Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molio bih nekoga da mi objasni kakav je odnos izmedu nekog mirovinskog i nekog investicijskog fonda koji su od iste maticne banke…
Da li OMF mora prvo pitati maticu jel moze vuci nesto iz OIF ili kako to ide? Nije mi bas logicno da npr. PBZ-CO mirovinac vuce nesto iz PBZ Equityja ili Globala, srusi ih za 5% a da pritom ne pita PBZ kao vlasnika i jednog i drugog??? Isti je slucaj i sa svim ostalima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Fino se dogovore kad će otvorit brijačnicu

He he he … radno vrijeme brijačnice svaki dan od 10.00 do 15.45, gablec se ne obračunava na plaći
[thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zdravko-mamic-zaradio-sedam-milijuna-kuna-na-dionicama-ine-ovo-je-dobro-vrijeme-za-investicije/404675.aspx


gledam one ljude što čekaju ispred SDA i mislim.

• redovi su veliki, a pravi špekulanti su već prodali na 2900kn ili 2850 odnosno prekrcali se iz ine u druge brzopadajuće dionice. Ako je zaključiti prema prometima najviše je malih prodavalo inu i kupovalo igh,atpl. dalekovod, ingru, ledo.
• Pravi "špekulanti "su kratkoročno već ispušili od 5-15% pogrešnom procjenom.
• generalno ovi što čekaju red su ziheraši i sumnjam da će njihov novac nazad na burzu, a i ako se vrate možda ali samo možda kupe HT jer velika većina još samo za njega zna,

E sad poanta, mislim da se većina novca od strane malih investitora neće vratiti na bruzu.
Mislim da su OIF već prodavali dio ine da bi mogli isplatiti udjelničare, tako da novac ponovno odlazi u mirovinske fondove koji nisu zainteresirani u podizanju razine cijena.
Njima je bitno akumulirati što veći broj dionica na ovim razinama, a jedini koji imaju interes su OIF i mali investitori.
OIF sada sa ovo malo keša moraju mudro podići svoje udjele, a gdje da ih podignu postavlja se pitanje:
kad na najlikvidnijim dionicama treba stući jako puno keša,
Osobno mislim da će lagano ulagati u regiji tipa SASE gdje sa malim novcem mogu dizati postotke, na ZSE će po meni ulagati u dionice koje imaju jaku strukturu mirovinskih fondova ili/i manji free flot..
Sumnjam da će u fokus brodari i građevinari, jer tamo je previše malih dioničara i prevelika likvidnost.
Tipujem na sve što ima veze sa prehranom i poljoprivredom + igh.
• Podravku,
• Kraš,
• Belje,
• Viro,
• Ledo i
• Ptkm
• + Igh koja je nešto posebno.

P.s.
od navedenih dionica u svom portfelju imam ht i ptkm-r-a i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju istih i predstavlja samo moje mišljenje


potovani kolega,
djelomicno se slazem s razmisljanjem ali ne vjrujem bas da ce se atpl ili ingr 17. prodavati po 1800 odnosno 150 naravno uz preduvjet da se stvari u svijetu malo posloze.
nekako mi izglednije 2200 i 180
ne zaboravite da smo mi objektivno najperspektivnija burza obzirom na svjez kapital i boljim poslovanjima konkurentnih tvrtki…
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zdravko-mamic-zaradio-sedam-milijuna-kuna-na-dionicama-ine-ovo-je-dobro-vrijeme-za-investicije/404675.aspx
mislis da je on to sam smislio u svojoj prostranoj glavi

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Neka se na Burzu vrati samo milijarda od INA-e biti će milina, a vratiti će se punooo više. Ja sam već vratio preko 30% jer sam si posudio do isplate.

Evo Maminjo kaže da je vratio sve. Ako izgubi opet može prodati Manjđukića i eto ga u plusu !!!


kolega nema prodaje sljece dvije godine ili sam nesto propustio, mislim na nogometni svijet a moguce i ulagacki…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Evo ko je prodavao INA-u ispod 2800: MAMINJO!

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3181698/index.do;jsessionid=1CE1E50F3FBFEFB3F2F56BC9B1249EF9.2


i dobro reinvestirao, bolje nego 2800 s lovom dalekog 17.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


OZNAKE INVESTITORA

Uz moj račun u SDA broj npr: 3355421 treba pisati MI / skr: MALI INVESTITOR
uz nečiji račun će pisati VI / veliki investitor/ ili npr. ININ – institucionalni investitor….itd.itd.
ili KI – kretenski investitor ….

Odmah da se zna da li sam " zaštićena vrsta", ili sam za odstrijel…u kriznim situacijama..

Kako je to sada određeno, da li netko zna ..

1. Mali investitori…..koji su …novac u dionicama do koje vrijednosti 1.000.000,00 kn
ili kako …?
2. Veliki nvestitori….od koliko do koliko 1.000.000,00 – 10.000.000,00 …. ne znam

Da li netko zna…
Pa onda zašto mi ne znamo koju oznaku imamo / koja smo nezaštićena ili poluzaštićena
vrsta pri izumiranju …. da nas se lijepo zakonom zaštiti …pa jel to takva mudrost, zaboga..

A ne da se ljudi moraju živcirati, i to malo novaca izgubiti, jer nitko ih ne cijeni ?
Živjela Irska! Ma, ja ne znam što ti ljudi rade u našim službama….

Ne gubiti žifce i novce, ak ne bumo išli gore, dokupi jednom na grobiju 2000 i još jednom na 1000 i prespavaj, dok ne dođe na 4500, onda će ti nadopisati MITIZN tj. Mali Investitor Tvrdoglavi Investitor Za##bo Nas.
A biti će jako zeleno, jer burza se zasniva na ciklusima
[wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Molio bih nekoga da mi objasni kakav je odnos izmedu nekog mirovinskog i nekog investicijskog fonda koji su od iste maticne banke…
Da li OMF mora prvo pitati maticu jel moze vuci nesto iz OIF ili kako to ide? Nije mi bas logicno da npr. PBZ-CO mirovinac vuce nesto iz PBZ Equityja ili Globala, srusi ih za 5% a da pritom ne pita PBZ kao vlasnika i jednog i drugog??? Isti je slucaj i sa svim ostalima…

To i je problem. Banka mora paziti na OMF jer tu je stalan priliv, s jedne strane i da budući penzići ne odu u drugi OMF, a i odgovornost jer se radi o "obaveznom" fondu, a otvoreni je "dobrovoljan" i tu ulagači izlaze /bježe/ pa su si sami krivi. Još dodaj da banke u fondove guraju dionice firmi koje kreditiraju /financijski prate/. Ja to više nisam mogao gledati i napustio IF-ove s gubitkom.

Dobro jutro svima!

Ne znam za vas, ali ja se osjećam super. Preživio sam ludi tjedan, a smak financijskog svijeta je odgođen za neko vrijeme. Treba proći par tjedana da se malo smiri situacija i da ameri malo zarolaju svu tu lovu. Ako sam za 2008u imao jako loš predosjećaj, za 2009 ne mogu tako reći.

Sad kad se banke u amera riješe straha, krenu opet međusobno u posudbe keša koji su držali u trezorima zbog straha od navale štediša i dioničara, počet će se opet graditi, voziti teret i živjet ćemo u medu i mlijeku do ponovne "strašne recesije".

A u takvoj strašnoj recesiji, Warren je napravio investicije za 15 000 Manđukića. Kad sam čuo prošli tjedan za njegove investicije u banke i GE, znao sam da nije sve tako crno. Zato preživjeli mali dioničari, uživajte u životu jer pred nama su bolji dani. [thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Dobro jutro svima!

Ne znam za vas, ali ja se osjećam super. Preživio sam ludi tjedan, a smak financijskog svijeta je odgođen za neko vrijeme. Treba proći par tjedana da se malo smiri situacija i da ameri malo zarolaju svu tu lovu. Ako sam za 2008u imao jako loš predosjećaj, za 2009 ne mogu tako reći.

Sad kad se banke u amera riješe straha, krenu opet međusobno u posudbe keša koji su držali u trezorima zbog straha od navale štediša i dioničara, počet će se opet graditi, voziti teret i živjet ćemo u medu i mlijeku do ponovne "strašne recesije".

A u takvoj strašnoj recesiji, Warren je napravio investicije za 15 000 Manđukića. Kad sam čuo prošli tjedan za njegove investicije u banke i GE, znao sam da nije sve tako crno. Zato preživjeli mali dioničari, uživajte u životu jer pred nama su bolji dani. [thumbsup]


cuo buffy da sam kupovao prosli tjedan pa veli sad je sigurno prilika

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Dobro jutro svima!

Ne znam za vas, ali ja se osjećam super. Preživio sam ludi tjedan, a smak financijskog svijeta je odgođen za neko vrijeme. Treba proći par tjedana da se malo smiri situacija i da ameri malo zarolaju svu tu lovu. Ako sam za 2008u imao jako loš predosjećaj, za 2009 ne mogu tako reći.

Sad kad se banke u amera riješe straha, krenu opet međusobno u posudbe keša koji su držali u trezorima zbog straha od navale štediša i dioničara, počet će se opet graditi, voziti teret i živjet ćemo u medu i mlijeku do ponovne "strašne recesije".

A u takvoj strašnoj recesiji, Warren je napravio investicije za 15 000 Manđukića. Kad sam čuo prošli tjedan za njegove investicije u banke i GE, znao sam da nije sve tako crno. Zato preživjeli mali dioničari, uživajte u životu jer pred nama su bolji dani. [thumbsup]

Pazi da ne bi tako zaista i bilo al s tom razlikom da Crobex nastavi dolje. Mi nemamo nikoga kao što je "Buffy ubojica recesija" koji bi pokrenuo našu burzu da krenemo s mrtve točke.
Buffet ima ugled i ljudi ga slijede i to je veliki psihološki moment dok mi, ne znam, reci ti meni kome bi ti vjerovao na našem tržištu da ti kaže "recesija je gotova, ulupao sam grdnu lovu u dionice ajte i vi."
Mi mali mislimo da su oni iz fondova pokvareni gadovi, oni o nama misle da smo budale pa zbroji na to još poslovičnu hrvatsku glupost, neznanje i najvažnije hrvatski jal pa ćeš vidjeti da mi ne mrdamo nikuda. Promet će padati, crobex će padati i polako jedan po jedan igrač će ispadati okljaštenih
financija dok ne ostanu par fondova, mirovinci i možda Mamić :).
Još se nije rodio hrvat koji bi pregrizao govno, rekao javno popušio sam, krivo sam procijenio i sl. pa krenuo ispočetka. Svi smo mi sitne dušice koje pokvareno čekaju na kupnji sve niže i niže i zlurado se nadamo gubitku nekog drugog makar i mi popušili.
I da zaključim: kao što smo u 2006 i 2007 imali basnoslovne zarade gdje su neki obrnuli i 1000%
tako ćemo sada imati i basnoslovne gubitke gdje će neki odnijeti gaće na štapu.
Tako mora biti.

New Report

Close