Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]

Kolega chavez, bojim se da izračuni P/E i P/B nemaju veze sa onim što se sad događa.
A bojim se da nisu imali veze ni kad se događao enorman rast Crobexa.
Dionice su visoko rizično ulaganje, točka.
A u ovom trenutku sistemski rizik dionica je prevelik.
Znate P/E može biti i 1 a da nitko ne želi kupiti jer uvijek postoji mogućnost da cijena ode na nulu.
Siguran sam da oni koji su kupovali WAMU nisu vjerovali da nešto toliko podcijenjeno može ikad otići na nulu.
A je.

[/quote]

Kupovanje WAMU je bilo nešto kao kupovanje Zdenke. Moj bi izbor prije bio GE.
[/quote]

Ok,samo pokušavam dati primjer.
Recimo Lehman i cijeli financijski sektor je isto bio strašno podcijenjen pa znamo kako je završio.
Kažete vi bi radije GE.
Ajmo gledati što će se dešavati u slijedećih tri mjeseca sa GE.
Pa ćemo pričati da li je GE bio dobar izbor

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]
ako neko ima graf ili podatke za povjesno kretanje P/E i P/B za američke indekse pa da usporedimo…
[/quote]

PEG as an indicator
PEG is a widely employed indicator of a stock’s possible true value. Similar to PE ratios, a lower PEG means that the stock is undervalued more. It is favored by many over the price/earnings ratio because it also accounts for growth. If a company is growing at 30% a year, then the stock’s P/E could be 30 to have a PEG of 1.

mislim da je primjerenije za tržišta u razvoju (sad će paljba [lol] ) koristiti PEG
koji nam ukratko govori da bi P/E trebao biti otprilike isti kao rast dobiti (EPS)
negdje sam pročitao da je dobit crobexa (neznam da li za 2007 ili 1H2008) porasla za nekih 20%
ukratko po meni fair value crobexa (ponderirano) bi trebala biti P/E 20, mislim da smo trenutno (ponderirano) ispod P/E 10

drukeri [tongue]

P.S. poželjno je uzeti prosjek zadnjih barem 5 godina da se isključi cikličnost sektora
(čisto onako da ne navalite na ATPL odmah ujutro [lol])

Heaven or Las Vegas

@ entenitis
Ajmo gledati sljedećih 5 godina. Onda ćemo biti puno pametniji. Ulagački horizont je proporcionalan uloženom novcu.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.





Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]
ako neko ima graf ili podatke za povjesno kretanje P/E i P/B za američke indekse pa da usporedimo…
[/quote]

PEG as an indicator
PEG is a widely employed indicator of a stock’s possible true value. Similar to PE ratios, a lower PEG means that the stock is undervalued more. It is favored by many over the price/earnings ratio because it also accounts for growth. If a company is growing at 30% a year, then the stock’s P/E could be 30 to have a PEG of 1.

mislim da je primjerenije za tržišta u razvoju (sad će paljba [lol] ) koristiti PEG
koji nam ukratko govori da bi P/E trebao biti otprilike isti kao rast dobiti (EPS)
negdje sam pročitao da je dobit crobexa (neznam da li za 2007 ili 1H2008) porasla za nekih 20%
ukratko po meni fair value crobexa (ponderirano) bi trebala biti P/E 20, mislim da smo trenutno (ponderirano) ispod P/E 10

drukeri [tongue]
[/quote]

Nije ispod 10 već točno 11.17.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


[smiley]

doradio sam ti sliku ….
[tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning


doradio sam ti sliku ….
[tongue]

ionako znamo da tehnicari slikaju kako im se cefne [lol]
sorry, nisam izdrzao..

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



doradio sam ti sliku ….
[tongue]

ionako znamo da tehnicari slikaju kako im se cefne [lol]
sorry, nisam izdrzao..
[/quote]

burajz kakav si s kešom?

uskoro nam ističe oklada … [kiss] [tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning

dobar,
vecina…
samo pozuri uskoro cu zalupati sve u dionice, nisi vidio sliku?
btw, cevape placam jedino u sarajevu [cool]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE






Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]

Kolega chavez, bojim se da izračuni P/E i P/B nemaju veze sa onim što se sad događa.
A bojim se da nisu imali veze ni kad se događao enorman rast Crobexa.
Dionice su visoko rizično ulaganje, točka.
A u ovom trenutku sistemski rizik dionica je prevelik.
Znate P/E može biti i 1 a da nitko ne želi kupiti jer uvijek postoji mogućnost da cijena ode na nulu.
Siguran sam da oni koji su kupovali WAMU nisu vjerovali da nešto toliko podcijenjeno može ikad otići na nulu.
A je.

[/quote]

Kupovanje WAMU je bilo nešto kao kupovanje Zdenke. Moj bi izbor prije bio GE.
[/quote]

Ok,samo pokušavam dati primjer.
Recimo Lehman i cijeli financijski sektor je isto bio strašno podcijenjen pa znamo kako je završio.
Kažete vi bi radije GE.
Ajmo gledati što će se dešavati u slijedećih tri mjeseca sa GE.
Pa ćemo pričati da li je GE bio dobar izbor

[/quote]

Lehman nije bio ni precijenjen i podcijenjen, jednostavno ga je bilo nemoguće procijeniti jer nisu htijeli otkriti koliko imaju mbs-a. GE je drugačiji slučaj. Njima bankarstvo nije osnovna dijelatnost, mada u svom sustavu imaju banku. Tu je puno lakše procijeniti vrijednost firme. Inače GE i CITI su jedine dvije komponente na DOW 30 koje posluju s gubitkom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


samo pozuri uskoro cu zalupati sve u dionice,

trenutno možeš kupovati po 1.030 – 1.080 … više nego dobra cijena … [tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning

sto se tice gradjevine, ne ulazem u izvodjace, samo u projektante/nadzornike [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close