Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitanje:
da li je i volumen obračunat u vrijednost crobexa ili je samo relativna vrijednost njegovih konstituenata razmatrana?
drugim riječima, da li je promet 200 milja svih crobexovih dionica uz 0 promjene vrijednosti dionica manje utjecajan od npr 10 milja kad su 29 konstituenata crobexa na 0, a jedna u debelom minusu?
hvala.

ne, volumen trgovanja nema utjecaja na vriijednost crobexa- samo cijene dionica u satavu CROBEX-a utječu na njegovu vrijednost




@budd
:DAX još malo u plusu

Otvori "boerse.de" ili nešto slično i ne piši ovakvih gluposti-ovakvih komentara zaista ne trebamo. Katastrofa!


Ne znam je li neka greška ali VW je jedini u plusu i to +88,26% tako da bi DAX bio u još većoj banani da nije tog plusa a i mi zajedno s njim jer bi morali i mi to popratit junački.
[/quote]

zanimljivo kako sve naše veće kompanije zasad objavljuju FI s povećanjem neto dobiti, a rušimo se kao je smak svijeta..

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


zanimljivo kako sve naše veće kompanije zasad objavljuju FI s povećanjem neto dobiti, a rušimo se kao je smak svijeta..

Nije to zanimljivo, to je katastrofalno.
Ali nije ni čudo kad su danas svi sami špekulanti. Svi čuče na kešu, a kako stvari stoje, i ostat će na njemu jer će si uvijek govoriti "može to i niže".

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ovo je stvarno bolesno, perverzno rekao bih. Pitanje je tko prodaje. Svi su margini trebali odavno popucati, vjerojatno ima još nekih koji šortaju, vjerujući da će sutra biti još niže. A možda ima i pokoji investitor koji "glupo" spašava što se spasiti da. Atlanska od 01.09. izgubila 70%. slovima SEDAMDESET POSTO. Mislim da fondovi doprinose stanju, jer mi uvijek padamo više nego ostatak svijeta. Ovo je životna prilika za brzo bogaćenje, samo je pitanje kada ući.
Da li ćemo padati dok ne izaberu Obamu, ili dok ne preuzme vlast u siječnju..
Perverzno stvarno.
Sretno svima





@budd
:DAX još malo u plusu

Otvori "boerse.de" ili nešto slično i ne piši ovakvih gluposti-ovakvih komentara zaista ne trebamo. Katastrofa!


Ne znam je li neka greška ali VW je jedini u plusu i to +88,26% tako da bi DAX bio u još većoj banani da nije tog plusa a i mi zajedno s njim jer bi morali i mi to popratit junački.
[/quote]

zanimljivo kako sve naše veće kompanije zasad objavljuju FI s povećanjem neto dobiti, a rušimo se kao je smak svijeta..

[/quote]

to se zove globalizacija (po američkom receptu)
uvalili su nam svoje vrijednosti
svoje zakone (ni mi ne bumo majci na javnim mjestima dimili)
svoje filmove, hamburgere i sva druga sranja
a sad nam uvaljuju i svoje krize
pa moramo čekat obamu da nas spasi
koji apsurd

free tibet

Ovi na ATPL nisu baš čisti, pa ak već žele u cash, dobili bi duplo više casha za svoje dionice da su je održavali na 1300, a četiri puta više na 2600 kn ? A koji je samo broj dionica prodan u zadnjih mjesec – dva … prestrašno je to da neki fondovi imaju toliki fond dionica na bacanje ! [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

No, hoćemo li eliminirati tih 35 bodova da probijemo i magičnih 2000 više?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Likvidacija nekih fondova, neznam kaj drugo …. [bye]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


zanimljivo kako sve naše veće kompanije zasad objavljuju FI s povećanjem neto dobiti, a rušimo se kao je smak svijeta..

Jer je ta dobit već uračunata u cijenu… Sadašnje cijenu odražavaju očekivanja za dobit u 2009.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Koji diskontne cijene

Sve je još to skupo kolega….. [bye]
Čemu kupovat npr. brodare kad će sutra biti 15-20 % jeftiniji……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........



zanimljivo kako sve naše veće kompanije zasad objavljuju FI s povećanjem neto dobiti, a rušimo se kao je smak svijeta..

Jer je ta dobit već uračunata u cijenu… Sadašnje cijenu odražavaju očekivanja za dobit u 2009.
[/quote]

Hvala kolega što se pojasnili situaciju ljudima koji se hvataju za slamku dobiti u trećem kvartalu
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close