Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Evo gledam ameri opet u plusu, ako se održe, a nadam se da hoće, sutra bi trebao biti rast u eu, ali kod nas? Ako kod nas ne bude rast, to je jasna poruka svim malim dioničarima da se nemaju po čemu orjentirati, niti po amerima, niti po eu, niti po aziji, a fundamente već odavno nitko ne benda ili ne daj bože kvartalne rezultate kompanija. To znači da su bogovi na ZSE mirovinci i bit će kako oni kažu, a posljedica toga je da se ne može trejdati, nego žele izazvati rezignaciju kod malih dioničara i odustajanje tj. prodaju svojih dionica. Po mom mišljenju to im je i cilj, a nakon toga će potegnut naglo tržište prema gore, tako da onaj koji se iskrcao će morati kupovati na +10% sadašnjih vrijednosti, ako i onda, jer s pravom može pomisliti da je to samo jedan običan bull run. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a mislim da ćemo već sutra biti pametniji.

Potpisujem svako slovo
[/quote]

mogu oni zaj………….koliko hoće,ali prava istina je da danas moje i njihove dionice vrijede isto,i sutra i prekosutra i do mirovine ako treba,jedino mislim da se netko drugi krca sa pravim firmama na niskim cijenama, a oni im to omogućuju,jer ipak neki znaju koji ćemo dan gore ili samo dole,davno sam napisao da je ovo drugi krug privatizacije,prodaju OIF,prodaju OMF,prodaju drhtave ručice,mali dioničari, pa tko onda kupuje?? ili svatko svoju firmu ili tipuje neku još bolju,pa za par godina kažu NN je postao 85% vlasnik najvećeg hrvatskog………………………………ili još bolje 95%, ima već takvih koji su to ostvarili u svojim firmama,kratkoročno gube ali se postotak dionica povećava i kad ih skupiš 100% zašto je bitna cijena dionice??za ništa jer je teško doći do njih,nisu za prodaju


Malo sam razmisljao pa da podjelim s forumasima moje misljenje zasto mi danas nismo rasli……

Ne vidim ni jedan razlog osim ovog:

Mirovinski fondovi i glavonje koji uz mirovinske fondove privatno dobro zaraduju na valovima koje rade mirovinski fondovi su ociti u petak kupili odredeni dio jeftinih dionica na najnizim razinama i onda su te iste dionice prodali u ponedjeljak posto se bas po nicemu nije moglo pretpostaviti da ce Ameri zavrsiti na +10%,danas su jos nesto malo prodali ili su namjerno malo pustili da na otvaranju cijene odu gore kako bi napravili upravo ovo sto su napravili,cijeli dan rusili trziste,a da ne govorim da su na likvidnim dionicama stalno bili veliki nalozi na prodaji……

E sad pitanje je od kud toliko velikih naloga na prodaji,danas sigurni nije bilo panicara zbog rasta Amera od 10%,i tko je to po cijele dane drzao sve likvidne dionice maksimalno nisko mada je cijela EU 6-7% u plusu npr. Dax bi danas bio 10-15 % u plusu da nema VW……

Danas se na otvaranju burze primjetilo da uopce nema velikih naloga na kupnji pa se da zakljuciti da im uopce nije bio u interesu rast ali zato su kasnije na prodaju naslagali brdo velikih naloga,tako da je vidljivo iz aviona sto se dogada………

Zasto danas nisu htjeli staviti niti jedan veci nalog na kupnju na dionicama koje su pred kraj dana zavrsile u minusu,smijesno tj. tuzno………

Mirovinci cekaju da se Ameri i EU opet zacrvene kako bi opet imali opravdan razlog za veliki pad kako bi se glavonje samo njima poznate opet nakrcali na niskim razinama,pa cete vidjeti kako cemo se onda zazeleniti kad se EU i Ameri budu zelenili….

Znam da ovo sto sam napisao zvuci jako neozbiljno i pomalo smijesno ali stvarno ne vidim niti jedan (ne dobar nego nikakav) razlog zasto danas nismo rasli osim ovog i zasto je bila takva guzva na prodaji pa i jucer smo bili na tim razinama pa nije bilo guzve niti su Ameri zavrsili na +10% ( to im je drugi najveci rast u povijesti) niti je EU bio na +6-7% – stvarno smo ih dobro pratili……………..

Cijelo trziste trpi da bi par pojedinaca zaradilo koju kunu vise……..nemam rijeci…….

Pozdrav.

mirovinci su u dosluhu sa proročicom Anđelkom i ona im je javila da rast Azije,EU i amera nema ama baš nikakve veze sa našim malim i izoliranim tržištem i da ni pod koju cijenu ne ulažu novac(pitanje je da li je uopće kod njih, nekad se novac iz mirovinskog posuđivao za kupnju firmi,prvi krug privatizacije) u dionice nego neka puste druge,jer njima je dovoljan gubitak od 8% ove godine?? zašto bi ga smanjivali i tako oni jave svojima,našima i vašima,mi ćemo se povući a vi kupujte,pa kad krene gore i dobro poraste kupit ćemo mi opet od vas,ništa se ne brinite,a za mirovine? e j….o mirovine,daj nam danas kaže se od…………………

Mislim da netko pod hitno u ovoj našoj opljačkanoj državi treba pokrenuti pitanje reforme mirovinskog sustava. Nek država preko jedine naše banke HPB osnuje novi mirovinski fond kako bi se svi zaposleni, a posebno u državnim i javnim tvrtkama prebacili u isti. Dosta je uplaćivanja u sadašnje mirovinske fondove koji koriste naša sredstva, u to sam uvjeren, da servisiraju svoje matične banke i da ostvaruju mizerne prinose. Nek se napravi neki model koji će isključiti bankarski lobi koji nas godinama sustavno pljačka. Ovo treba neka od stranaka staviti u svoj program i garantiram da će dobiti izbore. [bye]


Mislim da netko pod hitno u ovoj našoj opljačkanoj državi treba pokrenuti pitanje reforme mirovinskog sustava. Nek država preko jedine naše banke HPB osnuje novi mirovinski fond kako bi se svi zaposleni, a posebno u državnim i javnim tvrtkama prebacili u isti. Dosta je uplaćivanja u sadašnje mirovinske fondove koji koriste naša sredstva, u to sam uvjeren, da servisiraju svoje matične banke i da ostvaruju mizerne prinose. Nek se napravi neki model koji će isključiti bankarski lobi koji nas godinama sustavno pljačka. Ovo treba neka od stranaka staviti u svoj program i garantiram da će dobiti izbore. [bye]

našim novcem za mirovine ruše nam dionice i dati mizernu mirovinu,pa će reći;
eto više se nije moglo ovdje se pod hitno mora zvati odred za čistoću, a OMF zabraniti samo 3 dana ono što su kupili da ne smiju prodati i obrnuto,ovako se oni još predstavljaju kao spasioci,a povukli novac iz OIF gdje je i većina ljudi koji nisu skloni da sami trguju i znalo se odmah što će se dogoditi,povlačenjem svog udjela,ruše cijenu,pada vrijednost fondova,ulagači izlaze,cijena pada još,i onda zamazivanje očiju sa interventnim fondom, ili je nesposobnost ili je namjera isto nam dođe, a ti jediničaru odj……………….

država je dužna platit 2 MILIJARDE kuna zbog gubitka tri sudska spora!!!!!!!!!
pa ljudi, šta će bit ako izgubi još 5, a ima ih 100 minimalno,
daj se javite hdz-ovce, daj mi ovo objasnite!?!?!

Moderatora treba zabranit!!!

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=58339

Forumi su leglo pokajnika i cinkera velikih riba
Narkotici se svako malo pohvale uhićenjima, pa i borci protiv korupcije tu i tamo naprave predstavu, a Samodol baš ni jednoga nije zgrabio. Dajte nam, Ante, imena krivaca, ili svoje ime, u potpisu ostavke

Piše: Tomislav Birtić
tomislav.birtic@24sata.hr

Znate, Ante, od posljednje rečenice prošlog teksta pa sve dok se još jedanput ne uvjere da Vi stvarno nikoga nećete uloviti, krivci će biti prilično prestrašeni. Točno znam čega se boje. ‘Pa neće valjda novinari i publika na kraju ipak natjerati politiku da natjera Samodola da nekoga od nas strpa u buksu!’ Trudimo se, Ante, trudimo se, ali nema tu vajde ako i Vi malo ne pomognete. Dakle, zašto mislim da ćete na forumima naći materijala… Idealan je forumaš maher koji se kuži u stvari. Na dnu tržišta stječe reputaciju. Sa svima je prijatelj, nije mu teško odgovarati na stotinu privatnih poruka na dan, iako su mu javne rasprave draže. Malo-pomalo, forumaš ima cijelu sljedbu koja nabadajući po tastaaturi ‘kliče’ njegov ‘nick’. Jer ime mu nitko ne zna. A nakon što forumaš guru, na kraju balade, savjetuje raji da kupuje dionice koje im baš on prodaje, pa potom na neko vrijeme ‘nestane s foruma’, baš bi pravo ime bilo zanimljivo.

Za početak, najdraži moj Ante, savjetujem Vam da uzmete nalog i ‘webmasterima’ foruma naredite da Vam izlistaju s kojih su domena dolazili postovi. Uh, moglo bi tu biti servera brokerskih kuća i fondova koliko Vam srce želi. Mi mali, a što ćete, neuka svjetina sklona teorijama zavjere, znamo reći da određene brokerske kuće i druge institucije ‘kontroliraju’ određene dionice. Hm, nikad se ne zna, to jest neće se znati dok Vi to ne provjerite. Možda stvarno ispadne da su ‘nickovi’ povezani sa serverima brokerskih kuća, ali i drugih institucija, presudno utjecali na rast ili pad cijena određenih dionica. Da su podijelili ‘teritorij’.

Nisu ti brokeri, analitičari, fond-menadžeri… nešto osobito pametni. Oni možda misle da je dovoljno skriti se iza pseudonima. Na svu sreću, ne samo da je moguće otkriti server, sobu iz koje se ‘postalo’, nego doslovce i kompjutor s kojeg je netko slao poruku na forum. Kao što svaki čovjek ima otisak prsta, tako ga ima i svaki kompjutor. Prema tom otisku Microsoft, recimo, kuži pokušava li čovjek iste Windowse registrirati i s drugoga kompjutora.
E, sad ste, Ante, na konju! Locirali ste s kojeg su, ili s kojih su, kompjutora majstori manipulirali tržištem. Svatko od njih će reći: ‘Nisam ja! To je netko od mojih kolega!’ Ali neće im to pomoći. Za ime burze, pa rade u financijskim institucijama, ne mogu pristupiti mreži a da se prije toga ne logiraju. I eto nas na korak do trijumfa zakona! ‘Nickovi’ odjednom imaju imena i prezimena.

Dalje je lako. Ili su to tatini i mamini sinovi ili vrijedni potomci radničke klase koji su se dobrano napatili da bi uspjeli. Svejedno. I jedni i drugi okusili su i previše blagodati da bi luksuz sada zamijenili ‘cateringom’ koji će naručivati u zatvor. Čak srpski ili makedonski zatvor, jer i ondje su možda operirali. Siva ili tamna odijelca, aktovke ili kričavi ruksaci, koja crta kokaina i pokušaji da sami sebe uvjere kako žive pod neopisivim stresom, pokoja kurva koju je sramota platiti manje od petsto eura na noć. Najdraži moj Ante, pa Vi se uopće ne biste morali truditi da ti klinci budu pokajnici. Mogli biste im organizirati natječaj. Nahvatate ih dvadeset ili pedeset, pa im kažete: ‘Pokajnici mogu biti samo petorica.’ Njih pedeset svaki u svoju sobu, svima olovku i papir u ruke, date im školski sat da napišu sve što znaju o manipuliranju tržištem kapitala. Pokupite papire, ocijenite ‘testove’, petorica idu kući s oprostom.

Dragi moj Ante, dileri heroina i kokaina trebali bi činiti sve što je u njihovoj moći da postanete načelnik odjela za narkotike. Sudeći po Vašim rezultatima na čelu Hanfe, da Vi postanete zaduženi za lov na dilere, vjerojatno ne biste uhitili nijednoga. Najdraži Ante, ne tražimo od Vas da nam kažete, ako je fond, koji je fond od predsjednika uprave kupio dionicu na povijesnom maksimumu. Svjesni smo da bi to bio prečac prema gašenju tog fonda, a to nije lijepo. Nego… Narkotici se svako malo na telki pohvale uhićenjima, pa i ovi što se bore protiv korupcije tu i tamo naprave neku predstavu, ali Vi baš nijednoga niste zgrabili. Ne očekujete valjda da Vam vjerujemo kako je hrvatsko tržište kapitala raj u kojem lav zaštitnički mazi janje dok zajedno piju mlijeko na slamku!? Nadam se da razumijete zašto mi vjerujemo da Vi ili ne znate ili nećete raditi posao za koji ste plaćeni.

Dajte nam, Ante, imena pedesetak sitnih i pet-šest krupnih riba. Ili, i to će biti nešto, dajte nam svoje ime, u potpisu ostavke. Ili bi politika, bude li joj to zgodno, razjarenoj masi mogla dati Vaše ime. I većih su se riba od Vas odricali ako bi prigustilo. Gusto je, gusto.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju ni na bavljenje dionicama. Autor posjeduje HDEL-R-A, IPKK-R-A,
TUHO-R-A, KODT-P-A, STTB (Makedonija) i PLNM (Srbija).

nemoj tako molleru pa novoselec je stvorio s 20 miljardi čistih 21 pa to ne bi ni bafet u 5 godina
i naravno dečko je sav sretan
a sretan je on jer zna kolko je sa jaranima sebi stavio u padže a i okolo se još morao osiguravati

al neka imamo mi sad slučaj nacional i hodak

sve dok nam je glava na ramenima treba bit sretan i koga briga za nekakve tamo dijojnice i nekakve burze
ionako je to globalna kriza pa je normalno i da rvatskoj isto sve pada (iako firme rade s jačom dobiti od 30-50 posto od lani)

Postanite Eu-robovi

U POTPUNO SE SLAŽEM SA KOLEGAMA.IDEMO SVI SKUPA PROTIV OVE FONDOVSKE MAFIJE. DRAGI ANTE DANAS DAJ OSTAVKU ILI NAM RECI IMENA ONIH KOJI KRADU LJUDIMA NOVCE.


država je dužna platit 2 MILIJARDE kuna zbog gubitka tri sudska spora!!!!!!!!!
pa ljudi, šta će bit ako izgubi još 5, a ima ih 100 minimalno,
daj se javite hdz-ovce, daj mi ovo objasnite!?!?!

…već pripremam kompenzaciju sa državom i to po osnovi:
– plaćeni PDV
– plaćeni porez na dobit
– plaćeni doprinosi u stupove (jebote ko da sam u Ateni)
– plaćene sve moguće i nemoguće P.M.
(oprosti moderator i ostali puče, ali pucam kad mi neko izjebe lovu onak – muški)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Mislim da netko pod hitno u ovoj našoj opljačkanoj državi treba pokrenuti pitanje reforme mirovinskog sustava. Nek država preko jedine naše banke HPB osnuje novi mirovinski fond kako bi se svi zaposleni, a posebno u državnim i javnim tvrtkama prebacili u isti. Dosta je uplaćivanja u sadašnje mirovinske fondove koji koriste naša sredstva, u to sam uvjeren, da servisiraju svoje matične banke i da ostvaruju mizerne prinose. Nek se napravi neki model koji će isključiti bankarski lobi koji nas godinama sustavno pljačka. Ovo treba neka od stranaka staviti u svoj program i garantiram da će dobiti izbore. [bye]

Svih zadnjih mjeseci, a pogotovo jučer, mogao se jasno vidjeti recept na osnovu kojega je skuhana postojeća reforma mirovinskog sustava, zašto mali ulagači sada raspolažu s enormnim minusima na svojim životnim ušteđevinama, te sa kojim ciljem su putem IPO-a mali navučeni na burzu.
Mediji su se nesebično ponudili svakodnevno sijati paniku, a kada je naokolo pozitiva, šute !
Sve se to odvija u kuhinji naših poznatih i u devedesetima etabliranih majstora kuhinje, obilato se koristi psihologija krda i samo 5 % malih će se uspjeti izvući u pozitivu, a 95 % će vrlo brzo zaboraviti teške gubitke i okriviti sami sebe.

Tko je ulagao suprotno od medijskog pumpanja, već je obilato profitirao !

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Svaka čast Birtiću. Možda je ovo početak nečega što bi moglo uvesti reda na TK u hrvata. Čovjeku treba dati podršku.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

New Report

Close