Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


………ovo sa blokadama nema nikakvog smisla, ni kad smo padali ni sad kad smo porasli za 10%

evo sad se cjelokupna trgovina odvija sa dvije dionice ( HT i ERNT ) [tongue]

ima smisla.
dobro je to.
vidio bi tebe da te svaki dan zovu za 30.000kn ko mog frenda zbog margin calla…
a ne smije prodati jer mu dionce pale za 50%.
ovo je spasavanje "zivih glava"…
[thumbsup]

sve ovo što se događa je smišljeni financijski inžinjering koji još traje
treba zadržati mirnocu i ostati hladne glave

D&B: Hrvatska netaknuta, najveća kriza na burzi
Business.hr/Hina
13.10.2008 10:28
Pročitaj komentare ( 0)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ( {PostCount})

U usporedbi s mnogim zemljama u regiji, a posebice većim državama koje su više integrirane u globalni financijski sustav, Hrvatska prolazi relativno netaknuta krizom globalnog kreditnog tržišta, ocjena je bonitetne agencije Dun & Bradstreet iz izvješća za listopad, koje danas prenosi zagrebačka tvrtka BonLine.

I u izvješću za ovaj mjesec kreditni rejting Hrvatske ostao je DB3c, koji Hrvatsku označava kao državu s blagim rizikom ulaganja.

U komentaru aktualnih događanja analitičari D&B-a ipak navode da se određeni negativni utjecaji globalne krize osjećaju, posebice na tržištu kapitala, obzirom da su cijene dionica koje kotiraju na burzi od početka ove godine u prosjeku pale za više od 30 posto.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


pa dobro je da dizu na malom prometu.
barem nece vise biti margin callova.
jebiga ko je ovo mogao izdrzati?
niti jedan mali investitor koji je kupovao dionice…
jedino oni koji stalno predvidaju katastrofu.
alli to nije ciljana populacija oko koje bi se trebala vrtiti burza…
kaj ne?

Da, da, shopping je bio za kikiriki cijelih dva tjedna. Još i u petak će sve biti prepovoljno [lol]
Mislim da je Crobex tek na 3700 donekle na FER vrijednosti …
Predivna je ta zelena boja [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ili recimo Lavčević… Evo ga u blokadi..

Razlika između prvog i desetog aska je 100% (stopostoljudimoji!)

Top ask
CIJENA KOLIČINA
383,91 3
415,00 78
490,00 89
513,99 1
514,00 10
515,00 16
549,97 45
600,00 13
650,00 15
769,94 3

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

budimo realni da u eu nisu donesli plan mogli smo jos dole,
da smo trebali ispod 2600 nismo ali mackima je pasalo i pustili su da se natovare jeftinim dionicama
ali najace mi kad neki lupetaju da ce ici polagani rast, biti ce kao 15. s time da se nebi trebali zaustavljat do 2950 sto dostizemo do petka siguran sam

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

mojih 5 minuta slave!

dionice sa najvecim rastom:

LEDO-R-A HRK 6.220,00 23,69%
MDKA-R-A HRK 8.850,00 23,65%
EIG-R-A HRK 42,99 23,64%
KNZM-R-A HRK 22,93%

thx decki!
[thumbsup]

Evo deblokada…

Da vidimo sad čija majka crnu vunu prede…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


budimo realni da u eu nisu donesli plan mogli smo jos dole,
da smo trebali ispod 2600 nismo ali mackima je pasalo i pustili su da se natovare jeftinim dionicama
ali najace mi kad neki lupetaju da ce ici polagani rast, biti ce kao 15. s time da se nebi trebali zaustavljat do 2950 sto dostizemo do petka siguran sam

Možda da ali možda i ne , za brzi rast važni su fondovi ( i mali i veliki ) a nekako mi se čini da će njima odgovarati što duže krcanje na ovim razinama ( pogotovo HT-a ).


zanimljiva je jedna stvar.Mirovinci su prvi puta povlacili lovu krajem godine kad je hanfa donjela zakon o njihovom vecem i slobodnijem ulaganju u domace papire.Uvidjeli su koliko su OIF-i ranjivi i poceli su trljati ruke i tada su nastupila 2 OMF-a zaba i raiff sa tim dalje jer su mislili da ce to moci drzati pod kontrolom.Kad su dosta poceli vuci lovu i vidjeli kak si mogu kupiti jeftino izlazi Novoselac da je trziste precjenjeno.I tada nastupa hrpa malih ulagaca u OIF-ima koji su poceli povlaciti hrpe udjela,tada pocinje kalvarija.OMF-ovi su poceli skupljat i zaustavljat padove ali otelo se kontroli. i sto je najgore pocela je vani velika kriza tako da se lavina vise nije dala zaustaviti.Sada kada smo potonuli povukli smo i okolne regije, traze spas u hanfi jer ko se trzistem igra i pokusava ga kontrolirati taj nastrada.Dirnuli su osinje gnjezdo i preracunali se,to je market.Kako vani sada imaju krizu sa bankama ,mi imamo nasu krizu a to su fondovi koji su isto tako nelikvidni jer su im zarobljene milijarda kuna u srbiji koje je nelikvidno te ne mogu povuci lovu.Ne razumijem zasto nisu kontrolirano i polagano povlacili lovu nego su bili pohlepni i na silu krenuli,jednostavno zato sto su i njima udjeli poceli padati u OIF-ima uslijed povlacenja malih pa su i oni panicno poceli povlacit i tako se rodilo zlo na ZSE-u.To je bila jedna kratka nasa prica o nasem TK,nastavak u sljedecem broju

ja bih prije svalio krivicu na oifove koji su uspjeli napraviti baloncinu od trzista samo takvu.. a oni su isli na faks [lol] to ti je kad je matematika tako zapostavljena na ekonomiji..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

J…te al se talasa,dušu dalo za surfere ![angry]

M[color=blue][/color]

@tigrus
mojih 5 minuta slave!

dionice sa najvecim rastom:

LEDO-R-A HRK 6.220,00 23,69%
MDKA-R-A HRK 8.850,00 23,65%
EIG-R-A HRK 42,99 23,64%
KNZM-R-A HRK 22,93%

A ja poželio bar 5 dana slave [cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close