, te nastavljaju s tom praksom da današnjih dana.
Gdje smo trenutno?
Mirovinci, s jedne strane nakupili se jeftinih dionica, imaju izvrsnu startnu poziciju za idućih X godina do pojave ozbiljnijeg stranog investitora na ZSE kao konkurencije. S druge strane, " unakazili" OIF-ove, demoralizirali male ulagače koji listom kapital vračaju u matične banke mirovinaca.
Perspektiva? Pomalo podizanje cijena u izdanjima gdje mirovinci najviše participiraju ( malo iznad službene stope inflacije, ili oročene štednje ). Po navedenoj analogiji, ispada da je najveća kletva na ZSE " dabogda ti mirovinci ušli u dionice".
Dionice u kojima mirovinci ne participiraju, uglavnom manje likvidne, zasad se ponašaju po inerciji tržišta, s velikom šansom da se u bliskoj budućnost otrgnu iz ralja neselektivnosti.

S jedne strane se mogu složiti sa gore navedenim ali sa jednom malom razlikom, vjerujem da će sljedeći cilj mirovinskih fondova biti podizanje nivoa Crobex-a. Sada će reći mnogi zašto kada oni gledaju dugoročno i imaju i vremena i keša itd. i itd. Moj bi odgovor bio ; ovo sve je napravljeno sa ciljem da se zaradi a zaraditi se može samo ako se dobro nakrcaju jeftinim dionicama i onda ih uvale nakon određenog vremena po visokim cijenama nekom drugom ( možda opet malima, stranim fondovima, malim našim fondovima, možda neko preuzimanje – vidi primjer INA-e itd.). Ne želim nagađati kada će se to desiti ali ako smo se iznenadili kako smo brzo pali vjerujem da ćemo se iznenaditi kako brzo može krenuti rast.


Mirovinci kao trojanski konj na ZSE, ili demostracija i potvrda stvarnih poluga moći u RH ( vidi intervju sa F. Lukovićem u JL, prošlu subotu).
Analizirajući događanja na ZSE proteklih godinu dana, ne mogu se oteti dojmu o perfidnoj i unaprijed smišljenoj akciji. Da se prisjetimo: mirovinci kupuju dionice na ATH i neposredno dižu indexe OIF, gdje značajno participiraju, nakon toga "preko noći" traže isplatu udjela u OIF, ruše tržište, te nastavljaju s tom praksom da današnjih dana.
Gdje smo trenutno?
Mirovinci, s jedne strane nakupili se jeftinih dionica, imaju izvrsnu startnu poziciju za idućih X godina do pojave ozbiljnijeg stranog investitora na ZSE kao konkurencije. S druge strane, " unakazili" OIF-ove, demoralizirali male ulagače koji listom kapital vračaju u matične banke mirovinaca.
Perspektiva? Pomalo podizanje cijena u izdanjima gdje mirovinci najviše participiraju ( malo iznad službene stope inflacije, ili oročene štednje ). Po navedenoj analogiji, ispada da je najveća kletva na ZSE " dabogda ti mirovinci ušli u dionice".
Dionice u kojima mirovinci ne participiraju, uglavnom manje likvidne, zasad se ponašaju po inerciji tržišta, s velikom šansom da se u bliskoj budućnost otrgnu iz ralja neselektivnosti.

da, to je način kako funkcioniraju tržišta kapitala. jasno da oni neće dizati cijene brže od o 10% godišnje. za ono iznad toga su ionako na burzi zaduženi drugi, a ne konzervativni ulagači, kao što su OMF.

burza će poletjeti kad/ako mali prestanu pušiti priče o pljački na tržištu kapitala s foruma i od raznih kolumnista i vrate se u fondove i dionice. kada će to biti? he he pa čitajući ovaj forum rekao bih ne tako skoro i nadam se da ćemo i mirovinci i svi mi drugi koji se šlepamo uz njih imati još puno vremena ukrcavati se ovako jeftino.

borismnajjače mi je kad ekipa počne citirati jurčića i njegov zakon o porezu na kapitalnu dobit
zar nije čudno da se o tom počelo pričati tek tamo pred izbore kad si vidjelo kolko je hrvata ušlo u inu i kolko se " zaradilo"
pa je naravno tada udružena bratija političara (bez obzira na kapu i značku) počela program oko toga
i naravno da su sdp popušili zbog tog poreza

al se ne vidi šira slika da su ti svi političari ustvari jedna te ista bagra, da svi rade zajedno, prave igrokaz za nas bedaste gledaoce a mi se ovdje žestimo mučimo i nerviramo

nema tu puno pameti, izigrali su nas ponovno i sad se treba oboružati strpljenjem i razoborom
ulažite u zdravlje i zdravi život

kad se njima d…e jedna stvar krenut ce na gore

to je cijela filozofija

stranci se povukli, iz OIF povukli i oni i mali ulagači,veliki igrači otpustili na max.(privilegija dolaska do informacije),dobar dio se prelio u Inu kad je objavljena ponuda,medijskim dolijevanjem ulja o krizi izašli mali ulagači,recite mi tko im je konkurencija ? , mogu čekati do sudnjeg dana


CROBEX-om upravlja grupa ljudi koja kontrolira sve medije pogledajte protekli tjedan svi indexsi iz EU i AMERIKE su se oporavili 20%-30% a naš CROBEX 0.27% taj oporavak nitko nije objavio niti u novinama niti na TV niti jedna TV možete mislit koliki utjecaj imaju iz OMF i DNOVOSELEC kad je čak pod njihov utjecaj spao i sam ŠPRAJC gledam ga sinoć u vjestima nesmije jadnik da spomene ni D a kamol da kaže DIONICA e to je veliki problem našeg TK i to što je HANFA sa SAMODOLOM samo STATISTA I TO U KOKURUZU sve je napravljeno namjernim urušavanjem za koris OMF i njihovih rodijaka kumova i prijatelja preko leđa malog ulagača

ČISTA MANIPULACIJA TRŽIŠTEM,OPRAVDAVANA SVJETSKOM KRIZOM,NITI JEDNE POZITIVNE VIJESTI U PROŠLOM TJEDNU, ZSE JE ZA SADA JEDNA VELIKA SEPTIŠKA JAMA,PUNA NARAVNO, KAD JE PRODAJU BEČU MOŽDA MOŽEMO OČEKIVATI POBOLJŠANJE,INAČE JE OVO KAO PRIVATNA PRĆIJA SA ZAJEDNIČKOM LOVOM, SA MALIM PARAZITIMA KOJI UŽIVAJU

Par misli

1. činjenica je da OMF na našem TK ostali kao jedini igrači koji imaju snagu
2. činjenica je da im je nalogodavac van Hrvatske
3. činjenica je da oni nemaju problema s likvidnošću jer im je slovom zakona osigurana.
4. činjenica je da osim menađerskih bonusa, njima se ne trči za zaradom
5. činjenica je da oni tuđom lovom (fondovskom) kupuju dionice šefova ili povezanih osoba na višim razinama
6. pretpostavka je da povezane osobe imaju info kad će krenuti na niže razine

Iz sveg ovoga zaključujem.
1. Nema oporavka dok ne uđe neki drugi faktor na naš TK, čitaj strani fondovi, da im pokvare planove
2. Do tada trgovanjem (špekuliranjem) na ZSE profit mogu ostvariti ili srećkovići ili povezane osobe
3. Mazohizam je gledati TA i ciljane cijene dionica u situaciji kad se njih određuje na kavicama

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

S jedne strane se mogu složiti sa gore navedenim ali sa jednom malom razlikom, vjerujem da će sljedeći cilj mirovinskih fondova biti podizanje nivoa Crobex-a. Sada će reći mnogi zašto kada oni gledaju dugoročno i imaju i vremena i keša itd. i itd. Moj bi odgovor bio ; ovo sve je napravljeno sa ciljem da se zaradi a zaraditi se može samo ako se dobro nakrcaju jeftinim dionicama i onda ih uvale nakon određenog vremena po visokim cijenama nekom drugom ( možda opet malima, stranim fondovima, malim našim fondovima, možda neko preuzimanje – vidi primjer INA-e itd.). Ne želim nagađati kada će se to desiti ali ako smo se iznenadili kako smo brzo pali vjerujem da ćemo se iznenaditi kako brzo može krenuti rast.


jepppppp , samo sta ti mislis da su ovi mali vesla sisali nakon svega ovago , ili mislis da je ponavljanje majka mudrosti pa ce si dozvoliti jos jednom ovakav gubitak .
a , za ove strane nemoj da se brigas imaju oni puno jacu polugu i insajd od ovih nasih tkzv. fond menadjera .
( samo se sjeti one procjene onog analiticara nilskog konjica o vrijednosti KOEI ; ADRS ; DLKV ; kada su mali i FM svom silom kupovali a ti se konjici iskrcavali pa otisli .)

najvrednije stvari u životu su besplatne



Mirovinci kao trojanski konj na ZSE, ili demostracija i potvrda stvarnih poluga moći u RH ( vidi intervju sa F. Lukovićem u JL, prošlu subotu).
Analizirajući događanja na ZSE proteklih godinu dana, ne mogu se oteti dojmu o perfidnoj i unaprijed smišljenoj akciji. Da se prisjetimo: mirovinci kupuju dionice na ATH i neposredno dižu indexe OIF, gdje značajno participiraju, nakon toga "preko noći" traže isplatu udjela u OIF, ruše tržište, te nastavljaju s tom praksom da današnjih dana.
Gdje smo trenutno?
Mirovinci, s jedne strane nakupili se jeftinih dionica, imaju izvrsnu startnu poziciju za idućih X godina do pojave ozbiljnijeg stranog investitora na ZSE kao konkurencije. S druge strane, " unakazili" OIF-ove, demoralizirali male ulagače koji listom kapital vračaju u matične banke mirovinaca.
Perspektiva? Pomalo podizanje cijena u izdanjima gdje mirovinci najviše participiraju ( malo iznad službene stope inflacije, ili oročene štednje ). Po navedenoj analogiji, ispada da je najveća kletva na ZSE " dabogda ti mirovinci ušli u dionice".
Dionice u kojima mirovinci ne participiraju, uglavnom manje likvidne, zasad se ponašaju po inerciji tržišta, s velikom šansom da se u bliskoj budućnost otrgnu iz ralja neselektivnosti.

da, to je način kako funkcioniraju tržišta kapitala. jasno da oni neće dizati cijene brže od o 10% godišnje. za ono iznad toga su ionako na burzi zaduženi drugi, a ne konzervativni ulagači, kao što su OMF.

burza će poletjeti kad/ako mali prestanu pušiti priče o pljački na tržištu kapitala s foruma i od raznih kolumnista i vrate se u fondove i dionice. kada će to biti? he he pa čitajući ovaj forum rekao bih ne tako skoro i nadam se da ćemo i mirovinci i svi mi drugi koji se šlepamo uz njih imati još puno vremena ukrcavati se ovako jeftino.
[/quote]

što se tiče utjecaja konzervativnih ulagača na moj mirovinski put, s obzirom na to da su mi roditelji u mirovini i dalje bih pristajao uplaćivati u proračun za njihove mirovine, ali radije bih da mi zakon dopušta da se odreknem vlastite, to jest da me se ne sili zakonom da u fondove uplaćujem novac koji bi se jednog dana trebao vratiti meni. radije bih se sam brinuo za svoju starost.

kako bi to balašević rekao, "ja mojoj babi ne bi nikad dao atomsku bombu, na dugme". ni ja svoju starost ne bih dao tipovima koji su koješta kupovali na all time high, isto na dugme. nažalost, ne pišem ja zakone.

i, da ti nisi možda kakav mif menadžer? 🙂
dok ti ne saznam ime i prezime, i zanimanje, ajm aut of dis diskašn

www.knjigara.com

@ nevera

Bilo je poprilično znakova koji su upozoravali da se sprema gadna nevolja, ali bili su ignorirani. A nilski konjići su bili jedan od prvih.
Nažalost i ja sam ih krivo tumačio.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close