Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvarno ne mogu vjerovati kakvih sve ljudi ima na ovom forumu,koji se tako jako vesele za svaki pad i iz cijih se poruka vidi kako bi bili najsretniji da Crobex zaroni ispod 1000.

A sto se tice nekog velikog njihovog znanja,znaju samo naci neku crnu vijest na netu i prebaciti je ovdje na forum,a ako ih pitas da ti daju neke argumente manji su od mrava.

Da li Vi shvacate ako dode do sloma kakvog Vi zelite u Americi i Eu,pa trebat ce najmanje 5-10 godina da se dionice vrate na barem neke normalne razine.

Evo da nabrojim neke stvari koje mi prve padaju na pamet ako Amerika i EU padnu na koljena.
Ljudi ce povuci velik dio novaca iz fondova,banaka(normalno iz onih koje prezive),past ce prodaja i cijena nafte, nekretnina ,automobila,nezaposlenost ce narast iznad 20 – 25% (Ameri – sad je negdje ispod 10% ako se ne varam) vecina ovih koji su panicarili i izgubili velike novce na burzi nece se sigurno vise vracati natrag,izgubit ce se interes tj. sigurnost za ulaganje u dionice tako da ce oporavak biti dugotrajan i neznam tko ce Vam onda dizati dionice,nemojte mi samo reci da ce samo Crobex rast dok ce drugi indeksi biti na koljenima,tesko.

Da ti genijalci koji toliko prizeljkuju daljnji pad nesto znaju nebi se nikad veselili ovom sto bi se lako moglo i dogoditi.

Da genijalci nebi krivo shvatili,slucajno imam dosta cash-a (zbog Ine i Mlinara) i nikako nebi volio da se dogodi ovo o cemu Vi sanjate(a ocito neznate sto to nosi).

Ovo se ne odnosi na forumase koji pisu argumentirano kako o padu tako i o rastu.

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Cjeli tjedan na svjetskom TK padaju dionica KATASTROFALNO ali ce isto tako dva tri dana rast ko pogodi dno zaradice cc 50%, ja sutra kupujem.

Preporučujem udaranje po asku na otvaranju. [thumbsup]
Možda odletimo u pozitivne blokade u toku dana.


Davids moj ti je savjet da taj svoj cash premjestiš u džep… jer ako nisi optimist neće ti ni na računu biti siguran…lijepo ti to digni sa računa pa u čarapicu i pod jastuk…

dobar savjet si mu dao jedino ti ne valja ovo sa čarapicom
pa covjece navodno da se tolkiko nakrko para da mu ni hulahopke ne bi bile dovoljno velike da strpa sve pare unutra
pofuk


iskreno se divim nekim kolegama na optimizmu,moj optimizam je jedino cash na računu,koliko god me svrbi sve teže mi se od njega rastati,ovo je duga kriza a tek smo na početku,opet ponavljam previše prodavatelja malo kupaca,možda malo zaustavimo pad uskoro no daljnji pad je neminovan.

cekajte Vas jedini optimizam je kes na racunu
oprostite dragi davids ako smem da pitam da Vas slucajno nije treniro izbornik svih izbornika????
pofuk


moj optimizam je jedino cash na računu,

– ne znam koliko je sada pametno imati keš na računu ????
– je li ti pratiš malo ove banke ?????
Pozdrav !


Preporučujem udaranje po asku na otvaranju. [thumbsup]

– preporučam šetnju u prirodi.
Pozdrav !



moj optimizam je jedino cash na računu,

– ne znam koliko je sada pametno imati keš na računu ????
– je li ti pratiš malo ove banke ?????
Pozdrav !

[/quote]
oprostite Vi bi mi mogli dati savjet
kaj da ja radim sa svojim racunom ,jest da nemam kesa na njemu ali kak su krenuli ovi sa bankama strah me da mi i njega ne popale
unaprijed hvala
pofuk
p.s. veselim se Vasem iskrenom odgovoru



Preporučujem udaranje po asku na otvaranju. [thumbsup]

– preporučam šetnju u prirodi.
Pozdrav !

[/quote]
oprostite mislili ste štednju u prirodi?
pozdrav¨!



moj optimizam je jedino cash na računu,

– ne znam koliko je sada pametno imati keš na računu ????
– je li ti pratiš malo ove banke ?????
Pozdrav !

[/quote]

Ima i dobrih banaka nije to problem,kamata je više nego ok iako ni to nije dobro,oprezan sam i previše no u dokup ću krenuti kad to sam osjetim,čini mi se da neću tako skoro…što misli cijenjena kolegica kad je dno?

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Davids moj ti je savjet da taj svoj cash premjestiš u džep… jer ako nisi optimist neće ti ni na računu biti siguran…lijepo ti to digni sa računa pa u čarapicu i pod jastuk…

Tako mi je i bakica rekla…

Glasnogovornik IGH na neodređeno



iskreno se divim nekim kolegama na optimizmu,moj optimizam je jedino cash na računu,koliko god me svrbi sve teže mi se od njega rastati,ovo je duga kriza a tek smo na početku,opet ponavljam previše prodavatelja malo kupaca,možda malo zaustavimo pad uskoro no daljnji pad je neminovan.

cekajte Vas jedini optimizam je kes na racunu
oprostite dragi davids ako smem da pitam da Vas slucajno nije treniro izbornik svih izbornika????
pofuk
[/quote]

Nije nikad nažalost, capelo,lippi…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Stvarno ne mogu vjerovati kakvih sve ljudi ima na ovom forumu,koji se tako jako vesele za svaki pad i iz cijih se poruka vidi kako bi bili najsretniji da Crobex zaroni ispod 1000.

– takvi su zbilja u velikoj manjini.

– ali zbilja je jako važno pokušati vidjeti cjelu sliku kamo to vodi.
– pisanjem na ovome forumu sigurno nećemo dići ili spustiti crobex, ili svjetske burze.
– jedino neke naivce možemo uvaliti u neke dionice, ili panične rasprodaje.

– RH stvarno nema razloga za neku veću krizu.
– ali i mi smo dio toga globalnog svijeta.
– i ta kriza ako je ne zaustave sigurno će doći i kod nas.
– na burzi je već prisutna.

– sljedeća faza je pad turizma,
– pa pad cijena nekretnina,
– pa povećana nezaposlenost.
– veliko slabljenje kune.

– Amerika i EU pokušavaju spašavati, evo i danas su spustili kamatne stope.
– kamo će sve ovo i u kojemu smjeru i koliko će to trajati ??????
– odgovore na ta pitanja za sada nitko nema.

– a mi mali investitori moramo imati plan za ono najgore,
– i naravno plan kako ćemo u slučaju nekoga rasta što više zaraditi.

Pozdrav !

New Report

Close