Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Koliko vidimo, u 12h je bio vrhunac.

pa ne može 100% u jednom danu. sad se štopa cijena i čekaju ameri. ako oni polude danas kako pokazuju futuresi onda sutra idemo dalje.

[/quote]
na 2k ili ispod?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=25fd2aa4-c87a-4f17-a5f4-76da337daa20

sam me strah kad neven veli stabilizacija burze da nebudemo ispod 3700

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



Teško da se od malih netko odlučio baš kupovati u petak ,a ovdje se svi hvale da su baš oni kupovali u petak.

Kupovao sam ja. Ali kao što sam prije par mjeseci rekao, kupujem kad padne 20-30% (bez obzira na fundamente) i odmah pretvaram u cash nakon što naraste 5%. Jutros sam prodavao s tih 5% zarade makar je otišlo i preko 20% gore. Izgubio sam na zaradi 15%, ali ne želim se više uvući, zbog pohlepe, u bull trap. Malo je teško gledati dionicu kako leti gore nakon što si je prodao, međutim, treba biti discipliniran, jedino tako se u ova vremena opstaje.
[/quote]
kolega onda zaradujete jednom-dva puta godisnje moza
uglavnom povecavate promet sto je dobro

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

nekoliko ‘nezgodnih’ opservacija:

1. Ako se kriza može otkloniti u roku odmah, samo tehničkom odlukom o ulijevanju sredstava na tržište, pa to je ondak izvanredno!! PUFF I NEMA KRIZE VIŠE… MALO UŠPRICAMO LOVE I ODMA’ SVE FUNKCIONIRA.

2. Ova kriza traje lagano otprilike godinu dana… ne sjećam se da su prethodne došle i prošle u roku 1g. Mislim da je bilo između 2 i 4g!

3. Uzmimo da su fondovi postavljali branu na 1120 na atpl ili 5700 na IGH i sl…
Danas su te iste dionice poskočile 25% odnosno 29%… U situaciji u kojoj još uvijek nikom nije jasno ni koliko će kriza trajati, ni kako će biti u neposrednoj budućnosti, nije li logično očekivati da će se isti igrači pokušavati istresti već sutra, trpajući si u džep 30tak posto na uloženo od petka, a poslije kako bude da bude?

4. Idući tjedan kvartalno izvješće podnose Ford, GM … bit će užas užasa! Kako će se to odraziti na indexe? Dalje, misle li optimisti da će sad, kad su države odlučile garantirati štednju i stati iza banaka ili nacionalizirati neke od njih, odmah svi pohitat kupovat automobile, kuće, plazmice i sl?

Mislim da je potrebno jaaaako dobro promisliti prije nego li se poveselimo…

Upravo gledam na RTL-u naslov u vijestima:

Procvat burze

I nakon toga prva rečenica komentara:

Nema nove financijske krize

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Teško da se od malih netko odlučio baš kupovati u petak ,a ovdje se svi hvale da su baš oni kupovali u petak.

Kupovao sam ja. Ali kao što sam prije par mjeseci rekao, kupujem kad padne 20-30% (bez obzira na fundamente) i odmah pretvaram u cash nakon što naraste 5%. Jutros sam prodavao s tih 5% zarade makar je otišlo i preko 20% gore. Izgubio sam na zaradi 15%, ali ne želim se više uvući, zbog pohlepe, u bull trap. Malo je teško gledati dionicu kako leti gore nakon što si je prodao, međutim, treba biti discipliniran, jedino tako se u ova vremena opstaje.
[/quote]
aj ne kakaj 😀


Upravo gledam na RTL-u naslov u vijestima:

Procvat burze

I nakon toga prva rečenica komentara:

Nema nove financijske krize

[bye]

Vidim treba nam novi val ? Zar si već sve odmah danas istresao ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


nekoliko ‘nezgodnih’ opservacija:

1. Ako se kriza može otkloniti u roku odmah, samo tehničkom odlukom o ulijevanju sredstava na tržište, pa to je ondak izvanredno!! PUFF I NEMA KRIZE VIŠE… MALO UŠPRICAMO LOVE I ODMA’ SVE FUNKCIONIRA.

2. Ova kriza traje lagano otprilike godinu dana… ne sjećam se da su prethodne došle i prošle u roku 1g. Mislim da je bilo između 2 i 4g!

3. Uzmimo da su fondovi postavljali branu na 1120 na atpl ili 5700 na IGH i sl…
Danas su te iste dionice poskočile 25% odnosno 29%… U situaciji u kojoj još uvijek nikom nije jasno ni koliko će kriza trajati, ni kako će biti u neposrednoj budućnosti, nije li logično očekivati da će se isti igrači pokušavati istresti već sutra, trpajući si u džep 30tak posto na uloženo od petka, a poslije kako bude da bude?

4. Idući tjedan kvartalno izvješće podnose Ford, GM … bit će užas užasa! Kako će se to odraziti na indexe? Dalje, misle li optimisti da će sad, kad su države odlučile garantirati štednju i stati iza banaka ili nacionalizirati neke od njih, odmah svi pohitat kupovat automobile, kuće, plazmice i sl?

Mislim da je potrebno jaaaako dobro promisliti prije nego li se poveselimo…


zavisi kaj smatrash pod pojmom "razrješenje krize"..ako pod tim mislish vraćanje dionica na cijenu kada je šitex bio na 5k bodova onda mozda govorimo o nekom većem vremenskom intervalu, a ako se pod razrješenjem smatra vraćanje kapitala u dionice onda mislim da se radi o puno kraćem vremenu. i nisam bash siguran da se ljudi koi su i popušili neke pare na burzi nece vratiti nakon sto vide na vijestima ili cuju od susjeda kak se opet moze lijepo zaraditi na burzi..uostalom cijene su 50 % roknule. uspjeh je zagarantiran. (moje misljenje)


nekoliko ‘nezgodnih’ opservacija:

4. Idući tjedan kvartalno izvješće podnose Ford, GM … bit će užas užasa! Kako će se to odraziti na indexe? Dalje, misle li optimisti da će sad, kad su države odlučile garantirati štednju i stati iza banaka ili nacionalizirati neke od njih, odmah svi pohitat kupovat automobile, kuće, plazmice i sl?

Mislim da je potrebno jaaaako dobro promisliti prije nego li se poveselimo…

General Motors Corporation +32.52%
Ford Motor Co.+25.63%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Upravo gledam na RTL-u naslov u vijestima:

Procvat burze

I nakon toga prva rečenica komentara:

Nema nove financijske krize

[bye]

Čekaj malo, pa šta već na RTL-u govore da je financijska kriza gotova?
Nemrem bulivit.

4. Idući tjedan kvartalno izvješće podnose Ford, GM … bit će užas užasa! Kako će se to odraziti na indexe? (Idući tjedan izvješće podnose hrvatske Banke i bit će odlično, 10-30% bolje nego lani, ht ima nešto bolje izvješće nego lani….). Dalje, misle li optimisti da će sad, kad su države odlučile garantirati štednju i stati iza banaka ili nacionalizirati neke od njih, odmah svi pohitat kupovat automobile, kuće, plazmice i sl?
Kriza sigurno neće nestati preko noći, ali vjerojatno neće biti tako strašna… kod nas…

Mislim da je potrebno jaaaako dobro promisliti prije nego li se poveselimo…
[/quote]

Čekaj malo, pa šta već na RTL-u govore da je financijska kriza gotova?
Nemrem bulivit.
[/quote]

Nisu baš tako rekli… rekli su da je gotova barem zasad…

New Report

Close