Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






odlicno.
priblizio sam se najnizoj kupnji u danu na pojedinim dionicama.
cekam jos neke!
uci cu u zabu mozda.

UP UP
Danas si kupovao po najnižoj, jučer si kupovao po najnižoj, prekjučer….
PA DOKLE.
[/quote]

DOK SVE NE POKUPUJE, ne može čovjek odoliti kad je svaki dan jeftinije, tko ima love neka kupuje
[/quote]

tako je.
ko ima para nek kupuje, ko nema nek gleda.


@instinkt

– svaki dan cu kupiti nesto.
i uopce me ne zanimaju spekulacije o katastrofi.
mi padamo spekulantski , ne na temelju stvarnog stanja.

[/quote]
Točno,Tigrus.Samo postaviš pitanje što bi napravio da si dirigent tržišta i da nemaš konkurencije,kao
naši veliki fondovi i mirovinci i kao slučajno stranci.
Upravo nevjerovatno kako se to poklapa i koliko je logično.Možeš crtati.Ali sutra i u četvrtak
nebi trebalo biti rasta..U srijedu je praznik pa prognoziram stabilnu situaciju nA ZSE.Tržište će
taj dan _voda.
[/quote]

moguce…jasno je meni da se njima zivo hebe za male investitore.
ne moramo rasti jos par dana sto se mene tice.
imam jos zaliha za kupnju.
a ako to potrosim i ne rastemo , otvoriti cu drugu turu HT dionica koje sam ulozio kao "dugorocnu investiciju" i kupovati s njima. a imam "4 ture" – jel, ako ravnopravno podjelimo ture.
dakle, jos imam puno municije.

tuku Turci, al tuku i nasi!
nema predaje!
[thumbsup]

Pridružite se akciji da se brišu destruktivni nickovi………..
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=5981&pg=1&#post649733

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Mislim da im je lakše izdržat pljuvačinu tako što odrade ovaj silni minus u jednom danu, nego da to rade postepeno. Sutra bi recimo mogli rastu 0,20% naravno s namještanjem crobija u zadnjim sekundama, recimo s INA-om. I tako dok ljudi skroz ne pop..de, a onda će kad im pukne samo naglo povući, ali to bi moglo bit krajem listopada ili početkom studenog kad nas dovoljno izmrcvare. Ako ne trejdate, bolje niti ne gledati burzu naredne dane.

Autor je pun dionica ko brod i ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju.
Živili!

Surround all arround when it hits the ground

prava je sreća što smo malo i ne izloženo tržište(Motušić) inače bi danas bilo svašta,a i Ivo je rekao da nema razloga za zabrinutost,ma j.s. njemu on je uložio u satove i oni idu samo naprijed (dalje)

Špekulanti očito svima žele utjerati strah u kosti, cijene žestoko padaju, panika se širi sve više, …
Strah postaje dominantan, ali i njega će u jednom trenutku zamijeniti čista pohlepa …

e pa sada više nisam ni u što siguran,barem da sam striktno slušao Vlada..ali ne ..mislio sam da sam napravio posao u petak tukuči na kraju po asku ATPL po 1830 a gle ovaj potop…i gdje je uopće tome kraj,moguće da nas žele eutanizirati iliti pokupiti sve dionice…ja ih imam sve više a lova se topi skoro svakim danom..toliko će me sluditi da ću na kraju lupnuti po bidu sve i pobjeći van…da sam na nuli ja bih i pobjegao ali kuda sada sa minusom…ništa..pokušati ću se vaditi a znam da je to najgore na kocki..a ovo jest kocka itekako

halo!!! koji špekulanti?? ej, za sanaciju banaka u americi treba dati 700 miljardi $!!! a za europske banke, s tim da se još ne zna konac priče, već sada 200 milijardi eura!!! prema tome nema govora o špekulacijama! dolaze mršave krave i kvit, tko to ne kuži, sori…
ali fora je u tome da će ono što vrijedi najvjerojatnije i preživjeti a ostalo…. [bye]
nije moguće da je stan u zagrebu u predgrađu skuplji nego onaj u parizu, neke su stvari kod otišle u ludosti i sada će se i kroz ovu krizu stvari malo porediti.
a da će biti krvi, znoja i suza hoće ali…


Špekulanti očito svima žele utjerati strah u kosti, cijene žestoko padaju, panika se širi sve više, …
Strah postaje dominantan, ali i njega će u jednom trenutku zamijeniti čista pohlepa …


Na TK prisutni su strah i pohlepa kao lice i naličje iste medalje. Teško je dati realnu procjenu koja emocija ima jači intenzitet, ali da se radi o fenomenu iracionalnosti, savakako. Moram dodati da je pohlepa zasebna kategorija, dok kod straha (opasnost realna ili fikcija) imamo stupnjevanje na strah, paniku i užas. Trenutno je na djelu panika, koja lako može prerasti u užas, isto tako u hipu preokrene se u pohlepu.

Pohlepa pokreće ali i uništava. No ništa se ne dešava slučajno, pa tako i ova financijska kriza. Za one koji se u tome ne snalaze novce u sigurno. Nekretnine.

Realna je stvar da za neke od nas ovo nije sport. A ja se od danas predajem. Puko mi je margin, a držao sam se prilično dobro. Kupnje dobre..ali prepohlepan za prodaju "jer sad idemo sigurno gore". [bye]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


U zadnjem trenutku prije današnjeg otvaranja burzi spašena banka Hypo Real Estate:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/merkel-spasila-hypo-real-estate-s-50-milijardi-eura/404748.aspx

Mora da su slušali Stojićeve investicijske savijete. Inače ne vidim kako bi drugačije došli u ovakvu situaciju. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ima jedan zanimljiv fenomen, svi smo mi u minusu ove godine ali mislim da nas većina ima puno više dionica nego na početku godine (ukoliko smo aktivno trgovali).
Sad kad pogledam, da se cijene dionica koje imam u portfelju vrate na one sa početka godine, ne da bih bio na nuli nego bih bio par desetaka % u plusu. Dakle rekao bih da sam unatoč svemu dobro tržio. Minus je mogao biti manji ali i dosta veći.

Dakle ima bar nešto pozitivno u ovoj crnoj rupi u koju smo upali. A cijene će se prije ili kasnije vratiti natrag (pa makar za 5-6 godina).

New Report

Close