Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=07e684f0-767e-4563-b423-e53a0413dba2&open=sec

Evo Kardum poziva investitore da svoje odluke zasnivaju na FA.
Bilo bi svakako poželjno da se raspita kod šefa gdje je dno, da budemo sigurni prije no što upotrijebimo kalkulatore.

I za kraj "sve likvidnije dionice bilježe solidan rast". Sad znamo zbog čega je likvidnost dobar znak. [cool] Samo ja taj rast nisam primjetio, valjda mi se kalkulator pokvario. [undecid]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



ententitis sta ti znaxi akumulacija a sta distribucija

Akumulacija je period kad institucionalni investitori kupuju dionicu te njena cijena ili raste ili stoji na mjestu, dok je distribucija period kad inst. investitori prodaju dionicu a cijena joj pada ili ako ne prodaju agresivno onda može isto stajati na mjestu.
[/quote]

Ne bih se želio prepucavati,ali u TNPL se povečava udio institucionalnih investitora,a pada udio
skrbničkih računa banaka a to su zbirni računi individualnih ulagača,koji prodaju jer moraju radi
margine caala ili panike.Mislim da je jučer onaj članak o izjavama naših divnih čelnika u brodarima u novinama dodatno potaknuo male ulagače na prodaju.
TNPL, tankerska plovidba je uglavnom vezana uz BDTI indeks koji je jučer ,kao i predhodna dva dana u zelenom,došlo je do jačanja US$,nafta je pojeftinila,a tankeraši u Americi bili u zelenom,a dionica pala više nego ostali naši brodari,a važeći brodarski indeksi za njih su bili žarko crveni
Očito je neuduciranost ulagača glavni razlog ovakvog ponašanja,te je TNPL talac ATPL.
Jer prodati oko dvjesto komada dionica po cijeni nižoj od desetak posto od dotadašnjeg prosjeka može samo onaj koji mora,onaj koji ne zna ili neki paničar.
I za kraj mu se pridruži mali paničar i sa nekolko komada ubaci u blokadu.
Strah i panika su posljedice neznanja,ali kada nas uhvati panika i znanje postaje nevažno.Ostaje
samo panika.

http://www.poslovni.hr/95771.aspx

Evo što kaže guru. On je svoj šoping obavio i sad druka. Da mi je znati što mi čekamo?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Borna kojih 400 kom?
loll
rekao sam da sam kupio 20, a ne prodao 400..o čemu ti pričaš?
kaj si pobrkao?

taj netko treba cash i želi si kupit novi auto ili treba pokriti minuse, a IGH je dobio (kao radnik ili HDZ-ovac) ili kupio prije 10 godina za par sto kuna
možda baš taj netko, nikada ne prati burzu niti ništa, nego samo čita u novinama da sve pada, a on se bori i spaja kraj sa krajem..i odlučio je sada spojiti kraj i prodat dionice…eto malo mašte

komentiram raniji nebulozan post i tvrdnju da mali prodaju te sam dodao "male" naloge na prodaji ATPL.
mozda je to pretesko stivo za tebe…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




ententitis sta ti znaxi akumulacija a sta distribucija

Akumulacija je period kad institucionalni investitori kupuju dionicu te njena cijena ili raste ili stoji na mjestu, dok je distribucija period kad inst. investitori prodaju dionicu a cijena joj pada ili ako ne prodaju agresivno onda može isto stajati na mjestu.
[/quote]

Ne bih se želio prepucavati,ali u TNPL se povečava udio institucionalnih investitora,a pada udio
skrbničkih računa banaka a to su zbirni računi individualnih ulagača,koji prodaju jer moraju radi
margine caala ili panike.
Očito je neuduciranost ulagača glavni razlog ovakvog ponašanja,te je TNPL talac ATPL.
Jer prodati oko dvjesto komada dionica po cijeni nižoj od desetak posto od dotadašnjeg prosjeka može samo onaj koji mora,onaj koji ne zna ili neki paničar.

[/quote]

To što se povećava udio inst. investitora ne znači da na djelu nije distribucija.
Sve dok je prodaja veća od kupnje na djelu je distribucija.
Koji su to inst. investitori koji kupuju?
AZ mirovinski fond koji je kupio dionice u vrijednosti oko 1 milijun eura?
Pa ovdje ima forumaša koji imaju takvu vrijednost uloženu u neke dionice.
Ja osobno znam jednog koji ima oko 650 000 eura u jednoj dionici.
A drugo,vaš stalni argument je da to prodaju oni koji moraju,koji ne znaju i neki paničari.
Pa već oko 5-6 mjeseci traje prodaja onih koji moraju, onih koji ne znaju i nekih paničara.
Šta vam to nije čudno?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=07e684f0-767e-4563-b423-e53a0413dba2&open=sec

Evo Kardum poziva investitore da svoje odluke zasnivaju na FA.
Bilo bi svakako poželjno da se raspita kod šefa gdje je dno, da budemo sigurni prije no što upotrijebimo kalkulatore.

I za kraj "sve likvidnije dionice bilježe solidan rast". Sad znamo zbog čega je likvidnost dobar znak. [cool] Samo ja taj rast nisam primjetio, valjda mi se kalkulator pokvario. [undecid]

Pa Kardum ima pravo da nas upozorava na FA.U ovoj ludnici svi su na to zaboravili.Već su počeli
izlaziti kvartalni izvještaji,a sve dionice rastu neselektivno.Ako raste jedan građevinar rastu svi.
Pa nisu svi u istoj situaciji.Pa valjda izloženost kreditima pojedinih građevinara ćini dodatni rizik.

Ista stvar sa brodarima.BDI je od lani pao za ćetiri pet puta.A BDTI tankerski indeks je veći za 50%
veći nego lani.A TNPL je pala više od ATPL,ULPL,JDPL,LPLH.

Jučer ATPL -10%,TNPL -10% Totalna glupost.

A izloženost kreditima je i te kako bitan faktor,kao i financijske rezerve.Vani brodari propadaju,ali
neki će u tome i profitirati jer će se dočepati jeftine robe.Treba tražiti dobitnika.

Slično i sa bankama,prehrambenoj industriji.

Stvarno se treba posvetiti fundamentalnoj analizi,jer bi sa izvještajima moglo doći do žestokih padova
nakon loših financijskih izvještaja.

Ekipe,fondovi i sl.će napraviti sve da se riješe smeća po što većoj cijeni.Jedina obrana je FA.Radi se
sve da se sve manje pažnje pridaje fundamentima,ali to može završiti jako loše.

Za ova vremena moj uvjet je očekivani P/E puta P/BV mora biti manje od 10.Ali to ne znaći da neću kupiti dionicu koja ima ovaj omjer pet ili deset puta veći od ovoga ako mislim da ima "investitora" koji su spremni platiti više od mene.I ja ću im rado prodati.Nije etično ali je korisno,dok samo jedan balon ne pukne,a to je
dovoljno nam upropasti dvadesetak "uspješnih" trejdanja.

Znanje je moć.Izgleda da znanje nije bitno na našoj burzi.A burza je mjesto gdje se sastaju kupci
i prodavaći i sklapaju kupoprodajni ugovor.Najčešće i sa jedne i druge strane neznalice,prevaranti,
manipulatori,pohlepnici,paničari i sl.A fondovi umjesto stabilizatora postalu remetilački faktor TK.

I kakva nam može biti burza.Ona je naš odraz.Pravi zološki vrt,ali bez ograda.

Niste li primjetili da u ovom svjetskom ludilu i velikoj volatinosti tržišta najmanje osciliraju Njemci.
BIće da su prosjeku malo pametniji od ostatka svita.


http://www.poslovni.hr/95771.aspx

Evo što kaže guru. On je svoj šoping obavio i sad druka. Da mi je znati što mi čekamo?


nakrcao se da,a dali ce dozivit kapitalizaciju dobiti od ulaganja ove god. tko zna…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak





ententitis sta ti znaxi akumulacija a sta distribucija

Akumulacija je period kad institucionalni investitori kupuju dionicu te njena cijena ili raste ili stoji na mjestu, dok je distribucija period kad inst. investitori prodaju dionicu a cijena joj pada ili ako ne prodaju agresivno onda može isto stajati na mjestu.
[/quote]

Ne bih se želio prepucavati,ali u TNPL se povečava udio institucionalnih investitora,a pada udio
skrbničkih računa banaka a to su zbirni računi individualnih ulagača,koji prodaju jer moraju radi
margine caala ili panike.
Očito je neuduciranost ulagača glavni razlog ovakvog ponašanja,te je TNPL talac ATPL.
Jer prodati oko dvjesto komada dionica po cijeni nižoj od desetak posto od dotadašnjeg prosjeka može samo onaj koji mora,onaj koji ne zna ili neki paničar.

[/quote]

To što se povećava udio inst. investitora ne znači da na djelu nije distribucija.
Sve dok je prodaja veća od kupnje na djelu je distribucija.
Koji su to inst. investitori koji kupuju?
AZ mirovinski fond koji je kupio dionice u vrijednosti oko 1 milijun eura?
Pa ovdje ima forumaša koji imaju takvu vrijednost uloženu u neke dionice.
Ja osobno znam jednog koji ima oko 650 000 eura u jednoj dionici.
A drugo,vaš stalni argument je da to prodaju oni koji moraju,koji ne znaju i neki paničari.
Pa već oko 5-6 mjeseci traje prodaja onih koji moraju, onih koji ne znaju i nekih paničara.
Šta vam to nije čudno?

[/quote]
Ma zadnjih desetak dana na TNPL ima svega.I trejdanja,i šortanja,i ozbiljnih ulazaka,i izlazaka i sada
je to ipak druga priča.Međutim,kod faze distrubucije ozbiljan distributer pripremi teren da bi izašao
što skuplje.Još od lipnja imamo katastrofalno mali promet i lagani konstantni pad.Ubitačno za vlasnike TNPL.
Sada je to postala najvolatilnija dionica ,te će promet i dalje biti visok,a neće biti značajnih
promjena u prvih deset dioničara.Trgujemo,kupajemo ,prodajemo.Vrti se.

Za ovu dionicu podići visoko trebaju dvojica trojica sa tih milion eura jer je mali broj slobodnih dionica.Ona brzo pada ali se i strahovito brzo diže.U dva dana od 1.500 na 2.280 .Porast 52 %.
I za tri dana pad na 1.650.Očiti dokaz straha,panike i pohlepe.A u toku ove lude sedmice najbitniji
faktori koji mogu utjecati na cijenu,a to su nafta koja je pojeftinila,dolar koji je skočio,vozarine/BDTI/koje se nisu bitno promijenile su mogle imati samo neki mali pozitivan utjecaj.

A dionica luduje.Zaboravili smo ipak ono bitno a to je FA .Tu se ništa bitno nije promijenilo.

Inaće sve više smatram da je svit poludija.Amerikanci kažu da nikada nisu imali
veće rezerve nafte i benzina.OPEC priti da će smanjiti proizvodnju jer je nafta nisko.Cijena nafte pada.A BDI tri dana zaredom zelen.Netko žestoko mulja.

Ovdje upišite svoj komentar…

smanjuje se minus.......

Počela orkestrirana kampanja o najsigurnijem ulaganju nakon isplate Mola, u štednju u bankama, sinoć u TV Dnevniku oglasio se u tom smjeru i poznati "analitikant" Stojić. Evo jedan interesantan članak iz jutarnjeg o psihologiji ulaganja.
http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2008,10,18,,137482.jl


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=07e684f0-767e-4563-b423-e53a0413dba2&open=sec


I za kraj "sve likvidnije dionice bilježe solidan rast". Sad znamo zbog čega je likvidnost dobar znak. [cool] Samo ja taj rast nisam primjetio, valjda mi se kalkulator pokvario. [undecid]

Vjerojatno je mislio na rast na tjednoj razini. [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Dobar clanak u jutarnjem kolega.
Izdvajam kakvo je nase drustvo danas, upravo takvo kakav je odg. A), nazalost je tako.

CITAT
"Da li biste radije dobili povišicu od 500 ili 1000 kn? Naravno da ćete odgovoriti 1000 kn. Pa svi želimo dobiti više, a ne manje. No, pretpostavimo da vas se stavi pred sljedeću dilemu. Što biste radije?

a) Vi dobijete 1000 kuna povišice, a vaši kolege koji rade sličan posao dobiju po 500 kuna
b) Vi dobijete 2000 kuna povišice, a vaši kolege koji rade sličan posao dobiju po 4000 kuna

Odgovor sad više nije tako jednostavan. Istraživanja su pokazala da će većina ljudi odabrati odgovor "a". Dakle, zadovoljniji su da dobiju manje novca, ali da njihova pozicija u odnosu na druge ostane bolje. Sada u igri nije samo količina novca nego i neki psihološki faktori kao što su samopoštovanje, osobna vrijednost, naša slika u očima drugih i slični. "

Izvor: jutarnji list.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close