Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


DANAS JE SVJETSKI DAN ŠTEDNJE dečki zato pamet u glavu

čestitke svim štedišama, banke su ostvarile 4 mlrd. kn dobiti,a vi ??????? [lol]

Evo malo optimizma

31. listopad 2008.| Tomislav Petrov
Američke dionice uzletjele nakon objave gospodarskog rasta

Američke dionice u četvrtak su uzletjele nakon što se američko gospodarstvo u trećem kvartalu stegnulo manje nego što su to sudionici tržišta kapitala očekivali te investitori špekuliraju da će sljedeći niz globalnog rezanja ključnih kamatnih stopa globalno gospodarstvo izvući iz recesije.

Staples Inc. uzletjela je 16 posto, OfficeMax Inc. 46 posto, Intercontinental Exchange 41 posto, dionica Legg Mason Inc. na vrijednosti je dobila 23 posto, a Colgate-Palmolive Co. skočila je 7,0 posto nakon objave neto dobiti više od očekivane. Američka središnja banka osigurala je 120 milijardi američkih dolara da osigura kreditiranje tržišta u razvoju.



nema greške. danas padamo jer azija je gadno pala, a europa je pola-pola.
ako ništa drugo barem imamo alibi za pad jer azija je jako crvena, pa što bi kod nas bilo bolje.
A i futuresi su crveni. za danas barem postoji alibi pada :):):)

[/quote]

razlog njihovog pada je prognoza da će biti manja neto dobit i cijene matala, a kod nas se FI za 3Q već znaju, a metala imamo najviše na skladištima sekundarnog otpada, ako misliš da je to danas važno,padnimo onda i danas zajedno [thumbsup]


Opet stvarate paniku ,stvarno bi se institucije morale pozabaviti sa nekim Nickovima na ovom forumu.

Evo opet si počeo.
Sve dok se bude prozivala država i institucije, ne idemo gore, daj shvati.

Kad su ljudi u dionicama i ne ide gore, ili gube, stvara im se subjektivan dojam tržišta.
Da li netko proziva vlasnika kladionice kad popuši paru?
Naravno da ne.



Opet stvarate paniku ,stvarno bi se institucije morale pozabaviti sa nekim Nickovima na ovom forumu.

Jel to iste one institucije koje rješavaju probleme po Zagrebu u zadnja 2 tjedna? [lol]
[/quote]
Simonica, svi znamo da ti znaš najviše o tome, obzirom na jučerašnja događanja [lol]

Ovo nije kladionica ,a stobom bi se trebalo prvo pozabaviti da se utvrdi tko se krije iza tvojih silnih Nickova

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=58339

ja bi htel danas nešto kupiti, ali tak da stavim jedan mali, "skriveni" nalogić.
Hoće mi neko pomoći da to napravim. Gle, nije neka lova u pitanju, a meni će biti neizmjerna sreća. Tražim kandidate, a za Martinje častim.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Evo malo optimizma

31. listopad 2008.| Tomislav Petrov
Američke dionice uzletjele nakon objave gospodarskog rasta

Američke dionice u četvrtak su uzletjele nakon što se američko gospodarstvo u trećem kvartalu stegnulo manje nego što su to sudionici tržišta kapitala očekivali te investitori špekuliraju da će sljedeći niz globalnog rezanja ključnih kamatnih stopa globalno gospodarstvo izvući iz recesije.

Staples Inc. uzletjela je 16 posto, OfficeMax Inc. 46 posto, Intercontinental Exchange 41 posto, dionica Legg Mason Inc. na vrijednosti je dobila 23 posto, a Colgate-Palmolive Co. skočila je 7,0 posto nakon objave neto dobiti više od očekivane. Američka središnja banka osigurala je 120 milijardi američkih dolara da osigura kreditiranje tržišta u razvoju.


Gospon Tomica je poznati povjesničar, tako da o članku ne bih dalje.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Evo dočekali smo crvenilo u evropi. Sad će naši vrli menadžeri brzo srušiti grobi u debeli minus. Opravdanje? Pa zar ne vidite da je Evropa u minusu, pa kaj bi htjeli. A to kaj su oni ovaj tjedan dobro povukli gore to nikom ništa. [sad]


Ovo nije kladionica ,a stobom bi se trebalo prvo pozabaviti da se utvrdi tko se krije iza tvojih silnih Nickova

Vreć polako sumnjam da sebe projiciraš na druge.
Odmah kad je netko u pravu treba ga privest u stanicu i razotkriti mu identitet. [shocked]

Kao što sam rekao, portfelj zamagljuje objaktivno mišljenje o stanju tržišta.
A kolega je pravi primjer.

Gospon Tomica je poznati povjesničar, tako da o članku ne bih dalje.


Meni je Petrov sasvim Ok !
Da sam ga ozbiljnije doživljavao u 01 mj. og., ne bi popušio tolike novce na LKPC, nego bi sada sa smješkom promatrao ovu situaciju u svijetu i našem TK !

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close