Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sveps, učinjeno je puno pogrešaka, a jedna od njih je i uvođenje ograničenog trgovanja za slabolikvidne
dionice, vidjeli smo svi, da smo ih svi zajedno izbjegavali, uopće nisu bile interesantne
za kupnju i prodaju npr: CRAL-R-A, ja sam nekoliko puta pokušavala kupiti dionice, svi su se pokupli
s kupnje..nema ni jednog naloga danima, a samo nekoliko mjeseci ranije, naloga na kupnji koliko hoćeš,
pogledajte kako je loše završla LKRI-R-A, a nije trebala……isto tako i ostale nelikvidne dionice..
Nećemo valjda kupovati ko muhe..kako odrede..
Dalje, nadam se da se bliži OBRAČUN POVLAČENJA SREDSTAVA mirovinaca iz OIF- kraju…
Isto tako , nadam se da će se iz INE- novci, barem u manjem dijelu ostaviti u Hrvatskoj..
Strane banke ovdje od INE dobivaju svježi kapital, za kupnju europskih dionica, malo jačih
kompanija ….zvijeri !!
Kad tamo zatvore sve financijske konstrukcije- vidjet ćemo koliko će biti raspoloženi za Hrvatsko
tržište… Srbija im je isto otvorena…
Takodjer,čekamo IPO ELEKTROPRIVREDE, gdje su ama baš svi zainteresirani za ulazak!
Naročito braniteljski fond….koji će sigurno ići maksimalno u kupnju ovih dionica!
Hoće li do tada keš deponirati ili malo okrenut na burzi.. tko zna..
Ostaje izvanredna dividenda HT-a ….i to je kapital…pogledajte kupnju HT od strane fondova..
Napokon..mirovinci spašavaju Crobex, zar to ne vidite svaki dan? Mislite da im je svejedno???

MENE ZANIMA: Tko je onaj petak napucao cijene dionica fenomenalno ? TKO I ZAŠTO ???
/LOŠA PROCJENA ?…/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Pripremite se da ako kongres podbaci, u ponedjeljak izvučete lovu iz dionica.
Ja najvjerojatnije izlazim iz svega osim BD62 i HT-a.
Sa lovom koju sam izvukao kupujem HT na 200 Kn.

Koji intelekt……

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________



Pripremite se da ako kongres podbaci, u ponedjeljak izvučete lovu iz dionica.
Ja najvjerojatnije izlazim iz svega osim BD62 i HT-a.
Sa lovom koju sam izvukao kupujem HT na 200 Kn.

Koji intelekt……
[/quote]
trebate kolegu savjetovat da slucajno ne preplati HT a vi se izrzgujete
kad sve krene gore reci ce nisam izasao, mudar potez nema sta ili iskusniji bi rekli jadno drukanje

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Sto je tesko napumpati nasu burzu, a tako srusiti Crobex s cirka 20 do 30 mil. kuna.
To moze bar malo jacih inv., a sto se tice svega, pogotovo u nas, ne znam nista,
a jedino znam da nitko ne zna, jel da zna, ne bi toliko izgubili i gubili, a u to smo se upustili
i nitko tu nije kriv.
Ipak mi je to u krvi, kocaka je kocka:)
Samo mozes kockati dok imas para.
E da, dosta puta se teza, nas samih, velikih analitaicara, pokazala netocnom, ako su-smo
imali srece, pogodili.
Nase trziste je nepredvidljivo, vrlo labilno, sve vise lici na ruski rulet.
Pa najveci svejerski stucnjaci, ovi, oni, od kolijevke kapitalizna i vrjednosnih
papira niti sami znaju sta ce biti, s najvecim trzistem na svijetu, s veliko i najjacom
ekonoskom silom, ako oni ne znaju, (a sve vise stihijski aludiraju), da je to tek pocetak velike
recesije, ne bih se cudio, sto je trziste u petak u Americi, Istoku i pokazalo.
Pa o cemu da pricamo?!
I onda masa nasih ljudi, tzv. velikih inv. kaz: kakve veze mi imamo s Amerikom, kakve veze ovo,
ono, kod nas je sve podmiceno, manipulacija, kriva vlada, Samodol, Ivo, Polancec…ma svi su
krivi kada padamo i gubimo.
Ne kazem, da nema manipulacije, bilo je, i uvijek ce biti, kao i na svim trzistima svijeta.
Uvijek ima vecih, ali i mocnici gube.
Ok, dosta o tome, nitko mene nje tjerao na nista, mogao sam pare mirno u banku ili kupiti
neku nekretinu, ali nisam.
I sta sada, da osudjujem sve druge zbog toga?!
Nema smisla, niti su mi drugi krivi, uvijek je lijepo kada je sunce i kada su svi sretni i zadovoljni,
kao da se onda, mozemo reci ne manipulira, ali onda nikome nije bitno jer je svima dobro.
Kao i u zivotu, isti scenario, dok je narod sit i zadovoljan, nitko nista ne pita i ne gleda, a kada dodje
glad, svi se krivi, pa i ratovi se bore, ok, to mi je nekako jos logicno da se ratovi bore zbog hrane,
ali toga danas nema.
Sirotinja je sirotinja i sretna je s mrvicama, i nista ne moze promijeniti, i najvise nastrada.
Znam samo ovo, poslije svega ovoga, nista vise nece biti isto, niti Amerika niti svijet.
Sta ce biti sada, kasnije…samo dragi Bog zna ili ono koji su se prodali vragu.
Kriza ce proci, to je neminovno, samo s kakvim posljedicama, restrikcijama, i koliko ce
trajati, nitko ne zna.
Stoga, svima vama oprez, a sta ce biti, budemo vidjeli.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...


Sveps, učinjeno je puno pogrešaka, a jedna od njih je i uvođenje ograničenog trgovanja za slabolikvidne
dionice, vidjeli smo svi, da smo ih svi zajedno izbjegavali, uopće nisu bile interesantne
za kupnju i prodaju npr: CRAL-R-A, ja sam nekoliko puta pokušavala kupiti dionice, svi su se pokupli
s kupnje..nema ni jednog naloga danima, a samo nekoliko mjeseci ranije, naloga na kupnji koliko hoćeš,
pogledajte kako je loše završla LKRI-R-A, a nije trebala……isto tako i ostale nelikvidne dionice..
Nećemo valjda kupovati ko muhe..kako odrede..
Dalje, nadam se da se bliži OBRAČUN POVLAČENJA SREDSTAVA mirovinaca iz OIF- kraju…
Isto tako , nadam se da će se iz INE- novci, barem u manjem dijelu ostaviti u Hrvatskoj..
Strane banke ovdje od INE dobivaju svježi kapital, za kupnju europskih dionica, malo jačih
kompanija ….zvijeri !!
Kad tamo zatvore sve financijske konstrukcije- vidjet ćemo koliko će biti raspoloženi za Hrvatsko
tržište… Srbija im je isto otvorena…
Takodjer,čekamo IPO ELEKTROPRIVREDE, gdje su ama baš svi zainteresirani za ulazak!
Naročito braniteljski fond….koji će sigurno ići maksimalno u kupnju ovih dionica!
Hoće li do tada keš deponirati ili malo okrenut na burzi.. tko zna..
Ostaje izvanredna dividenda HT-a ….i to je kapital…pogledajte kupnju HT od strane fondova..
Napokon..mirovinci spašavaju Crobex, zar to ne vidite svaki dan? Mislite da im je svejedno???

MENE ZANIMA: Tko je onaj petak napucao cijene dionica fenomenalno ? TKO I ZAŠTO ???
/LOŠA PROCJENA ?…/

bravo, odličan post. Nadam se samo da "netko" dijeli tvoje mišljenje da su to greške te isto tako osjeća poriv da to ispravi.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Jučerašnji pad INE do 2300KN:

http://www.boerse-stuttgart.de/_eng_finder/mta_finder/fnd_build_mta.php?wp_keyword=&fnd_typ=alle&region_basiswert=kroatien&basiswert=alle&optionsart=alle&basispreis_ab=&basispreis_bis=&ko_schwelle_ab=&ko_schwelle_bis=&lauf_ab=&lauf_bis=&fndr_sel=kop&sort_me=&asc_desc=&dknz_anzeige=possible&nln_min=&nln_max=&special_sel=&back_url=/derivate_produkte/derivate_intro/derivate_intro.php&back_target=&letztesfeld=&go.x=7&go.y=10&cutoffhere=&sort_me=b.verfall&asc_desc=desc

Samo transakcije su poništene, pa plan nije uspio.

Uspjelo je jer je Knock na 2.500 kn.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.



ameri u minusu za 1,20 [thumbsup]

znaci mi u ponedjeljak min. 1,5% + , uz inu -7% [thumbsup]
[/quote]

s obzirom na izvjestaj o broju nezaposlenih koji je zasijenio usvajanje kongr. o 700 milijar. bilo je i za ocekivat da ce zavrsiti u minusu a ocito su su znali da ce plan kongresa proci tako da je i samo plan o izglasavanju pao u "drugi plan" ali za ocekivati je da se reakcija izglasavanja kongresa odrazi na trziste u ponedjeljak.
mozda grijesim ali vidjet cemo.

Evo ko je prodavao INA-u ispod 2800: MAMINJO!

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3181698/index.do;jsessionid=1CE1E50F3FBFEFB3F2F56BC9B1249EF9.2

who dares, wins

OZNAKE INVESTITORA

Uz moj račun u SDA broj npr: 3355421 treba pisati MI / skr: MALI INVESTITOR
uz nečiji račun će pisati VI / veliki investitor/ ili npr. ININ – institucionalni investitor….itd.itd.
ili KI – kretenski investitor ….

Odmah da se zna da li sam " zaštićena vrsta", ili sam za odstrijel…u kriznim situacijama..

Kako je to sada određeno, da li netko zna ..

1. Mali investitori…..koji su …novac u dionicama do koje vrijednosti 1.000.000,00 kn
ili kako …?
2. Veliki nvestitori….od koliko do koliko 1.000.000,00 – 10.000.000,00 …. ne znam

Da li netko zna…
Pa onda zašto mi ne znamo koju oznaku imamo / koja smo nezaštićena ili poluzaštićena
vrsta pri izumiranju …. da nas se lijepo zakonom zaštiti …pa jel to takva mudrost, zaboga..

A ne da se ljudi moraju živcirati, i to malo novaca izgubiti, jer nitko ih ne cijeni ?
Živjela Irska! Ma, ja ne znam što ti ljudi rade u našim službama….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

gledam one ljude što čekaju ispred SDA i mislim.

• redovi su veliki, a pravi špekulanti su već prodali na 2900kn ili 2850 odnosno prekrcali se iz ine u druge brzopadajuće dionice. Ako je zaključiti prema prometima najviše je malih prodavalo inu i kupovalo igh,atpl. dalekovod, ingru, ledo.
• Pravi "špekulanti "su kratkoročno već ispušili od 5-15% pogrešnom procjenom.
• generalno ovi što čekaju red su ziheraši i sumnjam da će njihov novac nazad na burzu, a i ako se vrate možda ali samo možda kupe HT jer velika većina još samo za njega zna,

E sad poanta, mislim da se većina novca od strane malih investitora neće vratiti na bruzu.
Mislim da su OIF već prodavali dio ine da bi mogli isplatiti udjelničare, tako da novac ponovno odlazi u mirovinske fondove koji nisu zainteresirani u podizanju razine cijena.
Njima je bitno akumulirati što veći broj dionica na ovim razinama, a jedini koji imaju interes su OIF i mali investitori.
OIF sada sa ovo malo keša moraju mudro podići svoje udjele, a gdje da ih podignu postavlja se pitanje:
kad na najlikvidnijim dionicama treba stući jako puno keša,
Osobno mislim da će lagano ulagati u regiji tipa SASE gdje sa malim novcem mogu dizati postotke, na ZSE će po meni ulagati u dionice koje imaju jaku strukturu mirovinskih fondova ili/i manji free flot..
Sumnjam da će u fokus brodari i građevinari, jer tamo je previše malih dioničara i prevelika likvidnost.
Tipujem na sve što ima veze sa prehranom i poljoprivredom + igh.
• Podravku,
• Kraš,
• Belje,
• Viro,
• Ledo i
• Ptkm
• + Igh koja je nešto posebno.

P.s.
od navedenih dionica u svom portfelju imam ht i ptkm-r-a i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju istih i predstavlja samo moje mišljenje

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Neka se na Burzu vrati samo milijarda od INA-e biti će milina, a vratiti će se punooo više. Ja sam već vratio preko 30% jer sam si posudio do isplate.

Evo Maminjo kaže da je vratio sve. Ako izgubi opet može prodati Manjđukića i eto ga u plusu !!!

who dares, wins

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-u-konacnici-sramotan-ponuda-mola-ili-oni-koji-su-prodali-dionice/404636.aspx

Evo ljudi nek Vam se nađe za razmišljat

New Report

Close