Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma čituckam pa copy paste, kaj ja znam, ali ako nas sve čeka mad max, evo ja i Knele smo puno spremniji za Bubbu Zanettija nego ovi ovdje medvjedići [lol]

Ma čeka nas q..c moj. Eto što nas čeka. Ajd molim te. Pa nek padne još 20% pa šta?? Ako sam zduro ovih 50% onda mi je ovih 20 samo desert. Psihologija je jebena stvar. To il kužiš ili ne. Nisu svi za Texas holdem. [cool]
[/quote]
Ma ja ne izlazim pa makar došlo na nulu jer kad tad mora se trend okrenuti.

IMT?

sad je suludo prodavati dionice

Biti će još puno prodaje po discontu i to debelom,kupaca sve manje,prodavača sve više,tonemo i dalje slijedeći tjedan onako lagano,možda izbori u americi nešto promijene ako ne bude novih propadanja,no dugoročno nema rasta kraj 2009. okretanje trenda…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ma znam , ali najgore je dugogodišnje čmrljenje, nek bude oporavak, ili totalni kaos i raspad, fino po kožnjak, motor i pušku, i idemo tražit gdje su medvjedići zlato zakopali [lol]

Ma to i ja kažem! Daj da odma sad raščistimo i da krenemo u oporavak. Mislim prvenstveno na amere, da ne gnjave sad evo $250 bil danas, pa budu uvalili još malo i tako će nas [img]http://www.poslovni.hr/img/Forum/PostAttachments/648081/74.gif[/img] na rate još pola godine, a na kraju ćemo završit tamo gdje bi završili i bez svih tih peripetija. Idemo, kapitalizam na djelu, križaj ovo što ne valja, neka kupuju ovi što mogu, podvučemo crtu i idemo 10 godina bull marketa. Jebeš ovog međeda, ne da se zaradit.

Mad Max [lol] ta ti je dobra… [thumbsup] ma neće bit Mad Maxa, izvuće se oni jer im je ekonomija i dalje broj 1 u svijetu, samo moraju prije platiti cijenu. Nažalost i mi s njima.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Domaće TK postalo je atipično po ulagačima , jer očito imamo 90% trejdera, dok je u normalnoj situaciji omjer obrnut. Ovaj podatak sam po sebi implicira dodatnu nervozu, prisutniju kod ulagača mlađe životne dobi i onih sa relativno manjim ulozima, koji fantaziraju o velikoj dobiti u kratkom vremenskom intervalu. Iskusniji ulagači, oboružani strpljenjem i velikim ulozima ,odavno su odabrali strategiju, strukturirali portfelj, istovremeno trejdajući sa malim dijelom održavajući "kondiciju". Očito nam je potrebno određeno "sazrijevanje" .


Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Istina Hugo, ali strah ulagača je puno veći.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]
ako neko ima graf ili podatke za povjesno kretanje P/E i P/B za američke indekse pa da usporedimo…


Biti će još puno prodaje po discontu i to debelom,kupaca sve manje,prodavača sve više,tonemo i dalje slijedeći tjedan onako lagano,možda izbori u americi nešto promijene ako ne bude novih propadanja,no dugoročno nema rasta kraj 2009. okretanje trenda…

na kolko se isplati cekat IGH, 5k ili nize?
ili si izasao na 7700 pa te sad svrbi, cesi rodo cesi [wink]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]

Kolega chavez, bojim se da izračuni P/E i P/B nemaju veze sa onim što se sad događa.
A bojim se da nisu imali veze ni kad se događao enorman rast Crobexa.
Dionice su visoko rizično ulaganje, točka.
A u ovom trenutku sistemski rizik dionica je prevelik.
Znate P/E može biti i 1 a da nitko ne želi kupiti jer uvijek postoji mogućnost da cijena ode na nulu.
Siguran sam da oni koji su kupovali WAMU nisu vjerovali da nešto toliko podcijenjeno može ikad otići na nulu.
A je.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ono što mogu reći iz prve ruke za DJIA P/E da je dugogodišnji prosjek oko 16.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.




Crobex na dan 3.10 2.967,01
Book Value Crobex 15.379.030.206,61
Price Crobex 23.285.202.651,21
Earnings Crobex 2.083.951.495,86
Dividend 809.351.818,72

P/B 1,51
P/E 11,17

Graham(P/E*P/B) 16,92

DY 3,48%

Čudno mi je kako nitko ne komentira ovo.
Zanima me kako na to gledaju katastrofičari.
Jednostavna računica pokazuje kako je Crobex debelo u području niskorizične kupovine, a da ne govorimo o pojedinačnim dionicama.
[/quote]

Kolega chavez, bojim se da izračuni P/E i P/B nemaju veze sa onim što se sad događa.
A bojim se da nisu imali veze ni kad se događao enorman rast Crobexa.
Dionice su visoko rizično ulaganje, točka.
A u ovom trenutku sistemski rizik dionica je prevelik.
Znate P/E može biti i 1 a da nitko ne želi kupiti jer uvijek postoji mogućnost da cijena ode na nulu.
Siguran sam da oni koji su kupovali WAMU nisu vjerovali da nešto toliko podcijenjeno može ikad otići na nulu.
A je.

[/quote]

Kupovanje WAMU je bilo nešto kao kupovanje Zdenke. Moj bi izbor prije bio GE.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close