Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Plavi [thumbsup]

Tu se nema što reći, moćni fondovi rade što žele, uostalom, cijela ekipa je na okupu, a ono što je pričao Britvić je istina. Krene od jutra i onda luđački dere prema dolje, napravi potop, onda margini i ide to mic po mic.

ma super ,
do kada mislimo prozivati te fond mendjere za pad burze .
Ili svoje ne sposobnosti, ne znanje bacamo na ledja drugih koji su , skoro pa u istom kosu sa malim dionicarima.
Pusti Britvica on je novinar
[proud]
Ipak smo mi svi zeleni i naivni ( cast izuzecima iz brloga )
[/quote]

………..al ste puno napredovali u zadnjih par mjeseci………..mislim, obogatili spoznaju i ulagali u znanje, hehe

vidi srba a oni nemaju mirovince….

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


@ valentine

Kolega, odlično ste primijetili,
tko je oborio Ruse za 40%, tko Bosance za više od 70% i slično.
Birtićev članak je smiješan i hrana za male investitore, to što u nas rade fond menadžeri je jasno kao dan, ali isti taj fond menadžer bi se trebao zapitati tko će ulagati u njegov fond ako ima gubitke veće od 30% ili 40%. Zato je birtićev članak samo vapaj očajnika koji je popušio ulagujući u na burzi ali mu skidam kapu jer je to javno priznao.
Kad gubiš uvijek tražiš opravdanja, ali Birtić je legenda i ja mu čestitam na svemu.
Jedina istina na burzi je da ZSE napuštaju stranci i da su bili u strukturi HT te ga nježno iskrcali nama malima i ostalim a poglavito mirovinskim fondovima.

Nakon što nas je hypo počeo napuštati sredinom 2007, nakon IPO ht to su činili i ostali. Tko ne vjeruje podsjetit ću ga.
http://www.poslovni.hr/92877.aspx
Da nije mirovinaca bili bi koju markicu veći od SASE.

Međutim situacija nije baš tako crna, jer ako imate dionicu koja je jeftinija odnosno podcjenjenija od prosjeka svjetskog sektora, i koja ima perspektivu, također je bitno da ima manje OIFova a više mirovinaca u strukturi vlasništva, čiji broj dioničara je u kontinuiranom padu, čija potrošnja ne ovisi toliko o poskupljenu i sl, pogotovo ako imate firmu koja je moguća meta preuzimanja mogli bi doći radosni dani za tu manju skupinu dioničara na ZSE.
Sjetite se INE i Lucidusa.
Bit će ih uskoro i više.

U bear marketu također rastu dionice! I nije ih teško propoznati, potrebana je minimalni trud i objektivnost prema tržištu a ne ona "bilo je 1000 kn sad je 300kn , sigurno će gore" jer to nema veze , takve dionice mogu pasti još jako puno bez obzira što su već pale skoro do dna.
Dno na burzi je onda kad svi više prestanu vjerovati u rast.


Kolega , sad nemam što pisati jer si sve čisto jasno objasnio …
zato preporučujem da tvoj post pomno prouče svi mali dioničari …Pozdrav. [thumbsup]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=49c3fcaf-c29b-477b-9a74-f508e5f5d0f0
evo jednog radikalnog, nek se danas i sutra lepo zbliskaju barem na 8k…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

kak ste jadni, pa ja sa, britvić

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ovim tempom ameri na nuli za mjesec dana! [lol]

Neka sad izađe pred javnost Luković i Prka pa nek kažu narodu kaj se događa…nek objesne odkud njima takva imovina.Zašto su oni prodali dionice u 11.2007.god, tko im je to rekao,omogučio?Pa te ljude treba staviti u Dnevnik a ne da sad igraju tenis i smiju se sirotinji,odnosno svojim štedišama.Koje su naravno pokrali.
E kod nas izgleda samo su kriminalci oni koji su čelavi i imaju lanac oko vrata….


kak ste jadni, pa ja sa, britvić

ne razumijem

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Zaustavite spregu banaka i fondova!!!! Opeljušili-pokrali veći dio pučanstva a sada jer nemaju više koga žderu se među sobom!!!! Prvo na među državnim prostorima(spašavat ćese banke svaka na svom području a kasnije i na ostalim razinama.Banke su postale oružje kapitalista u svrhu još veće koncentracije kapitala u njihovim rukama.Umjesto razvoja u sredinama u kojima se nalaze postale su atomske bombe.Krediti samo za proizvode iz inozemstva,krediti samo za uvoz mesa iz inozemstva.Ajde dobite kredit za tvornicu u Delnicama ili podno Velebita za preradu gljiva,šumskog voća .Vidi vraga samo skupljati ali ne i prerađivati.Zaboga ljudi se pretvaraju u nomade a kojekakvi kombići otkupljuju.Zato kažem .ZAUSTAVITE BANKE I FONDOVE.ZAŠTO NAM EUROPA NE DOZVOLJAVA DA IMAMO SVOJU BANKU PA DA SREDSTVA PREBACIMO U DOMAĆU BANKU.ha,ha UPLAŠILA SE VELIKA EUROPA OD JEDNE MALE BANKE U JEDNOJ MALOJ HRVATSKOJ.BILO BI NETRŽIŠNO POSLOVANJE!!!!gDJE STE DIREKTORI I MENAĐERI BANAKA I FONDOVA.DIONICE I UDJELI PALI SU vAM I JOŠ PADAJU PREKO 60 POSTO.PRIJE STE SE NAKON SVAKOG SEMINARA GURALI PRED TELEVIZIJU A SADA GDJE STE SADA!!!!!!!!RECITE NARODU KOME STE PRODALI SVOJE DIONICE!!!!

Vidim da su mnogi progledali u svezi banaka. Nadodao bih još vezano za ovo sa gljivama. Probaj tražiti npr. 100.000 kn kredita za malo poduzetništvo i istu svotu za kupnju automobila ili minusa po karticama pa ćeš vidjeti što su ti i stanju napraviti za ovo prvo. [bye]


ovim tempom ameri na nuli za mjesec dana! [lol]

bas mi ih je zal, padali smo vise od njih a oni su amerikanci a mi usporedujemo nas groby iz 06

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Da mi je netko prije ulaska kod brokera rekao da ću u tako kratkom roku imati ovako bogat
porfelj kvalitetnih dionica za tako malo uložena novca, ne bih mu vjerovao.

Pa tko bi se ponadao da će vrijednosti s početka ove godine toliko propasti:
Jamnica sa 140000, HT sa 356, PTKM sa 358, INGRA sa 54600, KNZM sa 109000, LEDO sa 20688,
IGH sa 14500, ATPL sa 3525, TNPL sa 7100, LRH sa 5100, ADPL sa 252, LKRI sa 915, ZABA sa 12960

Pitam se tko je to toliko izgubio u 9 mjeseci ? Koga je to toliko strah za uspjeh tih poduzeća
i njihove prosjeke poslovanja za 2007 i 2008 da ih tako olako prodaje ?

Sasvim je očito da BID uvijek postoji, pa i u tzv. veelikoj svjetskoj krizi …
… pričam ti priču, ak gore navedeni kihnu svi odreda do Nove Godine, ja ću tek
malko zakašljucati …

[wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Za one koji nisu upućeni, velika većina današnje i jučerašnje rasprodaje na ZSE je posljedica margin callova, prislilna prodaja portfelja, pri čemu je najoštrija i najnehumanija ZABA ( to znaju oni koji rade preko ZABA-e, pa mogu to potvrditi ). Isti problemi su i drugdje u svijetu, posebno na nedovoljno razvijenim tržištima npr. U Rusiji su najveći bogataši dobili margin callove vidimo posljedice
Danas se puno toga očistilo, u četvrtak će ili fondovi, prije svega mislim na mirovince potegnuti, ili postaviti bidove, ili idemo u još jedan krug rasprodaje.

Netko će za ovo kad tad morati odgovarati, mirovinski fondovi na čelu sa AZ fondom ( PBZ CO se u ciejloj priči ponašao najodgovrnije i najmanje je odgovoran za novonastalu situaciju ) su doveli do ove situacije, prvo time što su povlačili velike količine casha iz otvorenih fondova, a drugo, maknuli su se sa bidova, iako su upravo oni kupovali krajem prošle godine na povijesno najvišim cijenama, i time doveli u zabludu male investitore. To je stvar za Hanfu po mom mišljenju, jer dobar dio tih nemalih transakcija se odnosio na kupovine od raznih članova uprave npr. pa se čovjek zapita, da li je to normalno ili nije.U međuvremenu svi mirno sjedimo i čitamo ono što piše u novinama, npr. kako je Crobex manje potonuo od ostalih svjetskih burzi, što je notorna laž.
FTSE je u padu ove godine 27 %, ostali EU indexi sl. tome sa krizom koju prolaze ,Dow Jones sa krizom u USA je u minusu 25 %, a naš Crobex, sa situacijom kako nam govore, a što je i istina, da je utjecaj krize, barem onaj direktni, posebno što se tiče bankarskog sektora zanemariv, u minusu 50 %.[/u]Nažalost još uvijek nitko da javno kaže i prokaže neke institucije i javne osobe ok ocijelog stanja na tržištu kapitala, ali i to će doći na svoje mjesto kad tad.

Iako mi nisi posebno drag, mislim da si apsolutno u pravu! Iako je sve to istina sto si napisao za OMF, pricati o tome je u nasem drustvu ipak "lov na vjestice" i samo mozes zbog toga biti oznacen kao freak koji trazi zavjeru u svemu! [shocked]
[/quote]
gledajte kaj su nasi fondovi poceli raditi u americi.
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

OPORAVAK PRIJE KRAJA IDUĆE GODINE.
Poslovni klub na HRT1

New Report

Close