Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KuciloOro: Očišćeno sve na 700 slavuja na Imunološkom, hi,hi,hi
ee a ja se mislio na 440 kunića ući,bilo mi ža prodat FNVC sa laganim minusom …….kao FNVC samo što nije eksplodirao[smiley5]


ak’ uskoro ne eksplodira FNVC (ali i TEP) onda ću jaaaaa!!!

Slatka, kaj se deslo? FNVC; TEP; CEBA_P_A
polako[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Slatka, kaj se deslo? FNVC; TEP; CEBA_P_A
polako[smiley11]

malo su mi živčeki popustili…..

Ja tada grickam slatku tajnu…visnja…bude mi lakse[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Ja tada grickam slatku tajnu…visnja…bude mi lakse[smiley2]

a niš, bum i ja sutra probala sa slatkom tajnom (ak fakat tak’ pomaže)
bye!

Meni pomaze…cak sam dobio i na kilazi[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Meni u tim trenutcima najviše pomaže lešo janjetina, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Meni u tim trenucima najviše pomaže zid…

… da mogu tuci glavom u njega

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Zanimljiv clanak sa Business.hr

‘Crobex za tri godine dvostruko veći’

Iako je danas Crobex u prvim satima trgovanja na Zagrebačkoj burzi privremeno zabilježio pad vrijednosti, tržište se brzo oporavilo i naš najvažniji indeks je dan završio sa 0,33-postotnim porastom. Iako se dio aktera na tržištu pribojavao da će pad američkog tržišta, a zatim i svjetskog uzdrmati burzu, to se ipak nije dogodilo, a i europsko se tržište brzo oporavilo.

Ipak mnogi očekuju da će korekcija uslijediti, ali ne potaknuta vanjskim faktorima već kontinuiranim rastom dionica koji još uvijek ne jenjava.

No, dok god traje silan priljev kapitala u investicijske fondove, o tome nema ni govora. Prije će biti da fondovi priželjkuju pad i rasprodaju na tržištu kako bi konačno počeli smanjivati goleme cash pozicije. “Svaka je korekcija samo prilika za kupnju fondovima”, tvrdi jedan poznati domaći analitičar. “Priljev u fondove oni fizički nemaju gdje ulagati, a nakon događaja na svjetskim burzama prilično su neodlučni i oko ulaganja na globalnom tržištu”, kaže naš sugovornik.

Ni regija nije fondovima toliko zanimljiva. “U tržišta u nastajanju riskantno je ulagati, a tu dolazimo i na priču o navodnoj precijenjenosti našeg tržišta”, smatra dobar poznavatelj domaćeg tržišta. Prema njegovim riječima, hrvatsko tržište, naravno uz niz iznimaka, ne samo da nije precijenjeno već nije ni blizu razina primjerice bugarskog, rumunjskog ili ruskog tržišta. Tu je još i jezična barijera, a svakako i određena doza nepoznavanja situacije na lokalnom tržištu.

“Za tri godine očekujem da će Crobex biti na dvostruko većoj razini nego što je sada, Hrvatska je tek na pola puta od spomenutih tržišta i na našem tržištu se mogu očekivati visoki prinosi”, uvjerava on. No i naše tržište pokazuje znakove sazrijevanja, i to reakcijom na kretanja na globalom tržištu, iako bez prevelikog smisla. “Ne vidim kakve veze s nama imaju američke hipoteke ili porezi u Kini”, primjećuje analitičar jedne naše poznate brokerske kuće.

Dakle, nakon što su se strani fondovi uglavnom povukli s hrvatskog tržišta vodstvo preuzimaju domaći fondovi koji će s količinom kapitala koji im je povjeren u idućem razdoblju voditi igru na tržištu, a tek ćemo vidjeti kako će se to odraziti na ostale ulagače.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

toz blokiran, zar je izašo dobra fin. izvještaj[smiley1]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


Zanimljiv clanak sa Business.hr ‘Crobex za tri godine dvostruko veći’

buduci da je crobexu za posljednje udvostrucenje trebalo godinu i dva mjeseca, ovo zvuci prilicno pesimisticno. a oni to prikazuju kao izjavu covjeka koji misli da najbolje tek predstoji??? ocito niti tajanstveni sugovornik ni novinar nisu bas napravili domace zadace iz matematike 😉

Kupnja – VART-R-1
215 180,41
73 180,07
66 180,05
240 180,00
250 179,00

Prodaja – VART-R-1
80 184,90
290 185,00
47 187,00
50 189,92
152 190,00

Lijepo se kupnja slaže.

New Report

Close