Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar na HRT1 dnevniku da su se ulagači danas najviše rješavali brodarskih dionica nije točan. Lako je provjeriti današnji volumen trgovanja na ZSE.
Samo zbunjuju ljude i dižu paniku sa nepotpunim informacijama.

Navigare necesse est ………..

Pozdrav svima koji su još u dionicama.


Već nekoliko puta sam propustio priliku ali danas nisam! Kupio sam na dnu, DLKV, Adris, Zaba, INA. A u ponedjeljak ću konačno jednom biti sretan što se tiče burze!!!

Ako je ovo dno, ah, be still my beating heart.

Dani tuge i bola za tebe su zagarantirani jer na dnu danas sigurno kupovao nijesi. Kad probijemo 2000 bodova kanut će ti možda i suza na oko.
[bye]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Već nekoliko puta sam propustio priliku ali danas nisam! Kupio sam na dnu, DLKV, Adris, Zaba, INA. A u ponedjeljak ću konačno jednom biti sretan što se tiče burze!!!

Ako je ovo dno, ah, be still my beating heart.

kupio si na pocetku razvoja novog trokuta.
biti ces sretan ako se rijesis dionica s nulom.
tak se meni ovo cini…

Pa , di je taj Vjeko ? hm

najvrednije stvari u životu su besplatne

Market Getting Ready to Make a Bull Run: Gross
Topics:Economy (U.S.) | Economy (Global) | Stock Market
| 24 Oct 2008 | 03:18 PM ET
Text Size

A bull run will begin for the stock market once major financial institutions have deleveraged, Bill Gross, head of bond titan Pimco, said on CNBC.

While warning of the implications of shedding bad debt, Gross said the market may be nearing a point where it comes out of a severe bear market and makes a run higher.

http://www.cnbc.com/id/27363513

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Mi smo po ko zna koji put prvaci u EU pa mi smo i danas pali skoro kao svi zajedno a KARDM kaže da je pa posljedica iz EU pa to je sprdačina KARDUME



Odoše ameri u krasan…. [bye]

To su fore za seljačine iz globalnog sela. Sad će u dva dana nadoknaditi minus a dok ostali skuže što se događa opet će krenuti u minus te će ih te iste seljačine pratiti. Izgleda liječe frustracije na burzi zbog novog predsjednika koji ima jednu manu…. [bye]
[/quote]

Nisu danas u plusu ali skoro. Znamo kako su danas sve ostale seljačine u globalnom selu prošle. Jedna stvar mi samo nije jasna, a to je da u 21. stoljeću u jeku internet revolucije i svakog drugog oblika komunikacije Ameri i dalje mogu od ostatka svijeta praviti idiote na svakom koraku.[bye]

A mi idioti na treću! [thumbsup]

Moram priznat da je ipak malo lakše gledat ovo crvenilo kad si 100% u cash-r-a,aj nek san i ja promašio jedanput kataklizmu.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....




Odoše ameri u krasan…. [bye]

To su fore za seljačine iz globalnog sela. Sad će u dva dana nadoknaditi minus a dok ostali skuže što se događa opet će krenuti u minus te će ih te iste seljačine pratiti. Izgleda liječe frustracije na burzi zbog novog predsjednika koji ima jednu manu…. [bye]
[/quote]

Nisu danas u plusu ali skoro. Znamo kako su danas sve ostale seljačine u globalnom selu prošle. Jedna stvar mi samo nije jasna, a to je da u 21. stoljeću u jeku internet revolucije i svakog drugog oblika komunikacije Ameri i dalje mogu od ostatka svijeta praviti idiote na svakom koraku.[bye]
[/quote]

Ne kuzim,di se to gleda da su ameri u plusu?

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Ne znam ljudi, ali meni ovdje štošta nije jasno, amerima su banke u banani, pa neke propadnu, neke država sanira koliko toliko i ajmo dalje, nije toliki bed,niti tonu kao mi, njemcima i šveđanima rikava autoindustrija, pa se normalno to odražava na njihov indeks, a gdje smo mi u toj priči? Da li se kod nas nešto tako dogodilo? Pa mi gotovo da i nemamo industrije, a ono što imamo je ok. Kažu da se dionicama nekog poduzeća kupuje budućnost, ok, hajde onda neka mi netko objasni što je sa KOEI-om, a što s DLKKV-om. Što se tiče KOEI-ja, ako sam dobro skužio u 3 kvartala ove godine imaju dobit za 59% veću od prošlogodišnje, a isto tako sam pročitao da HR treba ići u obnovu energetskog sustava do 2020, znači pozitivna budućnost zagarantirana i za KOEI i za DLKV. Što se događa, oba dvije dionice potonu samo danas u prosjeku 8%, iz KOEI-ja izlazi jedan od dioničara iz TOPA 10, vjerojatno vam poznati gospodin Florinčić. Neka mi netko kompetentan objasni koji je razlog ove tonjave za amerima, europom, azijom? Ali ljudi to nije bilo kakva tonjava, to je tonjava da smo danas imali najveći minus u EU uz norvežane. Ja se slažem da su brodari trenutno u banani i sam posjedujem dvije brodarske dionice i hajde recimo da to još i mogu shvatit, ali kakve imaju veze druge dionice s njima da i one moraju tonuti. Zbog čega mirovinci ignoriraju kupnju, a ako bi se mali dioničari usudili počet bubat po asku, u trenu bi stavili 5000 komada neke dionice na prodaju da zaštopaju cijenu. Zašto? Zar zaista veliki igrači žele da se riješe malih dioničara na ovakav način? Zar zaista žele da manji fondovi propadnu? Što se zapravo događa?

Surround all arround when it hits the ground

@ halo bing

Pokušajmo ovako:
Priprema se teren za veelika i povoljna preuzimanja. Kad nešto obezvrijediš i kada nemaš konkurenciju po interesu (ulagače dovedeš na prosjački štap i preplašiš da ne pomisle više …)
sve ti je skoro "džabe". Preostalo će biti zavisno, i također "ode na bubanj" po donošenju zakona o bankrotu.

Sve je ostalo isto koliko god mi mislili da nije … (u komunizmu su za "džabe" provodili tzv. nacionalizaciju).

Sve će se uskoro (ne)vidjeti po poreznim brojevima, a ja, pošto sam se danas nakupovao dionica,
nadam se da sam u ovom pokušaju obrazloženja tek malko "zabrijao" od lošeg vina i da mi
uz portfelj neće bankrotirati i mirovina koju po sili zakona dajem u fond. [smiley]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close