Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Galinec: Ne dijeli nas puno od oporavka

Naime, Galinec ističe da situacija na svjetskim burzama nalaže samo dva moguća rješenja pa će se tržišta kapitala ili u relativno kratkom roku naći na putu oporavka ili će financijska tržišta kakva poznajemo prestati postojati, a o toj mogućnosti nitko ne razmišlja.

Komentirajući današnje trgovanje na Zagrebačkoj burzi, Galinec je rekao kako je prisutan potpuni izostanak racionalnog ponašanja. Na tržištu je prisutna isključivo bitno pretjerana panika i nedostatak novih investitora pa ga ne bi začudilo da Crobex sutra poraste deset posto ili izgubi novih pet.


KUPI , KUPIII SIGURNO CES IZGUBITI

najvrednije stvari u životu su besplatne

WALL STREET I MAJMUNI

Došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u naselju i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da plaća za svakog majmuna koji mu donesu 10$. Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je
bio objavio.Kad je ostalo malo majmuna i postalo teško da se ulove, seljacisu prestali da ih donose. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su potrčali loviti ih. Opet su majmuni ponestali i gospodin je povećao cijenu na 25$ i lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna vise nije bilo….

On je otputovao i njegov ortak se uputio seljacima i rekao:

Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za njegovu
kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se sef vrati on će vam ih
kupiti za 50$, sto je bila posljednja cijena.

Seljaci sakupiše ono sto su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima i
očekivaše povratak gospodina. Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog gospodina. Jedino što su vidjeli su kavezi puni majmuna, koje su kupili uštedom cijelog života.

Sad imate jasnu ideju kako funkcioniraju financijske burze.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


WALL STREET I MAJMUNI

tech,

ima još par tema na kojima si zaboravio staviti ovaj post koji je btw u zadnjih tjedan dana otprilike deset puta već ponovljen…

Heaven or Las Vegas


Današnje trgovanje na našoj malenoj burzi je potuno izgubilo kontrolu,nemože se to nazvati niti panikom,nego totalnom izgubljenosti.
Više nitko ne zna šta čini ili da proda ili da kupuje ili da ……
Više nitko ne može da vjeruje da smo ovako nisko pali i da se i dalje stišće bid,a i oni koji kupuju nije im baš drago što im je nalog poklopljen,jer opet izgleda da je to mogao kupiti još niže i tako se mi već igramo skoro godinu dana na našoj burzi.
Sada su već i najveći optimisti postali pesimisti,a ako se sijetimo Kostolanya,to je znak da dolazi do preokreta.
Stvarno su Hrvati prvaci svijeta,za srušiti burzu.

neki tvrde da ce se sve raspasti…



WALL STREET I MAJMUNI

tech,

ima još par tema na kojima si zaboravio staviti ovaj post koji je btw u zadnjih tjedan dana otprilike deset puta već ponovljen…
[/quote]

već sam počeo te viceve dobivati i mailom….. kaj stvarno neki misle da sam, ne više lud, nego i senilni?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Pisao sam nedavno o drugom jakom padu koji se upravo dešava,mnogim kolegama sam i privatno poslao cijene (proklet bio i nažalost točan u kunu).Na ovim cijenama uz veće i manje pomake ćemo biti neko vrijeme.Spremite cash iako se već može polako kupovati,ja sam danas stavio neke naloge nisko no nisu mi prošli,mislim da sad već na nekim pozicijama postaje dovoljno jeftino za puno kupaca….pozdrav svima šaljite na privatno ako ima što pametno.

Glasnogovornik IGH na neodređeno



WALL STREET I MAJMUNI

tech,

ima još par tema na kojima si zaboravio staviti ovaj post koji je btw u zadnjih tjedan dana otprilike deset puta već ponovljen…
[/quote]
Meni danas stigao iz Slovenije. Nisam znao da je bajat. Sorry.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Imam jedan zadatak, ajde jedan po jedan… [lol]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Meni je fascinantna Podravka, ona je toliko dobra da uopće ne oscilira, sve ide gore, dole +-20%, nemaju veze rezultati firmi,a ona redovno u bar malom plusu, čudo jedno, ali na njoj mali ne stišću.
Eh da, tu je još i dionica Belišća skoro zaboravih. Što se tiče prve vjerojatno znamo o čemu je riječ, a što se tiče druge, u njoj nema puno malih dioničara, pa nema ni "panike". Jednom riječju: katastrofa.

zaboravljas da dionica podravke nije porasla ni 50% u 3 god….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Galinec: Ne dijeli nas puno od oporavka

Naime, Galinec ističe da situacija na svjetskim burzama nalaže samo dva moguća rješenja pa će se tržišta kapitala ili u relativno kratkom roku naći na putu oporavka ili će financijska tržišta kakva poznajemo prestati postojati, a o toj mogućnosti nitko ne razmišlja.

Komentirajući današnje trgovanje na Zagrebačkoj burzi, Galinec je rekao kako je prisutan potpuni izostanak racionalnog ponašanja. Na tržištu je prisutna isključivo bitno pretjerana panika i nedostatak novih investitora pa ga ne bi začudilo da Crobex sutra poraste deset posto ili izgubi novih pet.


KUPI , KUPIII SIGURNO CES IZGUBITI
[/quote]

Pih…tako je pričao još od 2005. da se na tržištu osijeća irrational exuberance i da očekuje skoro ispuhivanje cjenovnog mjehura. Naravno da se jednom to i dogodilo.
Normalno da će jednom u slijedećih mjeseci uslijedit odbijanac ili će ovo biti kraj tržišta kapitala kakve pamtimo. Ne vidim da se i treća solucija može dogoditi. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dc30be57-c336-4a55-bc62-ab0cc1b7d28c&ref=rss

aha nasli smo izgovore sam ne znam jel to razlog padu ili zbog zabrinutih amera za nasu sigurnosnu situaciju trebamo ocekivati pad

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




Galinec: Ne dijeli nas puno od oporavka

Naime, Galinec ističe da situacija na svjetskim burzama nalaže samo dva moguća rješenja pa će se tržišta kapitala ili u relativno kratkom roku naći na putu oporavka ili će financijska tržišta kakva poznajemo prestati postojati, a o toj mogućnosti nitko ne razmišlja.

Komentirajući današnje trgovanje na Zagrebačkoj burzi, Galinec je rekao kako je prisutan potpuni izostanak racionalnog ponašanja. Na tržištu je prisutna isključivo bitno pretjerana panika i nedostatak novih investitora pa ga ne bi začudilo da Crobex sutra poraste deset posto ili izgubi novih pet.


KUPI , KUPIII SIGURNO CES IZGUBITI
[/quote]

Pih…tako je pričao još od 2005. da se na tržištu osijeća irrational exuberance i da očekuje skoro ispuhivanje cjenovnog mjehura. Naravno da se jednom to i dogodilo.
Normalno da će jednom u slijedećih mjeseci uslijedit odbijanac ili će ovo biti kraj tržišta kapitala kakve pamtimo. Ne vidim da se i treća solucija može dogoditi. [lol]
[/quote]

ja se pitam kako su uspjeli ovako sjebati trziste?
ovo je strasno.
uzasno.

New Report

Close