Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

A ti si investicijski savjetnik ili što? I od koga ćeš kupiti dionice ako ih svi drže dugoročno i ne prodaju narednih par godina? I kome ćeš ih prodati?

Uf… ne bi škodilo malo proučiti kako burza funkcionira prije ovakvih provala…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

A ti si investicijski savjetnik ili što? I od koga ćeš kupiti dionice ako ih svi drže dugoročno i ne prodaju narednih par godina? I kome ćeš ih prodati?

Uf… ne bi škodilo malo proučiti kako burza funkcionira prije ovakvih provala…
[/quote]

Treba ipak uvesti stop los naloge i kod nas.Tak i onak prodajem sve s 10% minusa.Al onda nebi trebao pratiti,fino kupim dionice stavim stop los na -10% i za dva dana sam u kešu.Nit luk jeo nit luk mirisao. [embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Inovatoru a ti trguješ na američkoj burzi. Ja bogme na ZSE-u ! Koliko malo vjerujemo u naše tvrtke. Ponavljam po 100-ti put ; zar nitko ne vjeruje u naše tvrtke? Zar propadaju? Imaju slabu dobit? Jer zato gledamo Ameriku, aziju, Europu , pa onda nas.!! Nisam primjetio da Ameri gledaju ikoga. Europa prati samo Amere, Azija nikog a mi SVE! I ajde ljudi budite pametni. Nema zato analize, nego samo pretpostavke!
cut

Zvuči paradoksalno ali ja malo vjerujem u naše tvrtke, ima ih malo dobrih, ali ostatak je u teškoj banani, da smo sređana pravna država pola ih ne bi bilo izlistano na ZSE, pogledaj malo unutarnji dug i biti će ti jasno o čemu pričam

************************* Soldi su vajka va modi *************************


ima li ikto neki savjet sto da kupim?
imam oko 25000kn kesa.
hvala.
ps. sto mislite o ddmt?

Malamare, ne trazi savjet od kuhanih i pecenih…veliki je broj clanova foruma ispecen od gubitaka koje trpe.
Trziste nije iskusno, nema puno ljudi koji su prosli uspone i padove kroz duzi period da bi ti mogli prenjeti svoja dragocjena iskustva.
Sve sto ti je napomenuto kao kvalitetno je za nekog kvalitetno za nekog nije – SVE ZAVISI kakav si covjek, kakav si ulagac, koliki ti je investicijski horizont, i koliko tvoj svakodnevni zivot zavisi od sredstva koje zelis uloziti.
Gledaj ili citaj sto uspjesni ljudi na burzi rade (Uspjesni-oni koji su zaradili na burzi a ne na knjigama), i trazi savjete od investicijskih savjetnika, i ako imas kojeg brokera koji ce ti otvoriti dusu.
TA,BA,MA i FA,FA,LA, (sala na racun nekih racundzija) i ostale krasne alate zaboravi trenutno jer kratkorocno ti nista nece reci. (Ako te zanima kratkorocno)
Sentiment je strasna stvar i neka ti to malo pojasne na sastancima.
Rudimentalno ljudi su socijalna bica, samim time se ponasaju u skladu s time: znaci kada zavlada histerija malo ih ostane prisebno, bilo da je pozar u disko klubu, bilo da je frka na TK.
Vecina zeli pod hitno VAN kroz vrata….a od guzve nitko ne vidi da je njih pet izaslo bez problema kroz WC. Nadam se da me razumijes sto zelim reci.
Sretno

AZ? Hvala, ne.



Inovatoru a ti trguješ na američkoj burzi. Ja bogme na ZSE-u ! Koliko malo vjerujemo u naše tvrtke. Ponavljam po 100-ti put ; zar nitko ne vjeruje u naše tvrtke? Zar propadaju? Imaju slabu dobit? Jer zato gledamo Ameriku, aziju, Europu , pa onda nas.!! Nisam primjetio da Ameri gledaju ikoga. Europa prati samo Amere, Azija nikog a mi SVE! I ajde ljudi budite pametni. Nema zato analize, nego samo pretpostavke!
cut

pogledaj malo unutarnji dug i biti će ti jasno o čemu pričam
[/quote]

pogledao sam malo izvadak svog bankovnog računa i dalje mi nije jasno o čem pričate?

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA



ima li ikto neki savjet sto da kupim?
imam oko 25000kn kesa.
hvala.
ps. sto mislite o ddmt?

Nemoj tražiti ovdje na forumu inf. o tome šta da kupiš,jer ovdje je "brdo" špekulanata i treydera.
Pogledaj fundamente,budučnos firme i sektora,dividenda,likvidnos i odluči.
Vrijeme za ulaganje je odlično,svi su preplašeni i dionice su povoljne,mogu slobodno reči i jeftine.
Uloži u dionice u kojima su OMF i to je to.
Drži lovu 3-5 god. i budeš bogat.
Drugo je bilo slagati portfelj kada je crobex bio na 5000 i sada na 2500.
Moj izbor;
ADRS-P,HT,PTKM,ERNT,INA,još po koji građevinar,INGR,a sa brodarima bi sačekao jedno godinu dana.
Ima tu još puno dionica koje nisu nešto likvidne,ali jako-jako podcijenjene,a u tom i je draž ulaganja,treba ih otkriti prije tržišta i ostvariti nevjerojatne dobitke,ali nebi sad o tome.
Sretno i strpljivo.
[thumbsup]
[/quote]

bok burza,
malo sam procackao ove tvoje dionice i primjecujm da imas vrlo konzervativnu i defanzivnu strategiju ulaganja…
dionice sa malom beta malo padaju ali malo i rastu.
mozda biu bilo bolje postaviti se na bid na nekoj volatilnoj dionici?

@ bolix

[/quote]

[thumbsup] ajd dobar odgovor. Srednjoročno- dugoročno su ovo izvanredne dionice. Dodao bi i DLKV ,jer imaju dobru perspektivu i šire se van! U ovom momentu nema sigurnog utočišta, ali kupovina vrlo isplativa ako se ugasi komp, tv. dnevne novine … i pogleda se za jedno 2 godine.
Neznam zašto PTKM.. – ovise o plinu dosta, u budućnosti možemo očekivati samo smanjenje uporabe pesticida i ostalih otrova. Ja bi pored fantastičnih dionica ( gore navedenih ) imao slatkih briga!
Osobito ako ne trejdamo na dnevno-dvodnevnoj bazi
[/quote]

ne bih se baš složio da ptkm radi pesticide i otrove. Probaj zamisliti situaciju u svijetu u kojoj tvornice umjetnog gnojiva zaustave svoje poslovanje.Za mjesec dana imamo rat kakav svijet nije vidio. Treba moliti boga da ptkm ne propadne i to ne zato jer će njeni dioničari izgubiti novac nego zbog drugih stvari…..

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.




Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

A ti si investicijski savjetnik ili što? I od koga ćeš kupiti dionice ako ih svi drže dugoročno i ne prodaju narednih par godina? I kome ćeš ih prodati?

Uf… ne bi škodilo malo proučiti kako burza funkcionira prije ovakvih provala…
[/quote]

Treba ipak uvesti stop los naloge i kod nas.Tak i onak prodajem sve s 10% minusa.Al onda nebi trebao pratiti,fino kupim dionice stavim stop los na -10% i za dva dana sam u kešu.Nit luk jeo nit luk mirisao. [embarass]
[/quote]

pa to mozes i ovako napraviti.
evo primjer:
kupio si u cetvrtak i petak u bull trapu dionice npr IGH za 7800kn, i sad fino u ponedjeljak kad cijena dodje na 6500 otvoris nalog za prodaju ako radis prek kompa.
ili druga opcija kazes brokeru da kad cijena dodje na 6500 kn sve proda.
pis of kejk!
sad ce to biti stop lose na -17%, ali bolje i to nego debakl na 5500kn sa -35%.
kuzis?
[angry] [angry]




Inovatoru a ti trguješ na američkoj burzi. Ja bogme na ZSE-u ! Koliko malo vjerujemo u naše tvrtke. Ponavljam po 100-ti put ; zar nitko ne vjeruje u naše tvrtke? Zar propadaju? Imaju slabu dobit? Jer zato gledamo Ameriku, aziju, Europu , pa onda nas.!! Nisam primjetio da Ameri gledaju ikoga. Europa prati samo Amere, Azija nikog a mi SVE! I ajde ljudi budite pametni. Nema zato analize, nego samo pretpostavke!
cut

pogledaj malo unutarnji dug i biti će ti jasno o čemu pričam
[/quote]

pogledao sam malo izvadak svog bankovnog računa i dalje mi nije jasno o čem pričate?
[/quote]

ako je zeleno dobar si , ako je crveno u većini si :))

************************* Soldi su vajka va modi *************************





Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

A ti si investicijski savjetnik ili što? I od koga ćeš kupiti dionice ako ih svi drže dugoročno i ne prodaju narednih par godina? I kome ćeš ih prodati?

Uf… ne bi škodilo malo proučiti kako burza funkcionira prije ovakvih provala…
[/quote]

Treba ipak uvesti stop los naloge i kod nas.Tak i onak prodajem sve s 10% minusa.Al onda nebi trebao pratiti,fino kupim dionice stavim stop los na -10% i za dva dana sam u kešu.Nit luk jeo nit luk mirisao. [embarass]
[/quote]

pa to mozes i ovako napraviti.
evo primjer:
kupio si u cetvrtak i petak u bull trapu dionice npr IGH za 7800kn, i sad fino u ponedjeljak kad cijena dodje na 6500 otvoris nalog za prodaju ako radis prek kompa.
ili druga opcija kazes brokeru da kad cijena dodje na 6500 kn sve proda.
pis of kejk!
sad ce to biti stop lose na -17%, ali bolje i to nego debakl na 5500kn sa -35%.
kuzis?
[angry] [angry]
[/quote]

Sad kužim.Znači nemoram dvaput kupovati i to svaki drugi dan nego fino počekam četiri dana i eto me 20% niže. [thumbsup]Uh ovo postaje uzbudljivo.Kako Ivana kaže,bolje od sexa. [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Po ovim analizama smo dotakli dno Crobex-a.
Citiram:
"Smanjena količina i vrijednost dionica koju u svojim portfeljima drže otvoreni dionički i mješoviti investicijski fondovi, a koja je gotovo 80 posto manja nego u ovo doba lani, ali i činjenica da su fondovi uspjeli na stranim burzama, posebice u Srbiji, naći toliko potrebnu likvidnost iako na dosta nižim cjenovnim razinama, upućuju na to da smo pri dnu tržišta."

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0adff079-763f-46ae-9d38-9822add6e1db&open=sec






Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

A ti si investicijski savjetnik ili što? I od koga ćeš kupiti dionice ako ih svi drže dugoročno i ne prodaju narednih par godina? I kome ćeš ih prodati?

Uf… ne bi škodilo malo proučiti kako burza funkcionira prije ovakvih provala…
[/quote]

Treba ipak uvesti stop los naloge i kod nas.Tak i onak prodajem sve s 10% minusa.Al onda nebi trebao pratiti,fino kupim dionice stavim stop los na -10% i za dva dana sam u kešu.Nit luk jeo nit luk mirisao. [embarass]
[/quote]

pa to mozes i ovako napraviti.
evo primjer:
kupio si u cetvrtak i petak u bull trapu dionice npr IGH za 7800kn, i sad fino u ponedjeljak kad cijena dodje na 6500 otvoris nalog za prodaju ako radis prek kompa.
ili druga opcija kazes brokeru da kad cijena dodje na 6500 kn sve proda.
pis of kejk!
sad ce to biti stop lose na -17%, ali bolje i to nego debakl na 5500kn sa -35%.
kuzis?
[angry] [angry]
[/quote]

Sad kužim.Znači nemoram dvaput kupovati i to svaki drugi dan nego fino počekam četiri dana i eto me 20% niže. [thumbsup]Uh ovo postaje uzbudljivo.Kako Ivana kaže,bolje od sexa. [lol]
[/quote]

tako nekako…
dakle, kad kupis reci brokeru da proda kad cijena padne za 20%!
eto stop lose!
[thumbsup]

New Report

Close