Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamata na trzistu novca zagreb skoro 18% !!!!!!!
What a fuck …. ?!??!? [shocked] [shocked] [shocked]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

i brokeri imaju drhtave rukice, samo nek je po bidu, nije važno koja dionica [lol]


Meni samo nije jasno koji je idiot donio onaj pravilnik o limitima, i o tome kako se računaju dnevn promjene vrijednosti.

Crobex roni jer se računa u odnosu na zaključnu cijenu od jučer, a meni na gledalici sve zeleno jer se računaju prosječne vrijenosti od jučer. Zbog toga i dolazi do onih glupih blokada. Većina danas blokiranih dionica bila je na 3-5% iznad zaključne jučer, a oni računaju prosjek…koja glupost.

Isto tak je jucer bilo sve crveno a crobex u plusu. Divna HR matematika [thumbsup]


Sada nek mi netko kaže da fondovi stvaraju paniku

http://www.hrportfolio.com

ja ti velim da je ne stvaraju…oni su u problemima…ajd plz to shvati…
kaj si tako lud danas?
kaj si kupovao u pod i utorak?
lollll a jesi igrač…

i daj više shvati ak ameri prdnu mi padamo…i to je to…

i zadnje anricom koliko je 1+1?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Ulpl s +10% na -19, pa tko je tu lud. I to sve u dva sata. Ajde da govorimo o nelikvidnim dionicama..ali ovo nije normalno

Ponistili su te transakcie. Ocito se netko zaje…

[/quote]

Odakle Vam to? Mene je poklopilo i dionice su mi virtualno prikazane na računu, pa… hm…?

Evo poništili mi transakciju na ULPL… (šteta 🙁 )

Kolega Alien bili ste u pravu




Ulpl s +10% na -19, pa tko je tu lud. I to sve u dva sata. Ajde da govorimo o nelikvidnim dionicama..ali ovo nije normalno

Ponistili su te transakcie. Ocito se netko zaje…

[/quote]

Odakle Vam to? Mene je poklopilo i dionice su mi virtualno prikazane na računu, pa… hm…?

[/quote]

Vidim na ZTM-u da su ponistili transakcije. Zadnja priznata cijena je 1015 kn



Ovo danas će izgleda biti ko USA jučer +,-,+ ;

Sve dok veliki Fondovi ne progutaju male neće biti nekog velikog rasta jer im nije u interesu.
Zeleno svjetlo su dobili, osnovali Fond ood 150 milijuna i sada polako love njihovu vrijednu imovinu.
Danas im je u tome pomoglo jučerašnje potonuće u Beogradu gdje su ovi uložili veliki dio od 1 milijarde kuna koliko tamo leži.
[/quote]

slažem se kolega

može netko malo pojasniri taj inter.fond
mehanizme i načine djelovanja, i da li je on osnovan radi brže likvidacije fondova kojima kapital padne ispod 5 mil kn, ili nije, tj. dali on preuzima -"jede" nesolventne fondove ili nešto treće

dali će kroz taj IF nakraju ugasiti se mali i nesolv. fondovi ili ne?

hvala

Pa mislim da bio onda bilo logike da i limite određuju prema završnoj cijeni a ako im je spread mali neka stave +-12%

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Ako svi čekaju crobi na 2100 i niže, to je u najmanju ruku indikativno

Hell is Empty and all the Devils are Here

Fondovi su puni iznenađenja, iza 14h crobex ide u +




Teško je biti u kešu u ovakvo vrijeme ,kad znaš da su dionice jeftine

Uopce nije kad znas da ce uskoro biti jos jeftinije [wink]
[/quote]

Držim da mogu biti malo jeftinije ali nikako ispod Crobexa 2200

Pa na svakom je da odluči da li mu je bolje ući na 2500 a nemože ispod 2200 – a rast može do 5000

Ili mu je bolje ući na 3800 a nemože ispod 2200 – a rast može do 5000
znači na 3800 ako pada više gubi a ako raste manje zarađuje

Moje mišljenje je možda i subjektuivno jer sam 100% u dionicama
ali da očekujete jeftinije puno od ovoga je neobjektivno a da nekažem i malo bezobrazno ……

[/quote]

bolje bi bilo da si 100% u kešu

to ti je moj savjet

New Report

Close