Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

može se sigurno naći vremena za pogledati ovaj film, fino i polako pogledati;

http://video.google.com/videoplay?docid=8652908955601247412&hl=en

[thumbsup]

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy



Drago mi je da se ŠUKER, sav "zeleno čudan " , brzo vraća u Hrvatsku prvim avionom….
Ipak mu je stalo, da vidi dokle smo u stranju…i što "će se dogoditi " u ponedjeljak..

Rekli bankari da će tržište pasti još najviše 20-30% i da onda slijedi oporavak. Sad nam je većina dionica došla na 1/4 vrijednosti iz 10mj/2007. Uz ovaj još dodatni pad doći će na 1/5.
[/quote]

Rekli su u najgorem slučaju 20%, znači nemora bit.


"Britain’s Sunday Times newspaper said trading at the London Stock Exchange could be suspended on Monday to give the market time to digest the impact of massive recapitalisation plans the daily said would be announced for major British banks."

Vijesti dolaze o potpunom fijasku najvećih banaka u UK.
Vlada poduzima korake koji nadilaze sve dosada viđeno.
Navodno će preuzeti većinu bankarskog sustava.
Zato će obustaviti trgovanje sutra na LSE zbog mogućeg kaosa.
Džabe G7.
U utorak možemo očekivati Armageddon.
Ali,bojim se, bez Bruce Willisa u glavnoj ulozi [bye]

to je moguci scenario.
ali ne nuzan.
s obzirom da su se SVI ukljucili u obranu sustava, jedini moguci ishod je oporavak.
samo je pitanje u kojem vremenu ce se to ostvariti…
ako bude pameti – a u petak su nasi veliki pokazali da nisu nojevi, opet ce se pojacati kupnja i zaustaviti rasprodaja…

trebali bi lupati po asku, a ne stajati na bidu…
jaci je efekt, a manje se trosi…

hebiga, tko ce udarati po bidu , ako netko skida s aska?
a ovo sve kaj se dogadja je tak i tak zbog emotivnih razloga, a ne pravih tj financijskih…
bar u RH…

Poštovani kolege,
tko ima volje, neka napiše bar malo argumentiranu prognozu za sutra i cijeli tjedan. Novci od INE stižu valjda u petak.

Ja očekujem da će se u svijetu stabilizirati situacija i idući tjedan kretati u rasponu + – 5% a kod nas

Ponedjeljak – pad do 5% jer će MF i neki prestravljeni mali ulagači još povlačiti novac od OIF
Utorak – prestanak pada ili manji pad, prometi cca. 70-100 mkn
Srijeda – rast do 5%
Četvrtak – rast do 7-8 %
Petak – rast od bar 10%

Ponedjeljak i cijeli idući tjedan rast nadam se ukupno bar 20%

I mali i fondovi jednostavno moraju negdje s novcima, dolazi cca. 6 milijardi kn. A ovakva prigoda za dokup se događa jednom u 10 godina.

Ja sam osobno sav predviđeni keš na žalost utukao u četvrtak, ŠMRC, sve sam sebe navlačim da ne poštujem pravilo o ulaganju maximalno 1/3 slobodnog novca. Npr. uložim još 100.000 dobit za tjedan dana minimalno 30.000, uz oporavak portfelja, gubici će biti manji…. Ali neću, kad ugrubo izračunam koliko sam "izgubio" i koliko bi za to trebalo raditi da se opet radom zaradi dođe mi zlo. A iskustvo uči da je se tržište više puta pokazalo za mene potpuno iracionalno i nepredvidljivo, stoga nema novih novaca, za svaki slučaj, jer da opet popušim to bi me dotuklo. No tješi me klasika da nisam izgubio dok nisam prodao, a nadam se da će se s ovim novem od ine CROBI vratiti bar 30%, i da će tim gubitci biti manji, a u druge krize ću sigurno pametnije.

Pozdrav i sretno svima




Drago mi je da se ŠUKER, sav "zeleno čudan " , brzo vraća u Hrvatsku prvim avionom….
Ipak mu je stalo, da vidi dokle smo u stranju…i što "će se dogoditi " u ponedjeljak..

Rekli bankari da će tržište pasti još najviše 20-30% i da onda slijedi oporavak. Sad nam je većina dionica došla na 1/4 vrijednosti iz 10mj/2007. Uz ovaj još dodatni pad doći će na 1/5.
[/quote]

Rekli su u najgorem slučaju 20%, znači nemora bit.
[/quote]
rekli su i da je realna vrijednost grobexa 4500 do kraja godine pa su prodavali na 4200 kao i sam
bas ce se dogoditi suprotno od ocekivanog, nist vidjeli na spomen plana koliko smo letjeli u zrak a znalo se da je takav rast nerealan barem ne za dva dana kada smo dodirnuli 3300
sad smo svi podcjenjeni ali nema price o tome, bas zanimljivo..
ne mislite da sad namjerno propustaju procjene vrijenosti primjerice atlanske?
http://www.moj-fond.hr/clanak/erste-analiza-ciljana-cijena-atlantske-plovidbe-2786-kuna–kupiti/hr-1-4-6729.html
slusamo nevena barkovica sa svojim strucnim komentarima, potop, lansiranje ko da je smak svijeta ili su otvorene turisticke rute za put na mjesec.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@BornaST
novci od ine stizu do petka pa ce nestati alibi za daljnje rasprodaje
kolega da Vas ispravim mi i nemamo krizu vec projekcije a biti ce bas suprotno od ocekivanog sljedeci puta kad se vi pripremite

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


a ovo sve kaj se dogadja je tak i tak zbog emotivnih razloga, a ne pravih tj financijskih…
bar u RH…

ne samo u RH nego i USA. Da nema emotivnih i svih drugih manipulacija, u USA bi padalo i više, i još na duži period; u RH bi odavno prestalo padati, sada bi već neko vrijeme raslo, i puno rasta bi bilo pred nama još.




Vratio se iz Novigrada jutros što se tiče stranaca bar s onima s kojima sam ja pričao(dvojica ainteresantnih malo iznad naših vrlih analitičara) budi siguran da izvjesno vrijeme neće mahnito kupovati.Što se tiče teze ne raspodavati nabavljati keš apsolutno da; osobno preživio 5 margin callova ali mislim da bi ipak trebalo bit malo oprezniji sa dalnjom kupovinom sljdećih dana!!

e i da budem Vam postal filmić da vidiš kak se društvo nježno opušta uz Tonija Cetinskog i drage nam brokerice i tajnice!!

pozdrav!

Dragi kolega, možete li staviti filmić da vidimo atmosferu u Novigradu.
Mislite li da stranci neće ulaziti još u market? Otkud vam takva informacija?
Vjerojatno da ćemo se odbiti ali pitanje je kad.
[/quote]

evo filma..
[/quote]

A ja mislio da brucosijade jos nisu pocele…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



@BornaST

novci od ine stizu do petka pa ce nestati alibi za daljnje rasprodaje
kolega da Vas ispravim mi i nemamo krizu vec projekcije a biti ce bas suprotno od ocekivanog sljedeci puta kad se vi pripremite

Vidim da si prešao u ofenzivu danas.
Puno postova u malo vremena.
Moram te razočarati u svezi novaca od INE. Došao je info.
Zaključi sam. [wink]




@BornaST

novci od ine stizu do petka pa ce nestati alibi za daljnje rasprodaje
kolega da Vas ispravim mi i nemamo krizu vec projekcije a biti ce bas suprotno od ocekivanog sljedeci puta kad se vi pripremite

Vidim da si prešao u ofenzivu danas.
Puno postova u malo vremena.
Moram te razočarati u svezi novaca od INE. Došao je info.
Zaključi sam. [wink]
[/quote]
nema isplate, poklonili smo inu?
novoselec rekel da ide kupuvat u ameriku jer je tam sve podcenjeno?
pa nemoj rec da ce lova sjest u ponedjeljak ili utorak?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9d4609b7-7a43-447d-81a1-4ba9c6d1e9e1&ref=rss

a nas nema tamo, najvise smo propali, koje su to banke zatvorene kad je tak losa situejšn
kad bolje razmislim sve banke su zatvorene
bas kao i svake nedjelje

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

—najvjerojatnije

New Report

Close