Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Govorim o amerima naravno. Naša izvješća nikad nisu previše utjecala na burzu.

Ovo podebljano je ključ svega. Naša izvješća ioako (ne sva) su sprdnja.

Prije bi kada je poduzeće poslovalo 1% bolje nego kvartal prije, išlo u pozitivnu blokadu danima. Toliko o našim izvještajima. Kreteni!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bolje vam je da vaš optimizam ne temeljite na poslovanju naših tvrtki.
Mogli bi se iznenaditi.
Realno je za očekivati pad prihoda i dobiti u ovom kvartalu i slijedećem

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Govorim o amerima naravno. Naša izvješća nikad nisu previše utjecala na burzu.

Ovo podebljano je ključ svega. Naša izvješća ioako (ne sva) su sprdnja.

Prije bi kada je poduzeće poslovalo 1% bolje nego kvartal prije, išlo u pozitivnu blokadu danima. Toliko o našim izvještajima. Kreteni!
[/quote]
Fazan mi je ne topicu "utjecaj…" dodjelio kulju jer sam napisao da viaduktu neće pomoči povećanje dobiti od 25% jer smo neselektivno tržište.

Pogledajte apple koji ima isto tolko povećanje dobiti (znam da su kruške i jabuke ali…) i cijenu dionice pa će vam sve biti jasno.

I dalje mislim da su fond manageri neškolovani i gledaju samo dow i nikkei i dax i da postupaju prema trenutnoj procjeni a ne dugoročno. Zabluda je da ruše tržište da bi jeftino kupili. Možete misliti koliko je balavca od 25 godina briga za vašu mirovinu.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj




Govorim o amerima naravno. Naša izvješća nikad nisu previše utjecala na burzu.

Ovo podebljano je ključ svega. Naša izvješća ioako (ne sva) su sprdnja.

Prije bi kada je poduzeće poslovalo 1% bolje nego kvartal prije, išlo u pozitivnu blokadu danima. Toliko o našim izvještajima. Kreteni!
[/quote]
Fazan mi je ne topicu "utjecaj…" dodjelio kulju jer sam napisao da viaduktu neće pomoči povećanje dobiti od 25% jer smo neselektivno tržište.

Pogledajte apple koji ima isto tolko povećanje dobiti (znam da su kruške i jabuke ali…) i cijenu dionice pa će vam sve biti jasno.

I dalje mislim da su fond manageri neškolovani i gledaju samo dow i nikkei i dax i da postupaju prema trenutnoj procjeni a ne dugoročno. Zabluda je da ruše tržište da bi jeftino kupili. Možete misliti koliko je balavca od 25 godina briga za vašu mirovinu.
[/quote]

ja nisam ni htio pisat na VDKT jer tamo svi gledaju samo dobit,prihode a nisu pogledali zaduzenja
[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


ja nisam ni htio pisat na VDKT jer tamo svi gledaju samo dobit,prihode a nisu pogledali zaduzenja
[wink]
[/quote]
naravno, ja sam pogledao kometare na vdkt i shvatio da bolje nista ne pisem….
povecanje neto profitne marze sa 0,01% na 0,02% bi trebao biti razlog za veselje? Dokapitalizacija, povecanje duga…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



ja nisam ni htio pisat na VDKT jer tamo svi gledaju samo dobit,prihode a nisu pogledali zaduzenja
[wink]
[/quote]
naravno, ja sam pogledao kometare na vdkt i shvatio da bolje nista ne pisem….
povecanje neto profitne marze sa 0,01% na 0,02% bi trebao biti razlog za veselje? Dokapitalizacija, povecanje duga…

[/quote]

Javite to kolegi fazanu.
On je u uvjerenju kako je to izvrsno izvješće i malo mu fali da počne lupati po asku.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Nisam kinez, slatko deblja a tuna mi već ide na uši van.

Mislim da smo blizu dna što se tiče gospodarstva, ali rezultati oporavka gospodarstva su vidljivi s odmakom od 3-6 mjeseci. Dakle, po mojem, prvi znakovi oporavka će biti na izlascima 1 ili 2 q izvješća 2009, jer će oni biti bolji od ovih 3 i 4 q 2008.


apsolutno krivo [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Bolje vam je da vaš optimizam ne temeljite na poslovanju naših tvrtki.
Mogli bi se iznenaditi.
Realno je za očekivati pad prihoda i dobiti u ovom kvartalu i slijedećem

Za sada Viadukt bolji.I PBZ ima veću dobit nego lani.Mislim da je 3Q preko 20% bolji nego lani.I RBA je zaradila više.To je ono što znamo.
Banke su u Hrvatskoj bolje nego lani,te one nisu trebale generirati ovako vekiki pad Crobexa.
Viadukt bi s obzirom na povečanje dobiti i ugovorene poslove u LIBIJI ,a inaće ti zimski
mjeseci za građevinara su loši, trebao znaćajno dobiti na vrijednosti u odnosu na zadnju cijenu.
To kod nas tržište kažnjava.

Za sada sve izgleda izvrsno.




ja nisam ni htio pisat na VDKT jer tamo svi gledaju samo dobit,prihode a nisu pogledali zaduzenja
[wink]
[/quote]
naravno, ja sam pogledao kometare na vdkt i shvatio da bolje nista ne pisem….
povecanje neto profitne marze sa 0,01% na 0,02% bi trebao biti razlog za veselje? Dokapitalizacija, povecanje duga…

[/quote]

Javite to kolegi fazanu.
On je u uvjerenju kako je to izvrsno izvješće i malo mu fali da počne lupati po asku.

[/quote]
Ovo je izvješće bolje nego lani.Veliki promet i dalje,ali jako mala marža.Međutim,Libija u zimskim
mjesecima može biti prekretnica.VDKT ima potencijala za veliki rast.Da li će se ostvariti vidjet
ćemo.Mi kupujemo potencijal.Međutim,veliki dug prema dobavljačima je problem.Država je problem,
jer kasni sa isplatama.Ali na kraju država ipak plati.

Danas nas možda izvuče mrtvilo, al to nebudemo znali do 9:55 kad se inače navali sa
nalozima….

Bagremova mudrost je jutros jako mutna.
Po nekim signalima iz vana vjerojatno ćemo otvoriti dan sa blagim plusom, a zatvoriti sa minusom, i zbog neizvjesnosti ćemo imati jako mali promet. 40-50 mln kuna.

Bagrem se povija kako burza puše.

SKYPE:.......................vonbraun75

vidim danas nema blokada i rusenja trzista,gotovo je izgleda sa spekulantima.Ima se novaca od Ine [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close