Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sasvim lijepo danas odrađeno. Neka tako nastavi i sve pet.
Ovako treba kvalificirati rast:
od 0-0,5% dovoljan,
od 0,5-1% dobar,
od 1-1,5% vrlo dobar
od 1,5-2% odlčan.

Kao u školi. Sve vas treba učiti ponovo od početka, jer smo na početak i došli.
Sad ste se navikli na +- 10% dnevno i zaboravili da to nije normalno. Normalno je ovo gore napisano.
Stoga, danas je bio fin dan!

Da to je normalno u normalnim uvjetima ali kako ovo nisu normalni uvjeti – škola ti ne stoji.

zlikovac


Malo sam razmisljao pa da podjelim s forumasima moje misljenje zasto mi danas nismo rasli……

Ne vidim ni jedan razlog osim ovog:

Mirovinski fondovi i glavonje koji uz mirovinske fondove privatno dobro zaraduju na valovima koje rade mirovinski fondovi su ociti u petak kupili odredeni dio jeftinih dionica na najnizim razinama i onda su te iste dionice prodali u ponedjeljak posto se bas po nicemu nije moglo pretpostaviti da ce Ameri zavrsiti na +10%,danas su jos nesto malo prodali ili su namjerno malo pustili da na otvaranju cijene odu gore kako bi napravili upravo ovo sto su napravili,cijeli dan rusili trziste,a da ne govorim da su na likvidnim dionicama stalno bili veliki nalozi na prodaji……

E sad pitanje je od kud toliko velikih naloga na prodaji,danas sigurni nije bilo panicara zbog rasta Amera od 10%,i tko je to po cijele dane drzao sve likvidne dionice maksimalno nisko mada je cijela EU 6-7% u plusu npr. Dax bi danas bio 10-15 % u plusu da nema VW……

Danas se na otvaranju burze primjetilo da uopce nema velikih naloga na kupnji pa se da zakljuciti da im uopce nije bio u interesu rast ali zato su kasnije na prodaju naslagali brdo velikih naloga,tako da je vidljivo iz aviona sto se dogada………

Zasto danas nisu htjeli staviti niti jedan veci nalog na kupnju na dionicama koje su pred kraj dana zavrsile u minusu,smijesno tj. tuzno………

Mirovinci cekaju da se Ameri i EU opet zacrvene kako bi opet imali opravdan razlog za veliki pad kako bi se glavonje samo njima poznate opet nakrcali na niskim razinama,pa cete vidjeti kako cemo se onda zazeleniti kad se EU i Ameri budu zelenili….

Znam da ovo sto sam napisao zvuci jako neozbiljno i pomalo smijesno ali stvarno ne vidim niti jedan (ne dobar nego nikakav) razlog zasto danas nismo rasli osim ovog i zasto je bila takva guzva na prodaji pa i jucer smo bili na tim razinama pa nije bilo guzve niti su Ameri zavrsili na +10% ( to im je drugi najveci rast u povijesti) niti je EU bio na +6-7% – stvarno smo ih dobro pratili……………..

Cijelo trziste trpi da bi par pojedinaca zaradilo koju kunu vise……..nemam rijeci…….

Pozdrav.


Ovo je za 500%.
Dodao bih samo malo zapažanje na to, a to je da se nije dozvolio veliki rast jer se očekuku loši rezultati za 2 dana i onda će sigurno biti pada. NPR INGRA— E sad, da se danas i sutra dogodi rast od cca 10%, Ingra bi bila na cca 130-135kn pa kad bi se dogodio taj tres ona bi pala na cca 115kn. Ovako se drži umjetno tu, pa kad tresne cijena će past na 100kn ili niže. Tada kupuju potiho u karnetima po 200 kom. na istom bidu , da cijena previše ne skoči.A kad se ukrcaju… Eto to je matematika naših Novoselaca i drugih u dosluhu fond mešetara. I sve je to legalno!

zlikovac

Hmmm… s obzirom kako dolar klizi dole ocigledno je da se nesto zna samo je pitanje sta… od 1.23 evo ga dosa je nadomak 1.3 prema euru i to sve u jednom danu… sa naglim padom burze koliko pratim doslo je i do njegovog naglog jacanja… znaci li to da vrijedi i obratno… ko ce to znat… mozda ovi sta se razumu u analize… sta se tice minusa i plusa… odavno su minusi kod svih samo kome manji kome veci… nego vjerovatno bi se i neko iz fondova treba malo zabrinit za svoje zdravlje kad vec ne brinu za ono za stabi trebali… nasem narodu nije u krvi da se baca i vjesa kad burza rikava ka ameri… ali da nadu krivca i da ga nabiju sakom, kolcem, sabljom ili metkom… o to daaaaaa…. ebate zamislite da se to desi sa bar jednim od fondovskih managera… nudim okladu da bi crobex bija u zeleno bar sljedecih mjesec dana bez obzira na okolnosti u svijetu… i ps zar zbilja mislite da ce ameri dozvolit da izvjesca u ovim okolnostima budu negativna ???

Evo odgovora zašto gosp Dinkić ruši cijene– Ima vremena čekati da porastu udjeli onih fondova koje će stisnuti guše kako bi ih dali za kikiriki ili diskongt

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=57790

zlikovac


Evo odgovora zašto gosp Dinkić ruši cijene– Ima vremena čekati da porastu udjeli onih fondova koje će stisnuti guše kako bi ih dali za kikiriki ili diskongt

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=57790

Sam sebi bi dao 1 što ga znam objasniti

zlikovac


Hmmm… s obzirom kako dolar klizi dole ocigledno je da se nesto zna samo je pitanje sta… od 1.23 evo ga dosa je nadomak 1.3 prema euru i to sve u jednom danu… sa naglim padom burze koliko pratim doslo je i do njegovog naglog jacanja… znaci li to da vrijedi i obratno… ko ce to znat… mozda ovi sta se razumu u analize… sta se tice minusa i plusa… odavno su minusi kod svih samo kome manji kome veci… nego vjerovatno bi se i neko iz fondova treba malo zabrinit za svoje zdravlje kad vec ne brinu za ono za stabi trebali… nasem narodu nije u krvi da se baca i vjesa kad burza rikava ka ameri… ali da nadu krivca i da ga nabiju sakom, kolcem, sabljom ili metkom… o to daaaaaa…. ebate zamislite da se to desi sa bar jednim od fondovskih managera… nudim okladu da bi crobex bija u zeleno bar sljedecih mjesec dana bez obzira na okolnosti u svijetu… i ps zar zbilja mislite da ce ameri dozvolit da izvjesca u ovim okolnostima budu negativna ???

Izvešča?Što to je?Da nisu to oni papiri gdje se upisuju one brojke i slova? [rolleyes]Pa to se bar da podesiti.Ako gmazovi traže da bude zeleno ima da bude zeleno,ako traže crveno ima biti crveno,ako traže plavo….ma može [lol] Tempi pasati.Uračunato.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Evo gledam ameri opet u plusu, ako se održe, a nadam se da hoće, sutra bi trebao biti rast u eu, ali kod nas? Ako kod nas ne bude rast, to je jasna poruka svim malim dioničarima da se nemaju po čemu orjentirati, niti po amerima, niti po eu, niti po aziji, a fundamente već odavno nitko ne benda ili ne daj bože kvartalne rezultate kompanija. To znači da su bogovi na ZSE mirovinci i bit će kako oni kažu, a posljedica toga je da se ne može trejdati, nego žele izazvati rezignaciju kod malih dioničara i odustajanje tj. prodaju svojih dionica. Po mom mišljenju to im je i cilj, a nakon toga će potegnut naglo tržište prema gore, tako da onaj koji se iskrcao će morati kupovati na +10% sadašnjih vrijednosti, ako i onda, jer s pravom može pomisliti da je to samo jedan običan bull run. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a mislim da ćemo već sutra biti pametniji.

Potpisujem svako slovo

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Evo odgovora zašto gosp Dinkić ruši cijene– Ima vremena čekati da porastu udjeli onih fondova koje će stisnuti guše kako bi ih dali za kikiriki ili diskongt

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=57790


Zašto se jednostavno ne postavi nekakav kriterij fond manageru, ajmo reći nekakva norma?!
Ok, imaš na raspolaganju uplate koje idu prema MIOu, a to nije malo, ali TI (Dinko, Mirko Slavko …bilo ko) trebaš svojim likom i djelom osigurati i nadgledati ekipu te jamčiti prinos fonda 1% godišnje. Sa milijunima kn mjesečno pitam se da li je to nerealan cilj?!?!
Pa sad ti kandidat za FMa izvoli….Može plaća, može auto, laptop, neznam što ali +1% mora biti da vrag vraga….Da se to tak postavi, neznam baš da li bi OMFovi dozvoljavali igre bez granica.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala….nakon danasnjeg dana svaki komentar je suvisan!!! [angry] [angry] [angry]


Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala….nakon danasnjeg dana svaki komentar je suvisan!!! [angry] [angry] [angry]

ma nije, cekaju se odredene informacije.
korektno decki rade.
ja im ne zamjeram nista.
jedino ne bi bilo fer da pocnu rasti na malim prometima jer bi onda napacena sirotinja ostala bez svega sto je ulozila…
to bi stvarno bila svinjarija…
ako je oporavak onda trebaju vratiti ljudima sto su posteno zaradili u "real sektoru"…







A nakon toga opet… bye

Ovo ćeš sutra dočekati. [lol] [lol]
[/quote]

podijeli to na dva dana,nećemo sutra izdržati odjednom toliko,meni bi bilo neugodno [embarass]
[/quote]

Bilo bi malo i meni,ali držao bih se. [lol]
[/quote]

ovo sam morao povući od jučer i sada sam uvjeren da je očekivati nešto u Hrvatskoj utopija,ili je nemir ili je strah,nitko više ne kupuje dok Šprajc u Dnevniku ne objavi ,sutra će dionice na ZSE rasti to vam garantira premijer,ministar financija,rumenige,jaca,motušić,samodol,kardum i ja osobno svojim imenom. pa treba skupiti za novi simpozij novigrad 2009, WSE(W=wien)
[/quote]

Kolega ti se već predaješ,ja ne. Ja vjerujem u ono što sam napisao jučer. Samo može biti kašnjenje koji dan,jer naša burza ipak kasni u svemu,naspram svijeta. [thumbsup]
[/quote]

i ja vjerujem u ono što pišem i što sam kupio,ali ne mogu vjerovati da je naša burza bez utjecaja viših sila, a dugoročno gledano nema predaje,ali zbog opreza prepisati dionice djeci je najbolja varijanta [thumbsup] [thumbsup]

Kolege s foruma

Čim sam danas u business.hr pročitala da su "svi zabrinuti", jer nas- male dioničare , nikako
ne mogu navući da pokrenemo crobex, ko da je samo naša briga- ja sam se odmah smirila..
U prilog smirenju ide i činjenica odličnih pomaka u svijetu i Europi, makar su pomaci trnoviti, a ono
čemu se najviše veselim je povećanje BDI -indexa, za kojeg bi već bilo vrijeme da se dogodi…
SMIRITE SE, MOLIM VAS…bit će sve u redu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close