Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što se tiče marijanovog infa: jedino propast banke i/ili nevaljalost dane bankovne garancije može spriječiti isplatu položenih dionica. A čak i u ova čudna vremena to smatram nevjerovatnim.

Europa baš nije bajna ,prvih par minuta

***

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ipak se zeleni


Europa baš nije bajna ,prvih par minuta

Kamo ti to gledaš , cijela EU je u plusu preko 5 %.





da li netko zna kakav je status casha na računu kod brokera, jel i to "depozit građana" i jel se i na to odnosi ono osiguranje 100k kuna depozita odnosno od sutra 350k kuna?

rekao bi čovjek, u hrvatskoj ovog časa samo si u dionicama miran. pogotovo po ovim cijenama. [lol]


Cash ti se vodi na trinajstici i ne sudjeluje u stečajnoj masi.Siguran je.
[/quote]

Da te nadopunim, sredstava na brokerskom/skrbničkom računu (trinajsticama) izuzeta su iz stečajne odnosno likvidacijske mase.
[/quote]

hvala, samo još nešto: kako onda raspolažemo tim cashom u slučaju stečaja banke? kako u slučaju stečaja brokerske kuće? i u kojem roku? za osigurane iznose depozita na bankama čini mi se da sam pročitao da treba čekati do 90 dana za isplatu od strane državne agencije. ako ovdje nema čak ni tog čekanja, pa najbolje je sve držati kod brokera i baš te briga ako ovce krenu u stampedo. i još si uvijek spreman na akciju, ne?
[/quote]
Ako su naša sredstva kod brokera sigurna jer se vode na posebnom računu zašto se priprema zakon o zaštiti malih ulagača do određenog iznosa(zaboravio sam točno do kojeg)!?



Koji info imaš marijano?

Ima info da ce danas marijano biti eutanaziran kao i svih dosadasnjih 20 nickova von brauna.
[/quote]

Ne padam ti ja na te trikove.
A info će biti točan. [bye]

ako danas ne zazelenimo, ne znam kad ćemo. Europa se dogovorila de će zajedno riješiti krizu i odjebati amere da više ne uvlaće cijeli svijet u propast radi svojih sranja. sve u sevemu, dobra vijest.

strpljen..spašen Time is on my side

Zašto je FTSE u minusu 4% kad su svi u plusu 5%? Čekaju rasplet sa svojim bankama ili je nešto drugo?



Europa baš nije bajna ,prvih par minuta

Kamo ti to gledaš , cijela EU je u plusu preko 5 %.

[/quote]

Samo da se ne ugledamo na Engleze (valjda se nečemo praviti Englezi) [tongue]

dosta je bilo čemera i jada, budale koje su prodavale u petak sad se opet grabe po bidu. zapravo i jesmno čemer i jad, ali po mentalitetu.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]




Europa baš nije bajna ,prvih par minuta

Kamo ti to gledaš , cijela EU je u plusu preko 5 %.

[/quote]

Samo da se ne ugledamo na Engleze (valjda se nečemo praviti Englezi) [tongue]
[/quote]

Zašto ne , plus cca 227 bodova 5,79 % u ovom trenutku.

New Report

Close