Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Gotovo je opći potop ljudi ,svi smo postali pesimisti.Totalna kapitulacija burze i nas dioničara ,ali nije to još gotovo jer sunce će opet sjati…

…kiše će padati,ptice će pjevati i svi biti sretni i veseli. Pa ako je je ovo kapitulacija,pa još ako izleti ona "božja čestica" koju eksperimentiraju,evo smaka svijeta,idemo sve prodati,i pošteno se najesti i napiti pa onda nek ide sve kvragu. [lol] [lol]
Ja sam vječiti optimist,samo ljut na sve ovo stanje oko nas. [angry]
[/quote]
pa čekaj zar si i ti ljut na mene ??????
ako jesi onda si sa razlogom ljut
ja sam kriv
uvijek je tako
ja uletim na burzu i crobex se raspadne
uzas
pofukov duh
[/quote]

Na tebe nisam duše pofuše. [lol]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


ZSE
CROBEX 2.411,16 -5,48%
CROBIS 94,12 -0,21%
Redovni promet 57.285.067,66
Instituc. promet 11.965.825,71
Ukupni promet 69.250.893,37
Sentiment: 16 | 3 | 74

Gospodo draga po mojim skromnim informacijama ovo je bio zadnji ozbiljniji pad koji smo još morali odraditi (možda još malo u šta sumnjam) a nakon toga pristižu pozitivna izvješća za 3q i istina se više ne može prikrivati te slijedi ničim izazvani oporavak po komandi.
Meni od INA-e ostalo još 10tkn. Poslije Nove godine će mo se prebrojati, ko živ ko mrtav.
Sretno.

Iz tvoji usta u BOŽJE uši i da se ne zaustavimo bar do 4800 bodova CROBEX_a





Gotovo je opći potop ljudi ,svi smo postali pesimisti.Totalna kapitulacija burze i nas dioničara ,ali nije to još gotovo jer sunce će opet sjati…

…kiše će padati,ptice će pjevati i svi biti sretni i veseli. Pa ako je je ovo kapitulacija,pa još ako izleti ona "božja čestica" koju eksperimentiraju,evo smaka svijeta,idemo sve prodati,i pošteno se najesti i napiti pa onda nek ide sve kvragu. [lol] [lol]
Ja sam vječiti optimist,samo ljut na sve ovo stanje oko nas. [angry]
[/quote]
pa čekaj zar si i ti ljut na mene ??????
ako jesi onda si sa razlogom ljut
ja sam kriv
uvijek je tako
ja uletim na burzu i crobex se raspadne
uzas
pofukov duh
[/quote]

Na tebe nisam duše pofuše. [lol]
[/quote]
Vi ste jos jedini razlog sto sam tu
pofukov duh

@ ANRICOM
Meni se cini da nije bas sve tako jednostavno. Svi su pesimisti pa kao sad treba krenuti u suprotnom smjeru. Meni se ipak cini da ce gospodari novca, za svaki slucaj, jos jednom ili ne daj boze 2x skresat sve na pola ako je slucajno ostao koji nadobudni ili su usli oni koji su izlazili na 1. 2. ili 3. valu. Meni se cini da ce sve skrokat na jedno 10-15% od ATH(na ili ispod nominale) prije negoli krene lagani oporavak pa lagano prebacivanje velikih iz obveznica, $ i zlata pa onda kampanja navlacenja malih. I onda opet sve ispocetka. Imajte na umu da jos nisu izasli izvjestaji za 2008 a posebno za 1. i 2. kvartal 2009 kad ce se i najvise odraziti kriza na rezultate. Takodjer sjecam se da je zlato prosli puta u krizi bilo debelo preko 1000 $ za uncu a i dollar je bio na oko 1,22 EUR za $. Jos uvijek smo daleko od toga a dionice okrecu u oporavak nesto prije negoli $ i zlato dostignu vrhunce u koje ih tjeraju navuceni bas kao i nedavno u dionice. P aond sve opet ispocetka…

VIVA LA REVOLUCION !!!

"Unatoč globalnoj krizi i činjenici da je turizam najviše od svih gospodarskih grana izložen svjetskom tržištu, ovogodišnji su rezultati dobri, pa prema zasad dostupnim podacima Hrvatska bilježi dva posto više dolazaka i tri posto više noćenja, rekao je ministar turizma Damir Bajs otvarajući Dane hrvatskog turizma, koji se od srijede do petka održavaju u Opatiji."

Viš, viš … žilavi smo mi, još da smo se na vrijeme posložili i iskoristili sve resurse, sada smo mi njih mogli otkupiti za "šaku dolara i eura" [bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Odoše ameri u krasan…. [bye]


Odoše ameri u krasan…. [bye]

To su fore za seljačine iz globalnog sela. Sad će u dva dana nadoknaditi minus a dok ostali skuže što se događa opet će krenuti u minus te će ih te iste seljačine pratiti. Izgleda liječe frustracije na burzi zbog novog predsjednika koji ima jednu manu…. [bye]



ZSE
CROBEX 2.411,16 -5,48%
CROBIS 94,12 -0,21%
Redovni promet 57.285.067,66
Instituc. promet 11.965.825,71
Ukupni promet 69.250.893,37
Sentiment: 16 | 3 | 74

Gospodo draga po mojim skromnim informacijama ovo je bio zadnji ozbiljniji pad koji smo još morali odraditi (možda još malo u šta sumnjam) a nakon toga pristižu pozitivna izvješća za 3q i istina se više ne može prikrivati te slijedi ničim izazvani oporavak po komandi.
Meni od INA-e ostalo još 10tkn. Poslije Nove godine će mo se prebrojati, ko živ ko mrtav.
Sretno.

"Objava porasta neto dobiti Končar elektroindustrije za 59 posto rezultirala je padom cijene te dionice za 6,82 posto uz 1,10 milijuna kuna prometa. Objava porasta neto dobiti Zagrebačke banke za 44,8 posto rezultirala je padom cijene te dionice za 6,01 posto …"
¨
Izvjesca su krenula i …?!!!
Mi smo jednostavno kreteni!!!

[/quote]



Odoše ameri u krasan…. [bye]

To su fore za seljačine iz globalnog sela. Sad će u dva dana nadoknaditi minus a dok ostali skuže što se događa opet će krenuti u minus te će ih te iste seljačine pratiti. Izgleda liječe frustracije na burzi zbog novog predsjednika koji ima jednu manu…. [bye]
[/quote]
to je taj scenarij….a i ovi naši krumpiraši nisu ništ bolji… ne znaju više koga da gledaju
za kojima da krenu….dok nam firme i banke posluju iznenađujuče dobro i profitabilno..
naše tržište kapitala odnosi se prema njima kao da su svi odreda promašaji poput " Obrovca ili Agrokomerca"



Odoše ameri u krasan…. [bye]

To su fore za seljačine iz globalnog sela. Sad će u dva dana nadoknaditi minus a dok ostali skuže što se događa opet će krenuti u minus te će ih te iste seljačine pratiti. Izgleda liječe frustracije na burzi zbog novog predsjednika koji ima jednu manu…. [bye]
[/quote]

Jer voli žene i kavanu. [lol] I uz to kmica. [lol]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


"Unatoč globalnoj krizi i činjenici da je turizam najviše od svih gospodarskih grana izložen svjetskom tržištu, ovogodišnji su rezultati dobri, pa prema zasad dostupnim podacima Hrvatska bilježi dva posto više dolazaka i tri posto više noćenja, rekao je ministar turizma Damir Bajs otvarajući Dane hrvatskog turizma, koji se od srijede do petka održavaju u Opatiji."

Viš, viš … žilavi smo mi, još da smo se na vrijeme posložili i iskoristili sve resurse, sada smo mi njih mogli otkupiti za "šaku dolara i eura" bye


Dobri su zato jer su večina kapaciteta bili prodani ili rezervirani do 03.mj o.g. dok je ova kriza bila tek počinjala!
Več ovoga ljeta se vidjelo da na Jadranu uopće nema njemaca ,da nema tradicionalnih gužvi na prelazima zbog feragostra te da su priv. smještaji za 30% slabije popunjeni dok je vanpansionski promet kompenziran povečanjem cijena od 20-30% naspram prošle god.
Tih par % povečanja nočenja je zbog toga što su stisnuli priv. iznajmljivače sa čestim inspekcijama i visokim kaznama!

Naredna sezona će biti katastrofa…posljedice fin. krize se tek očekuju, skupi smo (kava 10kn,sok 15-20 kn, pivo do 30kn, pizza od 50kn, riba od 400kn itd ) neljubazni smo, skup smještaj, nema zabave i sve se prerano zatvara… jedino što nam je dobro to su more i sunce.
Uglavnom smo nekonkurentni prema drugim tur. zemljama, a več ovoga ljeta je Crna Gora bila hit destinacija, a sve više se govori i o Albaniji!
Sami zaključite koga će Ćesi, Mađari, Slovaci i sl. nacije koji gledaju u svaki novčić više preferirati sljedeće godine.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



"Unatoč globalnoj krizi i činjenici da je turizam najviše od svih gospodarskih grana izložen svjetskom tržištu, ovogodišnji su rezultati dobri, pa prema zasad dostupnim podacima Hrvatska bilježi dva posto više dolazaka i tri posto više noćenja, rekao je ministar turizma Damir Bajs otvarajući Dane hrvatskog turizma, koji se od srijede do petka održavaju u Opatiji."

Viš, viš … žilavi smo mi, još da smo se na vrijeme posložili i iskoristili sve resurse, sada smo mi njih mogli otkupiti za "šaku dolara i eura" bye


Dobri su zato jer su večina kapaciteta bili prodani ili rezervirani do 03.mj o.g. dok je ova kriza bila tek počinjala!
Več ovoga ljeta se vidjelo da na Jadranu uopće nema njemaca ,da nema tradicionalnih gužvi na prelazima zbog feragostra te da su priv. smještaji za 30% slabije popunjeni dok je vanpansionski promet kompenziran povečanjem cijena od 20-30% naspram prošle god.
Tih par % povečanja nočenja je zbog toga što su stisnuli priv. iznajmljivače sa čestim inspekcijama i visokim kaznama!

Naredna sezona će biti katastrofa…posljedice fin. krize se tek očekuju, skupi smo (kava 10kn,sok 15-20 kn, pivo do 30kn, pizza od 50kn, riba od 400kn itd ) neljubazni smo, skup smještaj, nema zabave i sve se prerano zatvara… jedino što nam je dobro to su more i sunce.
Uglavnom smo nekonkurentni prema drugim tur. zemljama, a več ovoga ljeta je Crna Gora bila hit destinacija, a sve više se govori i o Albaniji!
Sami zaključite koga će Ćesi, Mađari, Slovaci i sl. nacije koji gledaju u svaki novčić više preferirati sljedeće godine.
[/quote]

Zaboravio si nabrojiti gorivo. Evo rekoše da je u Sloveniji benzin ispod EUR-a ili kunu jeftinije. Sad će nam turizam ovisiti i o MOL-u. [bye]

New Report

Close