Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Nisam nikoga zvala , i ne trebam kredite….ali ipak me zanima, margin krediti – sada se lako dobivaju?
KOje banke ih daju najbrže… a koje su ih davale, a sad ih ne daju ..?

http://www.zaba.hr/info/brokeri/margin.htm
btw ima negdje tema za margin kredite

[/quote]

miami, okani se margina.
ne treba ti to u zivotu…

[/quote]

Da,bježi od margina ko od vraga, [cry] , jedino ako želiš imati ružne snove,neprospavane noći,svakodnevno podbule oči čekajući da te jedna teta nazove i kaže: "Znate,zovem Vas jer Vas je zadesio margin call",a tada ti srce preskoči u trenutku,počinješ se znojiti,i lijepo joj zahvališ što ti je javila,a u sebi joj,naravno,spomeneš nekoga ženskog roda…
Ako baš hoćeš,bolje uzmi neki lombardni ili neki drugi. [wink]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Ne -ne mislim uzimati nikakav kredit, ja sam iz oročenog depozita uzela jedan ogroman kredit, koji sam na sreću krajem ljeta vratila, čim sam osjetila da se približavam iznosu povrata.
Za sada stvari s mojim portfeljem stoje kao i većini..stabilno..ali u prepolovljenom iznosu uloga što mi je muka podnositi… ali, sad sam se malo rasteretila osjećaja krivnje zbog takvog ulaganja, pa mi je lakše…i počela sam se baviti nakim poslićima i pokušavam ne misliti na gubitak, iako često sjedim za ekranom i pratim sve što se zbiva na burzama..
pitam to zbog napisa o padu Crobexa radi margin kredita koji još uvijek dospijevaju investitorima na naplatu..mislila sam da je to pri kraju, i da ljudi više nemaju preveliikih obaveza iz tih kredita, a sada vidim da je problem vjerojatno u tome, što ljudi imaju najlikvidnije dionice u svojim založenim portfeljima koje su još uvijek u dobrim pozitivnim cijenama, pa se gubitak nadoknađuje iz dokupljenih dionica iz kredita…i agonija traje za sve još uvijek… nikako mi nije jasno, kako
će ljudi sad izaći iz tih kredita , ako ne prodaju zarađenu razliku, tj. još sam pod dojmom postova
SIMONE, koji je iskreno progovorio o agoniji margina..i jako mi je žao zbog njega i svih ljudi
koji su u njegovoj sličnoj situaciji…
Trend opadanja cijena će se zaustaviti, ali još malo treba čekati…iskusniji koji su prošli i gore krize
rekli su , da će se sve podići ali treba i dvije godine čekati… budimo strpljivi…
Izvadak iz stanja OIF i topljenje njihove imovine…malo me umiruje… nek ostanu pošteni.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da,bježi od margina ko od vraga, [cry] , jedino ako želiš imati ružne snove,neprospavane noći,svakodnevno podbule oči čekajući da te jedna teta nazove i kaže: "Znate,zovem Vas jer Vas je zadesio margin call",a tada ti srce preskoči u trenutku,počinješ se znojiti,i lijepo joj zahvališ što ti je javila,a u sebi joj,naravno,spomeneš nekoga ženskog roda…
Ako baš hoćeš,bolje uzmi neki lombardni ili neki drugi. [wink]

Ma marginaši su ako su imalo imali pameti najbolje trebali proći u ovoj krizi.
Zamisli, pozove te teta prije cca 3-4 njeseca i ti lijepo sve rasprodaš. Imaš love ko dreka a sada je takva prilika za kupnju da se više neće ponoviti. A za razliku od mnogih i dalje imaš kredit, naravno ako ga nisi zatvorio.


Da,bježi od margina ko od vraga, [cry] , jedino ako želiš imati ružne snove,neprospavane noći,svakodnevno podbule oči čekajući da te jedna teta nazove i kaže: "Znate,zovem Vas jer Vas je zadesio margin call",a tada ti srce preskoči u trenutku,počinješ se znojiti,i lijepo joj zahvališ što ti je javila,a u sebi joj,naravno,spomeneš nekoga ženskog roda…
Ako baš hoćeš,bolje uzmi neki lombardni ili neki drugi. [wink]

Ma marginaši su ako su imalo imali pameti najbolje trebali proći u ovoj krizi.
Zamisli, pozove te teta prije cca 3-4 njeseca i ti lijepo sve rasprodaš. Imaš love ko dreka a sada je takva prilika za kupnju da se više neće ponoviti. A za razliku od mnogih i dalje imaš kredit, naravno ako ga nisi zatvorio.
[/quote]

Da samo tko bi čekao sa lovom od 3 mjeseca do sada,samo da ju gledaš i ne diraš 7 mjeseci,ma da ose sjede na lovi,pa bi ih stresao da dođeš do love,hehe. Sada je takva prilika za kupovinu,pa to sam ja mislio u 3-4 mjesecu,da niže neće otići,nema šanse,a ono vidi kuda je sve otišlo,ali vjerujem da će ova sapunica uskoro završiti,a ne kažem da neću nikada više dignut marginac,ali sada niti ne razmišljam o tome. [yawn]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Neću puno filozofirati na neku konkretnu temu, samo ću nabaciti par misli koje mi se ovih dana vrte po glavi:

1. Kriza je velika, ogromna i potrajati će dugo, dugo…
2. Pitanje je dali će se između ove krize i oporavka dogoditi veliki svejtski sukob…
3. Dali je u opasnosti i štednja u bankama. Treba li , ako već nije kasno, povući lovu u čarape?
4. Nade da će lova dobivena od prodaje INA-e vratiti na Burzu, se raspukla kao mjehur od sapunice. Lova će ići na manje rizična mjesta, čarape, državne obveznice i sl.

Eto toliko od mene… laku noć…..

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Kad se već razmjenjuju razmišljanja, evo još jednog malog priloga.

Dvije stvari koje upravljaju tržištem su pohlepa i strah. Možete ih zvati bikovi i medvjedi, ali svi znamo o čemu se radi. Pohlepa je pumpala cijene u nebo, međutim vrlo brzo se pretvorila u strah. Kada se slegne prašina, prijelaz bi opet mogao biti brz. Da li će se to desiti brzo, iduće godine ili poslije, ne znam, ali desiti će se. Sve je puno bombastičnih nalova o kraju (kapitalizma, svijeta itd.), ali sve ovo se dešavalo već prije.

Već godinama nije bilo ovakvih prilika (dugoročno ziheraških) na tržištu dionica.

Zašto investitori ne navale u kupnju?

Jer se boje da bi prilike mogle biti još bolje za koji tjedan ili mjesec.



Da,bježi od margina ko od vraga, [cry] , jedino ako želiš imati ružne snove,neprospavane noći,svakodnevno podbule oči čekajući da te jedna teta nazove i kaže: "Znate,zovem Vas jer Vas je zadesio margin call",a tada ti srce preskoči u trenutku,počinješ se znojiti,i lijepo joj zahvališ što ti je javila,a u sebi joj,naravno,spomeneš nekoga ženskog roda…
Ako baš hoćeš,bolje uzmi neki lombardni ili neki drugi. [wink]

Ma marginaši su ako su imalo imali pameti najbolje trebali proći u ovoj krizi.
Zamisli, pozove te teta prije cca 3-4 njeseca i ti lijepo sve rasprodaš. Imaš love ko dreka a sada je takva prilika za kupnju da se više neće ponoviti. A za razliku od mnogih i dalje imaš kredit, naravno ako ga nisi zatvorio.
[/quote]

Da samo tko bi čekao sa lovom od 3 mjeseca do sada,samo da ju gledaš i ne diraš 7 mjeseci,ma da ose sjede na lovi,pa bi ih stresao da dođeš do love,hehe. Sada je takva prilika za kupovinu,pa to sam ja mislio u 3-4 mjesecu,da niže neće otići,nema šanse,a ono vidi kuda je sve otišlo,ali vjerujem da će ova sapunica uskoro završiti,a ne kažem da neću nikada više dignut marginac,ali sada niti ne razmišljam o tome. [yawn]
[/quote]

Evo vidiš, ja sam jedan od tih. 1.4. vratio sav margin ( uzeo ga u 11/07) nakon što sam se poprilično istrošio na margin callove u to vrijeme. Uzeo sam bio okvirni margin na 1 god ( još je otvoren)Tada sam si rekao da me burza neće vidjeti barem 1 god dok se stanje ne stabilizira na bilo kojim razinama. U 9 mj, baš se vratio sa mora, mislim si kako bi bilo dobro kupiti nešto jeftino, ali se suzdržim i krene ova lavina a ja si mislim kako sam strpljiv i principijalan. Čekam i dalje pravo vrijeme, bar do ljeta 2009. [cool]

vidim neki se pitaju kuda s lovom od INE ?
po meni najpametnije je uložiti u neku dionicu koja ima dobru dividendu jer objektivno gledano držati novac u banci kada je ovakvo stanje sa bankama nije ništa sigurnije od dionica… a onima katastrofičarima koji misle da će sve otići k vragu preporučam posjet nekom super marketu i kupovinu većih količina brašna, soli, šećera, ulja i ostalih potrepština…pa dok se to potroši možda kriza i prođe …

Recesiju je moguće spriječiti:
http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2008,10,7,camdessus_kriza,136102.jl

gledam jednu anketu na susjednom forumu samo 5% ekipe misli da je ovo bilo dno!

tko misli da 95% ljudi može bit u pravu? [smiley]



http://foxforum.blogs.foxnews.com/2008/10/08/rmiller_1008/

..i mnogi drugi bi se trebali pogledati u ogledalo, ne samo Ameri
[/quote]
da to ste dobro rekli
cijenjeni G wundi ja mislim da je skvadri koja kuzi vrhunski kak se radi sa dionicama nebitno jer to dno ili nije ali nazalost ja nisam taj koji vrhunski kuzi tak da Vas mogu utjesit da bas i ne spavam najmirnije u zadnje vreme,svega 11 sati u komadu makar kad bolje pogledam cini mi se da sam prespavo ono najbolje burzovno doba ali ne svojom greskom
pofuk


Neću puno filozofirati na neku konkretnu temu, samo ću nabaciti par misli koje mi se ovih dana vrte po glavi:

1. Kriza je velika, ogromna i potrajati će dugo, dugo…
2. Pitanje je dali će se između ove krize i oporavka dogoditi veliki svejtski sukob…
3. Dali je u opasnosti i štednja u bankama. Treba li , ako već nije kasno, povući lovu u čarape?
4. Nade da će lova dobivena od prodaje INA-e vratiti na Burzu, se raspukla kao mjehur od sapunice. Lova će ići na manje rizična mjesta, čarape, državne obveznice i sl.

Eto toliko od mene… laku noć…..


1. kriza je ogromna i zavrsice potkraj stoljeca i nitko to nece dozivjeti jer je vec poceo treci svjetski rat
2. da dogodio se i veliki svjetski sukob pogledaj pod 1.
3.naravno lova u bankama je u opsanosti jer pljackaju banke
4. treba kupiti mtč jer ce se povecat prodaja carapa a od 8 miljardi kuna nista nece na burzu
5. DA odgovor od travnja braniteljski fond se gasi zbog prodaje udjela branitelja
6. NE , nema oporavka burze jer je tako napisao neven barković u businessu
7. 9,578.05 +130.94 +1.39% ovo nije dow jones live, ameriku je zbrisao i preplavio plimni val, nema amerike, tiskajte nove udzbenike. stari ne vaze.
8. DA, nece biti penzije jer oporavka nema i HT nema 5 miljardi kuna casha
9. gradnja arena je obustavljena jer nema amerike pa i nije neko svjetsko prvenstvo
10. DA, stefani holjevec ulaze u nekretnine najsigurnije ulaganje ako vas ne zadesi ko ameriku i poplavi vas plivni val, nekretnine na velebitu zbog navedenog velebno skocile 1000% dok je sve ostalo propalo

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close