Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je jučerašnji dan u susjeda nam amerikanaca pokazao da su oni poprilično uvjereni da je dno oko 8200-8600 dow-a. Čim se spusti na razinu ispod 8600 počinju kupovati ko mutavi. U prilogu je tromjesečni graf kretanja cijene gdje se to dobro vidi.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Wall Street i majmuni

Dosao jednom jedan gospodin, lijepo
obucen, odsjeo u jedinom hotelu
koji
je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog
lista da placa za
svakog majmuna koji mu donesu
10$.
Seljaci koji su znali da je suma puna majmuna pojurise loviti
majmune i covjek
ih je uredno isplacivao,
kako
je bio objavio. Kad je ostalo malo majmuna i postalo ih tesko uloviti, seljaci su
ih prestali donositi. Gospodin
je
tad obecao 20$ za majmuna i seljaci su ih potrcali loviti.
Opet su majmuni ponestali i gospodin je
povecao cijenu na 25$ i lovci
su
ulovili onih nekoliko preostalih, ali i
tome
je dosao kraj.
Sad je gospodin obecao 50$, ali majmuna
vise nije bilo….
On je otputovao i njegov partner se
uputio seljacima i rekao:
– Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna
koje je moj sef kupio za
svoju
kolekciju.Predlazem vam da ih kupite za 35$ i kad se sef vrati
on ce vam ih
kupiti za 50$, sto je bila
posljednja
cijena.
Seljaci skupise ono sto su ustedjeli
cijelog zivota i kupise tisuce
majmuna koji su bili po kavezima ocekujuci
povratak gospodina.
Od tog dana nisu vise vidjeli ni jednog
ni drugog. Jedino sto su
vidjeli
su kavezi puni majmuna, koje su kupili ustedom cijelog zivota.

Sad imate jasnu ideju kako funkcioniraju
financijske burze.

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

volio bih dijeliti optimizam nekih kolega koji od danas najavljuju rast .. daj bože .. no .. mišljenja sam da ćemo ipak još dolje .. pogotovo danas .. ( da bar fulam )

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Primjetih neki dan jednu stvar. Na velikoj većini naših dionica se u zadnjih godinu dana znatno povećao broj dioničara, kod nekih i više nego dvostruko (recimo INGR).

Mislim da to ne može povoljno utjecati na stabilnost i normalan rast jednog dana kad ova kriza lagano prođe.
A možda će kriza dovoljno dugo trajati da opet skreše broj dioničara na povoljniju brojku.

Prije je INGRA bila dostupna samo eliti.Sada ,poslije splita,je dostupna svakome,a novac od INE je
došao u ruke velikog broja dioničara.I normalno da broj dioničara raste.Ali to pruža šansu veće
likvidnosti.I to nebi trebalo biti loše ni za jednu dionicu.Dapaće.

Ista stvar i kod ostalih dionica.Ali s druge strane to je pokazatelj,da smo u fazi distribucuje.Veliki
izlaze/fondovi jer moraju/i to je prilika za jeftinu kupnju.

Problem je da su sve dionice sve jeftinije i svaka kupnja od početka godine je promašaj.I jučerašnje
kupnje su izgleda promašaj,a naročito one po ASK.

Danas je keš zakon.Tako već govorimo mjesecima.

Danas je Gatara komentirao da je prosječan P/BV tj.tržišna kapitalizacija firmi 1,8 puta veća od
vrijednosti firme/kapitala/.Kako se istovremeno trže na P/E 11 što znaći da se Ameri trže na
prosječnom P/E puta P/BV oko 20.

Povrat na uloženi kapital 16 %.Izvrsno za osnivaće.Za dionićare oko 9% što je isto odlično.Nikada
bolje u zadnjih dvadest godina..U svakom slućaju kupnja dionica postaje atraktivnija nego prije godinu dana.Nedostaje samo
signal povjerenja i izvjesnog smanjenje straha od svjetske recesije.

Prema Amerima mi bi kao burza u razvoju trebali imati diskont od 30 %,te bi se moglo smatrati da je dobra kupnja
ona firma koja ima,a možemo očekivati to i u budućnosti, ovaj umnožak ne veći od deset.Naravno ovo se odnosi na likvidne sastavnice
Crobexa.Međutim,kupnja dionica višestruko ispod BV i pored niske dobiti po dionici, a samim time i višestruko
većeg umnoška od deset može biti najbolja kupnja ako ova kriza ne
pomete takve male firmice.Ali tu može biti najveća zarada,za pametne i strpljive.

Što veća kriza veća šansa.Danas je kriza veća nego jučer i to se ponavlja iz mjeseca u mjesec,a u ponedjeljak sam bog će znati.Za sada ova svjetska kriza još uvijek nije bitno utjecala na rezultate
naših firmi.Dapaće,većina ima bolje poslovne rezultate nego lani,što pruža nadu da ćemo i mi kao
država lakše prebroditi ove svjetske potrese.

Realna ekonomija dobra,ali naše špekulantske glave više gledaju prema svijetu,nego poslovanje
naših favorita.



Nemojte samo reči da vas nisam obavjestio da je došlo vrjeme rasta dionica.Šesto čulo je proradilo i nesebično sam ta saznanja podjelio sa svekolikim pukom [rolleyes]Samo nemojte opet lupati po asku kao da nema sutra [lol] Kad bolje razmislim,pošto ste nezahvalni, bolje da sam šutio i sutra sve sam kupio [rolleyes]Zapamtite,tri tjedna ,a onda ko se nije skrio magarac je bio.

Kolega, nisam uvjeren da ide u tom pravcu, vidjet ćemo.

[/quote]

Ma nisam ni ja zato sam stavio ove glupane što kolutaju očima i keze se ali izgleda da ih nitko ne primječuje od silne želje da još padne.Mislim……..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ono što je europa napravila amerima prije tjedan dva, to će danas svima napraviti kosooki=jednodnevni smak svijeta
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Nemojte samo reči da vas nisam obavjestio da je došlo vrjeme rasta dionica.Šesto čulo je proradilo i nesebično sam ta saznanja podjelio sa svekolikim pukom [rolleyes]Samo nemojte opet lupati po asku kao da nema sutra [lol] Kad bolje razmislim,pošto ste nezahvalni, bolje da sam šutio i sutra sve sam kupio [rolleyes]Zapamtite,tri tjedna ,a onda ko se nije skrio magarac je bio.

Čudno ali kad netko ovako počne drukati prema gore, na osnovu ničega, odmah drugi dan bubnemo ko kamen u vodi.
I eto dogodi se.
Azija se obistinila.
Kod njih je crvena toliko crvena da lagano prelazi u crno.
To znači da kod njiih nema svjetla na kraju tunela.

dobro jutro radni narode.Molim danas bez crnjaka jer sam iz nocne,ne idem spat a dobre sam volje i zato moramo UP UP [lol] [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Što se dogodilo noćas u americi. zatvorili su u plusu, a sad su im futuresi u ogromnom minusu


Što se dogodilo noćas u americi. zatvorili su u plusu, a sad su im futuresi u ogromnom minusu

Sad tek vide što su jučer napravili….
Ha,ha.

Nije sve tako sivo.....


Što se dogodilo noćas u americi. zatvorili su u plusu, a sad su im futuresi u ogromnom minusu

Mislili su da su dotakli dno, a onda je Sony objavio rezultate. A možete misliti kakvi su kod proizvođača zabavne elektronike u vremenima kad nikom nije do zabave.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Što se dogodilo noćas u americi. zatvorili su u plusu, a sad su im futuresi u ogromnom minusu

Sve ti piše na Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close