Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kome više vjerovati, Bloombergu ili Yahoo-u? I jedan i drugi imaju iste vrijednosti index-a, ali kada računaju postotke promjene index-a, razlika ko dan i noć. Bloomberg kaže da je došlo do pada index-a, a Yahoo da su indexi porasli. Evo dva primjera za jučerašnji dan, a ima toga i još. I nije štos u refrešanju stranice, jer je to naprtavljeno, nego očito jedan od njih krivo računa i prikazuje. Primjer 1 nalazi se u privitku.

http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2008,10,18,,137464.jl

Primjer 2 u privitku.

Psihologija je strašna stvar… a tek strah… i pohlepa…


Psihologija je strašna stvar… a tek strah… i pohlepa…

Uh da.Pogotovo ako misliš da su to dvije različite stvari.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Pa imaju isti efekt, ali su razlicite.
Od straha se gubi,a od pohlepe jos vise.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Pa imaju isti efekt, ali su razlicite.
Od straha se gubi,a od pohlepe jos vise.

To je točno.Ja sam mislio na psihologiju s jedne strane i strah i pohlepu s druge strane.Znači i strah i pohlepa su emocije,znači psihologija.Pa se netreba ljude plašiti da je psihologija gadna stvar a strah i pohlepa još gadniji.Kao da kažem,zima je gadna stvar….a tek hladnoča…i vjetar…
Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Slazem se sa vasim postom! U istoj su "bransi" strah i pohlepa!
Pa dobro pocetnik je, pa je ocito i on preplasen, pa salje samo svoje stanje na forum.
Joj tu listu moram malo srediti, napunilo se svega tu! LOL

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@giga

Početnik ima provokativan prizvuk,neodoljivo me podsječa na nekog…..ma nema veze,dobro nam došao [thumbsup]
Situacija je po meni buy i ako se netko želi baviti dionicama treba sada biti hrabar i ulaziti bez obzira na rizik.A kad budu svi znali da je trend promjenio smjer i kad grafovi to pokažu onda treba već sjediti u vlaku a ne trčati za njim.
Ps.Obzirom na to kako sam pametan pravo je čudo što sam izgubio pola portfelja [lol] [lol]

[cry] [cry] [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Da tako i ja kazem, sada je pravo vrijeme za kupnju i ne diraj nista 6 mjeseci,ali opet kada vidis otvaranje na +10% ne odlis da nesto ne prodas, ili vidis otvaranje na -10% ne odolis da nesto ne prodas.
Zbrojis, oduzmes i na kraju skuzis da si sve to napravio za cevape i malu pivu!
Ja nisam jos uspio pola,na 40% sam tek! Ne racunajuci dividendu HT-a, to je pokrilo minus iz fondova!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Početniku je cilj plašiti več ionako preplašene.Nije mi na listi prijatelja pa ga kritiziram,baš me briga [lol]

Treba nekog i kritizirati u ova teška vremena [cool] Ako se tako bolje osjećaš… ja nemam ništa protiv…

Nije mi cilj nikog plašiti… ja sam jednostavno odlučio u utorak prodati 65% portfelja i čekati neka sigurnija vremena… makar to bilo na crobex-u od 3500…
Ako crobex padne još 10-15% onda ću sa pola casha kupiti dionice i prodati odmah nakon eventualnog rasta 10-15%…u suprotnome čekam stabilizaciju tržišta za ponovno ulaganje…



@giga

Početnik ima provokativan prizvuk,neodoljivo me podsječa na nekog…..ma nema veze,dobro nam došao [thumbsup] Kao što možeš i sam vidjeti dulje sam član foruma od tebe…

New Report

Close