Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Tko su prvih 10 dioničara zse? kak to mogu viditi?

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneIzb.aspx?idF=84
[/quote]

Ovu su svakako najbolje stranice za analizu po datumima i putanji grobeksa u 2008., te što su nam fondovi radili skoro svaki dan ovih nekoliko mjeseci i kako su si preraspodjelili koje dionice tko treba zatuči (to su razlozi zašto neki fondovi imaju milijardu kuna gubitka u rekordno kratkom terminu, ali lako za njih, oni će se već uštimati …)

Danas sam pregledao jedno 50-ak dionica i svugdje ista slika …
Tko nije, nek se svakako logira, jer će tako dobiti pravu sliku svih radnji i količina prodaja među
TOP 10 (a ne samo TOP 5).
Pisati će se još ohohooo o ovim slavnim danima …

[/quote]
http://www.poslovni.hr/95065.aspx

malo da izostrimo sliku, poprilicno smo propali, jel bilo realinih razloga bas za toliki pad?
znate odgovor fond menagera zasto su kupovali u blok transakcijama na pikovima, to se tada cinila dobra kupnja, zanimljivo…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Osjecam se ko da idem u sveti rat protiv margin callova :))
Sad sam vec na koljenima,a iza brda ceka konjica (lova od Ine).
Ako konjica dodje na vrijeme postat cu nepobjediv.

Btw,u ponedjeljak idem u shoping pa nek onda prodaju te iste dionice na 20-30% vecima razinama ako puknu margin callovi..sve ili nista.


kolega nismo bas tako bez casha samo se kupuje po privatnim racunima, a zasto bi kupovali za vase penziono na ovakvim cijenama, kupovace kasnije pred kraj godine nemojte se bojati

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



Fundamenti Crobexa

Crobex na dan 10.10 2.209,47
Book Value Crobex 15.371.710.095,02
Price Crobex 17.340.013.648,63
Earnings Crobex 2.083.779.757,11
Dividend 809.378.875,99

P/B 1,13
P/E 8,32

Graham(P/E*P/B) 9,39
DY 4,67%
Bez komentara. [embarass]

Hugo , evo ti čista stotka !
Upravo sam se patio pokušavajući doći do tvojih brojki.
Ako se ne varam , Amerikanci su na P/E 11-12.
Izranjavljen , čekam nas braniku ostataka svoje ušteđevine s ostacima casha.
Ili što bi danas rekao Ludi Konj : .."Monday will be a good day to die"…..
[/quote]
e to je to kaj je matusic spomenul imamo srece sto smo mali i drugaciji, veca zarada se moze nabrzaka akumulirati

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f38e0319-deb9-464d-ba8e-53a98b53babf

zanimljivo a za koliko novca kupovali inu u teskim vremenima?
za vecu lovu nego sto su mali povlacili, hm izgovor je savrsen, , portfelj po privatnim racunima napunjen
idemo dalje

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom





Tko su prvih 10 dioničara zse? kak to mogu viditi?

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneIzb.aspx?idF=84
[/quote]

Ovu su svakako najbolje stranice za analizu po datumima i putanji grobeksa u 2008., te što su nam fondovi radili skoro svaki dan ovih nekoliko mjeseci i kako su si preraspodjelili koje dionice tko treba zatuči (to su razlozi zašto neki fondovi imaju milijardu kuna gubitka u rekordno kratkom terminu, ali lako za njih, oni će se već uštimati …)

Danas sam pregledao jedno 50-ak dionica i svugdje ista slika …
Tko nije, nek se svakako logira, jer će tako dobiti pravu sliku svih radnji i količina prodaja među
TOP 10 (a ne samo TOP 5).
Pisati će se još ohohooo o ovim slavnim danima …

[/quote]
http://www.poslovni.hr/95065.aspx

malo da izostrimo sliku, poprilicno smo propali, jel bilo realinih razloga bas za toliki pad?
znate odgovor fond menagera zasto su kupovali u blok transakcijama na pikovima, to se tada cinila dobra kupnja, zanimljivo…
[/quote]

Mislio sam čekati tvoj 10 post zaredom, ali evo samo da napomenem.
Amerika je povukla, ostale zamlje nisu imale razloga za pad, ali su pale.
Pratimo signale iz vana i tako djelujemo.



Vratio se iz Novigrada jutros što se tiče stranaca bar s onima s kojima sam ja pričao(dvojica ainteresantnih malo iznad naših vrlih analitičara) budi siguran da izvjesno vrijeme neće mahnito kupovati.Što se tiče teze ne raspodavati nabavljati keš apsolutno da; osobno preživio 5 margin callova ali mislim da bi ipak trebalo bit malo oprezniji sa dalnjom kupovinom sljdećih dana!!

e i da budem Vam postal filmić da vidiš kak se društvo nježno opušta uz Tonija Cetinskog i drage nam brokerice i tajnice!!

pozdrav!

Dragi kolega, možete li staviti filmić da vidimo atmosferu u Novigradu.
Mislite li da stranci neće ulaziti još u market? Otkud vam takva informacija?
Vjerojatno da ćemo se odbiti ali pitanje je kad.
[/quote]

evo filma..

LEAVE THE WORLD BEHINED

@marijano
pisem kad stignem, lijepo sto ste nam se pridruzili prije nekoliko dana, ako ste na kavi s matusicem i novoselcem sigurno znate i opravdanje za veci pad od amera
nemojte nam reci to dubokoumno opravdanje molim vas

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.hrportfolio.com/mirovinskiFondovi.php?site=mirovinskiFondovi&menuSub=noMenu&menu=2

ovo su izvjesca od cetvrtka za petak ce biti jos veci pad, bogami nasim menagerima nije lako
tko ce sjediti u prvom redu na dodjeli nagrada znamo ali tko ce nositi zlatne plakete to cemo tek saznati…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




Vratio se iz Novigrada jutros što se tiče stranaca bar s onima s kojima sam ja pričao(dvojica ainteresantnih malo iznad naših vrlih analitičara) budi siguran da izvjesno vrijeme neće mahnito kupovati.Što se tiče teze ne raspodavati nabavljati keš apsolutno da; osobno preživio 5 margin callova ali mislim da bi ipak trebalo bit malo oprezniji sa dalnjom kupovinom sljdećih dana!!

e i da budem Vam postal filmić da vidiš kak se društvo nježno opušta uz Tonija Cetinskog i drage nam brokerice i tajnice!!

pozdrav!

Dragi kolega, možete li staviti filmić da vidimo atmosferu u Novigradu.
Mislite li da stranci neće ulaziti još u market? Otkud vam takva informacija?
Vjerojatno da ćemo se odbiti ali pitanje je kad.
[/quote]

evo filma..
[/quote]

Lijepo izgleda društvo,i kažu kriza… ma kakva kriza dok ima jela i pila. [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=6054
turbolentna događanja odredili su smjer trzista a postavlja se pitanje jesmo li zaista toliko nemocni pred globalnim kretanjima i ne padamo li bezobrazno previse?
neke dionice u samo tjedan dana gube 50% svoje vrijednosti…
INA se otkupljivala sa velikim prometima na 2800-2940 dokse povlacila lova iz OIF i dodatno urusavalo trziste poslije cega se odlucilo prihvatiti molovu ponudu po 2800.
dvojim da je "fokusiranje" na prevrijednu INU s kojom je nerjetko bila obavljena polovica prometa na ZSE izgovor za urusavanje ostatka trzista i plasenje maloh ulagaca.
zazvonili su margini, nepovjrenje je dovelo do prodaje pod bilo koju cijenu ukratko cilj je postignut.
ne tako davno obavljane su blok transakcije na pikovima a neke dionice se urusavaju na blokadama sa 32k prometa jer ih nitko ne zeli.
mirovinci s povlacenjem love u dva navrata dodatno vrse pritisak na prodaju i mirno promatraju slijed dogadanja…
netko ce naposljetku ipak sjediti u prvim redovima tik do gospona drivo i nije pitanje nisu li to najveci lopovi ove drzave vec tko ce od istih pobrati nagrade za najuspjenije u 2008?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=6054
turbolentna događanja odredili su smjer trzista a postavlja se pitanje jesmo li zaista toliko nemocni pred globalnim kretanjima i ne padamo li bezobrazno previse?
neke dionice u samo tjedan dana gube 50% svoje vrijednosti…
INA se otkupljivala sa velikim prometima na 2800-2940 dokse povlacila lova iz OIF i dodatno urusavalo trziste poslije cega se odlucilo prihvatiti molovu ponudu po 2800.
dvojim da je "fokusiranje" na prevrijednu INU s kojom je nerjetko bila obavljena polovica prometa na ZSE izgovor za urusavanje ostatka trzista i plasenje maloh ulagaca.
zazvonili su margini, nepovjrenje je dovelo do prodaje pod bilo koju cijenu ukratko cilj je postignut.
ne tako davno obavljane su blok transakcije na pikovima a neke dionice se urusavaju na blokadama sa 32k prometa jer ih nitko ne zeli.
mirovinci s povlacenjem love u dva navrata dodatno vrse pritisak na prodaju i mirno promatraju slijed dogadanja…
netko ce naposljetku ipak sjediti u prvim redovima tik do gospona drivo i nije pitanje nisu li to najveci lopovi ove drzave vec tko ce od istih pobrati nagrade za najuspjenije u 2008?

Sve što si napisao stoji 100% kakva ti je i ocjena.Ali odgovor na tvoje pitanje na početku teksta je da ima nešto love al ako i se i ona utuče da će mo biti još nemoćniji pred globalnim kretnjima a do toga nas je doveo prijašnji bezobrazluk!

pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Drago mi je da se ŠUKER, sav "zeleno čudan " , brzo vraća u Hrvatsku prvim avionom….
Ipak mu je stalo, da vidi dokle smo u stranju…i što "će se dogoditi " u ponedjeljak..

Rekli bankari da će tržište pasti još najviše 20-30% i da onda slijedi oporavak. Sad nam je većina dionica došla na 1/4 vrijednosti iz 10mj/2007. Uz ovaj još dodatni pad doći će na 1/5.

New Report

Close