Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodine marijano,
pojavili ste se ovdje i sada nešto pišete
stvarate paniku kao da je već nema previše.
Kad novci dođu od INE veći dio ide fondovima, a ne bankama.
Banke npr. PBZ NE SMIJU uzeti novce od PBZ fonda jer bi onda već i prije to napravili (i obrnuto).
Tako da će s tim novcem morati kupovati da bi smanjili prosjeke i koliko-toliko ublažili
katastrofu. A novac će se sigurno vratiti na burzu, ne sav ali 50% sigurno, a vi izračunajte koliko je to.
Neće odjednom ali polako hoće.
Ako nemate što pametno pisati ne bacajte fore o nekom "infu"

Sa štovanjem!

Mene zanima tko je ovako veliku lovu upucao u dionice u proteklih 15-30 dana ?
Jel to već bila lova od INE ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

koji oni moraju isplatiti ljudima tako da oni sigurno drugi tjedan neće ništa kupovati kako bi dizali vrijednost udjela. Ako će neko kupovati to mugu biti samo Mirovnski fondovi i to određene dionice.

Molim koje dionice?
Hvala!


prodaja ine treba ublažiti nelikvnidnost …

jel sad fondovi vrijednot udjela računaju sa inom na 2150 iako prodali većinumolu po 2800?
koji je to pekmez, ak smiju tak podvalit.


Gospodine marijano,
pojavili ste se ovdje i sada nešto pišete
stvarate paniku kao da je već nema previše.
Kad novci dođu od INE veći dio ide fondovima, a ne bankama.
Banke npr. PBZ NE SMIJU uzeti novce od PBZ fonda jer bi onda već i prije to napravili (i obrnuto).
Tako da će s tim novcem morati kupovati da bi smanjili prosjeke i koliko-toliko ublažili
katastrofu. A novac će se sigurno vratiti na burzu, ne sav ali 50% sigurno, a vi izračunajte koliko je to.
Neće odjednom ali polako hoće.
Ako nemate što pametno pisati ne bacajte fore o nekom "infu"

Sa štovanjem!

Novci od INE idu fondovima, to sam i rekao.
Naravno da će tada fondovi imati novaca za isplatu udjelničara, te neće trebati prodavati dionice, i time dodatno rušiti market.
A to da će upucavati novce u market, to ne sumnjam, ali kad?


Fondovi su do sada veće jako zaglibili. Ja vjerujem da imaju jako puno zahtjeva za isplatu udjela, a vjerojatno će i u ponedjeljak i utorak dobiti nove zahtjeve za isplatu poslje ovog najgorjeg petka.
Fondovi love imaju vjerojatno sve manje a udjele moraju isplačivati, tako da oni neće sigurno kupovati jeftine dionice koje se nude na burzi. Oni čekaju da se nekome iskrcaju a nemaju kome.
Kad su se već našli u ovoj situaciji njima sa jedne strane i odgovara niža cijena dionica, jer najviše zahtjeva su zaprimili prošli tjedan a vjerojatno u pondjeljak i utorak ih čeka novi zahtjevi jer ljude je ulovila panika. Ako je niža cijena udjela manja je i vrijednost udjela koji oni moraju isplatiti ljudima tako da oni sigurno drugi tjedan neće ništa kupovati kako bi dizali vrijednost udjela. Ako će neko kupovati to mugu biti samo Mirovnski fondovi i to određene dionice.
Ne samo da je ljude koji imaju lovu u fondovima uhvatila panika, ja znam par ljudi koji vade štednju iz banaka i spremaju u čarapu. Tako da se ničem dobrom ne nadam sljedeći tjedan.

Tom logikom neće kupovati nikad jer im odgovara da je cijena udjela što niža, da bi spriječili daljnji odlazak ljudi iz fondova oni prvo moraju stabilizirati tržište, a zatim ga početi dizati, ako vijesti preko bare budu ok to bi mogli već vidjeti ovaj tjedan, ali do love od INA-e tu moraju pripomoći mirovinci

Surround all arround when it hits the ground




da li netko zna kakav je status casha na računu kod brokera, jel i to "depozit građana" i jel se i na to odnosi ono osiguranje 100k kuna depozita odnosno od sutra 350k kuna?

rekao bi čovjek, u hrvatskoj ovog časa samo si u dionicama miran. pogotovo po ovim cijenama. [lol]


Cash ti se vodi na trinajstici i ne sudjeluje u stečajnoj masi.Siguran je.
[/quote]

Da te nadopunim, sredstava na brokerskom/skrbničkom računu (trinajsticama) izuzeta su iz stečajne odnosno likvidacijske mase.
[/quote]

hvala, samo još nešto: kako onda raspolažemo tim cashom u slučaju stečaja banke? kako u slučaju stečaja brokerske kuće? i u kojem roku? za osigurane iznose depozita na bankama čini mi se da sam pročitao da treba čekati do 90 dana za isplatu od strane državne agencije. ako ovdje nema čak ni tog čekanja, pa najbolje je sve držati kod brokera i baš te briga ako ovce krenu u stampedo. i još si uvijek spreman na akciju, ne?

Znače sljedi sutra sastanak sa Hanfom na kojem će vjerojatno biti iznešeno kakvo je stanje u fondovima tj. koliko love moraju isplati poslje ovog crnog tjedna iza nas s time da trebaju računati vjerojatno nove zahtjeve u ponedjeljak možda u utorak. Kada prođe utorak i ako se se malo zelenila pokaže na burzama u svijetu a ja mislim da hoće poslje ovih sastanaka preko vikenda onda bi trebala biti izmjena dionica između fondova. Fondovi koji imaju premalo gotovine davat će dionice fondovima koji si mogu još priuštiti kupnju dionica s time da su jako jeftine. Tako da velikog pada vjerojatno više nebi trebalo biti jer oni neće rušit Crobex.

Kako sam rekao burzu im se ne isplati ovaj tjedan dizati jer bi morali više love isplačivati ako vrijednost udjela poraste. Kada prođe ovaj tjedan i ako će se malo popraviti stanje na burzama neće biti više novih prodaja udjela jer onog kojeg je ulovila panika prodao je prošli ili će prodati početkom ovog tjedna. Onda možemo polako očekivati dizanje Crobexa, ali sigurno ne strelovito jer ga nema ko dignuti. Puno ljudi je pobjeglo sa burze i neče više tako brzo vratiti, margini su večinom popucali, a ova lova koju mi imamo i čekamo je mala u odnosu koliko nam fondovi mogu istresti prilikom našeg ulaska u dionice.Ja mislim da su fondovi u dosta lošem stanju.
Lova od INE neće puno dignuti burzu jer nju su večinom imali mirovinski fondovi a ne dionički i ostali. Mirovinski sada spašavaju HT tako da su se sada tu dosta istrošili te su kupovali ostale dionice koje veće imaju u svom portfelju u zadnjuih mjesec dana, a lovu če vjerojatno čuvati i iza ostale IPO-e kojih če vjerojatno biti u skoroj budučnosti.




Mislim da su se glave ohladile od proslog tjedna i mnogi su za vikend dosli do pameti i svatili da je ovo postalo prejeftino,mnogi ce ujutro kupovat a mali dijo je od nas malih kupovao u petak,ako azija otvori u zelenom i futursi u amera zazelene,mirovinski fondovi koji su 99% kupovine dionica u petak uzeli sami ce podic cjene cc30% ujutro,a do ujutro zelim vam LAKU I MIRNU NOC.

Kolega, vi očito niste čuli za info. [bye]
[/quote]

koji info?
ja bas gledam gdje bi, u koju banku, po margin, ne bi htjela zakasniti… do sad nisam imala margin, ali četvrtak i petak sam potrosila sve pare…
[/quote]
Bit će ovo izgleda duga hladna zima za tebe…

Nije sve tako sivo.....

Koji info imaš marijano?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Jad i čemer na Zagrebačkoj burzi

Vrlo loše vijesti iz svijeta i panika koju su izazvale među ulagačima poslale su Zagrebačku burzu na najniže razine u zadnje dvije godine, uz snažan pad najtrgovanijih dionica.

Ukupan promet Zagrebačke burze dosegao je 1.204,36 milijuna kuna, od čega je na redovni promet dionicama otplao 480,25 milijuna kuna, 42,69 milijuna bilo je blok prometa, prijavljenog 113,35 milijuna, dok je institucionalni promet zabilježio 580,06 milijuna kuna prometa. Dionički indeks Crobex spustio se čak 25,53%, na 2.209,47 bodova, dok je obveznički indeks Crobis pao za pola postotka, na 95,54 bodova.

Najtrgovanija dionica nakon isteka javne ponude MOL-a ponovno je HT s 96 milijuna kuna prometa, a vrijednost mu je pala 13,83%, na 218,02 kuna, iako je u petak cijena opasno prijetila spuštanjem ispod granice od 200 kuna. Atlantska plovidba dogurala je do 55,4 milijuna kuna prometa, ostvarivši pritom pad od 38,95%, na 1.130 kuna, a odmah iza nje je Ericsson Nikola Tesla s gotovo 53 milijuna kuna prometa i padom od 22,95%, na 1.410 kuna.

Povlaštena dionica Adris grupe stigla je na četvrto mjesto najlikvidnijih s 49,8 milijuna kuna prometa i minusom od 20,18%, na 242 kune. Građevinare predvodi IGH s 31,87 milijuna kuna prometa i padom od 30,54%, na 5.800 kuna, Dalekovod se spustio 32,05%, na 500,13 kuna, a Ingra 35,75%, na 101,5 kuna. I ostali su brodari slijedili Atlantsku plovidbu, pa se Uljanik plovidba spustila 38,41%, na 850 kuna, Tankerska je pala 38,73%, na 1.500 kuna, dok je Jadroplov kliznuo 39,94%, na 203 kune.

INA je nakon zatvaranja javne ponude izgubila dodatnih 18,82%, na 2.150 kuna, a uvjerljivo najbolji rezultat među najtrgovanijim dionicama ostvarilo je Jadransko osiguranje, koje je tjedan potopa uspjelo završiti bez gubitaka, na početnik 3.000 kuna.

Na godišnjoj se razini gubici mjere u nevjerojatnim postocima – HT je pao 41,55% a INA „samo“ 23,89%. Dvije najtrgovanije grane, građevina i brodari prošli su bitno lošije. IGH je pao 55,38%, Dalekovod 68,74%, Ingra 73,29%, Tehnika 80,93%, a Viadukt 84,1%. Među brodarima, Atlantska se spustila 67,71%, Jadroplov 70,77%, Uljanik plovidba 75,78% a Tankerska 78,69%. Dionički indeks burze Crobex niži je 57,83% nego na otvaranju prvog radnog dana tekuće godine.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Koji info imaš marijano?

Ima info da ce danas marijano biti eutanaziran kao i svih dosadasnjih 20 nickova von brauna.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close