Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!





Meni se sve cini da je ovo rusenje kako bi se sto vise pokupilo s lovom od Ine.

Je, kako su samo majstorski srušili Nikkei za 9% neki dan, pa će se sad s lovom od Ine jeftino nakrcati japanskih kompanija… *NOT*

Ljudi, prijateljski savjet, prestanite tražiti krivce i neprijatelje i počnite gledati razvoj situacije vani. Dok se vani situacija ne stabilizira, teško ćemo i mi u oporavak. Istina je okrutna, ako ameri mogu padati po 5% dan za danom, sigurno možemo i mi. Cijeli svijet se usrao u gaće i nitko još ne zna jel to opravdano ili ne, vrijeme će pokazati.
[/quote]

Potpisujem. S dodatkom: vani su drzave reagirale kakvim takvim pokusajem spasavnja trzista, a kod nas…[/quote]

To je zato što oni vani imaju države,a mi banana republiku
[bye]
[/quote]
ma ove izjave su nažalost najtočnije…
i prihvatio bi svoj gubitak lakše da vidim nadu da će nešto bit u ovoj jadnoj državi, al da smo trenutno takva banana je gorka istina…samo obatite pažnju na današnje procjene MMF (mada su i oni kreteni), i izvještaj Vijeća za konkurentnost, i onda još žačinite istinitom usporedbom jednog našeg forumaša, S&P – Crobex….sve je to znak jedno velikog JAD-a!!!

pozd

Moderatora treba zabranit!!!




Meni se sve cini da je ovo rusenje kako bi se sto vise pokupilo s lovom od Ine.

Je, kako su samo majstorski srušili Nikkei za 9% neki dan, pa će se sad s lovom od Ine jeftino nakrcati japanskih kompanija… *NOT*

Ljudi, prijateljski savjet, prestanite tražiti krivce i neprijatelje i počnite gledati razvoj situacije vani. Dok se vani situacija ne stabilizira, teško ćemo i mi u oporavak. Istina je okrutna, ako ameri mogu padati po 5% dan za danom, sigurno možemo i mi. Cijeli svijet se usrao u gaće i nitko još ne zna jel to opravdano ili ne, vrijeme će pokazati.
[/quote]

Potpisujem. S dodatkom: vani su drzave reagirale kakvim takvim pokusajem spasavnja trzista, a kod nas…
[/quote]

a s čime kod nas i radi čega. bili smo precijenjeni,rasli abnormalno, neopravdano;
banke su stabilne,
sretni smo da država ne bankrotira, da imamo posla da vračamo kredite i inflacija nam ne pojede i ovo malo depozita što narod ima
činjenica da kod pada se može malo i zaletit prema dolje, ali
stabilizirat čemo se na nivou gdje nam je mjesto i od tuda stabilno rast na krilima oravdanosti rezultata vrlih na firmi izlistanih na zse
da vani love ima – ima , samo se ne posuđuje.nedostatak povjerenja ili namjerno (prije izbora)
pa možda krene drugim putem ili sačeka druga vremena, vidjet čemo.


jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Branitelji su najhrabriji od svih i ne vjerujem da će uludo prodavati udjele.
stvarno mislim da neće

strpljen..spašen Time is on my side



Naravno da situacija u svijetu ima utjecaja. Pa i to sam napisao gore. Ali situacija u svijetu se bas ne preslikava kod nas. Tocnije, preslikava se samo kad svijet pada.

Uspoređivanje burzi je egzaktna nauka. Ja sam da potvrdim teoriju (prvenstveno sam sebi, pa onda podijelio i s drugima) postao neki dan usporedbu američkog S&P500 i Crobexa gdje se vidi da se zadnjih mjesec – dva pratimo 100%. Korelacija bi valjda bila 1.00 da je neki još sposobniji matematičar ide izračunati.

Ako ti uistinu misliš ovo što tvrdiš pošalji grafikon gdje se to vidi, da svi vidimo. Nisi valjda lupio i ostao živ?

[/quote]

poizjavama američkih ekonomista tek 2009. se očekuju kvartalni pomaci prema gore, a 2010. se očekuje ponovno podizanje ekonomije na noge, a ako uzmemo u korelaciju nas i amere to znači onda da se do sredine 2009. ne očekuje značajniji porast

zar ne?



jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Branitelji su najhrabriji od svih i ne vjerujem da će uludo prodavati udjele.
stvarno mislim da neće

[/quote]

branitelji su do sada redovito po…šili, zašto bi opet?

Ne znam što se uzbuđujete pa Novoselac (AZ ) brani crobex na 1000 bodova …. sjetite se članka iz Lidera ….. niko ništa …. šišanje se nastavlja. Svi skoro 2 – 2,5% u plusu mi 10 % minusa …. obrana radi …. [lol] [lol] [lol]

Svejedno ali ko se zadnji smije najslađe se smije … Unicredito ( puf …. ) nema ga …..


jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Hvala na pitanju, ja se osječam prilično dobro [thumbsup]

Poprilično sam razočaran ZSE-om, ali što se tiće BF-a tu sam dobro i veselim se danu kada će sjesti još po 7% dionica Drž. firmi koje će biti privatizirane, a naročito HEP-u i Hr šumama!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



jedno pitanje..kako se osječaju branitelji?

bojim se da oni redom prodaju svoje udjele…
vide da su opet u minusu a burza nigdje..

još nam samo treba da se objavi da je bf pred likvidacijom…hmmm

Hvala na pitanju, ja se osječam prilično dobro [thumbsup]

Poprilično sam razočaran ZSE-om, ali što se tiće BF-a tu sam dobro i veselim se danu kada će sjesti još po 7% dionica Drž. firmi koje će biti privatizirane, a naročito HEP-u i Hr šumama!
[/quote]

I ja se osjećam prilično dobro.Svi paničari neka bježe, bježali su i 91, pa će i sada, mi ćemo obraniti naš Dom, bez obzira na žrtve koje ćemo podnijeti.NEMA PREDAJE NITI PRODAJE.
pozdrav svim hrvatskim braniteljima, ma gdje bili.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač






Meni se sve cini da je ovo rusenje kako bi se sto vise pokupilo s lovom od Ine.

Je, kako su samo majstorski srušili Nikkei za 9% neki dan, pa će se sad s lovom od Ine jeftino nakrcati japanskih kompanija… *NOT*

Ljudi, prijateljski savjet, prestanite tražiti krivce i neprijatelje i počnite gledati razvoj situacije vani. Dok se vani situacija ne stabilizira, teško ćemo i mi u oporavak. Istina je okrutna, ako ameri mogu padati po 5% dan za danom, sigurno možemo i mi. Cijeli svijet se usrao u gaće i nitko još ne zna jel to opravdano ili ne, vrijeme će pokazati.
[/quote]

Potpisujem. S dodatkom: vani su drzave reagirale kakvim takvim pokusajem spasavnja trzista, a kod nas…[/quote]

To je zato što oni vani imaju države,a mi banana republiku
[bye]
[/quote]
koliko god mi je tesko to napraviti ali eto i ja potpisujem
pofuk
[/quote]

Sram vas bilo.Zar je to hvala svim hrvatskim braniteljima??
Molio bih poštovane i nepoštovane kolege, da ne upliću državu sa stanjem na burzi.
DRŽAVA JE SVETINJA i nju se NIKAD ne blati.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




Naravno da situacija u svijetu ima utjecaja. Pa i to sam napisao gore. Ali situacija u svijetu se bas ne preslikava kod nas. Tocnije, preslikava se samo kad svijet pada.

Uspoređivanje burzi je egzaktna nauka. Ja sam da potvrdim teoriju (prvenstveno sam sebi, pa onda podijelio i s drugima) postao neki dan usporedbu američkog S&P500 i Crobexa gdje se vidi da se zadnjih mjesec – dva pratimo 100%. Korelacija bi valjda bila 1.00 da je neki još sposobniji matematičar ide izračunati.

Ako ti uistinu misliš ovo što tvrdiš pošalji grafikon gdje se to vidi, da svi vidimo. Nisi valjda lupio i ostao živ?

[/quote]

poizjavama američkih ekonomista tek 2009. se očekuju kvartalni pomaci prema gore, a 2010. se očekuje ponovno podizanje ekonomije na noge, a ako uzmemo u korelaciju nas i amere to znači onda da se do sredine 2009. ne očekuje značajniji porast

zar ne?
[/quote]

Ne znam!

Ono što znam je da ne znaju ni ti američki ekonomisti, jer da išta znaju o ekonomiji ne bi potonuli u ovakav glib kao sada i odvukli cijeli svijet sa sobom. Skupa s crobexom i dijelom mojih teško zarađenih novaca. Aaaaaaaaaaaaaaa… [img]http://i41.servimg.com/u/f41/13/01/91/22/biggri10.gif[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Slažem se sa Roosterom, nema smisla samo tražiti krivce i neprijatelje, naročito fond managere, gledajte razvoj situacije po cijelom svijetu. Iz osobnih iskustva vam kažem da sam isto kao na ZSE najebao i sa njemačkim, avstrijanskim i još nekim istočno-evropskim dionicama…Samo par primjera za one forumaše koji nišu baš pozorno pratili zbivanja na evropskim burzama u zadnjim mijesecima:
OMV je bio prije par mjeseci 57 EUR, danas oko 24 EUR (šta je ljudi po vašom uzrokovalo tako dramatičan pad, avtomobila nema ništa manje na avstrijanskim cestama nego prije 3 mijeseca?), dalje kemijski giganti K + S (95/40) ; Lanxess (30/15); BASF (42/28), još veča katastrofa Gazprom, Lukoil, ruske banke, poznato je šta se događa sa mađarskim MOL, bankom OTP…. Cijela Evropa od istoka do zapada jedna sama katastrofa, sa rijedkim svijetlima izjemama (npr. Volkwagen).

A kriza ne prestaje, danas je opet došlo do drastičnog pada avstrijanskog ATX-a, koji se expresno približava novoj granici od 2000 poena, nešto manji je bio pad DAX-a, koji je svejedno več duboko izpod 5000 poena.

Trenutačno je Dow Jones u minusu, ako još Azija završi sutra u jutro i minusu to sutra za ZSE/ i LJSE "neče biti dobro".

Na smatrajte ovo kao drukanje na dole , sve napisano su gole činjenice.

New Report

Close