Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

grrr
pa šta je ovo?
probudim se i imam kaj za vidjet..svijet se raspada..
lijepo je to kaj danas ne radimo..da bar danas potonu kako treba i da se počnemo oporavljat jer ovo više nije cool…hmmmm

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Čitam predhodne tekstove koji tvrde da su fondovi , fon menad. , u plusu – e pa nisu

U ovoj situaciji – zadnjih 20tak dana u minusu su i Soros i Bufet – e toliko da se zna
(sve trenutno ,naravno) i ako se kriza nastavi i oni bi mogli propast [bye] [bye] [bye]

smanjuje se minus.......




Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Koji su to signali za dno?

Da ti navedem 50 razloga da to nije dno?

[/quote]

signali su ti da sam JA poceo jace kupovati, drugi mi ne trebaju. Sorry stari neke stvari su ipak rezervirane za odlikaše, inace bi svi uvijek zarađivali. Dno je sigurno dotaknuto, barem na neko vrijeme.

Lijep pozdrav

[/quote]

Ovo je tema Tehnička analiza, a ne Najduhovitiji prilog u forumu tržište kapitala.
Knele kupuje i dokupljuje na dnu već jedno dva mjeseca.
[bye]
[/quote]

[lol] [lol] [lol]
[/quote]
Ljudi Knele je osta bez casha !!! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

decki,desetina kneletovog keša je više nego cijela imovina vas petorice [bye]

@goldy
Znaš li ti po kojim su cijenama kupovali fondovi prije 5 godina?


@KNELE

DA IMAŠ TOLIKO CASHA; NE BI SIGURNO DRUKAO PO FORUMU UP UP KO MALO DJETE

@instinkt

Znam ali ti novci su davno razbucani i potrošeni
nadalje velik dio novca je i povučen – badava ti ulazne i izlazne naknade – kada su u zadnje vrijeme samo izlazne
da skratim –
i oni nemaju čim radit(trgovat) u stvari imaju ali nesmiju (to što imaju su strane pare i depoziti razni) –
budi siguran da se i oni boje da će sve puknut

A drugi problem je to što im je vlasnik banka pa i njoj sigurno trenutno odgovara da pucaju margin
calovi. i tako jeftino prodavati dionice klijenata – svom fondu. nicht war?

smanjuje se minus.......



@goldy

Znaš li ti po kojim su cijenama kupovali fondovi prije 5 godina?


@KNELE

DA IMAŠ TOLIKO CASHA; NE BI SIGURNO DRUKAO PO FORUMU UP UP

keša imam desetak posto, pocetkom 2003 sam imao 20 %, vecina ulaganja mi je u 2001 god..i naravno da mi ne paše kad dionice padaju, koliko god da sam ih jeftino kupovao..ja ne drukam nikada ap ap , uvijek samo napišem što radim, s tim da 80 % svojeg portfelja koji je kupljen kad sam ti napisao, nikada nisam rasprodavao. Na odbijancu kad smo rasli 10% u jednom danu sam prodao dionice za milijun i pol kuna i stavio transakcije…Isto tako kad nešto ne valja a ja to mislim napišem..
Vec sam pisao da kupujem i prodajem sa 20 % portfelja ostalo ne diram.

Nekidan je Antonija Blaće komentirala stanje na burzi….
Evo još jednog komentara.

http://www.youtube.com/watch?v=gCaQz3r15LM [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Čitam predhodne tekstove koji tvrde da su fondovi , fon menad. , u plusu – e pa nisu

U ovoj situaciji – zadnjih 20tak dana u minusu su i Soros i Bufet – e toliko da se zna
(sve trenutno ,naravno) i ako se kriza nastavi i oni bi mogli propast [bye] [bye] [bye]

Ma krivo ljudi, krivo! POVIJEST nas uči da su bogati iz svih kriza (najčešće umjetno stvorenih upravo za njih) izlazili još bogatiji. Ajde mi reci da svi umovi ovoga svijeta sa svim svojim ekonomskim znanjem nisu mogli predvidjeti današnju SVJETSKU krizu?? Ja u to ne vjerujem. Uzmite Buffeta za primjer, a postoji još barem stotinjak svjetskih oligarha i vlada, i kakva će biti njihova EKONOMSKA MOĆ kroz par godina. Nije ni bitno koliku će oni masu novaca imati, već što će sa tim novcem moći.
Zašto nafta pada? Ili još bolje: zašto zlato NE RASTE? A svi znamo što je zlato.
Nek stari Buffet (ak doživi) zaradi 5-10 % na svoja današnja ulaganja i pokupi pol milijarde ili više..
Ak popuši 90% ( a neće) ostaće mu barem za kruh i mlijeko za iduće tisućljeće. Di ti je on mjerilo?
I na kraju- preljevanje novaca? Sa čijim novcima će svjetske vlade sanirati ovu krizu? Buffetovim,Morganovim,Bushovim,Merkeličinim,Sorosovim….??? Čijim?

Nisam nikoga zvala , i ne trebam kredite….ali ipak me zanima, margin krediti – sada se lako dobivaju?
KOje banke ih daju najbrže… a koje su ih davale, a sad ih ne daju ..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja sam ipak optimistican, pratim danas Europu i od katastrofe koje je u jednom trenutku bila i skoro -9% dogurali su na -2% i dalje raste. US futuresi u plusu! Naime do preokreta je doslo jer je FED skresao svoj benchmark rate za 0,5% i sada je 1,5% a Europa slijedi. Dakle dogodilo se zadovoljenje i zadnjeg zahtjeva pohlepnih svjetskih gospodara trzista i kapitala i sad valjda vise nema prepreke za oporavak, barem trenutni. Naime ne tako davno kamatna stopa FED bila je duze vrijeme i 1% tako da jos ima prostora za usicariti a u skijedecem valu ce ova pohlepna gamad ici na to. Inace sve mi se cini da slijedi strelovit uzlet jer ipak treba nadoknaditi goleme gubitke a i nesto zaraditi. Do slijedeceg pada…

VIVA LA REVOLUCION !!!



Čitam predhodne tekstove koji tvrde da su fondovi , fon menad. , u plusu – e pa nisu

U ovoj situaciji – zadnjih 20tak dana u minusu su i Soros i Bufet – e toliko da se zna
(sve trenutno ,naravno) i ako se kriza nastavi i oni bi mogli propast [bye] [bye] [bye]

Ma krivo ljudi, krivo! POVIJEST nas uči da su bogati iz svih kriza (najčešće umjetno stvorenih upravo za njih) izlazili još bogatiji. Ajde mi reci da svi umovi ovoga svijeta sa svim svojim ekonomskim znanjem nisu mogli predvidjeti današnju SVJETSKU krizu?? Ja u to ne vjerujem. Uzmite Buffeta za primjer, a postoji još barem stotinjak svjetskih oligarha i vlada, i kakva će biti njihova EKONOMSKA MOĆ kroz par godina. Nije ni bitno koliku će oni masu novaca imati, već što će sa tim novcem moći.
Zašto nafta pada? Ili još bolje: zašto zlato NE RASTE? A svi znamo što je zlato.
Nek stari Buffet (ak doživi) zaradi 5-10 % na svoja današnja ulaganja i pokupi pol milijarde ili više..
Ak popuši 90% ( a neće) ostaće mu barem za kruh i mlijeko za iduće tisućljeće. Di ti je on mjerilo?
I na kraju- preljevanje novaca? Sa čijim novcima će svjetske vlade sanirati ovu krizu? Buffetovim,Morganovim,Bushovim,Merkeličinim,Sorosovim….??? Čijim?
[/quote]

Sve 5 ovaj tvoj post ne osporavam.
Ali činjenica i za Bafeta je da je sačekao koji dan i ušao danas bio bi već 5% u plusu
hahahaha i on je već otresao [lol]

I još nešto za razliku od Buffeta neznam ko od nas može čekat 3 god. npr pa da zaradi.

smanjuje se minus.......

Sve što hdjedoh reći je da si ipak malo pretjerao i da nije loše stati ipak malo na loptu kako kod velikog rasta tako i kod velikog pada.
Veliki pozdrav. [cool]

New Report

Close