Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vipy, 11.10.2008. u 16:24
Problem je u tome što Kinezi rade za cijeli svijet u OGROMNIM količinama a njihovi troškovi su mali struja, prirodna bogatstva, plaća, najam, cijene poslovnih prostora

ne pricaj gluposti, boldano samo dokazuje da prepricavas price iz lokalne birtije

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Tko su prvih 10 dioničara zse? kak to mogu viditi?

Ono gore više ne radi pa odeš na sda prvih deset dioničara a oznaka za zse je zb-r-a
[/quote]
1. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. 3.339 8,26 Osnovni račun
2. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 2.238 5,54 Osnovni račun
3. PODRAVSKA BANKA 2.237 5,54 Osnovni račun
4. AUCTOR D.O.O. 2.014 4,98 Osnovni račun
5. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 1.418 3,51 Osnovni račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 1.338 3,31 Osnovni račun
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 1.338 3,31 Osnovni račun
8. ICF BROKER D.O.O. 1.333 3,30 Osnovni račun
9. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 1.331 3,29 –
Ukupno: 41,05

Odeš na portal koji ti je naznačen..klikneš na ULUGE.. PA STATISTIKE …..PRVIH 10 i UPIŠEŠ ZB-R-A ….

Vlasnici PRVIH 10 navećih računa nisu baš neke istaknute pravne osobe / bez zamjere/ stoga, mislim
da nisu dovoljno energične u zaštiti interesa, odnodno….PREVIŠE SU U SUKOBU INTERESA.
Pri tome mislim na spregu između banaka- fondova- i ostalih pravnih i fizičkih osoba ..prije svega

SLAŽEM SE DA JE OVO ČUDNA PRIVATIZACIJA DOBRE FIRME….I DA SE NE USUDE IZRAVNO DJELOVATI
NITI KORAKA…DA IH NE ZGAZE…ali zato drmaju sa strane insajderskim informacijama, koje
stvaraju profit …..i pogoduju svojim partnerima- ortacima u okolnostima krize …/ kako- informatički tj.tehnološki …te analizom svakodnevnog stanja burze / naloga/ i procjene trgovanja… te pogodnostima koje imaju GAZDE u svojoj kući………..milion..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.
[/quote]
Ne bi nitko uvozio da nema kome prodati.Glad za stranom robom,fino zapakovanom i izreklamiranom,bez obzira na kvalitetu,ostala je još iz prošlog sistema kad se po istu moralo ići van.Dok god svi ne shvatimo da kupovinom domaće robe čuvamo radna mjesta i pomažemo stvaranju realne zarade(a ne kao na burzi virtualne,koja se onda lako i istopi) biti će nam tako kako je. [undecid]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....



Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.
[/quote]

Ja ne vidim gdje nam kolidiraju misli. Korigiraj tečaj, poskupi uvoz, pojeftini izvoz.
Samo problem je da smo se ohoho zadužili i sad kad to napraviš udaviš sve vlasnike kredita (naravno ovisne o tečaju). I kako dalje rodjače…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

MIslim da je vrijeme da se s globalne depresije ponovno vratimo na Balkan.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uzavreli-balkan-prosvjedi-srba-kosovo-priznalo-makedoniju-s-ustavnim-imenom/405472.aspx

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Tko su prvih 10 dioničara zse? kak to mogu viditi?

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneIzb.aspx?idF=84

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Rohatinski je izvrstan guverner NBH,ali je izjavio i da TK nije važno sa aspekta financiranja
razvoja.Mislim da je to krivi pristup i da ne odgovara istini,jer INA,HT su prodani preko IPO-a
a novac je išao u buđet RH.Ali takvim mačehinskim odnosom je i NBH kriva za urušavanje tržišta.
Za INU MOL je morao deponirati 8 mlrd. kuna,što je uvjetovalo smanjenje kuna u opticaju,porast
tečaja kune i tek nakon strmoglavog rušenja Crobexa donesena je odluka o oslobađanju ove
tri milijarde kn.bankarskih depozita.Nije li to trebalo napraviti prije desetak dana da se izbjegne
ovakva kataklizma i da novac izgube gotovo svi marginaši/Hrvati/,a otvara se šansa bankama
/strancima/da kupuje sve dok je ovako jeftino i da nam to prodaju za desetak dana kada bi
uz ove tri mlrd i novac od INE mogao povečati potražnju za dionicama.

Preporučio bih svim marginašima da svakako "štampaju" lovu danas i sutra i da ne dozvole da im
se rasprodavaju dionice u ponedjeljak i utorak .Ako pad nastavi nemojte me proklinjati.Mislim ,oni
koji su isprovocirali ovaj pad neće tržište dizati u ponedjeljak da riba ne pobigne sa udice.Ali već od srijede moglo biti up.Ako smo ovoliko izdržali ne bi trebalo pasti kada smo došli skoro blizu kraja
ovih režiranih sra…Ne vjerujem da će se sa novcem od INE moći kupovati ovajko jeftino.
Marginaši,ne posustajte.I meni su krv popili,ali ću nekako prebroditi ponedjeljak i utorak.

Želim vam sretan lov na lovu za pokriće margine calla.

Osjecam se ko da idem u sveti rat protiv margin callova :))
Sad sam vec na koljenima,a iza brda ceka konjica (lova od Ine).
Ako konjica dodje na vrijeme postat cu nepobjediv.

Btw,u ponedjeljak idem u shoping pa nek onda prodaju te iste dionice na 20-30% vecima razinama ako puknu margin callovi..sve ili nista.

I love this game


Rohatinski je izvrstan guverner NBH,ali je izjavio i da TK nije važno sa aspekta financiranja
razvoja.Mislim da je to krivi pristup i da ne odgovara istini,jer INA,HT su prodani preko IPO-a
a novac je išao u buđet RH.Ali takvim mačehinskim odnosom je i NBH kriva za urušavanje tržišta.
Za INU MOL je morao deponirati 8 mlrd. kuna,što je uvjetovalo smanjenje kuna u opticaju,porast
tečaja kune i tek nakon strmoglavog rušenja Crobexa donesena je odluka o oslobađanju ove
tri milijarde kn.bankarskih depozita.Nije li to trebalo napraviti prije desetak dana da se izbjegne
ovakva kataklizma i da novac izgube gotovo svi marginaši/Hrvati/,a otvara se šansa bankama
/strancima/da kupuje sve dok je ovako jeftino i da nam to prodaju za desetak dana kada bi
uz ove tri mlrd i novac od INE mogao povečati potražnju za dionicama.

Preporučio bih svim marginašima da svakako "štampaju" lovu danas i sutra i da ne dozvole da im
se rasprodavaju dionice u ponedjeljak i utorak .Ako pad nastavi nemojte me proklinjati.Mislim ,oni
koji su isprovocirali ovaj pad neće tržište dizati u ponedjeljak da riba ne pobigne sa udice.Ali već od srijede moglo biti up.Ako smo ovoliko izdržali ne bi trebalo pasti kada smo došli skoro blizu kraja
ovih režiranih sra…Ne vjerujem da će se sa novcem od INE moći kupovati ovajko jeftino.
Marginaši,ne posustajte.I meni su krv popili,ali ću nekako prebroditi ponedjeljak i utorak.

Želim vam sretan lov na lovu za pokriće margine calla.

Vratio se iz Novigrada jutros što se tiče stranaca bar s onima s kojima sam ja pričao(dvojica ainteresantnih malo iznad naših vrlih analitičara) budi siguran da izvjesno vrijeme neće mahnito kupovati.Što se tiče teze ne raspodavati nabavljati keš apsolutno da; osobno preživio 5 margin callova ali mislim da bi ipak trebalo bit malo oprezniji sa dalnjom kupovinom sljdećih dana!!

e i da budem Vam postal filmić da vidiš kak se društvo nježno opušta uz Tonija Cetinskog i drage nam brokerice i tajnice!!

pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Ja ne vidim gdje nam kolidiraju misli. Korigiraj tečaj, poskupi uvoz, pojeftini izvoz.
Samo problem je da smo se ohoho zadužili i sad kad to napraviš udaviš sve vlasnike kredita (naravno ovisne o tečaju). I kako dalje rodjače…

Kolidiraju jer ne vjerujem da bi korekcijom tecaja ista doprinjeo porastu uvoza i povecanju nase konkurentnosti.





Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.
[/quote]

Bez uvrede ali i ti sada pričaš gluposti, uvozi se sve iz Kine ali ne sa maržom od parsto posto nego sa bijednom maržom. Pogledaj malo cijene po Pevecu, Metrou, Getrou to su skoro pa cijene iz Kine, tko god je uvozio iz Kine zna šta pričam. Problem je u tome što Kinezi rade za cijeli svijet u OGROMNIM količinama a njihovi troškovi su mali ( struja, prirodna bogatstva, plaća, najam, cijene poslovnih prostora ) pa im je dovoljna i mala zarada da budu zadovoljni. Samo jedan primjer, kada pošalješ kataloge u Kinu putem nekog transporta ( Fedex, DHL ) košta te kao da ideš sam u Kinu a oni šalju svoje kataloge doslovno za badave.
[/quote]

Ne lupetaj jer znam prakticki iz prve ruke cijene u Kini za x proizvoda i te iste cijene kod nas. A sto je jos gore i cijene u EU za istu stvar pa gle cuda ispadnu u Austriji skuplje neg ovdje. Kak to objasnajvas? Na nekim artiklima kad su akcije naravno da Pevec & co koje spominjes zarade bitno manje ali to su iznimke a ne pravilo.
[/quote]

Ne lupetaj jer ja znam gomilu proizvoda npr. klima uređaji kod kojih je zarada ( direktnih uvoznika iz Kine ) doslovno 50 kn po komadu. Prodajna cijena cca 1000 kn, zarada 50 kn. Znaš zašto je to tako, zato što Pevec i co, od prije nekog vremena sami sve nabavljaju u Kini, prodaju masovno i na količini mlate pare. Prije je bilo drukčije, uvoznik uvozi, prodaje Pevecu.

New Report

Close