Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da tako i ja kazem, sada je pravo vrijeme za kupnju i ne diraj nista 6 mjeseci,ali opet kada vidis otvaranje na +10% ne odlis da nesto ne prodas, ili vidis otvaranje na -10% ne odolis da nesto ne prodas.
Zbrojis, oduzmes i na kraju skuzis da si sve to napravio za cevape i malu pivu!
Ja nisam jos uspio pola,na 40% sam tek! Ne racunajuci dividendu HT-a, to je pokrilo minus iz fondova!

pa to štima kolega..onaj koji je kupio na 2100 ne mora brinuti da će kroz godinu dvije biti u plusu….samo čekat godinu dana nije lako…pa nije to sutra

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@ giga
Dao si mi priliku za šlagvort, za dinstinkciju, fondovi ili dionice. U vremena pohlepe, svojevremeno inspirirani velikom profitabilnošću ulaganja u fondove, veliki dio ulagača je ulazio, da bi se u kriznim vremenima to pokazala kao loša opcija. Zašto? Ulaganjem u fondove, dijelimo sudbinu panične reakcije suudjeličara, koji izlaze glavom bez obzira te umanjuju vrijednost, pa čak dovode u opasnosti likvidaciju istih. Kod osobnog ulaganja, bitna komponenta je strukturiranost portfelja, razum, hladna glava, te osobnim odlukama utječeš na svoju sudbinu. Kod fondova je dijametralno suprotno.

Gle stvarno,nisam ni primjetio.Sad te više nesmijem zvati početnik??? [huh]Otvorit ću si novi link sa starijim datumom od tvo pa ćeš mi morati govoriti Vi [rolleyes]

Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga [lol]

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena [cool] Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…





@giga

Početnik ima provokativan prizvuk,neodoljivo me podsječa na nekog…..ma nema veze,dobro nam došao [thumbsup] Kao što možeš i sam vidjeti dulje sam član foruma od tebe…

Nikad ja nikog ne kritiziram za ozbilno pa ni tebe.(stavio sam smajliča)Samo mislim da nije zgodno plašiti jer je, kolko čitam u Jutarnjem ,Vrapče je puno preplašenih.Ato nije šala.A još manje volim djeliti savjete ali nemogu izdržati a da ti ne šapnem,nemoj sad prodavatiSvi znaju da će još pasti,svi pišu o tome,tehničari se slažu oko toga…...Zar misliš da burza stvarno ide tamo gdje je svi očekuju [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Gle stvarno,nisam ni primjetio.Sad te više nesmijem zvati početnik??? [huh]Otvorit ću si novi link sa starijim datumom od tvo pa ćeš mi morati govoriti Vi [rolleyes]

Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga [lol]

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena [cool] Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…





@giga

Početnik ima provokativan prizvuk,neodoljivo me podsječa na nekog…..ma nema veze,dobro nam došao [thumbsup] Kao što možeš i sam vidjeti dulje sam član foruma od tebe…

Nikad ja nikog ne kritiziram za ozbilno pa ni tebe.(stavio sam smajliča)Samo mislim da nije zgodno plašiti jer je, kolko čitam u Jutarnjem ,Vrapče je puno preplašenih.Ato nije šala.A još manje volim djeliti savjete ali nemogu izdržati a da ti ne šapnem,nemoj sad prodavatiSvi znaju da će još pasti,svi pišu o tome,tehničari se slažu oko toga…...Zar misliš da burza stvarno ide tamo gdje je svi očekuju [rolleyes]
[/quote]

da.
jer ce je ti "svi" porusiti ko kulu od karata.
ako se hoces igrati hvataj noeve, ali pazi da sam sebe ne ozlijedis…

Kako je bitno dal je čovjek u dionicama ili u kešu. [rolleyes]Do prije tri dana tigrus deset postova dnevno up..up..UP…a sad kad si prodao sve će vrag odnjeti.Ako ništa drugo bar znam da je ti nećeš rušiti jer nemaš čime. [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Kako je bitno dal je čovjek u dionicama ili u kešu. [rolleyes]Do prije tri dana tigrus deset postova dnevno up..up..UP…a sad kad si prodao sve će vrag odnjeti.Ako ništa drugo bar znam da je ti nećeš rušiti jer nemaš čime. [tongue]

nisam bas sve prodao, ostao je HT.
ali to ni ne diram.
samo kazem da ima mogucnosti da idemo dole, i da vise ne zelim hvatati "padajuce nozeve"
i to je to.
sad ulazim kad imamo siguran signal za rast.
do tada nista.

i naravno da covjek misli da ide burza gore kad ima dionice – pa nije ih valjda kupio zato sto je mislio da burza ide dole!!!
[shocked] [shocked]
svasta… [angry] [angry]
a ti golubove [bye] [bye]
javiti cu se kad udjem. ok?


Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

po tome bi vrijedilo da viadukt vrijedi 180 kn jer daje dividendu od 18 kn!
[shocked]
a IGH 500kn jer daje oko 50 kn dividende!!!
[shocked]

pobjeda, imaj milosti… [lol]

pobjeda je dobro napisao. Dobici (gubici) na dionicama se dijele na kapitalne i dividendne. U uvjetima loših tržišnih okolnosti, na kapitalne se uglavnom ne može računati (zapravo, dobro je ako nema gubitaka, ali obično ih ima), pa ostaje samo dividendni prinos. Kako naše tržište nije ni približno tako likvidno i bogato iskustvom kao npr. američko, te da smo kao emerging market ipak imali period rast i blagostanja, normalno je da smo se usredotočili na kapitalne dobitke.

Pa ipak, 9 od 10 ljudi teško povjeruje da je u americi najgori ulagač na svijetu koji je ulazio na samom vrhu tržišta i izlazio na samom dnu i tako radio kroz jako dugi period (stoljeće) imao realni prinos od 6% godišnje. Plus 6%.

Ovo vam je na razmišljanje kako i zašto.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

a ti golubove [bye] [bye]
javiti cu se kad udjem. ok?

E to te stvarno molim,javi obavezno.Inače neću znati kad treba sve prodat. [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

po tome bi vrijedilo da viadukt vrijedi 180 kn jer daje dividendu od 18 kn!
[shocked]
a IGH 500kn jer daje oko 50 kn dividende!!!
[shocked]

pobjeda, imaj milosti… [lol]

[/quote]
Ja to nisam rekao…ja kažem kako mislim…
kada se već spominju stranci onda se to odnosi na moj post…one brutalne rastove zaboravite…vrijeme je za promjene.-..

a na kraju dana dioničarstvo se i svodi na dividendu…jer je to bit svega…imati fin neovisnost te živjeti od dividende..

činjenica je da će kod nas trebati neko vrijeme da se to promjeni ali kreće se prema tome…
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Po meni ovo je prijelaz iz špekulativnog tržišta u fundamentalno…
neće se više kupovati dionice jer se očekuje njeziz enormni rast kao 2007 i prije već će se kupovati ono kaj daje dividendu, i ono kaj vrijedi….ht trenutno najbolja dionica…

vrijeme je da dionice koje daju direktnu korist počnu vrijediti a ne da dionica vrijedi 10000 kuna a da dividendu od 20 kuna….

Imaš oko 300 000 i kusur razloga da ne vidiš ovu dionicu na realnim razinama

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close