Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






A nakon toga opet… bye

Ovo ćeš sutra dočekati. [lol] [lol]
[/quote]

podijeli to na dva dana,nećemo sutra izdržati odjednom toliko,meni bi bilo neugodno [embarass]
[/quote]

Bilo bi malo i meni,ali držao bih se. [lol]
[/quote]

ovo sam morao povući od jučer i sada sam uvjeren da je očekivati nešto u Hrvatskoj utopija,ili je nemir ili je strah,nitko više ne kupuje dok Šprajc u Dnevniku ne objavi ,sutra će dionice na ZSE rasti to vam garantira premijer,ministar financija,rumenige,jaca,motušić,samodol,kardum i ja osobno svojim imenom. pa treba skupiti za novi simpozij novigrad 2009, WSE(W=wien)
[/quote]

Kolega ti se već predaješ,ja ne. Ja vjerujem u ono što sam napisao jučer. Samo može biti kašnjenje koji dan,jer naša burza ipak kasni u svemu,naspram svijeta. [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

A ja danas upravo prodao 80 % portfelja.
Neka ameri idu gore ali žato će sutra dole kad dođe izviješće i to oštro.
[sealed]

Nije teško zamisliti radni dan OMF. Ujutro u 8.00 briffing, oko stola hrpa nalickanih, napuhanih, prepotentnih likova, koji u ovom trenutku imaju priliku igrati se "bogova" i istovremeno ostvarivati veliku materijalnu korist za sebe i bližnje.Nakon radnog dogovora, odnosno strategije za taj dan, ubrzano primaju se mobitela i javljaju ulagačku poziciju "svojima" da se pripreme do 10.00h.
Sve gore navedeno je fikcija, ali da je blizu istini vjerujem. Tko zna, možda im se obije o glavu?! Ne možemo ni mi biti vječno banana država.

Sasvim lijepo danas odrađeno. Neka tako nastavi i sve pet.
Ovako treba kvalificirati rast:
od 0-0,5% dovoljan,
od 0,5-1% dobar,
od 1-1,5% vrlo dobar
od 1,5-2% odlčan.

Kao u školi. Sve vas treba učiti ponovo od početka, jer smo na početak i došli.
Sad ste se navikli na +- 10% dnevno i zaboravili da to nije normalno. Normalno je ovo gore napisano.
Stoga, danas je bio fin dan!

Malo sam razmisljao pa da podjelim s forumasima moje misljenje zasto mi danas nismo rasli……

Ne vidim ni jedan razlog osim ovog:

Mirovinski fondovi i glavonje koji uz mirovinske fondove privatno dobro zaraduju na valovima koje rade mirovinski fondovi su ociti u petak kupili odredeni dio jeftinih dionica na najnizim razinama i onda su te iste dionice prodali u ponedjeljak posto se bas po nicemu nije moglo pretpostaviti da ce Ameri zavrsiti na +10%,danas su jos nesto malo prodali ili su namjerno malo pustili da na otvaranju cijene odu gore kako bi napravili upravo ovo sto su napravili,cijeli dan rusili trziste,a da ne govorim da su na likvidnim dionicama stalno bili veliki nalozi na prodaji……

E sad pitanje je od kud toliko velikih naloga na prodaji,danas sigurni nije bilo panicara zbog rasta Amera od 10%,i tko je to po cijele dane drzao sve likvidne dionice maksimalno nisko mada je cijela EU 6-7% u plusu npr. Dax bi danas bio 10-15 % u plusu da nema VW……

Danas se na otvaranju burze primjetilo da uopce nema velikih naloga na kupnji pa se da zakljuciti da im uopce nije bio u interesu rast ali zato su kasnije na prodaju naslagali brdo velikih naloga,tako da je vidljivo iz aviona sto se dogada………

Zasto danas nisu htjeli staviti niti jedan veci nalog na kupnju na dionicama koje su pred kraj dana zavrsile u minusu,smijesno tj. tuzno………

Mirovinci cekaju da se Ameri i EU opet zacrvene kako bi opet imali opravdan razlog za veliki pad kako bi se glavonje samo njima poznate opet nakrcali na niskim razinama,pa cete vidjeti kako cemo se onda zazeleniti kad se EU i Ameri budu zelenili….

Znam da ovo sto sam napisao zvuci jako neozbiljno i pomalo smijesno ali stvarno ne vidim niti jedan (ne dobar nego nikakav) razlog zasto danas nismo rasli osim ovog i zasto je bila takva guzva na prodaji pa i jucer smo bili na tim razinama pa nije bilo guzve niti su Ameri zavrsili na +10% ( to im je drugi najveci rast u povijesti) niti je EU bio na +6-7% – stvarno smo ih dobro pratili……………..

Cijelo trziste trpi da bi par pojedinaca zaradilo koju kunu vise……..nemam rijeci…….

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Evo gledam ameri opet u plusu, ako se održe, a nadam se da hoće, sutra bi trebao biti rast u eu, ali kod nas? Ako kod nas ne bude rast, to je jasna poruka svim malim dioničarima da se nemaju po čemu orjentirati, niti po amerima, niti po eu, niti po aziji, a fundamente već odavno nitko ne benda ili ne daj bože kvartalne rezultate kompanija. To znači da su bogovi na ZSE mirovinci i bit će kako oni kažu, a posljedica toga je da se ne može trejdati, nego žele izazvati rezignaciju kod malih dioničara i odustajanje tj. prodaju svojih dionica. Po mom mišljenju to im je i cilj, a nakon toga će potegnut naglo tržište prema gore, tako da onaj koji se iskrcao će morati kupovati na +10% sadašnjih vrijednosti, ako i onda, jer s pravom može pomisliti da je to samo jedan običan bull run. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a mislim da ćemo već sutra biti pametniji.

Surround all arround when it hits the ground


evo ti stotka od mene jer si se potrudio nam objasniti svoje viđenje.
Svako malo nađe se neko objašnjenje slično tvojem i u večini se slažem s time.

Zaključak: kradu nas oni koji bi trebali biti balast u nemirnim investicijskim vodama
sidro od novoselca i samodola ne služi ničem
možda žele da se brod po imenu crobex razbije o obalu te nastane nepopravljiva šteta

Mislim da je i dužnost premijera ili dopredsjednika vlade da komentira postoječe stanje aa ne da nas zamaraju sa pukanićem, zagorcem, petračem i sličnima.

Na kraju će svi prati ruke od ovoga i reći: "pa rekli smo vam da je ulaganje u dionice rizično..kaj stesjedili na ušima možda?"

pozdrav svim hrvatskim investitorima ma gdije bili

strpljen..spašen Time is on my side

Nije samo kod nas ovakva situacija isto je sa Slovencima, Srbima i Crnogorcima, jedino Bosanci već dva tjedna praše uzlazno, izgleda da su shvatili da u BIH nema recesije i nije ih briga za Ameriku, Japan i Island.
A mi kao jedan od pametnijih naroda padamo i kad padaju jedni, drugi i treći.
Jedino me zabrinjava slaba likvidnost po ovim cijenama jer ako sad nije jeftino onda me strah onoga kad će biti jeftino


Draga ekipa,

očekujte jednu stvar,
u slijedečih dan dva ili tri rast crobex od 25% u jednom danu.
Ajde stvarno zvuči glupo i bolesno ali čekajte i gledajte.

Ameri će otići u nebo, eu također te ne vjerujem da će naši biti imuni na to.
Ovo danas što nismo rasli tumačim jer Dinko i ekipa su isto u strahu, znaju da kada krdo krene nemože ga se samo tako zaustaviti…te stoga ne troše cash i ne lupaju po ask-u.

Trend u USA će se potvrditi i danas i sutra, a onda?
Onda će to biti atomic bomb na ZSE


volio bi da imaš pravo ali sumnjam! Jučer sam rekao da ćemo završiti u crvenom danas i skoro jesmo. Ameri jesu zeleni, ali to je sve radi sutra.kad Fed objavi da je srezao kta. oduševljenje će trajati neko vrijeme, a onda po starom. Jednostavno ova godina će biti takva. Ipak raduje me što Ameri nisu baš takvi jadnici da odmah idu kapitalizirat rast od prethodna 2 dana. Mi smo glodari i ništa drugo ni neznamo nego daj daj. Ovo nema veze s ulaganjem već je čista gramzivost! Nije to sad više ni strah! Izgleda da Ameri više vjeruju u svoju uzdrmanu ekonomiju nego mi u svoju, koja nije ni pretrpjela neke teže efekte krize. Bravo !

zlikovac


Nije samo kod nas ovakva situacija isto je sa Slovencima, Srbima i Crnogorcima, jedino Bosanci već dva tjedna praše uzlazno, izgleda da su shvatili da u BIH nema recesije i nije ih briga za Ameriku, Japan i Island.
A mi kao jedan od pametnijih naroda padamo i kad padaju jedni, drugi i treći.
Jedino me zabrinjava slaba likvidnost po ovim cijenama jer ako sad nije jeftino onda me strah onoga kad će biti jeftino

Možda nitko neće prodavati baš tako jeftino

strpljen..spašen Time is on my side


Nije teško zamisliti radni dan OMF. Ujutro u 8.00 briffing, oko stola hrpa nalickanih, napuhanih, prepotentnih likova, koji u ovom trenutku imaju priliku igrati se "bogova" i istovremeno ostvarivati veliku materijalnu korist za sebe i bližnje.Nakon radnog dogovora, odnosno strategije za taj dan, ubrzano primaju se mobitela i javljaju ulagačku poziciju "svojima" da se pripreme do 10.00h.
Sve gore navedeno je fikcija, ali da je blizu istini vjerujem. Tko zna, možda im se obije o glavu?! Ne možemo ni mi biti vječno banana država.

Vrlo si blizu! Čovjek bi pomislio da si u tom krugu! Može im se obiti samo kad bi stvorili veliki gubitak, a to se da srediti vrlo brzo s par većih transakcija. Tu je veći problem što se uneseni nalozi drže stand by i kako koja transakcija ode tako se opet stavlja određena količina na istom asku. Umjetno se drži cijena na određenoj razini jer tržište nije previše likvidno pa se to može vršiti.
Isto tako nemogu razumjeti da prodavač prodaje i za bitno nnižu cijenu koja je zadnja istaknuta. To može samo onaj kome je u interesu da dionica ne poraste.

zlikovac

Nije ni loše prošao ovaj dan.
Ameri su napravili +10%,europa oko +5-6%,a mi jedva završili u +.
Možda bi bilo napokon vrijeme da se mi okrenemo prema sebi i našoj burzi i poslivanju domačih firmi.
Naše firme imaju solidne i odlične rezultate.
Ja kada sem ulagao,uvijek sam izanalizirao šta kupujem,a zadnjih 3 mjesec dana sam dobio osiječaj da sam kupio američku banku,koja je propala,a ne našu ZABA,koja posluje nikada bolje i bezbrij drugih primjera.
Da smo opet odletili danas +10%,opet bi se rušili sutra -7% i onda smo opet na početku.
Nama je najbitnije stabalizacija tržišta i polagan rast.
Polako i strpljivo!

New Report

Close