Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

Imaš oko 300 000 i kusur razloga da ne vidiš ovu dionicu na realnim razinama
[/quote]
Mislim da ih je sada već oko 200 000. I taman dok izađemo iz krize…

Veći je problem što je Jovana7 unutri, a postala je nervozna… [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Naprotiv! upravo će se sada još više kupovati takve dionice, samo što svi mi želimo kupiti po još nižim razinama, pa idemo dole. Ja sad sigurno ne gledam koja to dionica daje dividendu 100kn kad su sve podcijenjene, sem možda uljanika, ili sad hotelski sektor, od kojeg možemo očekivati puko preživlavanje. A posebno ako stanje potraje do Ožujka 2009.

zlikovac

početnik-5
Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…

Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!

ima li ikto neki savjet sto da kupim?
imam oko 25000kn kesa.
hvala.
ps. sto mislite o ddmt?


a ti golubove [bye] [bye]
javiti cu se kad udjem. ok?

E to te stvarno molim,javi obavezno.Inače neću znati kad treba sve prodat. [lol]
[/quote]

znati ces ti jos neke stvari za par dana.
[proud]
oces da ti javim i dionice koje kupujem?
[thumbsup]




Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

po tome bi vrijedilo da viadukt vrijedi 180 kn jer daje dividendu od 18 kn!
[shocked]
a IGH 500kn jer daje oko 50 kn dividende!!!
[shocked]

pobjeda, imaj milosti… [lol]

[/quote]
Ja to nisam rekao…ja kažem kako mislim…
kada se već spominju stranci onda se to odnosi na moj post…one brutalne rastove zaboravite…vrijeme je za promjene.-..

a na kraju dana dioničarstvo se i svodi na dividendu…jer je to bit svega…imati fin neovisnost te živjeti od dividende..

činjenica je da će kod nas trebati neko vrijeme da se to promjeni ali kreće se prema tome…
lp
[/quote]

biti ce bas brutalnih rastova ali i padova.
ako se hoces igrati sa zivotom , hvataj nozeve.
u literaturi navode: "tko uopce zeli hvatati padajuce nozeve?"
ja ne…
bar ne danas….

mozda se predomislim ako pocnu pozivine blokade….
[thumbsup]

Inovatoru a ti trguješ na američkoj burzi. Ja bogme na ZSE-u ! Koliko malo vjerujemo u naše tvrtke. Ponavljam po 100-ti put ; zar nitko ne vjeruje u naše tvrtke? Zar propadaju? Imaju slabu dobit? Jer zato gledamo Ameriku, aziju, Europu , pa onda nas.!! Nisam primjetio da Ameri gledaju ikoga. Europa prati samo Amere, Azija nikog a mi SVE! I ajde ljudi budite pametni. Nema zato analize, nego samo pretpostavke! A kad krene Ameri i europa u + onda odjednom svi kao vjeruju u naše tvrtke. I to tako raste u (%) da ni toplomjer nema dovoljno brojki.Onda se prate fundamenti, naše vijesti, itd.
Neće propasti ni Ingra ni DLKV ni ZABA ni ATPL, sad su tu a preksutra u 40% +
bez šale sada! realan pad od početka godine bi bio oko 30-33%. I to bi bila dobra korekcija. Ovo je bolesno.i sada kad vidimo da nam banke stoje izvrsno, reze određenih tvrtki fantastične, dobit banaka od 1 milijarde kn trebalo bi u društvu normalnih investitora pogurati rast za 20% i tu stati. Pa onda pričekati i vidjeti koliko kriza traje i ima li srednjoročnih efekata na poslovanje naših tvrtki.(NE SVIH) jer recesija nema tj NEBI TREBALA imati utjecaja na tvrtke kao BELJE, Jamnica, HT…

zlikovac


ima li ikto neki savjet sto da kupim?
imam oko 25000kn kesa.
hvala.
ps. sto mislite o ddmt?

Nemoj tražiti ovdje na forumu inf. o tome šta da kupiš,jer ovdje je "brdo" špekulanata i treydera.
Pogledaj fundamente,budučnos firme i sektora,dividenda,likvidnos i odluči.
Vrijeme za ulaganje je odlično,svi su preplašeni i dionice su povoljne,mogu slobodno reči i jeftine.
Uloži u dionice u kojima su OMF i to je to.
Drži lovu 3-5 god. i budeš bogat.
Drugo je bilo slagati portfelj kada je crobex bio na 5000 i sada na 2500.
Moj izbor;
ADRS-P,HT,PTKM,ERNT,INA,još po koji građevinar,INGR,a sa brodarima bi sačekao jedno godinu dana.
Ima tu još puno dionica koje nisu nešto likvidne,ali jako-jako podcijenjene,a u tom i je draž ulaganja,treba ih otkriti prije tržišta i ostvariti nevjerojatne dobitke,ali nebi sad o tome.
Sretno i strpljivo.
[thumbsup]


početnik-5
Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…

Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!


bez spekulativnog kapitala burza je mrtva.ne mogu vjerovati da to nekima nije jasno

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



ima li ikto neki savjet sto da kupim?
imam oko 25000kn kesa.
hvala.
ps. sto mislite o ddmt?

Nemoj tražiti ovdje na forumu inf. o tome šta da kupiš,jer ovdje je "brdo" špekulanata i treydera.
Pogledaj fundamente,budučnos firme i sektora,dividenda,likvidnos i odluči.
Vrijeme za ulaganje je odlično,svi su preplašeni i dionice su povoljne,mogu slobodno reči i jeftine.
Uloži u dionice u kojima su OMF i to je to.
Drži lovu 3-5 god. i budeš bogat.
Drugo je bilo slagati portfelj kada je crobex bio na 5000 i sada na 2500.
Moj izbor;
ADRS-P,HT,PTKM,ERNT,INA,još po koji građevinar,INGR,a sa brodarima bi sačekao jedno godinu dana.
Ima tu još puno dionica koje nisu nešto likvidne,ali jako-jako podcijenjene,a u tom i je draž ulaganja,treba ih otkriti prije tržišta i ostvariti nevjerojatne dobitke,ali nebi sad o tome.
Sretno i strpljivo.
[thumbsup]
[/quote]

[thumbsup] ajd dobar odgovor. Srednjoročno- dugoročno su ovo izvanredne dionice. Dodao bi i DLKV ,jer imaju dobru perspektivu i šire se van! U ovom momentu nema sigurnog utočišta, ali kupovina vrlo isplativa ako se ugasi komp, tv. dnevne novine … i pogleda se za jedno 2 godine.
Neznam zašto PTKM.. – ovise o plinu dosta, u budućnosti možemo očekivati samo smanjenje uporabe pesticida i ostalih otrova. Ja bi pored fantastičnih dionica ( gore navedenih ) imao slatkih briga!
Osobito ako ne trejdamo na dnevno-dvodnevnoj bazi

zlikovac



početnik-5
Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…

Jedna mi stvar nije jasana. Ko se to obogatio na day trade trgovini? To su čiste gluposti.Dionica se kupi ako je po booku dobra, ako se razvije i onda izgasite računalo i pogledajte stanje svakih 3mj.Prodajte je kada se firma prestane razvijati. Kriza dođe i prođe.I uvijek po pravilu cijene se vrate sa manjim plusom u odnosu na početak krize. Ako niste u stanju kupiti dionicu i držati je min 3-5 godina NE KUPUJTE. Špekulanti su otrov za butzu!


bez spekulativnog kapitala burza je mrtva.ne mogu vjerovati da to nekima nije jasno
[/quote]

Misim da tebi nije jasno da je špekulativni kapital i doveo do toga da burza bude mrtva. Normalni investitori će pričekati situaciju radi toga i zato će pasti likvidnost. Gdje se špekule pojave svi miruju, jer netko tko upravlja sa 100 000 000 kn. sigurno neće tako hrabro u ovakoj situaciji volatilnosti niti kupovati niti prodavati. Osim ako ne izazovete svojim akcijama jadne Margince pa se silom prilika i oni pojave. S te strane DA! Tu ste oživili burzu do usijanja! Ha ha

[thumbsup]

zlikovac

Ja sam kupovao dok su drugi u panici prodavali. Ne kažem da je 2200 dno, ali dosadilo mi je više čučati i čekati. Dno se ne može sa sigurnošću odrediti zato sam odlučio polako ulaziti.
Fundamentalno su mnoge cijene dionica potcijenjene i za očekivati je da će neke tvrtke zbog širenja recesije imati lošije rezultate nego prije. Treba znati prepoznati one koje imaju budućnost i kupovati ih kad su jeftine, jer ih nitko neće.
Kad sam vidio cijene i na koju razinu je u jednom trenutku došao RSI nisam se mogao suzdržati.
Moj pristup je malo dugoročniji i gledam u koje firme ulazim, kako posluju, a ne princip surfanja na kratkoročnim valovima i najbržeg prsta.
Kad bude još padalo opet ću ulaziti. Po meni je povrat veći što jeftinije kupiš i uopće me ne zabrinjava hoćemo li se sutra odbiti ili će efekt dolaska novca od INA-e izostati.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close