Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Iz tvojih slova u Božje uši. [wink] Odbijanac je danas bio i očekivan. O tome smo i jučer pričali na forumu. Međutim očekivao sam ga do 12 sati, ali malo je zakasnio. No tko je kupovao na samim negativnim blokadama, već je i danas mogao kupljene dionice dobro zazeleniti. [smiley] Bilo bi lijepo da u četvrtak nastavimo s odbijancem tamo gdhje nas je prekinulo današnje zatvaranje burze.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Koji su to signali za dno?

Da ti navedem 50 razloga da to nije dno?

[/quote]
danas se javila nova pozicija:
dno ili dno dna?

ovo je dno, ali nije dno dna.
Šta želim reči. Očekujem da ćemo nekih tjedan do dva rasti polako i ići gore…a onda slijedi ona prava kapitulacija…crobex ispod 2500…

Tako da kolega ovo je sigurno dno, ali nije dnodna koje će se dogoditi kroz 30 dana…a i to sam znaš…i nemoj molim te reći da si 100% u cashu jer bi to bilo glupo…isto kako je glupo biti 100% u dionicama…

ovih dana omjer je morao biti 75% dionice i 25% cash…

p.s. danas je bio golem promet…vani isto veliki promet

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

To što si TI počeo kupovati KNELE, to mi je heben signal.
Dovoljno mi je okrenuti CNN i smrznut se. To mi je čisti buy signal. Ko suza.

I lijepo si napisao, BAREM NEKO VRIJEME. Dan-dva?


@Inovator2

Daj citiraj jedno te isti post na svakoj temi ako te to zadovoljava.
I u njemu sve istina do istine.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Bože, kak ste svi pametni….
DNo, DNODNA, DRUGO DNO….. ne gledam ni dna, ni dnodna….kao obični seljak gledam
grafikon CROBEXA, po kojem po sili petstotina logika i tristopetica.. dno je trebalo biti na
3750….. ……….. koja su to dna , treba pitati mafiju…kad će ih usput pitati za
neke druge zločine…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize





kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Koji su to signali za dno?

Da ti navedem 50 razloga da to nije dno?

[/quote]

signali su ti da sam JA poceo jace kupovati, drugi mi ne trebaju. Sorry stari neke stvari su ipak rezervirane za odlikaše, inace bi svi uvijek zarađivali. Dno je sigurno dotaknuto, barem na neko vrijeme.

Lijep pozdrav

[/quote]

Ovo je tema Tehnička analiza, a ne Najduhovitiji prilog u forumu tržište kapitala.
Knele kupuje i dokupljuje na dnu već jedno dva mjeseca.
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ja san danas pazaria ingru na 136,02 kn
Nadan se da san napravia dobar potez zaradia san 6 kn po dionici


Za one koji nisu upućeni, velika većina današnje i jučerašnje rasprodaje na ZSE je posljedica margin callova, prislilna prodaja portfelja, pri čemu je najoštrija i najnehumanija ZABA ( to znaju oni koji rade preko ZABA-e, pa mogu to potvrditi ). Isti problemi su i drugdje u svijetu, posebno na nedovoljno razvijenim tržištima npr. U Rusiji su najveći bogataši dobili margin callove vidimo posljedice
Danas se puno toga očistilo, u četvrtak će ili fondovi, prije svega mislim na mirovince potegnuti, ili postaviti bidove, ili idemo u još jedan krug rasprodaje.

Netko će za ovo kad tad morati odgovarati, mirovinski fondovi na čelu sa AZ fondom ( PBZ CO se u ciejloj priči ponašao najodgovrnije i najmanje je odgovoran za novonastalu situaciju ) su doveli do ove situacije, prvo time što su povlačili velike količine casha iz otvorenih fondova, a drugo, maknuli su se sa bidova, iako su upravo oni kupovali krajem prošle godine na povijesno najvišim cijenama, i time doveli u zabludu male investitore. To je stvar za Hanfu po mom mišljenju, jer dobar dio tih nemalih transakcija se odnosio na kupovine od raznih članova uprave npr. pa se čovjek zapita, da li je to normalno ili nije.U međuvremenu svi mirno sjedimo i čitamo ono što piše u novinama, npr. kako je Crobex manje potonuo od ostalih svjetskih burzi, što je notorna laž.
FTSE je u padu ove godine 27 %, ostali EU indexi sl. tome sa krizom koju prolaze ,Dow Jones sa krizom u USA je u minusu 25 %, a naš Crobex, sa situacijom kako nam govore, a što je i istina, da je utjecaj krize, barem onaj direktni, posebno što se tiče bankarskog sektora zanemariv, u minusu 50 %.[/u]Nažalost još uvijek nitko da javno kaže i prokaže neke institucije i javne osobe ok ocijelog stanja na tržištu kapitala, ali i to će doći na svoje mjesto kad tad.

Njima je jedina briga kako -2% prinosa do kraja godine pretvoriti u + 0,75, očito najlakše pustiti sada crobex što niže
[sealed]


Za one koji nisu upućeni, velika većina današnje i jučerašnje rasprodaje na ZSE je posljedica margin callova, prislilna prodaja portfelja, pri čemu je najoštrija i najnehumanija ZABA ( to znaju oni koji rade preko ZABA-e, pa mogu to potvrditi ). Isti problemi su i drugdje u svijetu, posebno na nedovoljno razvijenim tržištima npr. U Rusiji su najveći bogataši dobili margin callove vidimo posljedice
Danas se puno toga očistilo, u četvrtak će ili fondovi, prije svega mislim na mirovince potegnuti, ili postaviti bidove, ili idemo u još jedan krug rasprodaje.

Netko će za ovo kad tad morati odgovarati, mirovinski fondovi na čelu sa AZ fondom ( PBZ CO se u ciejloj priči ponašao najodgovrnije i najmanje je odgovoran za novonastalu situaciju ) su doveli do ove situacije, prvo time što su povlačili velike količine casha iz otvorenih fondova, a drugo, maknuli su se sa bidova, iako su upravo oni kupovali krajem prošle godine na povijesno najvišim cijenama, i time doveli u zabludu male investitore. To je stvar za Hanfu po mom mišljenju, jer dobar dio tih nemalih transakcija se odnosio na kupovine od raznih članova uprave npr. pa se čovjek zapita, da li je to normalno ili nije.U međuvremenu svi mirno sjedimo i čitamo ono što piše u novinama, npr. kako je Crobex manje potonuo od ostalih svjetskih burzi, što je notorna laž.
FTSE je u padu ove godine 27 %, ostali EU indexi sl. tome sa krizom koju prolaze ,Dow Jones sa krizom u USA je u minusu 25 %, a naš Crobex, sa situacijom kako nam govore, a što je i istina, da je utjecaj krize, barem onaj direktni, posebno što se tiče bankarskog sektora zanemariv, u minusu 50 %.[/u]Nažalost još uvijek nitko da javno kaže i prokaže neke institucije i javne osobe ok ocijelog stanja na tržištu kapitala, ali i to će doći na svoje mjesto kad tad.

drago mi je da si napisao ovaj post.
nadam se da si u pravu.
ovo kaj se dogadja nema smisla….
iskreno sumljam da ce "kriza" jos dugo trajati…ako se ovo moze nazvati krizom…

treba napomenuti jednu stvar za skeptike i bojazljive.
ako je americka vlada dala 700 milijardi za oporavak, dati ce jos tri puta toliko ako bude trebalo. kad se jednom pocne pomagati, onda nema natrag, nego se gura dok se ne izgura.
isto vrijedi za Njemacku i ostala krizna podrucja.

a sto se tice ovih nasih kokosara koji su doslovno oteli ljudima zivotne ustedevine, pa… moze ih biti sram. nisu nista bolji od onih sitnih lopova koji operiraju po prehrambenim ducanima.
ovo nije trzisna utakmica, nego cista otimacina.

Knele:….signali su ti da sam JA poceo jace kupovati
Entetinus:….Knele kupuje i dokupljuje na dnu već jedno dva mjeseca… [lol]


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]
hm , ja sam vec sto puta mislio , i svaki put se shebo .
na zalost mnogih mislim da ovo nije kraj .
daljnji napad margina i panicara , a svaki ikakav oporavak indeksa ce bit u svrhu oslobadjanja u svrhu prelaska u cash.
hheheh, zasto me ovo potsjeca na igru " mora i ceponeza "

najvrednije stvari u životu su besplatne


….
Netko će za ovo kad tad morati odgovarati, mirovinski fondovi na čelu sa AZ fondom ( PBZ CO se u ciejloj priči ponašao najodgovrnije i najmanje je odgovoran za novonastalu situaciju ) su doveli do ove situacije, prvo time što su povlačili velike količine casha iz otvorenih fondova, a drugo, maknuli su se sa bidova, iako su upravo oni kupovali krajem prošle godine na povijesno najvišim cijenama, i time doveli u zabludu male investitore. To je stvar za Hanfu po mom mišljenju, jer dobar dio tih nemalih transakcija se odnosio na kupovine od raznih članova uprave npr. pa se čovjek zapita, da li je to normalno ili nije.U međuvremenu svi mirno sjedimo i čitamo ono što piše u novinama, npr. kako je Crobex manje potonuo od ostalih svjetskih burzi, što je notorna laž.
FTSE je u padu ove godine 27 %, ostali EU indexi sl. tome sa krizom koju prolaze ,Dow Jones sa krizom u USA je u minusu 25 %, a naš Crobex, sa situacijom kako nam govore, a što je i istina, da je utjecaj krize, barem onaj direktni, posebno što se tiče bankarskog sektora zanemariv, u minusu 50 %.[/u]Nažalost još uvijek nitko da javno kaže i prokaže neke institucije i javne osobe ok ocijelog stanja na tržištu kapitala, ali i to će doći na svoje mjesto kad tad.

… prvi slijedeći Karamarkov korak, nakon razrešenja ovog gnjusnog ubojstva Hodakove, trebao bi biti slanje specijalne jedinice na burzu, pa da vidimo kako to pojedini "ugledni građani" ove zemlje peru "teško" stečeni novac. Naravno, i u Hanfi bi bilo posla za njih.

Dragi prijatelji,
Plakao bih od bola kad vidim koliko malih investitora pravi grešku i kupuje jedne te iste dionice – sektore a da isti ne pronjuše malo po netu i ne nauče što je recesija i koga ona pogađa.
Neću nabrajati te dionice jer nema smisla.
Prijatelji ovo je sport u kojem mali investitori u principu gube jer ih nose emocije tipa blo ja npr 1000 kn sad je 300 sad je pravi trenutak.
Pravi je trenutak kupiti dionice ali koje i zašto razmislite.
Da je pravi trenutak ulagati nagovijestio je i Bufet ulaganjem u već davno izmrcvareni i prekorigirani financijski sektor i električnu energiju.
Nemojte preslikavati njegove sektore jer jedno je US a drugo RH, ali dobro razmislite u što ulažete.
Ako ste pročitali kostolnya vitjete će što znači ciklično kretanje na burzi.
Na vrhu veliki prodaju malima, mali drže nekoliko godina a cijena pada ili stagnira, veliki ponovno kupuju dionice od malih i tako u krug u zadnjih par stotina godina.
Zapitajte se samo tko kome prodaje u vašoj dionici i zašto, razmislite, nemojte žuriti, donesite odluku.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close