Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ispada kako nitko od nas ne piše. – a slike i imena sve s ovog foruma. – bar me dobro nasmije taj forum. Pozdrav !

Ja sam isto poceo tamo pisati i mislio prestati ovdje, ali kako tamo bas i nije neki ‘odaziv’, tako sam i skoro prestao.
btw zar je vazno na kojem forumu pises? Vazni su dobra informacija i misljenje; pa makar ti ih dala i baba Juke na pjaci.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Goran8:

” Jeli prosla ta prodaja od 540$

– nije prošla ta prodaja,
– samo je promet znakovit ukupno 200kom,
– tržiti će se i po tim cijenama,
– ali sad ti je puno bolje zavrtiti lovu na VIS, PUNT ili Zdenka koja znakovito raste i pada po 5%,
– p.s. kupila sam malo Visa ali po puno manjim cijenama.
Pozdrav !

A po kojim cijenama si uspjela kupiti vis ako nije tajna

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


ivana7: ” Goran8: ” ” Jeli prosla ta prodaja od 540$ ” – nije prošla ta prodaja, – samo je promet znakovit ukupno 200kom, – tržiti će se i po tim cijenama, – ali sad ti je puno bolje zavrtiti lovu na VIS, PUNT ili Zdenka koja znakovito raste i pada po 5%, – p.s. kupila sam malo Visa ali po puno manjim cijenama. Pozdrav ! ” A po kojim cijenama si uspjela kupiti vis ako nije tajna

E sada neka mi neko objasni stvari u vezi toga Visa; kazu ulazimo u Nato vrlo brzo, ovi ce dati otok za baze; a dionica bi trebala rasti nakon takve vijesti?? Da, vjerojatno ce se furati na ratni turizam i razgledanje krstarica i slicno. Ta vijest bi trebala, ako ne pokopati, ali bar dobrano zakociti tu dionicu.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

E sada neka mi neko objasni stvari u vezi toga Visa; kazu ulazimo u Nato vrlo brzo, ovi ce dati otok za baze; a dionica bi trebala rasti nakon takve vijesti?? Da, vjerojatno ce se furati na ratni turizam i razgledanje krstarica i slicno. Ta vijest bi trebala, ako ne pokopati, ali bar dobrano zakociti tu dionicu.[smiley9]

Uz pretpostavke da cemo uci uskoro u NATO (najranije slijedece godine) i uz pretpostavku da ce se tamo napraviti NATO baza (dakle vec 2x “ako”) to ne znaci da ce to biti baza a la JNA pa da nema turista na cijelom otoku. A iz iskustava zemalja koje su imale americke baze na svom tlu mislim da se s tugom sjecaju (Nijemci primjerice) dana kad su ameri odlucili zatvoriti neke baze jer su se time zatvorili i izvori prihoda za domace stanovnistvo, hotele, kupleraje, suvenirnice itd. Razmislite samo o banalnoj stvari: sto mislite da li ce ameri ici na kurve u svojoj bazi ili u najblizi hotel? Btw, bio sam na Visu ljetos i ako se dozvoli baza na terenu gdje je bila JNA to je na dijametralno suprotnoj strani od grada Visa u kojemu se nalazi hotel.

Manager.hr

21.03.2007 17:35

Dionica trgovačkog lanca jučer je dosegla povijesni maksimum
Konzum na 50.000 kuna!
Autor Snježana MLINAREVIĆ

Na ujedinjenoj Zagrebačkoj burzi, koju prošla tri dana baš ne odlikuje velika likvidnost i rast tržišta, ističu se dvije dionice. Inače slabo likvidna dionica trgovačkog lanca Konzum jučer je stigla do svoga povijesnog maksimuma, cijene od 50.000 kuna.

U posljednjih godinu dana Konzum je prošao put od 18.500 kuna i dosegnuo sadašnji vrhunac. Interes za Konzum potaknut je velikim razvojem trgovačkog lanca koji je dosegnuo 11 milijardi kuna prometa i jedna je od najvećih tvrtki u Hrvatskoj. Osim te činjenice, Konzum je zanimljiv ulagačima i zbog procesa integriranja s Deltom M, manjom inačicom Konzuma u Srbiji.

Obje kompanije trenutačno prolaze procjenu vrijednosti u aranžmanu velikih svjetskih banaka UBS-a, odnosno Citibank, a taj posao treba biti gotov do lipnja, kad između Agrokora i Delte počinju pregovori o spajanju trgovačkih lanaca u jedan. Svaka strana imala bi 50 posto udjela, a ona s manjim kapitalom unijela bi u novo društvo odgovarajući iznos.

Među zanimljivije dionice na burzi se probija Janaf, prije svega neuobičajeno velikom likvidnošću, a prati ga i pristojan rast vrijednosti. Rast Janafa navodno je potaknut novim okolnostima u vezi s njegovim vlasništvom, na što pretendiraju i BiH i Srbija.

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

Burze diljem svijeta u plusu………………….[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Burze diljem svijeta u plusu………………….[smiley2]

sve se zeleni… pa kad već kod nas nije djelovalo crvenilo, neka krene zelenilo[smiley2]

kako se sa mosticha kopiraju podatci za nabacit k/p da malo pomognemo ljudima?

ne web nago običan mostich

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Interesantno,, do sada ni jedna transakcija na INA !!!! [smiley13]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

A na KODT -R i P se sve praši.[smiley9]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

kako se fino MDKA počistila. prva prodaja na 15000


A na KODT -R i P se sve praši.[smiley9]

Slično će biti i na KOEI kada izađe izvješće. Da nema onog strašila od 1000 kom na 905 cijena bi već probila gornji Bollinger na 929 .

New Report

Close