Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dinverter
da legene vijest izvank?
pa mislim da je dax isao 25% gore a mi samo 5%, koja vijest treba podic dax na 6 da bi se mi pomaknuli 100 bodova, manipulacija i tovarenje po privatnim racunima prije nego odemo gore

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Napokon jedan petak da je završio u pozitivi,nakon par mjeseci koliko sam pratio. I neke dionice počele rast nakon dobrih izvješća. Izgleda da se počinje gledati ponovo na financijska izvješća i fundamente,barem kod nekih papira. [proud]

bas komentiram da je dax otisao pet puta vise od grobexa a mi uz ove rezultate sretni ak zavrsimo s plusom.
gadna manipulacija

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

ZSE je opet pobrao vrhnje na balkanu.
Najveći rast u regiji.

Moramo biti jaaaaako zadovoljni.
Do kad ćemo tako, ne zna se.

Najbolji tjedan listopaskog sivila svih svjetskih indeksa a mi u minusu!? Srećom da mi imamo ožujsku utjehu. Živjeli!

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




@simone
. Hvala.
Panker, Nihilist… Naravno da sam se zeznuo htio sam reci upravo ono o cemu govori simone a to je da su neke pale 80% i da im treba 400%(bas me zanima koliko ce vremena za to trebati iako ako je nesto kostalo 100 Kn a sad kosta 25 pa naraste 100% dodje na 50Kn pa jos 100% dodje na 100Kn, dakle rast od dva puta po 100% je dovoljan-bolje zvuci nego 400% od toga neke hvata jeza) da se vrate. Stoji naravno na da su shodno tome na istoj kolicini dionica prometi pali 3-4 X. Mislim da bi bilo bolje da energiju usmjeravate u pozitivu a ne na ismijavanje.

Ma pusti ti njih,dobro tebi ide matematike. A kolika bi cijena bila da sa 100 kn ode 100% gore pa onda 400% dolje? [lol] [lol] [lol]
[/quote]

kak bezveze pitaš…. To se zove stock-split kad za 1 dijonicu dobiš 10.
Samo što se po ovoj "matematici" u tom splitu ne dira cijena

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Najbolji tjedan listopaskog sivila svih svjetskih indeksa a mi u minusu!? Srećom da mi imamo ožujsku utjehu. Živjeli!

Je je….sivilo, definitivno. Jedino zeleno je pivo PAN – osvježi dan!
Preporučam svima!
Živjeli!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!




@simone
. Hvala.
Panker, Nihilist… Naravno da sam se zeznuo htio sam reci upravo ono o cemu govori simone a to je da su neke pale 80% i da im treba 400%(bas me zanima koliko ce vremena za to trebati iako ako je nesto kostalo 100 Kn a sad kosta 25 pa naraste 100% dodje na 50Kn pa jos 100% dodje na 100Kn, dakle rast od dva puta po 100% je dovoljan-bolje zvuci nego 400% od toga neke hvata jeza) da se vrate. Stoji naravno na da su shodno tome na istoj kolicini dionica prometi pali 3-4 X. Mislim da bi bilo bolje da energiju usmjeravate u pozitivu a ne na ismijavanje.

Ma pusti ti njih,dobro tebi ide matematike. A kolika bi cijena bila da sa 100 kn ode 100% gore pa onda 400% dolje? [lol] [lol] [lol]
[/quote]
Ma moram ovo prokomentirat. evo konkretan primjer:LKPC prodana po nominali 400kn, dosegla gotovo 7000kn (6999,99) pala sad na cca 1400, koliki je pad u postotcima??? npr.ako računate rast LKPC sa cca 1400 na 7000 imate rast od 500% ali ako računate pad sa 7000 na cca 1400 u pstotcima imate pad od 80%… za priod kretanaja cjene LKPC od 1400 na 7000 ili obratno…

Ma evo i malo optimizma:

31. listopad 2008.
Usporena inflacija u eurozoni

Godišnja stopa inflacije u 15-članoj eurozoni u listopadu se spustila na 3,2 posto, pokazuju objavljene prve procjene europskog statističkog ureda Eurostata.

Usporedbe radi, u rujnu je stopa inflacije iznosila 3,6 posto, dodaje se u priopćenju statističkog ureda. Analitičari su predvidjeli da bi pad cijena energenata i usporavanje globalnog rasta mogli dovesti do daljnjeg slabljenja inflacije idućih mjeseci, prenosi Hina. Naftom se u petak na europskim tržištima trgovalo po cijeni od 63 dolara za barel, nasuprot rekordnim razinama od gotovo 150 dolara zabilježenih u srpnju. Prema usklađenim europskim standardima, godišnja stopa inflacije u Njemačkoj, najvećem gospodarstvu eurozone, spustila se s rujanskih 3,0 posto na 2,5 posto u listopadu, što je njezina najniža razina u proteklih više od godinu dana, pokazali su također ovih dana objavljeni podaci.

(HRT)
samo ovi naši nikako da obore cjene nakon pada goriva…

[angry]


Ma evo i malo optimizma:

31. listopad 2008.
Usporena inflacija u eurozoni

Godišnja stopa inflacije u 15-članoj eurozoni u listopadu se spustila na 3,2 posto, pokazuju objavljene prve procjene europskog statističkog ureda Eurostata.

Usporedbe radi, u rujnu je stopa inflacije iznosila 3,6 posto, dodaje se u priopćenju statističkog ureda. Analitičari su predvidjeli da bi pad cijena energenata i usporavanje globalnog rasta mogli dovesti do daljnjeg slabljenja inflacije idućih mjeseci, prenosi Hina. Naftom se u petak na europskim tržištima trgovalo po cijeni od 63 dolara za barel, nasuprot rekordnim razinama od gotovo 150 dolara zabilježenih u srpnju. Prema usklađenim europskim standardima, godišnja stopa inflacije u Njemačkoj, najvećem gospodarstvu eurozone, spustila se s rujanskih 3,0 posto na 2,5 posto u listopadu, što je njezina najniža razina u proteklih više od godinu dana, pokazali su također ovih dana objavljeni podaci.

(HRT)
samo ovi naši nikako da obore cjene nakon pada goriva…

[angry]

Tepaš ti njima … aaa [lol] [thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ljudi koliko god sam optimist i sav u dionicama i gubicima, imam neku nelagodu. Sanader otkazuje gradnju aerodroma, u državi u kojoj se nikad nije štedilo u kojoj se uvjek gradilo što više (jer je samim tim i provizija što veća). Pred nama je velika nelikvidnost (ako se ne smiri svijet), naše Banke već danas nemaju gdje posuditi novac. Kamate će se drastično povisiti, to će se preliti na gospodarstvo koje neće moći vraćati kredite, dalje to opet djeluje na Banke i ukratko može biti jako gadno. Prvi put na forumu pišem crno, ali ovo je realan scenarij ako se ubrzo ne smiri situacija u svijetu, jer naša rastrošna vlada se neće znati suočiti s takvim eventualnim scenarijom. Ponavljam alarmantno mi je otkazivanje aerodroma.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Napokon jedan petak da je završio u pozitivi,nakon par mjeseci koliko sam pratio. I neke dionice počele rast nakon dobrih izvješća. Izgleda da se počinje gledati ponovo na financijska izvješća i fundamente,barem kod nekih papira. [proud]

bas komentiram da je dax otisao pet puta vise od grobexa a mi uz ove rezultate sretni ak zavrsimo s plusom.
gadna manipulacija
[/quote]

Neznam koliko puta je otišao više,ali vidim da se popravljaju indeksi i u Evropi i kod amera,a kod nas jako sporo. Nešto se dešava kod nas,ali vjerujem pozitivno,jer ipak smo u zadnjih par dana i mrvicu porasli,i odbili se od one donje granice duplog dna,iako malim prometima. Samo da veći igrači malo kvalitetnije povedu,pa će i mali za njima. Ali i ovo je dobar znak po meni.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

čuem da novoselec i ekipa sad ulazi lagano i njiovi pajdasi i prijani
zato je mali promet nemojte da vas to zbuni pustite ljude da se upucaju

a onda ce fondovi kupovovati od jarana i prijana novoselcevih tamo negdje na 5200 crobex

budi drug pa okreni jos jedan krug

Postanite Eu-robovi

New Report

Close