Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

info_light _za_sada

LEAVE THE WORLD BEHINED

Drago mi je da se ŠUKER, sav "zeleno čudan " , brzo vraća u Hrvatsku prvim avionom….
Ipak mu je stalo, da vidi dokle smo u stranju…i što "će se dogoditi " u ponedjeljak..

Iako ne znam puno o makroekonomiji i posljedicama krize u velikim društvima ili globalnom kapitalu, mogla bih nekoliko ljudskih rečenica napisati kako to djeluje na sve nas u mikroekonomiji, počevši
od prve ekonomske zajednice , tj. obitelji..

Mi smo se dogovorili, da ako treba biti raspašoj..nek ide sve , kud već mora, u tom slučaju
prodat ćemo neku nekretninu, i sačekati mirno bolja vremena..kratko rečeno…pomirili smo se
sa eventualnim skorim gubicima, i mukotrpnom stvaranju novog kapitala od burze..
Sad nam je lakše, čim smo donijeli zaključke… do danas , u glavi je bilo tisuću kombinacija,ali
do mira je očito trebalo nekako doći, prihvaćanjem istine..
Dakle, dionice ne prodajemo, ostavljamo neku gotovinu da preživimo teška vremena, nadamo
se nekoj solidnoj i utješnoj dividendi -ukupno od svih dionica,koja bi trebala ublažiti lošu sliku poslovne dioničarske godine, koja je donijela i mnogo zdravih poslovnih zaključaka, te je ujedno
novi početak stvaranja i u našoj maloj mikroekonomskoj zajednici.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Šta vi sve lupetate….iz kine se uvozi ono na čemu se može zaraditi 100ak% naravno ovisno o kategoriji roba koja se uvozi, ali uglavno tvrdim da je zarada između 70 – 120 %.


Vratio se iz Novigrada jutros što se tiče stranaca bar s onima s kojima sam ja pričao(dvojica ainteresantnih malo iznad naših vrlih analitičara) budi siguran da izvjesno vrijeme neće mahnito kupovati.Što se tiče teze ne raspodavati nabavljati keš apsolutno da; osobno preživio 5 margin callova ali mislim da bi ipak trebalo bit malo oprezniji sa dalnjom kupovinom sljdećih dana!!

e i da budem Vam postal filmić da vidiš kak se društvo nježno opušta uz Tonija Cetinskog i drage nam brokerice i tajnice!!

pozdrav!

Dragi kolega, možete li staviti filmić da vidimo atmosferu u Novigradu.
Mislite li da stranci neće ulaziti još u market? Otkud vam takva informacija?
Vjerojatno da ćemo se odbiti ali pitanje je kad.

http://www.net.hr/novac/page/2008/10/11/0107006.html



Tko su prvih 10 dioničara zse? kak to mogu viditi?

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneIzb.aspx?idF=84
[/quote]

Ovu su svakako najbolje stranice za analizu po datumima i putanji grobeksa u 2008., te što su nam fondovi radili skoro svaki dan ovih nekoliko mjeseci i kako su si preraspodjelili koje dionice tko treba zatuči (to su razlozi zašto neki fondovi imaju milijardu kuna gubitka u rekordno kratkom terminu, ali lako za njih, oni će se već uštimati …)

Danas sam pregledao jedno 50-ak dionica i svugdje ista slika …
Tko nije, nek se svakako logira, jer će tako dobiti pravu sliku svih radnji i količina prodaja među
TOP 10 (a ne samo TOP 5).
Pisati će se još ohohooo o ovim slavnim danima …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Vidim da su se tu neki dohvatili Kine. Nemojte ići tako daleko nego pogledajte malo bliže npr. u dolinu Neretve (mandarine) ili Međimurje (krumpir). Evo nek se jave kolege iz tih područja da vidimo po koliko otkupljuju Toda i kompanija navedeno pa da vidimo koliko je to stotina posto marže u trgovinama. Kako je moguće da kg banana koja prođe pola svijeta košta kao npr. kg krumpira ili kg mandarina, a o jabukama da ne pričam. [bye]


Vidim da su se tu neki dohvatili Kine. Nemojte ići tako daleko nego pogledajte malo bliže npr. u dolinu Neretve (mandarine) ili Međimurje (krumpir). Evo nek se jave kolege iz tih područja da vidimo po koliko otkupljuju Toda i kompanija navedeno pa da vidimo koliko je to stotina posto marže u trgovinama. Kako je moguće da kg banana koja prođe pola svijeta košta kao npr. kg krumpira ili kg mandarina, a o jabukama da ne pričam. [bye]

Imaš na poslovnome otkupnu cijenu mandarina,a ne znam koliko su u Konzuma
http://www.poslovni.hr/54662.aspx

U Konzumu mandarine 6,99 ili 7,99, krumpir cca 4-5 kn, jabuke preko 10 kn, a banane 4,99 kn. A vidim iz tvog priloga u poslovnom da i država sufinancira otkupljivače sa po 0,50 kn po kg. Sad računajte maržu. Ispričavam se moderatoru ako sam malo odlutao od teme. [bye]

WASHINGTON – Ministar financija Ivan Šuker, koji predvodi hrvatsko izaslanstvo na Godišnjoj skupštini Svjetske banke (WB) i Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) u Washingtonu, u subotu je nakon sastanka s čelnicima WB za istočnu Europu izjavio da je "hrvatski bankarski sustav siguran" te je za ponedjeljak najavio odluku vlade o povećanju osiguranja depozita u bankama u Hrvatskoj na najmanje 50.000 eura.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,10,11,,136654.jl

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2008,10,11,mmf_kriza,136649.jl
Bush je dodao da Washington čini sve kako bi se prihvaćeni zakon o spašavanju banaka što prije stavio u funkciju i da 700 milijardi dolara nađe svoj put do bankovnih trezora

evo malo dobrih vjesti

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

http://www.sportskenovosti.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=5293

evo ko ima para

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


U Konzumu mandarine 6,99 ili 7,99, krumpir cca 4-5 kn, jabuke preko 10 kn, a banane 4,99 kn. A vidim iz tvog priloga u poslovnom da i država sufinancira otkupljivače sa po 0,50 kn po kg. Sad računajte maržu. Ispričavam se moderatoru ako sam malo odlutao od teme. [bye]

mislim da su banane pojeftinile zbog pada bdi-a na 2222 boda
niste nam naveli otkupne cijene da bi mogli izracunati marzu a vjerujem da bi bilo zanimljivo…
u ovoj drzavi se ne isplati nis radit u globalu niste odlutali od teme vec samo potvrdili spekulacije i mesetarenje je najisplativije

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close