Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gledam i uspoređujem malo top 10 u meni 7-8 zanimljivih dionica

uvjerljivo najvidljiviji prodavatelj PBZ d.d.


gledam i uspoređujem malo top 10 u meni 7-8 zanimljivih dionica

uvjerljivo najvidljiviji prodavatelj PBZ d.d.


To je PBZinvestor, svi korisnici Pbz investora koriste jedan zajednički skrbnički račun.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Ruska vlada odlučila od slijedećeg tjedna kupovati ruske dionice.
Odredili su 9,5 milijardi dolara za kupnju do kraja godine.
E,to se zove podrška na bidu.
Mi od naše vlade možemo očekivati samo da se istresu po bidu

kakav ti je to avatar?
i sto se desilo sa skrgutom zubiju?
[/quote]

To mi je novi imiđ.
Škrgut zubiju je i dalje aktualan, štoviše postao je globalna kategorija.
Škrguće se po cijelom svijetu i na svim kontinentima.
Evo ova pjesma je prikladna i priča o o tome…

We are the World

"There comes a time
When we head a certain call
When the world must come together as one
There are people dying
And it’s time to lend a hand to life
The greatest gift of all

We can’t go on
Pretending day by day
That someone, somewhere will soon make a change
We are all a part of
God’s great big family
And the truth, you know love is all we need

[Chorus]
We are the world
We are the children
We are the ones who make a brighter day
So let’s start giving
There’s a choice we’re making
We’re saving our own lives
It’s true we’ll make a better day
Just you and me"

[/quote]

sve u redu ente&/!$/" (nikak to nebrem napisati) ,ali tad je M. Džekson još bio crn.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


gledam i uspoređujem malo top 10 u meni 7-8 zanimljivih dionica

uvjerljivo najvidljiviji prodavatelj PBZ d.d.

Interesantno…..zadnjih dana upravo PBZ dokupio 20000 komada ADPL…..vidljivo u top-10…..


margin call je učinio svoje… imam 120000 cash-a. jendostavno, držat ih u čarapi ili banci mi se čini suludo po ovakvim cijenama na zse.
pitanje: što bi ste kupili za 120000 kn da imate i kako bi to u jednoj rečenici argumentirali?

hvala na (eventualnom) odgovoru.


Nije ti slučajno puknuo margine baš sada,neposredno prije dotoka novca od INE.To se zove totalna
katastrofa.Nemojmo zaboraviti da su neki koji su uzeli margine u ponedjeljak ili utorak i ušli u
dionice ušli već u debeli margine call.Sve je to igra/pljačka/stranaca koji u ime nesigurnosti u
svijetu dodatno ruše tržište,a najjednostavnije način je jednostavno se maknu sa kupnje.Nije li
nevjerovatno da ZABA mirovinac u četvrtak i petak kupio ni jednu dionicu na ZSE.Istovremeno
/vjerovatno/su tražili isplate od OIF.Nažalost,na našem tržištu ni jučer na kupnji vrijednih dionica
koje se moglo kupiti za bagatelu je bila jazovka,a to su radili samo hrabri.Ma to nisu bili hrabri nego
pametni.
I ja sam u margine call/i do ponedjeljka ,utorka nakon pada mojih
dionica od 25-30 %,jer u portfelju nemam ni HT ,ni INU i trebam to namiriti sam ipak na kraju dana
sa posljednjom lovom kupio 16 TNPL po 1.500.A da je bilo više sve bi kupio,pa makar se burza zatvorila na neko vrijeme.Strah i panika vladaju,veliki igrači sa petardama bacaju stado u paniku i
na tome profitiraju.
A u bankama građani i firme imaju 200 mlrd kn gdje dobijaju kamate manje od inflacije.A kao sigurno.
Kod velikih uloga ništa nije sigurno.Sigurno je jedino do garancije države do 150.000.Para ima a pameti nema.Sa tim našim novcima bankari će djelomično uložiti u dionice dok su ovako jeftine,kupovati ,preuzimati i to ono što je najbolje a onda sve nekome skuplje prodati.
Novi đir financijskog inžinjeringa.

Strancima ekstraprofit,a nama Hrvatima dodatno osiromašenje.Jedini pravi put je učenje,jer ćemo
jedino na taj način postati imuni na strah.
Jedan moj dobar poznanik mi kaže da ja sve ovo shvačam virtualno.To je jedini pravi put,jer strah
blokira i ne možemo biti kreativni.
Bitno je da moramo naučiti utvrditi pravu vrijednost firme,a cijenu zna svatko.Večina zna cijene,a ne
vrijednost jer za utvrditi vrijednost treba jako puno učiti i raditii računati i razmišljati.Nema kruva
bez motike govorili su naši stari,a bogami ovo je gore od motike.



margin call je učinio svoje… imam 120000 cash-a. jendostavno, držat ih u čarapi ili banci mi se čini suludo po ovakvim cijenama na zse.
pitanje: što bi ste kupili za 120000 kn da imate i kako bi to u jednoj rečenici argumentirali?

hvala na (eventualnom) odgovoru.

Nije li
nevjerovatno da ZABA mirovinac u četvrtak i petak kupio ni jednu dionicu na ZSE.[/quote]

kak znaš da nisu kupili nijednu? Misliš na jučer prekjučer ili prošli tjedan?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/ministarstvo-turizma-rast-turistickih-prihoda-i-udjela-turizma-u-bdp-u,27298.html

voda u usima i zaboravljamo pisat o poslovanju, izvjesca za 3 q netrebaju niti slat na zse

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ma sve bi to tribalo pozatvarat, povjesat i postreljat… njima je svaka kriza u bilo kojem dijelu svijeta izgovor za pad na domacem… slicno kao i INI… dolar raste, cijena goriva raste, cijena goriva raste na vanjskom trzistu pa mora i kod nas… logicno a zasto ne pada kad cijena pada… Tako i sada… pjevali su necemo prodat dionice INE ispod 4000 pa nakraju dali za 2800 i sad dok cekaju ovo 15-dana da im sjedne lova ajmo srusit market, rastirat stado i onda cemo pobrat vrhnje… normalno cijene upola nego sta su bile pa im onda dode na isto kao da su prodali po 4000. A ovi veliki fondovi u tome najvise prednjace… e pa bar da jednoga odnese vrag… bar neka satisfakcija

http://www.seebiz.eu/hr/burze/na-cijene-dionica-utjece-ponasanje-velikih-investitora-i-financijska-izvjesca,27299.html

u zadnjem tjednu nisam bas skuzio kako FI utkjece na cijenu?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ako netko misli da smo na dnu, evo usporedbe.
Ako se naš crni petak usporedi sa crnim utorkom 1929.

Vidjet ćemo da je nakon crnog utorka 1929. tek krenulo padati.
Uspoređujući to dvoje, dno je još malo dalje.

A sad gospodo došao je red da se vrtuljak okrene. Ovce su ošišane. Rohatinski oslobodio cca 3 mlrd. kuna bankama, margini popucali a banke naplatile kamate ( i dobile jeftine dionice), usput se nakrcale štednjom koju su ljudi povukli iz fondova i dionica, cijene dionica na razinama od prije 3-5 godina pa i više, Samodol pripremio Pravilnike koji im idu na ruku, mediji i kojekakvi analitičari su učinili svoje i može se početi novi krug. Nešto slično se dogodilo i na globalnoj razini. [bye]



margin call je učinio svoje… imam 120000 cash-a. jendostavno, držat ih u čarapi ili banci mi se čini suludo po ovakvim cijenama na zse.
pitanje: što bi ste kupili za 120000 kn da imate i kako bi to u jednoj rečenici argumentirali?

hvala na (eventualnom) odgovoru.


Nije ti slučajno puknuo margine baš sada,neposredno prije dotoka novca od INE.To se zove totalna
katastrofa.Nemojmo zaboraviti da su neki koji su uzeli margine u ponedjeljak ili utorak i ušli u
dionice ušli već u debeli margine call.Sve je to igra/pljačka/stranaca koji u ime nesigurnosti u
svijetu dodatno ruše tržište,a najjednostavnije način je jednostavno se maknu sa kupnje.Nije li
nevjerovatno da ZABA mirovinac u četvrtak i petak kupio ni jednu dionicu na ZSE.Istovremeno
/vjerovatno/su tražili isplate od OIF.Nažalost,na našem tržištu ni jučer na kupnji vrijednih dionica
koje se moglo kupiti za bagatelu je bila jazovka,a to su radili samo hrabri.Ma to nisu bili hrabri nego
pametni.
I ja sam u margine call/i do ponedjeljka ,utorka nakon pada mojih
dionica od 25-30 %,jer u portfelju nemam ni HT ,ni INU i trebam to namiriti sam ipak na kraju dana
sa posljednjom lovom kupio 16 TNPL po 1.500.A da je bilo više sve bi kupio,pa makar se burza zatvorila na neko vrijeme.Strah i panika vladaju,veliki igrači sa petardama bacaju stado u paniku i
na tome profitiraju.
A u bankama građani i firme imaju 200 mlrd kn gdje dobijaju kamate manje od inflacije.A kao sigurno.
Kod velikih uloga ništa nije sigurno.Sigurno je jedino do garancije države do 150.000.Para ima a pameti nema.Sa tim našim novcima bankari će djelomično uložiti u dionice dok su ovako jeftine,kupovati ,preuzimati i to ono što je najbolje a onda sve nekome skuplje prodati.
Novi đir financijskog inžinjeringa.

Strancima ekstraprofit,a nama Hrvatima dodatno osiromašenje.Jedini pravi put je učenje,jer ćemo
jedino na taj način postati imuni na strah.
Jedan moj dobar poznanik mi kaže da ja sve ovo shvačam virtualno.To je jedini pravi put,jer strah
blokira i ne možemo biti kreativni.
Bitno je da moramo naučiti utvrditi pravu vrijednost firme,a cijenu zna svatko.Večina zna cijene,a ne
vrijednost jer za utvrditi vrijednost treba jako puno učiti i raditii računati i razmišljati.Nema kruva
bez motike govorili su naši stari,a bogami ovo je gore od motike.
[/quote]

Upravo tako i to su samo jedni od razloga u njihovu poentiranju, i samo zato smo mi padali
toliko počevši od Crobija 3700, a finale je prošli tjedan -15%, ovaj tjedan dodatnih -26 %,
non-stop, bez niti jednog jedinog uspona, da se netko ne bi spasio i izašao s mrvicom više kuna !

Neka mi netko od političara objasni zašto laprdaju da smo mi najstabilniji i kako to da padamo uzastopce kao na toboganu (mi prošli tjedan -26 %, a zdrmani krizni Ameri tek -18 % ) ?

Mali ulagači, mali fondovi i njihovi ulagači prelili su nepotrebno svoje novce u džepove velikih ?

Ili je g. Birtić imao potpuno pravo i svaka mu čast, ili su postavljeni totalno nesposobni voditi
našu ekonomiju i TK !?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close