Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitanje: Kojim je referencama Motušić došao na mjesto direktora ZSE?!

Ako si očekivao zatvaranje, pogledaj vlasničku strukturu ZSE, pa će ti biti jasno zašto se burza ne zatvara i zašto je likvidnost bitna 🙂


A sad gospodo došao je red da se vrtuljak okrene. Ovce su ošišane. Rohatinski oslobodio cca 3 mlrd. kuna bankama, margini popucali a banke naplatile kamate ( i dobile jeftine dionice), usput se nakrcale štednjom koju su ljudi povukli iz fondova i dionica, cijene dionica na razinama od prije 3-5 godina pa i više, Samodol pripremio Pravilnike koji im idu na ruku, mediji i kojekakvi analitičari su učinili svoje i može se početi novi krug. Nešto slično se dogodilo i na globalnoj razini. [bye]

sjećate se kako su u par navrata banke sjedal s rohatinskim za stol i tražili smanjenje pričuve. Možda je ovo dio igre, kupit ćemo male fondove, reći ćemo mirovincima da malo prikoče, a vi nam dajte pričuvu i povećajte izdvajanje u drugi stup. bumo vidli

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Sjećam se posta od prije nekih pola godine koji je najavljivao krv u potocima, eto pogodio je 🙂
Inače, netko uvijek pogodi – da se dotični ne bi umislio…

Tko je preživio sad je još jači (valjda i pametniji), a na mjesto poginulih doći će nove generacije…
Samo mi je žao onih koji će tek morati otplatiti "školovanje"…

Evo i jedne prognoze iz lipnja 2008 godine…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=053485a1-ccbe-4631-b43f-c31f98a120bc&open=sec

I sam sam ovo procjenio kao instrument za medijsko stvaranje panike, ali evo očito sam bio u krivu, nažalost… (da budem precizniji , želio sam to tako shvatiti)


A sad gospodo došao je red da se vrtuljak okrene. Ovce su ošišane. Rohatinski oslobodio cca 3 mlrd. kuna bankama, margini popucali a banke naplatile kamate ( i dobile jeftine dionice), usput se nakrcale štednjom koju su ljudi povukli iz fondova i dionica, cijene dionica na razinama od prije 3-5 godina pa i više, Samodol pripremio Pravilnike koji im idu na ruku, mediji i kojekakvi analitičari su učinili svoje i može se početi novi krug. Nešto slično se dogodilo i na globalnoj razini. [bye]

slazem se.
evo jos jednom sustina financijske "krize"…
ja to kaj se dogadja ne bi niti nazvao krizom –
kriza je rijec koja se upotrebljava u ozbiljnim trenucima.
ovo je cirkus – a prodavaci majmuni i glavne zvijezde showa.
sori. ali tako je….

Fundamenti Crobexa

Crobex na dan 10.10 2.209,47
Book Value Crobex 15.371.710.095,02
Price Crobex 17.340.013.648,63
Earnings Crobex 2.083.779.757,11
Dividend 809.378.875,99

P/B 1,13
P/E 8,32

Graham(P/E*P/B) 9,39

DY 4,67%

Bez komentara. [embarass]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Sjećam se posta od prije nekih pola godine koji je najavljivao krv u potocima, eto pogodio je 🙂
Inače, netko uvijek pogodi – da se dotični ne bi umislio…

Tko je preživio sad je još jači (valjda i pametniji), a na mjesto poginulih doći će nove generacije…
Samo mi je žao onih koji će tek morati otplatiti "školovanje"…

ak je tako pametan kako to da nije skuzio sto se s naftom dogadjalo?
a bilo je cak i jasnije nego ovo sa financijskim trzistem…

Upravo tako i to su samo jedni od razloga u njihovu poentiranju, i samo zato smo mi padali
toliko počevši od Crobija 3700, a finale je prošli tjedan -15%, ovaj tjedan dodatnih -26 %,
non-stop, bez niti jednog jedinog uspona, da se netko ne bi spasio i izašao s mrvicom više kuna !

Neka mi netko od političara objasni zašto laprdaju da smo mi najstabilniji i kako to da padamo uzastopce kao na toboganu (mi prošli tjedan -26 %, a zdrmani krizni Ameri tek -18 % ) ?

Mali ulagači, mali fondovi i njihovi ulagači prelili su nepotrebno svoje novce u džepove velikih ?

Ili je g. Birtić imao potpuno pravo i svaka mu čast, ili su postavljeni totalno nesposobni voditi
našu ekonomiju i TK !?

[/quote]

Pri… ovo nema veze ni sa čim više i pad je nemjerljiv nikakvom igračkom. prije bih usporedio sa b. jumping sa oštećenom vezom, nego sa toboganom. lavinu je pokrenula kolicina-oni koji imaju nekog pojma, pa stoka sitnog zuba koje je najviše, a pridružili su se sada svi, pa i ja koji prodajem po ovim bagatela cijenama, jer me pritisnuo margin. a uzeo sam ga davno i to ne za 80% nego 50%. jednostavno, škvadra prodaje jetinio jer prekosutra kupi 20% više dionica za istu lovu. negdje sam to napisao već – sve mi se čini da je nominala dionice end of bottom. a i margin danas više nitko ne uzima, jer će mu sutra puknut. u biti, isplati se uzeti, ali ne realizirati ga 80% već, recimo… 20%.

Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.



Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.
[/quote]

hugov post govori o nekonkurentnosti hrvatskog izvoza i negativnoj vanjsko trgovinskoj bilanci.

jaka kuna = skup domaci proizvod.
skup proizvod = slaba konkurentnost u izvozu i gasenje domace proizvodnje
slab izvoz = minus u bilanci
minus u bilanci = rasprodaja imovine ili dodatno zaduzivanje.
[kiss]



Da Roha je zakočio bankare, ali je politikom jake kune učinio nas ovisnicima o vanjskim kreditima, uvozu, za vjeke vjekova (Amen). To mu neće oprostiti ni naši unuci, ukoliko budu ludi kao ja pa ostanu u ovoj prčvari od zemlje.

Bez uvrede ali pričaš gluposti i to žešče. To što se uvozi masovno veze nema s tečajem već samo i isključivo s POHLEPOM trgovaca koji ti lijepo uvezu robu iz Kine i kojekuda i opale ti po parsto posto marže a ti pjevaj borbene onda. Kod domaće proizvodnje ni u snu ne mogu imat takve marže pa se pribjegava uvozu. Simple as that.
[/quote]

Bez uvrede ali i ti sada pričaš gluposti, uvozi se sve iz Kine ali ne sa maržom od parsto posto nego sa bijednom maržom. Pogledaj malo cijene po Pevecu, Metrou, Getrou to su skoro pa cijene iz Kine, tko god je uvozio iz Kine zna šta pričam. Problem je u tome što Kinezi rade za cijeli svijet u OGROMNIM količinama a njihovi troškovi su mali ( struja, prirodna bogatstva, plaća, najam, cijene poslovnih prostora ) pa im je dovoljna i mala zarada da budu zadovoljni. Samo jedan primjer, kada pošalješ kataloge u Kinu putem nekog transporta ( Fedex, DHL ) košta te kao da ideš sam u Kinu a oni šalju svoje kataloge doslovno za badave.

New Report

Close