Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolege!

prodajte sve, i na Karibe, ko ovi iz AIG, potrosili 440000 USD nabrzinu, a zakaj?

Pa jer znaju ovo:

http://2012-comet.com/?page_id=16

[huh]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Sutra vjerovatno neviđeni masakr na evropskim burzama (DJ -7,4% , pao na 8.580 oz. cca. -700 poena), ali prvo je na redu Azija. Možda če hrvatska borza ipak bolje proči nego Frankfurt,London, Beć,Paris… i naročito Rusija (očekujem zatvaranje moskovske burze več vrlo rano nakom otvaranja).
Navodno je u golenim problemima još više od 100 relativno manjih američkih banka, koje če isto tražiti da ih spašava centralna banka, koja če račun istaviti poreznim obavijeznicima, u golenim problemima po najnovijem navodno i General Motors.


trebali bi zatvoriti burzu.
nema razloga da se to ne napravi.
ovo nije trzisno natjecanje ili bilo koji oblik normalne ekonomije.
ovo je panika kojoj nije mjesto u ozbiljnim poslovima….

Ne bi li to bilo sprječavanje lhudi da prodaju svoju imovinu po cijeni koju oni sami odrede? Po meni bi zatvaranje burze bilo ograničavanje slobode poslovanja.
Nitko nikoga ne sili da prodaje…

kak to da jos ni jedan oif nije prdnuo u novije vrijeme? Valjda se samo ceka trenutak…
Ili se pak ceka Inina lova da se jos mozda nesto spasi..samo mislim da od toga nebu nist…

... otišli su bikovi uzalud ...

Odavno ne pročitah toliko gluposti kao danas, vidim da su neki u neznanju i nemoći totalno izgubili konce iz svojih ruku! "Treba zatvorit burzu"?! Pa onda, "treba zatvorit burzu dok ne sjedne lova od INE"?!
Isuse dragi… [pray]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@Davids

Prije dva, tri dana sam prognozirao crobex na 1800-2000 razini. Danas sam malo revidirao mišljenje prema niže kada sam vidio usporedni graf dow jonesa i nasdaqa u posljednjih 50 godina. Kad je internet balon pukao burze su pale cca 30tak%. Ovo je mnogo ozbiljnije.
Svakome je jasno da ono što se događalo u posljednjih 10 godina očito nije bilo normalno i dugovječno i ako se stvaralo 10-15 godina pitanje je koliko će trebati da se klupko otpetlja. Ja mislim kratko i bolno a potom nam slijedi stagnacija. Jedan kolega je ovdje postao dobar ptekst o eksponencijalnoj funkciji. Zeznuto.

evo grafa:
http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EDJI

normalno da nemožemo u plus kada su OIF -ovi u golemim minusima, mislim da jedino propast ili preuzimanje OIF-va može usporiti trend rasprodaje i to mi se čini najkračim putem do stabilnosti… mali su ionako ili već prodali ili nemaju namjeru prodavati po ovim cijenama…
a što se tiče teorije da će lova od INE većinom u obveznice pitam nekog stručnijeg od sebe da li je isplativije uložiti u državne obveznice neke zadužene države ili u dionicu jedne nezadužene tvrtke sa stabilnim prihodima koja redovito isplaćuje dividendu u iznosu većem od 10 % ???

Za nastavak katastrofe na ZSE nije kriv Samodol, Sanader ili pokvareni fond manageri, sve evidentnije je da je glavni uzrok za krizu , koje se ne vidi kraj, Amerika. Sve radikalne mijere kako smiriti krizu su se nakom manje od sat vrijemena pokazale kao pišanje u more. Nakom današnjeg enormnog pada Dow Jonesa če sutra vrlo vjerovatno i dalje krvaviti sve svijetske burze od Azije, preko Evrope pa do južne Amerike. Ni Hrvatska neče biti pošteđena. Cijeli svijet če dobiti račun za perveznu okupaciju Iraka i Afganistana , lažiranje bilanaca (do kada je to još bilo moguče) managera velebanaka, koji sad nakom perveznih odpremnina sa zadovoljstvom iz fotelja promatraju financijski/burzni potop što su ga uzrokovali sa svojim pohlepom. U narednim mijesecima/godinama če se stečaji firma događati iz dana u dan, na milijone ljudi če izgubiti posao, uštedevine običnih ljudi, ne borznih spekulanata, u različitim fondovima če se još dalje topit, ako nisu nakom dosadašnje drame več sasvim blizu nule.

Obama ili Mc Cain- isto sranje, drugo pakovanje !


normalno da nemožemo u plus kada su OIF -ovi u golemim minusima, mislim da jedino propast ili preuzimanje OIF-va može usporiti trend rasprodaje i to mi se čini najkračim putem do stabilnosti… mali su ionako ili već prodali ili nemaju namjeru prodavati po ovim cijenama…
a što se tiče teorije da će lova od INE većinom u obveznice pitam nekog stručnijeg od sebe da li je isplativije uložiti u državne obveznice neke zadužene države ili u dionicu jedne nezadužene tvrtke sa stabilnim prihodima koja redovito isplaćuje dividendu u iznosu većem od 10 % ???

kako stvari stoje isplativije je uložit u državne obveznice i to sa dospjećem 2012.


normalno da nemožemo u plus kada su OIF -ovi u golemim minusima, mislim da jedino propast ili preuzimanje OIF-va može usporiti trend rasprodaje i to mi se čini najkračim putem do stabilnosti… mali su ionako ili već prodali ili nemaju namjeru prodavati po ovim cijenama…
a što se tiče teorije da će lova od INE većinom u obveznice pitam nekog stručnijeg od sebe da li je isplativije uložiti u državne obveznice neke zadužene države ili u dionicu jedne nezadužene tvrtke sa stabilnim prihodima koja redovito isplaćuje dividendu u iznosu većem od 10 % ???

da to je dobro pitanje
jedina dobra stvar kod ovakvih teskih lomova je da dolazi nakon nekog vremena do sredjivanja trzista
e sad koliko dugo ce nama za to trebati i kakav lom ce biti to je drugi par rukava
pofuk

kolega pofuk, nećujem Vas pa je najbolje da postanemo prijatelji.


kolega pofuk, nećujem Vas pa je najbolje da postanemo prijatelji.

svakako
samo Vas molim da ne koristite takve povijesne ili historijske recenice poput NE ČUJEM DOBRO ili u tom stilu
jer ako ste zaboravili krajem 80 tih godina se pojavio do tada uspjesni bankar u new Yorku, izgledom vrlo slican raspizdenoj koali, negde na podrucju danasnje drzave kosovo i sav unezvjeren od staha reko ne čujem dobro i onda je zavio preko 20 miliona ljudi u crno
evo prijateli smo samo se nemojte molim vas derati da ne cujete
unaprijed hvala
pofuk

New Report

Close