Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osniva se interventi fond:
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=406



Pa kaj je je vama ljudi, ne može bez kapitalizacije trejdera od petka i fondovi se isto malo igraju, važno je da smo se odbili, još važnije da se je cijeli svijet angažirao, da se sprjeci ova kataklizma zadnjog tjedna i da se se vrati pouzdanje u TK diljem svijeta, ako ce ovcaj tjedan i završiti kako je poceo, konacno cemo krenuti iz ovog mracnog tunela, danas bi mogli i ameri napraviti dobar rally.. a sutra Japanci nadoknaditi današnji rast.. Sve u svemu, možda svjedocimo pravom preobratu danas.. [thumbsup]

da samo to udruženje mi i nije neka naznaka oporavka…onda nam je jasno koliko je sati kada se takvi potezi povlače..ili ti potezi očajnika…

vidjet ćemo sutra…ali bi mogaonastati brutalni pritisak na prodaju…
samo nam nemoj reći da sada ljudi više nisu prestrašeni i da je sada sve oke sa dionicama?

možda će biti sa bankama…ali sve je drugo stradalo..
neznam…samo čekam pravi oporavak a bojim se da ovo nije.
[/quote]

ja nisam nikad niti bio prestrasen,
mene su ameri sa odbijanjem bilouta prvi put malo izbacili iz sedla,
jer sam ocekivao da ce ga prihvatiti…

inace, ne sumljam niti malo u svoj portfelj i znam sto sam kupio i zasto…
pa bumo videli….
samo bez panike i slijediti logiku i razum.

[thumbsup]


Osniva se interventi fond:
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=406

Ovo će u svakom slučaju pridonijeti stabiliziranju burze. Pritisak na prodaju od strane ugroženih fondova će sada sigurno oslabiti.


Mogao si prenijeti cijeli tekst…

Dana 13. listopada 2008. održan je sastanak u Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga na kojem su sudjelovali predstavnici društava za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima, članovi njihovih nadzornih odbora, predstavnici društava za upravljanje investicijskih fondova i predstavnici Agencije.

Nastavno na održani sastanak predstavnika mirovinskih i investicijskih fondova usuglašeni prijedlog modela „urednog izlaska s tržišta koji se aktivira prije odluke o obustavi isplate, isplati „in specie“ i/ili likvidaciji fonda“ prezentiran je Agenciji. Zaključeno je kako slijedi:

Osniva se „interventni fond“ u obliku otvorenog investicijskog fonda s privatnom ponudom u koji uplaćuju AZ obvezni mirovinski fond, Erste Plavi obvezni mirovinski fond, PBZ – CO obvezni mirovinski fond, Raiffeisen obvezni mirovinski fond, Erste Invest , PBZ Invest, Raiffeisen Invest, te ZB Invest prema tržišnim udjelima.

Pozivni natječajem se bira društvo za upravljanje interventnim fondom

Prospekt i statut fonda izrađuje društvo za upravljanje interventnim fondom, a sadržajno odgovara današnjoj diskusiji. Podnosi se Agenciji na odobrenje 14. listopada.

Inicijalna uplata u iznosu od 150 milijuna kuna izvršit će se po osnivanju fonda, te će se povećavati u slučaju povećane potrebe, a uplate bi bile na rok od pet godina

Naknade za upravljanje bit će minimalne

Fond koji bi koristio sredstva interventnog fonda , dobivena sredstva može koristiti isključivo za isplatu udjelničara, te se mora likvidirati

Agencija će obaviti izmjenu pravilnika o vrednovanju imovine investicijskih fondova i pravilnika o ograničenju ulaganja mirovinskih fondova

Ured za odnose s javnošću

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

dođite da vas spasimo……………tako bi se trebao zvati , hehe……………inače taj potez meni potvrđuje špekulacije koje sam čuo na konferenciji ( a ne mogu ih podijeliti s vama, barem ne preko foruma )

pozdrav

[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Osniva se interventi fond:
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=406

Ovo će u svakom slučaju pridonijeti stabiliziranju burze. Pritisak na prodaju od strane ugroženih fondova će sada sigurno oslabiti.

[/quote]

neki bi rekli steta a neki su sa veseljem docekali tu vijest [lol]
inace dok sam rucao borba je prsa u prsa,u 13.42h je izvrsen proboj 2500 ali su vec u 14h izvrsili kontranapad te su ga vratili iznad.Naravno da je to sve sa zakasnjenjem jer gledam sa 15 min. zakasnjenja [thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Vidite li vi ovo, novi napad:

2.522,03 +14.15% 90.842.490,24 kn 83.788.547,32 kn 7.053.942,92 kn

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Vidite li vi ovo, novi napad:

2.522,03 +14.15% 90.842.490,24 kn 83.788.547,32 kn 7.053.942,92 kn

Potez Hanfe je počeo djelovati.


Vidite li vi ovo, novi napad:

2.522,03 +14.15% 90.842.490,24 kn 83.788.547,32 kn 7.053.942,92 kn

sad si sve usrao,idem spat jer si mi unistio veselje prijenosa [wink]

je vrana scim da skupljam kad mi je lova kod hanfe,dok stigne je kasno [cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


dođite da vas spasimo……………tako bi se trebao zvati , hehe……………inače taj potez meni potvrđuje špekulacije koje sam čuo na konferenciji ( a ne mogu ih podijeliti s vama, barem ne preko foruma )

pozdrav

[bye]

Jedan od glavnih generatora pada burze su isplate udjela iz OIF.
Do sada je samo jedan fond propao (koliko mi je poznato, ispravite me ako griješim), dakle jedan jedini koji bi koristito "usluge" interventnog fonda.
Na koji način će to pomoći stabilizaciji tržišta? Imamo situaciju da se PBZ skrbnički (PBZ invest) već duže vrijeme snažno iskrcava na ATPL, mislim negdje oko 40000 komada.
Mislite da će on propasti?

čini se da je danas market nakon blokada večine dionica odblokiran puno prije nego li je to
uobičajeno(cca 2- 2,5h)…..sve u svrhu da dobacimo što više….
mi koji smo u dionicama 100% malo smo predahnuli….
uh uh… kad će taj petak

Ja ću biti toliko hrabar da prognoziram da će ovaj tjedan biti neponovljiv na našoj burzi sa ogromnim rastom ( kao što je bio i prošli ali sa padom ).

Razlozi :

– smirivanje stanja na stranim tržištima
– Hanfa-in interventni fond za spas
– lova od INA-e
– trenutno podcijenjene dionice

P.S. Kome se ne sviđa moje mišljenje neka slobodno dijeli jedinice. Barem ću znati tko je u pravu, manjina ili većina.

New Report

Close