Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@INOVATOR2

Samo se ti nadaj.
Kakvo zeleno područje u pola sata. Crobex je na kraju 4,12% u MINUSU, a ne 0,412% u minusu.
Nešto si pobrkao.

Pogledaj si malo ATPL kako se vratila nakon blokade. Pravi primjer.

Govorim o odbijancu koji ti prilažem u privitku i koji je započeo u 15 sati i 10 minuta na Crobex-u 2615,69 i narastao na 2662,68 ili u postocima 1,8% na prometu cca. 15 mil. KN, što nije malo u roku samo 50 minuta. Tko je danas kupovao na negativnim blokadama, a na tim razinama je očekivan odbijanac, mogao je i lijepo zazeleniti te dionice ili eventualno zatrejdati, ako u četvrtak ne očekuje nastavak tog odbijanca. No gledano po tome da se skoro sve dionice nalaze na donjem Bollingerovom kanalu, a neke čak i izvan njega i to čak s RSI-em 10, kojeg nismo imali ni pri odbijancu Crobex-a 3250 u travnju. Ako još k tome dodaš nevjerovatno podcijenjene fundamente dionica, evo par primjera:

ADRS-R-A=6,71
ATPL-R-A=3,7
ULPL-R-A=4,86

zar je uopće potrebno što još reći na to. No kad već spominješ ATPL-R-A i njwenu negativnu blokadu, evo ti čiste računice:
Da si je kupovao na granici današnje negativne blokade ili možda malo ispod nje, tamo negdje na 1550KN, već sada bi ti bila u plusu 2,6%, što premašuje i odbijanac Crobexa od 1,8% u zadnjih 50 min. trgovanja. A ako si baš htio i trejdati na ATPL-R-A mogao si na odbijancu zaraditi 4,5%-0,6% provizije kupnje-0,6%provizije prodaje=3,3% čiste zarade ili 46.5KN zarade po samo jednoj jedinoj dionici ili ako si trejdao 10 dionica to ti ispada 465KN. E sad onaj tko se ne može zadovoljiti takvom zaradom u samo jednom jedinom danu to je njegov problem.
No i onaj tko nije trejdao zasigurno može itekako dobro zaraditi na ovakvim fundamentima dionica. E sad da li će to biti na kraći ili srednji rok, to ovisi o puno drugih parametara, ali zarada ne bi smjela biti upitna. No pitanje je koliko je tko spreman ulagati i kakve ulagačke apetite ima. Svatko odlučuje za sebe i sebi kroji po tom pitanju sudbinu.




@INOVATOR2

Samo se ti nadaj.
Kakvo zeleno područje u pola sata. Crobex je na kraju 4,12% u MINUSU, a ne 0,412% u minusu.
Nešto si pobrkao.

Pogledaj si malo ATPL kako se vratila nakon blokade. Pravi primjer.

Govorim o odbijancu koji ti prilažem u privitku i koji je započeo u 15 sati i 10 minuta na Crobex-u 2615,69 i narastao na 2662,68 ili u postocima 1,8% na prometu cca. 15 mil. KN, što nije malo u roku samo 50 minuta. Tko je danas kupovao na negativnim blokadama, a na tim razinama je očekivan odbijanac, mogao je i lijepo zazeleniti te dionice ili eventualno zatrejdati, ako u četvrtak ne očekuje nastavak tog odbijanca. No gledano po tome da se skoro sve dionice nalaze na donjem Bollingerovom kanalu, a neke čak i izvan njega i to čak s RSI-em 10, kojeg nismo imali ni pri odbijancu Crobex-a 3250 u travnju. Ako još k tome dodaš nevjerovatno podcijenjene fundamente dionica, evo par primjera:

ADRS-R-A=6,71
ATPL-R-A=3,7
ULPL-R-A=4,86

zar je uopće potrebno što još reći na to. No kad već spominješ ATPL-R-A i njwenu negativnu blokadu, evo ti čiste računice:
Da si je kupovao na granici današnje negativne blokade ili možda malo ispod nje, tamo negdje na 1550KN, već sada bi ti bila u plusu 2,6%, što premašuje i odbijanac Crobexa od 1,8% u zadnjih 50 min. trgovanja. A ako si baš htio i trejdati na ATPL-R-A mogao si na odbijancu zaraditi 4,5%-0,6% provizije kupnje-0,6%provizije prodaje=3,3% čiste zarade ili 46.5KN zarade po samo jednoj jedinoj dionici ili ako si trejdao 10 dionica to ti ispada 465KN. E sad onaj tko se ne može zadovoljiti takvom zaradom u samo jednom jedinom danu to je njegov problem.
No i onaj tko nije trejdao zasigurno može itekako dobro zaraditi na ovakvim fundamentima dionica. E sad da li će to biti na kraći ili srednji rok, to ovisi o puno drugih parametara, ali zarada ne bi smjela biti upitna. No pitanje je koliko je tko spreman ulagati i kakve ulagačke apetite ima. Svatko odlučuje za sebe i sebi kroji po tom pitanju sudbinu.
[/quote]

Ovo što si naveo je čisti trayding i 100% špekulacija.
Ja govorim o pravom ulaganju, a ne hvatanju zeca za rep.

Daleko smo mi od zdravog trenda,a takvi koji rade ko ti, su malo po malo bez portfelja.


Snažan odbijanac zadnjih 50 minuta. Bilo i očekivano danas, doduše nešto ranije tamo negdje do 12 sati, ali eto dogodio se malo kasnije. Sve je počelo u 15 sati i 10 minuta na Crobexu 2615,69.
Tko je kupovao na samim negativnim blokadama već je i danas mogao lijepo zatrejdati.
Da smo bili otvoreni još barem pola sata ušli bi i u zeleno područje. Za nadati se je da nastavljamo u četvrtak.

Možda mi je bio monitor na mongolskoj burzi pa nisam ovo primjetio…i dalje padamo,pravih kupaca nema,samo hrabri ulaze no i njima se tresu gaće,sada smo na kraju prve trećine krize pa vi procjenjujte,još ima prostora za -15 do -20% onda čmrljenje i lagano nazad…tad će biti "realno" jeftino,cijene od prije 3-4 godine tu više nema rizika da će ono što se kupili danas vrijedjeti 20% manje prekosutra…

Glasnogovornik IGH na neodređeno




Evo me sa kave i kremšnite.

Ovo se očekivalo
ATPL K/P 155/10.100 kom. Zakucana.
Fondovi su u banani totalnoj. Mali fondovi bi trebali uskoro nestati.
Veliki fondovi dobro znaju šta rade.
Ovo nije kraj.

Inače DDJH, na -65%. [bye].

Krivo prijatelju! Fondovi kao institucije JESU u banani. Ali fond "menađeri", direktori i ostalo vanjsko osoblje svakako NISU!
[/quote]
pa naravno da nisu kad rade za sebe , u blok transakcijama kupuju na piku od svojih direktora uz ustupke i provizije a sad prodaju iz nasih portfelja skupo placene dionice a bildaju svoje.

mi smo uz njih u banani, to je tocna konstatacija
[/quote]

I još točnija: MI i njihovi UDJELNIČARI smo u banani. Ali, ponavljam: oni APSOLUTNO NISU!!!



samo trpaj kume…

znam ja i ljude koji su sve odlućili zapit, prokockat i prokurvat…svatko nek radi sa svojim novcem što ga je volja….
[lol]

Tako je rista kune sam pretvorio u eure i fala im za super tečaj a sad idem vadit sve
iz osiguranja a vi se samo držite štednje,samo se pitajte kad kuna počne rokat( ko
ne tako davno slučaj argentina) kaj vam bude ostalo od te štednje…. a ovo sad na
marketu nema beda malo budemo pušili malo dobivali….
[/quote]

Zaboravio napisat kad kuna počne rokat ko jučer islandska kruna (čak je bila i -45%)….
pa barem iskoristite ovaj smješni tečaj….

Ovo što si naveo je čisti trayding i 100% špekulacija.
Ja govorim o pravom ulaganju, a ne hvatanju zeca za rep.

Ako ti smatraš da pravo ulaganje na fundamentima P/E manjim od 5 nije pravo ulaganje i da na takvim fundamentima ne očekuješ povrat sredstava i dobru zaradu, onda ni nemamo o čemu razgovarati. Nazadnje smo takve fundamente imali 2001. godine. To da će dionica rasti odmah nakon što je kupiš i da će tako biti sve do onog dana dok je ne prodaš, toga u dioničarstvu nema. Buffet je uložio milijarde dolara prije ovih padova prošli i ovaj tjedan i unatoč tome kaže da je dobro investirao. I zasigurno će na tim dionicama i te kako dobro zaraditi. Nitko, ama baš nitko na ovom svijetu ne može znati gdje je pravo dno. Čekajući pa takvo dno i onda porast, obično tada praksa po svuda u svijetu pokazuje da ljudi počnu kupovati tek onda kada je na redu već sljedeći val pada i tako ostanu zarobljeni na vrhu umjesto da su kupovali na nekom približnom dnu vala i kasnije prodali na približnom vrhu vala koji ujedno i ne mora biti apsolutni vrh vala. A evo ti i primjer samo jednog od svjetskih indexa, NIKKEI 225 (imaš ga u privitku), koji ti vrlo zorno pokazuje da kroz jako dugo razdoblje (više od 25 godina) nema apsolutno uzlaznog trenda, ali unatoč tome ljudi su jako dobro zarađivali na tom istom indexu, jer su kupovali kada je većina prodavala, a prodavali kada je većina kupovala. Bitno je pa bilo ući unutra s dovoljno niskim fundamentima koji u velikom postotku garantiraju dobit, a to svakako nisu fundamenti P/E većim od 15 kakve smo imali i na početku prošle godine, a kamoli na kraju prošle godine.

Za one koji nisu upućeni, velika većina današnje i jučerašnje rasprodaje na ZSE je posljedica margin callova, prislilna prodaja portfelja, pri čemu je najoštrija i najnehumanija ZABA ( to znaju oni koji rade preko ZABA-e, pa mogu to potvrditi ). Isti problemi su i drugdje u svijetu, posebno na nedovoljno razvijenim tržištima npr. U Rusiji su najveći bogataši dobili margin callove vidimo posljedice
Danas se puno toga očistilo, u četvrtak će ili fondovi, prije svega mislim na mirovince potegnuti, ili postaviti bidove, ili idemo u još jedan krug rasprodaje.

Netko će za ovo kad tad morati odgovarati, mirovinski fondovi na čelu sa AZ fondom ( PBZ CO se u ciejloj priči ponašao najodgovrnije i najmanje je odgovoran za novonastalu situaciju ) su doveli do ove situacije, prvo time što su povlačili velike količine casha iz otvorenih fondova, a drugo, maknuli su se sa bidova, iako su upravo oni kupovali krajem prošle godine na povijesno najvišim cijenama, i time doveli u zabludu male investitore. To je stvar za Hanfu po mom mišljenju, jer dobar dio tih nemalih transakcija se odnosio na kupovine od raznih članova uprave npr. pa se čovjek zapita, da li je to normalno ili nije.U međuvremenu svi mirno sjedimo i čitamo ono što piše u novinama, npr. kako je Crobex manje potonuo od ostalih svjetskih burzi, što je notorna laž.
FTSE je u padu ove godine 27 %, ostali EU indexi sl. tome sa krizom koju prolaze ,Dow Jones sa krizom u USA je u minusu 25 %, a naš Crobex, sa situacijom kako nam govore, a što je i istina, da je utjecaj krize, barem onaj direktni, posebno što se tiče bankarskog sektora zanemariv, u minusu 50 %.[/u]Nažalost još uvijek nitko da javno kaže i prokaže neke institucije i javne osobe ok ocijelog stanja na tržištu kapitala, ali i to će doći na svoje mjesto kad tad.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]





Evo me sa kave i kremšnite.

Ovo se očekivalo
ATPL K/P 155/10.100 kom. Zakucana.
Fondovi su u banani totalnoj. Mali fondovi bi trebali uskoro nestati.
Veliki fondovi dobro znaju šta rade.
Ovo nije kraj.

Inače DDJH, na -65%. [bye].

Krivo prijatelju! Fondovi kao institucije JESU u banani. Ali fond "menađeri", direktori i ostalo vanjsko osoblje svakako NISU!
[/quote]
pa naravno da nisu kad rade za sebe , u blok transakcijama kupuju na piku od svojih direktora uz ustupke i provizije a sad prodaju iz nasih portfelja skupo placene dionice a bildaju svoje.

mi smo uz njih u banani, to je tocna konstatacija
[/quote]

I još točnija: MI i njihovi UDJELNIČARI smo u banani. Ali, ponavljam: oni APSOLUTNO NISU!!!
[/quote]

U banani su samo oni fondovi koji imaju imovinu manju od 5 mil. KN, iako i takvi posluju više nego pozitivno, jer ne zaboravimo da fondovi žive od ulazno izlaznih provizija, a ove godine su imali više izlaznih provizija nego nekoliko prijašnjih godina zajedno. Oni koji imaju imovinu manju od 5 mil. KN morat će isplatit udjelničare, tj. dati im njihov novac ili se pripojiti nekom većem fondu koji će dalje nastaviti upravljati udjelima, a takvi raspleti su više vjerovatni.

samo da vas utješim da nismo mi najviše pali danas…………evo stanja [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Koji su to signali za dno?

Da ti navedem 50 razloga da to nije dno?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




kraj

Ja takodjer mislim da je danas bilo dno,svaka cast svima ali ovo je pomeni bilo dno!
[/quote]

Koji su to signali za dno?

Da ti navedem 50 razloga da to nije dno?

[/quote]

signali su ti da sam JA poceo jace kupovati, drugi mi ne trebaju. Sorry stari neke stvari su ipak rezervirane za odlikaše, inace bi svi uvijek zarađivali. Dno je sigurno dotaknuto, barem na neko vrijeme.

Lijep pozdrav

New Report

Close