Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, zaboravila sam nešto meni čudno. Od kada je dlkv, diok i td. dionicama dozvoljen minus veći od 10% bez blokade. Ovo danas je mimo svih pravila i propisa. I onda da mi netko kaže da je to sve zakonito i dozvoljeno.

Ako je sve danas što se dogodilo u ovih 20-tak minuta O.K. onda nam je burza eldorado pa tko je snažniji pogazi one sve slabije bez ikakovih konzekvensi.

Ovo je neviđeno,pa da je od nas kriza krenula ne bi propali ovako nisko,nevjerovatno. [pray]
Ovo se viđa jednom u životu.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

ja inace dijelim jedinice ali za ovo imas stotku.. da jos samo dodam da ce lako biti i druge blokade danas.. onda na kraju dan u plusu ili malom minusu
nevidjeni kriminal,a mi smo barem svasta vidjeli..


Ekipa je ovo tražila i dobila je jeftino dionice, zbog malo provizije na transakcije preko ZSE, ovime su UNIŠTILI cijelih 15 godina postavljanja na noge i rasturili gospodarstvo na slijedećih 50 godina.

Još im nije jasno koliko će zbog njihovog neodgovornog ponašanja biti ljudi na ulicama .. kriminala!

Umjesto da su zaštitili našu ekonomiju dok je još bilo vremena, trljali su samo ruke i češkali …

voit Ime munaa, Alien

Sad kad nema trgovanja možemo se više družiti na forumu. Nije svako zlo tako loše.


BURZA JE ZATVORENA.
OBUSTAVLJENA TRGOVINA.
SVI ĆE NALOZI BITI PONIŠTENI.

Gdje je burza zatvorena? Koliko vidim i dalje se trguje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pravilno sam danas u noči, nakom kolapsa DJ prognozirao-moskovska borza več je zatvorena, neviđeno krvoproliče na burzama.


Ovo je neviđeno,pa da je od nas kriza krenula ne bi propali ovako nisko,nevjerovatno. [pray]
Ovo se viđa jednom u životu.

Nažalost ovo se ne viđa jednom u životu, tko je malo duže na burzi zna da smo već preživjeli slične stvari. Samo hrabro, držite se i sve će proći, da li godinu – dvije nije bitno, burza će se opet oporaviti !!!



Još uvijek neću prodati svoje dionice. Ako ne budu koristile meni, koristiti će mojoj unučadi. Ne dam ih gmazovima koji su zavladali …..

Ni ja! Radije ću ih spaliti [lol]
Vidim da je još par dionica izvan blokade?! Pa dajte ljudi što se čeka, nije prava dionica koja nije u blokadi! Pokažite kako rade hrvatski ulagački idioti, nema nam premca! Prodajte za 1 kn sve što imate! Još bolje, platite nekome da od vas preuzme dionice!
Koji je ovo IQ koji ovako i po ovim cijenama prodaje, ne mogu doći k sebi!
[/quote]

kolega i ja se to pitam..ali računajte ljudi su kupovali dionice i prije 2000 kaj ne?
pa stoga oni su još uvijek u velikom ogrmom plusu..a krizi se ne nazire kraj…

mi koji smo ušli nakon 2003 smo svi u minusu prodavali ove godine ili ne….

samo recimo nije mi jasno za tisk i slične dionice…pa todo je prije 2 godine kupovao po 430 kuna, danas idu po 330?

znam da su ljudi dobivali besplatne dionice, ali zašto im se dozvoli prodaja, to mene muči?
ljudi su dobivali šapom i kapom dionce: dlkv, igh, atpl i tako dalje i tako dalje…

čuj oni mogu prodavati i po 50% nižim cijenama jer su dionice dobila badava…el shvačate BADAVA

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Mislim da je jedino rješenje ove situacije to da Hanfa uputi dopis svim brokerskim kučama o razlozima ovakvog stampeda.
Nakon što dobije odgovor, a isti će glasiti da je sve zbog podmire margin callova, Hanfa treba sa HNB-om dogovoriti da se problematični rok od 24 sata za podmiru minusa po margin callu privremeno stavi van snage.

Bojim se da inaće izlaza nema. [rolleyes]

Ne mogu biti toliki iznosi pod marginima. Ovo je namjerno rušenje cijena, a s druge strane medijska hajka izazvala je bijeg ulagača iz OIF koji moraju prodavati. Rješenje je vrlo jednostavno, ministarstvo je trebalo odobriti pozajmice OIF da ne moraju prodavati dionice s -80% i pad bi bio 1/3 od ovoga što nas je snašlo! U konačnici je država mogla preuzeti ili pretvoriti te pozajmice u udjele i ne bi bilo nikakvih sranja ove veličine. Ministar financija jednostavno je nesposoban!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Mislim da je jedino rješenje ove situacije to da Hanfa uputi dopis svim brokerskim kučama o razlozima ovakvog stampeda.
Nakon što dobije odgovor, a isti će glasiti da je sve zbog podmire margin callova, Hanfa treba sa HNB-om dogovoriti da se problematični rok od 24 sata za podmiru minusa po margin callu privremeno stavi van snage.

Bojim se da inaće izlaza nema. [rolleyes]

neka produže rok za isplatu većih iznosa iz fondova. recimo da iznose koje povlače OMF-ovi iz OIF-ova mogu biti isplaćeni u roku 15 dana.

jer mi moze netko rec kako je moguce da prodju transakcije sa -23% ako je limit puno gore?? ako ov ne poniste nema smisla..

evo europa se polako oporavlja.. ovaj g7 ce donijet neku par-soma mlrd rezoluciju i ”spasit svijet” i evo na s u pon u plusu ko da niceg nije bilo.. mos mislit

ovi nasi fondovi i vlada su tolko nespremni usli u sve ovo da to nije normalno, ajde island pada, propadaju im banke, drzava pred bankrotom, gase burzu, ali mi??

Glory, glory, Man United!!



BURZA JE ZATVORENA.
OBUSTAVLJENA TRGOVINA.
SVI ĆE NALOZI BITI PONIŠTENI.

Gdje je burza zatvorena? Koliko vidim i dalje se trguje.
[/quote]

Ma, to je izjavio frend koji je u dionicama do ušiju.

New Report

Close