Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.







Meni se sve cini da je ovo rusenje kako bi se sto vise pokupilo s lovom od Ine.

Je, kako su samo majstorski srušili Nikkei za 9% neki dan, pa će se sad s lovom od Ine jeftino nakrcati japanskih kompanija… *NOT*

Ljudi, prijateljski savjet, prestanite tražiti krivce i neprijatelje i počnite gledati razvoj situacije vani. Dok se vani situacija ne stabilizira, teško ćemo i mi u oporavak. Istina je okrutna, ako ameri mogu padati po 5% dan za danom, sigurno možemo i mi. Cijeli svijet se usrao u gaće i nitko još ne zna jel to opravdano ili ne, vrijeme će pokazati.
[/quote]

Potpisujem. S dodatkom: vani su drzave reagirale kakvim takvim pokusajem spasavnja trzista, a kod nas…[/quote]

To je zato što oni vani imaju države,a mi banana republiku
[bye]
[/quote]
koliko god mi je tesko to napraviti ali eto i ja potpisujem
pofuk
[/quote]

Sram vas bilo.Zar je to hvala svim hrvatskim braniteljima??
Molio bih poštovane i nepoštovane kolege, da ne upliću državu sa stanjem na burzi.
DRŽAVA JE SVETINJA i nju se NIKAD ne blati.
[/quote]

Branitelji su svetinja.

Država je svetinja ali sustav je nažalost banana.

Našu svetinju vode Bogohulnici.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Dok Ameri padaju od 1-2 % mi padamo pet dana od 7-10%

svaka pozitivna vijest če se koristiti za privid oporavka pa iskrcaj !
trenutno niko ne želi papire osim koji moraju

"Najgori trgovinski dan u ovoj godini spustio je Crobex na 2460,56 bodova ili golemih 7,59 posto. Redovan promet dionicama dosegnuo je 151 milijun kuna, što bi moglo predstavljati konačnu rasprodaju paničara, nakon čega možemo očekivati razdoblje stabilizacije. No opet, možda nam domaće tržište kapitala pripremi novo iznenađenje. "

Podjelit će božičnicu [wink]

[[/quote]

Sram vas bilo.Zar je to hvala svim hrvatskim braniteljima??
Molio bih poštovane i nepoštovane kolege, da ne upliću državu sa stanjem na burzi.
DRŽAVA JE SVETINJA i nju se NIKAD ne blati.
[/quote]

Branitelji su svetinja.

Država je svetinja ali sustav je nažalost banana.

Našu svetinju vode Bogohulnici.
[/quote]

Neću politiku u svoju butigu.Ljudi, ostavite se pitanja tko je kriv za ovo st(r)anje.Tako je kako je, i prepucavanja to je koliko kriv, samo nas mogu međusobno posvadit, a mi smo ipak, jedan(jadan)
tim u istim ili sličnim problemima.
Naime, ukazao bih braniteljima, ako im baš nije ljuta potreba, neka ne prodaju udjele,tim prodajemo i ono za što smo se borili. INA ode mađarima,HT njemcima..itd..itd.
Ako mi branitelji ne prodamo svoje udjele,šansa je braniteljskog fonda da kupi HT po 228, kn INE po 2100 kn. Mi moramo izvršiti pritisak da kupuju na burzi i potroše novce na kupovinu udjela, a ne obveznica.Državne obveznice su potrošnja,a ne stvaranje novih vrijednosti.
Ujedno tim činom koliko-toliko se brani cijena HT i INE.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

sutra se vrtimo oko nule,moguće je i da smo u malom plusu povremeno,no pred zatvaranjem lagano u crvenom,prodavači su danas bili agresivni čini mi se da još imaju municije…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ovo što rade na našem tržištu je samo za :
1.zatvor

Ovo je iživljavanje,manipuliranjem uz svoju grupu plačenih novinara,namjernim rušenjem cijena da bi si kupovali privatno i onda sa novcima od fondova dizali cijene.I tako danima radili po 5 i više % zarade….Pa to ima samo u krugu ovakvih ljudi.Najveći lopovi su uvijek bili brokeri,fondmanageri u svim burzama svijeta.A kod nas ? Samo puno takvih je završilo u zatvorima.A kod nas ? Nisam pročitao da je bilo tko ….




jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Hvala na pitanju, ja se osječam prilično dobro [thumbsup]

Poprilično sam razočaran ZSE-om, ali što se tiće BF-a tu sam dobro i veselim se danu kada će sjesti još po 7% dionica Drž. firmi koje će biti privatizirane, a naročito HEP-u i Hr šumama!
[/quote]

I ja se osjećam prilično dobro.Svi paničari neka bježe, bježali su i 91, pa će i sada, mi ćemo obraniti naš Dom, bez obzira na žrtve koje ćemo podnijeti.NEMA PREDAJE NITI PRODAJE.
pozdrav svim hrvatskim braniteljima, ma gdje bili.
[/quote]
a nije se ina prodala ili sam nesto propustio?
,vidjecemo kolike ce biti cijene goriva i plina za 5 godina i koliki ce utjecj imati vlada, koliko ce radnika raditi u ini a tko ce brati profit ako se nije prodalo?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


sutra se vrtimo oko nule,moguće je i da smo u malom plusu povremeno,no pred zatvaranjem lagano u crvenom,prodavači su danas bili agresivni čini mi se da još imaju municije…

Jel ti to iz graha, ili iz kave?

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


[

Sram vas bilo.Zar je to hvala svim hrvatskim braniteljima??
Molio bih poštovane i nepoštovane kolege, da ne upliću državu sa stanjem na burzi.
DRŽAVA JE SVETINJA i nju se NIKAD ne blati.
[/quote]

Branitelji su svetinja.

Država je svetinja ali sustav je nažalost banana.

Našu svetinju vode Bogohulnici.
[/quote]

Neću politiku u svoju butigu.Ljudi, ostavite se pitanja tko je kriv za ovo st(r)anje.Tako je kako je, i prepucavanja to je koliko kriv, samo nas mogu međusobno posvadit, a mi smo ipak, jedan(jadan)
tim u istim ili sličnim problemima.
Naime, ukazao bih braniteljima, ako im baš nije ljuta potreba, neka ne prodaju udjele,tim prodajemo i ono za što smo se borili. INA ode mađarima,HT njemcima..itd..itd.
Ako mi branitelji ne prodamo svoje udjele,šansa je braniteljskog fonda da kupi HT po 228, kn INE po 2100 kn. Mi moramo izvršiti pritisak da kupuju na burzi i potroše novce na kupovinu udjela, a ne obveznica.Državne obveznice su potrošnja,a ne stvaranje novih vrijednosti.
Ujedno tim činom koliko-toliko se brani cijena HT i INE.
[/quote]

Potpisujem mada nije pošteno da nas stalno moraju čupati branitelji po kojima svi pljuju

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Gledajte Paralele na HTV2, obavezno.

Crobex pada jače od ostalih jer u tom padu očito (još uvijek) nitko od velikih igrača ne traži priliku za ukrcaj. Na europskim i američkim burzama je situacija nešto drugačija pa je volatilnost ipak manja. Cash je danas tražena roba i ko ga ima "čuva ga ko oči u glavi".
Ono što mene u tome brine i ono što ja ne mogu dokučiti je koliko je tog stranog kapitala otišlo, a koliko ostalo u Hrvatskoj, jer taj kapital je povučen od strane vlasnika koji ga sad koriste za krpanje vlastitih rupa u njihovoj zemlji, a da situacija po nas bude još gore i nakon stabilizacije tržišta ostarivati će oni zavidne prinose i kod sebe tako da se neće žuriti nazad k nama. Naši veliki igrači neće biti dovoljni da to sve vrate u normalu.
To mi sve skupa ne ulijeva puno samopouzdanja u naše tržište, kako brzine oporavka, a tako i onaj dio da se dno još nije dotaklo.

New Report

Close